Agata Mróz nie żyje

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Śr cze 04, 2008 15:32  Re: Agata Mróz nie żyje

Niech spoczywa w spokoju... Była świetną siatkarką, dwukrotną Mistrzynią Europy, co mówi wiele. Przeklęta polska siatkówka.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez patgaw Śr cze 04, 2008 16:20  Re: Agata Mróz nie żyje

deeze napisał(a):
patgaw napisał(a):A pan prezydent juz ja zdazyl odznaczyc za to ze umarla....

patgaw, zaczynasz onecić... Czasem twoje posty wieją tanią prowokacją, wiesz...


nie mialem takiego zamiaru.
ale to mi troche przypomnia ta afere z ostania zaloba narodowa.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream Śr cze 04, 2008 16:33  Re: Agata Mróz nie żyje

Hmm, no cóż z żalem się czyta, to co się czyta o tym odznaczeniu. Po pierwsze tego typu praktyka jest stosowana niezależnie od rządów czy krajów nawet pośmiertnie oznaczając kogoś za to co osiągnął w życiu. Mieszanie tego z ostatnimi szopkami z żałobą narodową jest po prostu żałosne i nie mam zamiaru ukrywać mojego zdania na ten temat dla jakiejś poprawności politycznej. Pierwsi wielcy oburzeni sie znajdują, dla których ten fakt jest ważniejsze niż to, ze ktoś odszedł.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez dex Śr cze 04, 2008 21:05  Re: Agata Mróz nie żyje

Dla mnie straszna wiadomość , dowiedziałem się własnie przed chwilą od mamy ,niech spoczywa w spokoju .
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Lucky Strike baski Cz cze 05, 2008 16:18  Re: Agata Mróz nie żyje

Zmarła zawodniczka która wraz z koleżankami zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy dla Polski. Jako jedyna zdobyła odznaczenie za te zasługi z rąk prezydenta RP. Jeśli już odznacza się kogoś takim odznaczeniem - Orderem Odrodzenia Polski - to trzeba pamiętać, że nie tylko ona grała na boisku. Wygląda na to, że należy wyzionąć ducha, aby otrzymać za zasługi jakieś odznaczenia z rąk Lecha. Nasz prezydent przyzwyczaił nas, że próbuje takimi właśnie rzeczami przekonać do siebie wyborców. Jak widać wielu się to podoba.

Miało być bez polityki, ale się nie dało. Ja nie będę pisał, że wielka szkoda, że jestem wstrząśnięty. Bo nie jestem. Szkoda bo odeszła młoda osoba, ale ile takich odchodzi w ciągu kilku minut ?

PS. Nie mówiąc już o uczuciu jakie musieli mieć wszyscy którzy czekają miesiącami jak nie dłużej na transfuzję krwi, gdy usłyszeli jak cała Polska rzuciła się oddawać krew dla Agaty Mróz.
Lucky Strike Honda F1 Racing Team
Avatar użytkownika
Lucky Strike baski
 
Dołączył(a): Śr wrz 13, 2006 21:04
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Sar trek Cz cze 05, 2008 17:51  Re: Agata Mróz nie żyje

Nie interesuję się siatkówką (nigdy nawet nie oglądałem meczu), ale ta wiadomość mnie zszokowała.
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez pjaxz Cz cze 05, 2008 17:58  Re: Agata Mróz nie żyje

Lucky Strike baski napisał(a):Zmarła zawodniczka która wraz z koleżankami zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy dla Polski. Jako jedyna zdobyła odznaczenie za te zasługi z rąk prezydenta RP. Jeśli już odznacza się kogoś takim odznaczeniem - Orderem Odrodzenia Polski - to trzeba pamiętać, że nie tylko ona grała na boisku. Wygląda na to, że należy wyzionąć ducha, aby otrzymać za zasługi jakieś odznaczenia z rąk Lecha. Nasz prezydent przyzwyczaił nas, że próbuje takimi właśnie rzeczami przekonać do siebie wyborców. Jak widać wielu się to podoba.
Miało być bez polityki, ale się nie dało. Ja nie będę pisał, że wielka szkoda, że jestem wstrząśnięty. Bo nie jestem. Szkoda bo odeszła młoda osoba, ale ile takich odchodzi w ciągu kilku minut ?
PS. Nie mówiąc już o uczuciu jakie musieli mieć wszyscy którzy czekają miesiącami jak nie dłużej na transfuzję krwi, gdy usłyszeli jak cała Polska rzuciła się oddawać krew dla Agaty Mróz.

Drogi kolego, możesz nie być wstrząśnięty tym wydarzeniem, ale nie broń komuś wyrażać własnych myśli w tej delikatnej sprawie. Ja poniekąd czułem się związany z Agatą Mróz jako kibic reprezentacji, która dała mi wiele radości i wzruszeń. Czułem smutek i przygnębienie gdy usłyszałem o jej śmierci. Dlatego nie potrzebne są tutaj słowa goryczy z takiej czy innej decyzji prezydenta, naprawdę nie czas i miejsce - o zmarłych mówi się dobrze albo wcale, gdy byli naprawdę dobrymi ludźmi.
PS. Z krwi, którą oddawali ludzie dla Agaty Mróz korzystały dziesiątki innych osób. Pomyśl też o tym
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez slipstream Cz cze 05, 2008 18:42  Re: Agata Mróz nie żyje

pjaxz napisał(a):Z krwi, którą oddawali ludzie dla Agaty Mróz korzystały dziesiątki innych osób.

Ta, już samo to ilu ludziom uświadomiła potrzebę — pisząc prosto — pomocy innym w ten sposób jest godne uhonorowania bardziej nawet niż te złote medale. To że nie do wszystkich to dotarło — że wykorzystując swoją popularność jako sportowca jej głos dotrze szerzej przez media do społeczeństwa — to potem jest oburzenie jak to, za co, ze to dla szopki jakiejś...

Lucky Strike baski napisał(a):Nie mówiąc już o uczuciu jakie musieli mieć wszyscy którzy czekają miesiącami jak nie dłużej na transfuzję krwi, gdy usłyszeli jak cała Polska rzuciła się oddawać krew dla Agaty Mróz.

Jak miałkim trzeba być żeby tak pisać to nie wiem... Pisałem wyżej o wykorzystaniu swojego wizerunku. Ludzie nie szli oddawać krwi z plakietką "Tylko dla...". Przecież ta krew którą "niby" oddawano tylko Agacie trafiła do banku krwi, miejsca skąd jest ona dostępna każdemu. Nie wiem, płaciła, zastrzegła sobie że to tylko dla niej ma być ? No, myślenie że niby co, krew oddawana tylko jej miała trafić tylko do niej i że każda nadwyżkę wylano bo już Agata jej nie potrzebowała... czy jak już otrzymali potrzebna ilość krwi dla niej, resztę chętnych chcących oddać krew odsyłano z kwitkiem że już ich nie potrzeba ? No smutek mnie ogarnia od tej zawiści czy sam nie wiem jak to nazwać. Nie, to mnie się w pale nie mieści. Choćby taka mobilizacja pod szyldem akcji dla konkretnej osoby jest cenniejsze kiedy i taka krew trafi do banku niż wcale kiedy nie oddałby jej nikt.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto Cz cze 05, 2008 18:51  Re: Agata Mróz nie żyje

ale z drugiej strony musisz przyznać że smutnym jest fakt, iż znany sportowiec musi uświadamiać polaków że mogą dać tak nie wiele z siebie, darując komuś tym samym życie... - i chyba o to chodziło Luckyemu...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez slipstream Cz cze 05, 2008 18:54  Re: Agata Mróz nie żyje

hideto to niewątpliwie jest smutne, jak nasze społeczeństwo nie ma same z siebie takiej świadomości.

A co do Lucky Strike baski to absolutnie nie. Nie taki ton bije z jego wypowiedzi. Bardziej że tamci nic nie dostaną bo wszyscy chcą pomóc, czy wręcz wszystko trafi tylko dla Agaty...

No i zapominamy o jednym. Choroba Agaty to nie tylko to, co sie działo ostatnio. Jak wiemy, lub pewnie co niektórzy nie wiedzą, była ona chora już od 16 roku życia chyba, w każdym bądź razie cierpiąc na tę chorobę zdobyła dwa złote medale ME. Pokazać ludziom że dowiedzieć sie o chorobie nie oznacza wyroku jak to wielu traktuje, a że można z tym wiele w życiu osiągnąć — równie bezcenne, jak to że do oddani krwi przyszli choćby poruszeni jedynie tym apelem czy chęcią pomocy konkretnie tylko jej (oddania krwi Agacie) także Ci, których grupa krwi absolutnie nie nadawała się dla Agaty.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron