Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez pjaxz N sie 24, 2008 10:23  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

W dwóch finałach kapitalne widowiska, w jednym jednostronna rywalizacja.

Brazylia - USA 1-3, tylko w dwóch setach Brazylia nawiązała wyrównaną walkę z Amerykanami. USA wygrało jak najbardziej zasłużenie, byli lepsi chyba w każdym elemencie. Lekka niespodzianka, ale do przewidzenia (co uczyniłem, obstawiając u buka :wink: )

USA - Hiszpania 118:107, wielki mecz. Hiszpanie po nokaucie w fazie grupowej walczyli jak równy z równym z wielką drużyną USA. Nawet doszli w czwartej kwarcie na 2 punkty, ale potem Kobe trafił parę razy i było po zawodach. Niemniej Rudy Gonzales czy bracia Gasol nie ustępowali niczym Lebronowi, Howardowi i spółce. Było ciekawie

Francja - Islandia 28:23 , mecz do jednej bramki. W pierwszej połowie Francuzi mieli niesamowitą serię, zagrali doskonale w obronie i wyszli na 7bramkowe prowadzenia, którego nie oddali do końca. Mecz bez emocji, Igrzyska wygrała bezwzględnie najlepsza drużyna, Islandia nie miała w finale żadnych szans
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez SPIDER N sie 24, 2008 10:32  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Chyba najlepsze określenie pjaxz - Wielki mecz. Zgadzam się. Coś więcej jak mecz. Hiszpanie wyszli zupełnie inni na ten mecz, niż w fazie grupowej. Grali bez żadnych kompromisów wobec gwiazd NBA. Świetny mecz Gonzalesa. Wynik 118:107 mówi tylko o wielkości tego spotkania. Mecz godny finału IO.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Alassane Bamba N sie 24, 2008 11:28  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

USA było lepsze w całym turnieju i Gringos potwierdzili to w finale, pokonując dość pewnie Canarinhos mimo słabego wejścia w mecz. A tak od siebie powiem, że trzeci raz w historii mistrzem olimpijskim zostaje siatkarz AZS-u Olsztyn, gdyby Lambourne grał w klubie choć 80% tego, co w kadrze :roll:

Francuzi zdemolowali Islandczyków, dopiero w końcówce, kiedy zwycięstwo było pewne, zluzowali trochę i dzięki temu Islandia nieco zmniejszyła straty. Brawa dla Francuzów, bo byli zdecydowanie najlepsi na tym turnieju, brawa też dla Islandczyków, bo nikt na nich nie stawiał, a dzięki niezwykle ambitnej postawie osiągnęli niesamowity sukces. W meczu o brąz Hiszpanie zrewanżowali się Chorwatom za porażkę z fazy grupowej i to oni wrócą do kraju z medalami, a obrońcy tytułu muszą obejść się smakiem.

Chociaż koszykówki ogólnie rzecz biorąc nie lubię, to muszę przyznać, że pojedynek USA z Hiszpanią był godny miana finału IO. Hiszpanie wznieśli się na wyżyny i niemal dorównali poziomem amerykańskim gwiazdom Dream Teamu, postawili niesamowicie wysoko poprzeczkę. Pozostaje się tylko cieszyć, bo i Amerykanom na pewno lepiej smakuje medal, który wywalczyli po ciężkiej walce, i Hiszpanom, którzy, mimo że mówiło się, że swoje już zrobili i nikt nie dawał im szans w tym pojedynku, walczyli niezwykle dzielnie i mogą być z siebie dumni, a przede wszystkim kibice mogli obejrzeć emocjonujące widowisko :grin:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Jędruś N sie 24, 2008 16:23  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

I po olimpiadzie . Można teraz z całą śmiałością powiedzieć, że była to jedna z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych olimpiad w dziejach ludzkości . Dla mnie lepsza niż Ateny .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez gregoff N sie 24, 2008 16:53  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Jędruś napisał(a):I po olimpiadzie . Można teraz z całą śmiałością powiedzieć, że była to jedna z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych olimpiad w dziejach ludzkości . Dla mnie lepsza niż Ateny .


Tylko pytanie jakim kosztem...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez chmiel N sie 24, 2008 19:31  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Za nami wspaniałe Igrzyska. Szkoda, że już się skończyły. Na co ja teraz będę rano wstawał, czym się codziennie emocjonował?

SIATKÓWKA
USA - Brazylia 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:23)
Koniec ery Brazylii. Brazylijczycy mogą jeszcze w tym składzie zagrać trochę turniejów, może nawet wygrać, ale pewien etap w światowej siatkówce się skończył. Canarinhos przegrali IO i jest to koniec ich dominacji. Ale wrócę do samego meczu. Super spotkanie. Ogrom emocji. Brazylijczycy wygrali I seta, ale od II partii Amerykanie zaczęli grać wyraźnie lepiej. II seta rozpoczęli od prowadzenia 8:1, trochę tej przewagi stracili, jednak stan meczu wyrównali. W kolejnym secie USA również osiągnęło w pewnym momencie sporą przewagę i utrzymali ją do końca. W końcówce tego seta Brazylijczycy wyglądali wręcz na przerażonych perspektywą klęski, bo srebro to dla nich klęska. Nawet Giba, który jest duchem drużyny, wyglądał na podłamanego i niezbyt pewnego siebie. W IV partii Canarinhos minimalnie prowadzili przez długi czas, ale w końcówce Amerykanie zdobyli kilka punktów więcej i zdetronizowali wielką Brazylię.

Amerykanie rozegrali fenomenalny turniej. Grali nawet przez jakiś czas bez trenera McCutcheona, który przeżył osobistą tragedię. Jednak pokonali wszystkich w grupie, potem rozprawili się z Serbią, Rosją i Brazylią. Poza Stanleyem i Ballem nie ma w tej reprezentacji żadnych wielkich gwiazd. Jest jednak drużyna, świetna drużyna. W reprezentacji USA każdy potrafi się wznieść na wyżyny swoich umiejętności. Lambourne w Olsztynie grał średnio, w reprezentacji świetnie, Salmon jeszcze nie tak dawno nie radził sobie kompletnie w polskiej lidze, a w barwach USA to zupełnie inny zawodnik! Ja go po prostu nie rozpoznawałem. To jest siła USA. Dla nich reprezentacja jest najważniejsza, w dodatku Amerykanie są znani z tego, że potrafią się przygotować do najważniejszej imprezy. Jak najbardziej zasłużone złoto! Brawo!

Wracając do Brazylii, jak już pisałem, skończył się okres ich hegemonii. Przegrali najważniejszą imprezę czterolecia. Wg mnie powodem klęski w LŚ w Rio i IO w Pekinie było konflikt drużyny z Ricardo o pieniądze. Jak widać kasa potrafi skłócić każdego... Od tego się zaczęło. Ricardo był (i chyba nadal jest) najlepszym rozgrywającym świata. On robił różnicę. To on prowadził grę Brazylii, to on zrobił ją tak szybką, to on był wg mnie najważniejszą postacią w drużynie, jeżeli chodzi o umiejętności. Giba był i jest liderem mentalnym tej ekipy. Marcelinho też potrafi kapitalnie rozgrywać, ale do Ricardo brakuje mu sporo. Ale i to nie to jest najważniejsze. Od tego momentu zaczęły się w drużynie brazylijskiej różne konflikty. Trener kłóci się z synem, wtrąca się Gustavo, trener kłoci się z Gustavo. Kłótnie na boisku, które na IO mogliśmy zobaczyć, pretensje do kolegów. Wcześniej takiego czegoś nie było. Każdy się wspierał, nikt nie miał do nikogo pretensji, byli jednością. Atmosfera w drużynie była ich siłą, którą wygrywali z wszystkimi rywalami. Atmosfera się zepsuła i widzieliśmy efekty.

Nagrody indywidualne:
MVP Clayton Stanley (USA)
Najlepiej punktujący Clayton Stanley (USA)
Najlepiej atakujący Sebastian Świderski(POL)
Najlepiej blokujący Gustavo Endres (BRA)
Najlepiej serwujący Clayton Stanley (USA)
Najlepiej broniący Alexey Verbov (RUS)
Najlepiej rozgrywający Paweł Zagumny (POL)
Najlepiej przyjmujący Michał Winiarski (POL)
Najlepszy libero Mirko Corsano (ITA)

O większości nagród decydowały statystyki. 3 Polaków dostało nagrody, jednak jest to marne pocieszenie...

KOSZYKÓWKA
USA - Hiszpania 118:107
Fantastyczne spotkanie! Super zwieńczenie Igrzysk. Obie drużyny pokazały się ze świetnej strony. Amerykanie byli po prostu lepsi, ale naprawdę minimalnie i sędziowie im w odniesieniu sukcesu pomagać nie musieli... Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że na Amerykanów arbitrzy patrzyli przychylniejszym okiem. Szczególnie ważne były pomyłki w I kwarcie. Wade fauluje wyraźnie w ataku Rubio, a sędzia zalicza przewinienie Hiszpanowi. Wade trafia pierwszy rzut, drugiego nie, ale dobija Bosh i 3 pkt przez sędziego stracone. Potem przewinienie Hiszpana, którego nie było, 2 osobiste trafione i kolejne 2 pkt tracą Hiszpanie. Tak właśnie stworzyła się przewaga Amerykanów. Kwarta powinna się skończyć wynikiem około remisu. Kolejne dwie kwarty praktycznie na remis, a w III kwarcie zamiast technicznego Howardowi arbiter zaliczył przewinienie Hiszpana. USA i tak by pewnie wygrało, ale byłoby jeszcze ciekawiej, bo różnica pomiędzy zespołami byłaby jeszcze mniejsza.

Ale już bez pisania o sędziowaniu. Klasę Amerykanów znamy, więc skupię się na Hiszpanach. Ricky Rubio, 17-latek, może nie grał jak stary wyga, ale kompleksów nie miał żadnych. Nie bał się gwiazd rodem z NBA. Rudy Fernandez - fantastyczna gra! Skuteczna i super widowiskowa. Pau Gasol jak zawsze świetnie, uznana marka, ale jego brat nie ustępował mu. Cała reszta drużyny również zasługuje na wielkie brawa, bo zagrali świetne spotkanie. Wszyscy nastawiali się raczej na powtórkę z meczu grupowego, czyli dominacja USA, jednak było zupełnie inaczej. Różnica na rzecz Amerykanów była naprawdę minimalna, a długimi momentami nie było widać żadnej różnicy! Amerykanie mieli się popisywać, a często popisywali się Hiszpanie. Tworzyli show nie mniejsze niż Amerykanie. Brawa dla Hiszpanów, bo byli dziś praktycznie równorzędnymi rywalami dla USA! Chwała im za to, że dzięki nim finał był wielkim widowiskiem, a nie popisem jednej drużyny! Ja traktuję Hiszpanów na równi z USA, jako Mistrzów Olimpijskich. Zaimponowali mi dziś.

PIŁKA RĘCZNA
Francja - Islandia 28:23
To już nie było tak wspaniałe i wyrównane spotkanie, jak finał opisane przeze mnie wyżej. Tu była dominacja Francji, ale to również miało swój urok, bo Trójkolorowi grali pięknie. W pełni zasłużyli na ten tytuł, bo byli najlepiej grającą w Pekinie drużyną, co dziś pokazali po raz kolejny. Bardzo twarda, szczelna obrona i Omeyer. Defensywa piekielnie trudna do przejścia. Jeżeli już ktoś odda rzut, to Omeyer wyprawia w bramce rzeczy niesamowite. Dziś miał 49% skutecznych interwencji! Prawdopodobnie najlepszy bramkarz świata. W ataku również bajka. Bardzo silna druga linia z Karabaticem na czele, świetny kołowy i skuteczni skrzydłowi. A Abalo nie dość, że jest skuteczny, to gra baaardzo widowiskowo. Te wrzutki w pole bramkowe i jego rzuty z powietrza są przepiękne. Islandia w zasadzie nie istniała. Brawo dla Francuzów!

Ostatni dzień IO upłynął pod znakiem gier zespołowych i mogliśmy oglądać fantastyczne pojedynki! Szkoda, że to już koniec...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 N sie 24, 2008 20:37  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

No i po IO :-) Pasowało by jakoś je podsumować :-P
Sama ceremonia otwarcia była niesamowicie huczna i oryginalna, wydano na nią ponoć 400 milnionów dolarów!!!! A na całą Olimpiadę ok. 40 miliardów dolarów! Te kwoty mówią same za siebie :wink:
Polacy zdobyli łącznie 10 medali, a więc tyle samo co 4 lata temu w Atenach.
Jeśli chodzi o naszą reprezentację to największe ( jak dla mnie ) rozczarowania:
-odpadnięcie naszych siatkarek już w fazie grupowej
-odpadnięcie naszych siatkarzy w ćwierćfinale
-porażka za porażką Otyli Jędrzejczak, która niestety przegrała nawet swój koronny dystans zajmując 4, najgorsze z możliwych miejsc :(

Oprócz tego cholernie mi szkoda tych dwóch brązowych medali porzegranych o setne części seundy przez kajakarzy i kajakarki :evil:

Były też piękne momenty jak np.:
-złoty medal dla 4 kajakarzy, którzy płakali podczas słuchania Hymnu Narodowego :grin:
-brązowy medal dla naszej zapaśniczki-debiutantki
-srebro Szymona Kołeckiego, który przez kontuzję stracił mnóstwo czasu na przygotowania i jeszcze kilka miechów temu w ogóle nie było wiadomo czy wystąpi na Igrzyskach

Chińscy sportowcy zaskoczyli chyba wszystkich zdobywając najwiękiszą ilość złotych medali :o

Niesamowite postacie IO to:
-Usain Bolt, który w biegach był klasą samą dla siebie :)
-Phelps, zawodnik który pobił rekord wszechczasów pod względem ilości złotych medali, wywalczonych podczas jednych IO. Niesamowita sprawa, również klasa sama dla siebie 8-)

Kolejne IO w Londynie, zostały już tylko 4 lata :-P Miejmy nadzieję, że w tym czasie nasi sportowcy przygotują się należycie i zdobędą więcej medali niż miało to miejsce teraz :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez mik3 N sie 24, 2008 21:34  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Była wcześniej rozmowa w studiu z Szymonem Kołeckim na temat nagłego wzrostu formy Chińskich sportowców. Ja osobiście popieram jego tezę, że coś tu jest nie tak. Wielu sportowców nie było w ogóle znanych na arenach międzynarodowych, a tu nagle dominują swoje konkurencje. Wystarczy dodać, że badania antydopingowe prowadziło około 95% naukowców z Chin a reszta naukowcy z zagranicy. Jeden z wielu przykładów to "nasz" finał na 200 m motylkiem z Otylią i rekord świata młodej chinki z nikąd, rekord który był bity o dziesiąte/setne części sekundy od kilku lat(?), a tu nagle taaaaki kosmiczny wynik. Igrzyska fajne, ale nie podobała mi się właśnie dominacja Chin i te testy antydopingowe. Może inaczej bym do tego podchodził gdyby badacze byliby z innych rejonów świata, a według mnie na igrzyskach w Pekinie nie powinno być aż takiej przewagi badaczy nad innymi. To tak jakby mecz Polska- Niemcy w piłce nożnej sędziował polak albo niemiec.

Co do naszych akcentów podczas IO.

-Na całej linii zawiedli pływacy, a kiedyś pomyślałem, że jesteśmy na dobrej drodze abyśmy stali się potęgą pływania,
-Zasłużone złote medale dla Blanika i wioślarzy, nie tylko za chwilową dyspozycje ale także za wysiłki i wyrzeczenia w całej swojej karierze, to samo tyczy się Szymka Kołeckiego, który dokonał niemal cudu.

- w pewnym stopniu zawiódł nas Marcin Dołęga, który był większym pewniakiem do medalu niż Kołecki,

- Zwycięstwo Majewskiego, które chyba mnie najbardziej ucieszyło, ale nie wiem dlaczego :P

- Przemysław Matyjaszek, mimo że bez medalu to dostarczył nam niezłą porcję emocji,

- Niespodzianka naszej zapaśniczki i brąz podczas debiutu na IO, czekamy na złoto w Londynie :P

- Małachowski w dysku, także mała niespodzianka,

- zawiodły nasze tyczkarki, szczególnie Monika Pyrek na którą liczyliśmy najbardziej,

- bardzo pozytywnie zaprezentował się Artur Noga, najszybszy biały w tej konkurencji na świecie, można śmiało powiedzieć że to nadzieja polskiej lekkoatletyki,

Później może coś dopisze bo troszke za dużo tego i trzeba myśli zebrać :-P
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez MITSUBISHI_WRC N sie 24, 2008 21:43  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Krótko podsumuje te igrzyska w wykonaniu naszych reprezentantów, PKOL zapowiadał że będzie 20 medali, dobrze że było tych krążków 10. Najbardziej zawiedli pływacy a szczególnia Otylia Jędrzejczak, miała walczyc o medal a medalu nie było. Widac na tej olimpiadzie że swiat nam odpłynął a my stoimy w miejscu. Zawiodły też szermierki, Sylwia Gruchała też miała zdobyc medal zarówno indywidualnie jak i drużynowo a tu nic. W siatkarkach raczej nie upatrywałem zdobyczy medalowej, po prostu zagrały słabo niestety. Siakarze troche zawiedli, ogólnie dobrze grali i przy odrobinie szczęścia mógłby byc medal, szkoda. Piłkarze ręczni też dobrze spisali sie chociaż jest mały niedosyt, bo była realna szansa na medal. Trzeba sie cieszyc z tego co jest 10 medali to tyle samo co na poprzedniej olimpiadzie, a martwic nieodpowiedzialnymi zachowaniami niektórych działaczy i trenerów. Nie słyszałem o tym żeby w innej ekipie coś takiego miało miejsce ''trener po paru głębszych paraduje w pekinie i przy kamerach'' albo wiceprezes PZLA znaleziony na trawniku. Wstyd na cały świat, i jeszcze jedno trzeba podziwiac Blanika za to w jakich warunkach trenuje i mimo tego zdobywa złoty medal. Tak samo jeden z szermierzy nie pamiętam nazwiska ale wiem że jest z Krakowa. Jego trener mówił że trenuje szermierzy gdzies po piwnicach, po prostu wstyd brakuje słów.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez michal2111 N sie 24, 2008 21:51  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

No i koniec igrzysk. Jak to szybko minęło. Jeszcze nie tak dawno była ceremonia otwarcia. :-( Fantastyczna oprawa, emocje sportowe, mnóstwo rekordów świata. Ciekawe jest, że medale w Polskiej ekipie zdobywali w większości ci, na których nie liczyliśmy tak bardzo, jak np. na Jędrzejczak, Korzeniowskiego, Pyrek. Ale mimo to mogło być lepiej. Choć, to kolejne gdybanie z cyklu Co by było gdyby... IO 2008 pokazały, że obecny sport, to już jest coś więcej, niż kiedyś. Wszystko poszło nieziemsko naprzód. Ciekawe, czy tak będzie w Londynie. No cóż, następna olimpiada w Vancouver, zimowa w dodatku, czyli emocje także wielkie. Tyle że strefa czasowa i rok szkolny! Mieszanka wybuchowa! Teraz czekamy na następne igrzyska, które znów szybko miną i znów będziemy czekać na następne. :wink:
Avatar użytkownika
michal2111
 
Dołączył(a): Pt lis 02, 2007 21:54
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Alassane Bamba N sie 24, 2008 22:28  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

MITSUBISHI_GT napisał(a):PKOL zapowiadał że będzie 20 medali, dobrze że było tych krążków 10.

W pewnym sensie ich słowa się sprawdziły, bo gdyby liczyć medale na sztuki, to wychodzi równo dwadzieścia :twisted:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez SPIDER Pn sie 25, 2008 10:01  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

chmiel napisał(a):Canarinhos przegrali IO i jest to koniec ich dominacji.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Brazylia to jest zawsze Brazylia, a to, że nie wygrali IO nie oznacza, że ich dominacja się skończyła. USA od Ligi Światowej było wyraźnie na wali i wykorzystali to najlepiej jak mogli, bo wygrali IO.

Takie pisanie, że sędziowie pomagali USA. Może trochę prawdy w tym jest, bo USA to USA, jednak jest to na siłę szukanie winnych. Gdzie jest USA, a gdzie Hiszpania. W finale Hiszpanie grali mecz życia. Mecz, którego w najbliższym czasie nie zagrają. Ale mimo wszystko, czapki z głów za walkę.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Arnulf Pn sie 25, 2008 10:21  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Na tych igrzyskach najbardziej liczyłem na medal siatkarzy. Po fazie grupowej wydawać się mogło, że bez problemu przejdą Włochów w ćwierćfinale. Cóż, jak było, każdy wie, jednak szkoda, że tego piątego seta wygrać się nie udało (a z tego co pamiętam nasi nawet przez pewien czas prowadzili). Kompletnie zawiodły mnie siatkarki, które od dłuższego czasu nie potrafią nawiązać walki ze światową czołówką. Teraz jednak nastąpią zmiany w kadrach, gdyż od reprezentacji mężczyzn odchodzi Lozano, a od reprezentacji kobiet Bonitta. I o ile odejście Argentyńczyka mnie martwi, o tyle odejście Włocha nie. Bonita kompletnie nie sprawdził się z naszymi siatkarkami.

Co do piłki ręcznej to też szkoda meczu z Islandią, która była często przez naszych piłkarzy ogrywana. Ale porażka piłki ręcznej mniej mnie zmartwiła, niż porażka siatkówki, bo piłką ręczną za bardzo się nie interesuję.

Szczególne gratulacje należą się naszym medalistom. Wydawać by się mogło, że największymi faworytami do medali wśród Polaków są Otylia Jędrzejczak, Marek Plawgo i Monika Pyrek, a tymczasem medale pozdobywali inni sportowcy. Szkoda jednak reprezentacji pływackiej, bo tam kilka medali można było zdobyć. Trochę niedosyt pozostał po występie Piotra Małachowskiego, bo zdobył srebrny medal, ale po 3 rzutach prowadził i wydawało mi się, że bez problemu zdobędzie złoto. Ale ze srebra także trzeba się cieszyć :) .

Największą sensacją dla mnie jest złoto dla rep. USA w siatkówce i srebro dla Brazylii.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez verelad Pn sie 25, 2008 10:26  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Jędruś napisał(a):I po olimpiadzie . Można teraz z całą śmiałością powiedzieć, że była to jedna z najpiękniejszych i najlepiej przygotowanych olimpiad w dziejach ludzkości . Dla mnie lepsza niż Ateny .


A ile tych olimpiad widzialeś żeby wydawać takie sądy? Całe dwie? :]
Avatar użytkownika
verelad
 
Dołączył(a): N wrz 30, 2007 10:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Jędruś Pn sie 25, 2008 10:42  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Całe dwie no i jeszcze trochę Sydney ... :D
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości