Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez smylas So maja 31, 2008 21:22  Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

A więc już nie długo rozpoczyna sie Olimpiada w Pekinie :!:
Jak myślicie jacy Polscy sportowcy mają największe szanse na medal :?:
Zapraszam do dyskusji :wink:
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Miaja Menant So maja 31, 2008 21:43  Re: IO - Pekin 2008

Przede wszystkim nasi ciężarowcy - Szymon Kołecki i Marcin Dołęga. Już nie raz udowodnili, że zaliczają się do światowej czołówki. Moim zdaniem to jedyni pewniacy do łotych medali w Pekinie.
Ja będę kibicował przede wszystkim Łukaszowi Maszczykowi. Chce, by zdobył jakiegokolwiek koloru medal i przełamał fatalna passę polskiego boksu amatorskiego, który był kiedyś światową potęgą. W 1976 roku po raz ostatni polski bokser zdobył złoto na igrzyskach. W 1980 po raz ostatni wysłaliśmy na igrzyska pełną bokserską reprezentację i po raz ostatni zobaczyliśmy polskiego boksera w finale swojej kategorii wagowej. W 1992 roku po raz ostatni polski bokser zdobył na igrzyskach jakikolwiek medal. I od tego czasu fatalna passa trwa. :/
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez pjaxz N cze 01, 2008 0:07  Re: IO - Pekin 2008

Miaja Menant, wg mnie w sporcie, a w szczególności na olimpiadzie nie ma pewniaków. Ciężary to bardzo trudna dyscyplina sporu, naprawdę rolę odgrywają na takim poziomie często drobiazgi. Niemniej jednak Szymon Kołecki to sportowiec , któremu kibicuję najbardziej, jego sukcesy sprawiają mi wielką radość. Tyle przeszedł w swojej karierze, tyle pracy i talentu - zwyczajna sprawiedliwość dziejowa powinna pozwolić mu wygrać swoją kategorię wagową. Już w Sydney przegrał przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności i brak profesjonalizmu głównego trenera kadry. Jeśli chcecie przeczytać o tym wspaniałym sportowcu to dosyć fajny artykuł o Szymonie jest pod następującym linikiem http://www.sport.pl/sport/1,87610,5136419.html
Marcin Dołęga natomiast to murowany kandydat do podium z zastrzeżeniem, jeśli głowa pozwoli mu powalczyć na maksa, bo fizycznie nie ma mocniejszego w jego kategorii. A że głowa w ciężarach to duża część wyniku nawet Marcina nie możemy być pewni na podium.
Kto jeszcze? Na pewno można liczyć na medale (albo chociaż walkę o nie) w żeglarstwie, kajakarstwie i wioślarstwie. To będą nasze koła ratunkowe. Kusznierewicz z Życkim, Klepacka, Brzozowski itd. Leszek Blanik ma jakieś tam szanse na medal. Może florecistki z Sylwią Gruchałą :) na czele. W lekkoatletyce być może nasze sztafety męskie 4x400 zaprezentują się z dobrej strony oraz Pyrek z Rogowską. Jest Robert Krawczyk w judo (co się odwlecze... nawiązując do najbardziej pechowego występu polskiego zawodnika jaki widziałem), zapaśnicy w pojedynczych turniejach prezentują się całkiem dobrze (choć to już nie czasy Wrońskiego, Zawadzkiego czy Wolnego), ładnie w Pucharach Świata prezentują się kolarze torowi, jest pięciobój nowoczesny, gdzie zawsze mieliśmy zawodników na poziomie.
Może coś uszczkną pływacy (Korzeń, Kizierowski, w Otylię trochę powątpiewam). Fajnie również, że mamy szanse na 3 drużyny w Pekinie (siatkówka kobiety, mężczyźni choć na razie duży ?, oraz szczypiorniści). Tutaj jednak z oceną szans na medale należy się wstrzymać, i raczej radziłbym nie wliczać ich do "teoretycznego dorobku".
Szanse na medale będą, ale ja nie jestem zbyt dużym optymistą co do naszej przyszłej zdobyczy. Przeznaczamy zbyt mało pieniędzy na sport , aby mocniej zaznaczyć swoją obecność (choćby tak jak w Atlancie).

Tak globalnie patrząc na zbliżającą się olimpiadę to wszystko na niej będzie "naj", a o zwycięstwo w generalce stoczy się pasjonujący bój między USA (od niepamiętnych czasów zdecydowany lider wszystkich klasyfikacji medalowych) z Chinami. Już cztery lata temu Chiny prezentowały się wyśmienicie, a co dopiero na swoim terenie, gdzie programy olimpijskie Pekin 2008 zaczęto wprowadzać już w latach 70tych!!!
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez slipstream N cze 01, 2008 8:48  Re: IO - Pekin 2008

pjaxz napisał(a):gdzie programy olimpijskie Pekin 2008 zaczęto wprowadzać już w latach 70tych!!!

Hmm, a w jakich to dyscyplinach zaczynając wtedy, żeby taki zawodnik był dziś pod 40-tką (jeśli miałby być do tego szykowany od najmłodszych lat, pacholęcia wręcz). Na taki program to już drugie, jak nie trzecie pokolenie musiałoby być, ale dobra wiem, że mogą to być programy złożone przecież. Jednakże - No i jakoś przede wszystkim nie bardzo mi się widzi, z polityką chińską w tamtych latach żeby sami mogli się łudzić że dostaną olimpiadę, najlepiej tak na początku XXI wieku (choć i tak to się decyduje ledwie kilka lat przed IO) — przecież "otwartość" Chin na świat to ledwie coś koło dekady będzie... Ale to tylko moje takie wątpliwości ogólne. Owszem, programy Olimpijskie od lat 70-ych jak najbardziej, bo wiadomo ze sport jedną z najlepszych dróg propagandy żeby na każdej IO się pokazać, ale z szykowaniem konkretnie na Pekin 2008 z 40-letnim wyprzedzeniem to z lekka przegięcie. Pewnie z dumą opowiadał o tym jakiś Chińczyk :-P (patrz punkt propaganda)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez pjaxz N cze 01, 2008 9:52  Re: IO - Pekin 2008

Nie pamiętam gdzie czytałem o tych programach, ale brzmiało to dosyć wiarygodnie. Co do olimpiady w 2008 roku to oni naprawdę zaplanowali sobie, że to zrobią i powolutku już dużo, dużo przed przyznaniem Chinom igrzysk były podejmowane prace przygotowujące ten kraj do igrzysk. Propaganda swoją drogą :)
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez slipstream N cze 01, 2008 10:11  Re: IO - Pekin 2008

pjaxz napisał(a):Co do olimpiady w 2008 roku to oni naprawdę zaplanowali sobie, że to zrobią i powolutku już dużo

No, to tyle oczywiście że nie porwali sie na olimpiadę z "marszu" i wymyślili to sobie wcześniej, tyle tylko że jakoś mnie aż 30 lat brzmi podejrzanie (czyt. właśnie propagandowo), 10 jak pisałem owszem bo to czas gdzie mniej więcej Chiny zaczęły ekspansję światową na tak ogromną skalę, ale właściwie mniejsza z tym. Zaś ten program pod Pekin 2008 to zapewne ich "standardowy" program olimpijski na każdą IO, wzmożony tylko w ostatnich latach i tyle. Oczywiście to i tak lata świetlne przed nami... bo czy w Polsce jest jakiś program wspierania i rozwoju sportu. Nie. Tym oto sprytnym sposobem wyszliśmy z tematu polityki Chin i przygotowań do IO i schodzimy na bliższą nam sprawę naszych występów. Powiem tak — sporty indywidualne są u nas wciąż na równi pochyłej w dół (nie mamy liczyć na tyle sukcesów jak nie tak dawno jeszcze). Za to, piszę to nieco na wyrost i przed faktem ale żywię nadzieję, sporty drużynowe które przez lata były nieobecne (ot, ostatni epizod siatkarzy tylko) na IO w wykonaniu Polski może choć trochę nadrobią (przynajmniej "fizycznie" przywiozłaby nasza reprezentacja więcej medali :-P )
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Miaja Menant N cze 01, 2008 10:23  Re: IO - Pekin 2008

pjaxz napisał(a):Miaja Menant, wg mnie w sporcie, a w szczególności na olimpiadzie nie ma pewniaków.

Wiem o tym, ale jeśli nie możemy liczyć na dwóch naszych ciężarowców, to na kogo? Dla mnie są to murowani kandydaci do medali, cała reszta, łącznie z wioślarzami, pływakami, itp., to raczej patykiem na wodzie (nomen omen) pisane. Zaletą Kołeckiego jest przede wszystkim mocna psychika, co sprawia, że nawet nie będąc w pełni formy potrafi walczyć na wysokim poziomie. Tak że jeśli nie przytrafi się nic nieoczekiwanego, ma szanse nawet na złoto. Co do Dołęgi, wiadomo, że czasem głowa u niego zawodzi, ale jesli zmobilizuje się na igrzyskach i uwierzy w siebie (a dlaczego dotychczas uzyskiwane wyniki nie miałyby tego spowodować?), złoto, a co najmniej miejsce na podium mamy pewne.

Co do ogólnej ilości medali Polaków w Pekinie, niestety uważam, że utrzyma sie tendencja spadkowa o zdobędziemy ich mniej niż w Atenach. Nie może być inaczej, skoro wiele krajowych związków sportowych utrzymuje się jeszcze w realiach PRL-u, a sport jest niedoinwestowany (dla przykładu - w Hiszpanii na samą lekkoatletykę przeznacza sie tyle środków, ile na cały polski sport).
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez slipstream N cze 01, 2008 10:29  Re: IO - Pekin 2008

Miaja Menant napisał(a):Nie może być inaczej, skoro wiele krajowych związków sportowych utrzymuje się jeszcze w realiach PRL-u

Patrz ostatnie cyrki w Związku Lekkoatletycznym żeby daleko nie szukać... Cóż, właściwie to podziwiam naszych sportowców że potrafią się z taką dumą cieszyć z wysłuchania naszego hymnu w sytuacji kiedy państwo absolutnie nic im nie pomaga w dążeniu do tego sukcesu, a de facto ich wyniki to tylko i wyłącznie determinacji i upór w przygotowaniach samych zawodników.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arek Pn cze 16, 2008 12:33  Re: IO - Pekin 2008

Dwukrotni mistrzowie olimpijscy (z Sydney i Aten) w dwójce podwójnej wagi lekkiej Robert Sycz i Tomasz Kucharski nie wezmą udziału w igrzyskach w Pekinie.
Wygrała Słowenia przed USA i Bułgarią. Najlepsza trójka awansowała do półfinału.

Regaty w Poznaniu były ostatnią szansą na wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji.

Niestety nasi murowani kandydaci do medalu nie jadą na IO :( Niestety kontuzje które ich przeplatały w ostatnim czasie przeszkodziły im w uzyskaniu dobrej formy,a szkoda :sad:
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez pjaxz Pn cze 16, 2008 12:47  Re: IO - Pekin 2008

@rek, spokojnie wioślarstwo i kajakarstwo są typowo fizycznymi sportami, gdzie bardzo ważnym czynnikiem jest wiek zawodników. Z wiekiem pewne parametry wydolnościowe gwałtownie spadają i człowiek nie jest w stanie nic zrobić.
Poza tym masa kontuzji w tak trudnym sporcie jest na porządku dziennym - np. Tomasz Kucharski to prawie inwalida, dużo ryzykował chcąc spróbować po raz kolejny powalczyć.
Niemniej jednak - wielki szacunek dla pana Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego za wspaniałe osiągnięcia i wielkie wzruszenia dostarczone kibicom. Chwała im po wsze czasy, DZIĘKUJEMY
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Miaja Menant Cz cze 19, 2008 9:57  Re: IO - Pekin 2008

@rek napisał(a):Niestety nasi murowani kandydaci do medalu nie jadą na IO :( Niestety kontuzje które ich przeplatały w ostatnim czasie przeszkodziły im w uzyskaniu dobrej formy,a szkoda :sad:

Obawiam sie, że w takiej formie mistrzowie Sycz i Kucharski raczej nie byliby murowanymi kandydatami do medalu. :(
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez chmiel So lip 26, 2008 21:50  Re: IO - Pekin 2008

IO coraz bliżej. :) A tymczasem warto zobaczyć :arrow: KLIK.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Ave N sie 03, 2008 17:55  Re: IO - Pekin 2008

pjaxz napisał(a):o zwycięstwo w generalce stoczy się pasjonujący bój między USA (...) z Chinami.

Pasjonujacy ? ehe ehe.-Taka naiwnosc ociera sie o parafilie ;)
Chiny beda chcialy wygrac klasyfikacje medalowa za wszelka cene. Z naciskiem na wszelka cene.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez smylas N sie 03, 2008 19:47  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Wiecie może gdzie można znaleźć kalendarz z opisanym co którego dnia oraz o której godzinie będzie rozgrywane?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Kamillo17 N sie 03, 2008 19:49  Re: Igrzyska Olimpijskie - Pekin 2008

Tak. Proszę. Wybierasz z listy dzień i masz.
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości