Eliminacje ME 2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez SPIDER Pn lis 19, 2007 14:42  

fisi napisał(a):A mecz z Portugalia na wyjezdzie mimo miazdzacej przewagi Portugalczykow beznadziejna sytuacja a i tak zdolali wyrownac

Nie oszukujmy się, że bramka Krzynówka na 2:2 była bardziej dziełem szczęścia, niż ich porywającej gry. Poza tym, obydwie bramki Smolarka w sobotę też nie należały do tych, które został ciężko wypracowane.

Starcie się przekonać ludzi do tego, jak dobra jest reprezentacja Polski w piłce nożnej. Ja po dotychczasowych meczach eliminacyjnych mogę stwierdzić, że kadra dzieli się na dwa zespoły: Ebi i reszta. Smolarek cały czas gra na równym, wysokim poziomie, a reszta w kratkę. I taka jest prawda. Gdyby nie taki Ebi, to odpadlibyśmy w przedbiegach.

A pod postem Pepika podpisuję się rękami i nogami.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez fisi Pn lis 19, 2007 15:42  

SPIDER napisał(a):
fisi napisał(a):A mecz z Portugalia na wyjezdzie mimo miazdzacej przewagi Portugalczykow beznadziejna sytuacja a i tak zdolali wyrownac

Nie oszukujmy się, że bramka Krzynówka na 2:2 była bardziej dziełem szczęścia, niż ich porywającej gry. Poza tym, obydwie bramki Smolarka w sobotę też nie należały do tych, które został ciężko wypracowane.

Starcie się przekonać ludzi do tego, jak dobra jest reprezentacja Polski w piłce nożnej. Ja po dotychczasowych meczach eliminacyjnych mogę stwierdzić, że kadra dzieli się na dwa zespoły: Ebi i reszta. Smolarek cały czas gra na równym, wysokim poziomie, a reszta w kratkę. I taka jest prawda. Gdyby nie taki Ebi, to odpadlibyśmy w przedbiegach.

A pod postem Pepika podpisuję się rękami i nogami.


Świetne zespoly poznaje sie nie po tym że wygrywaja gdy graja dobrze tylko że wygrywają gdy graja fatalnie. I właśnie o to chodzi że mimo że nie szło zdobyliśmy cenny punkt. Oczywiscie nie uznaje naszej reprezentancji za świetny zespół. Grecy nie odczuwali presji w 2004 r? Nie wiem ale wątpie żeby przed Euro nie było nawet u nich presji na jakis dobry wynik. Ja bede bardzo zadowolony gdyby udało sie wyjść z grupy. A każda faza (no są dwie) powyzej ćwierćfinału bedzie REWALACYJNYM osiagnięciem.
"An eye for an eye makes the whole world blind" Mahatma Gandhi
Avatar użytkownika
fisi
 
Dołączył(a): Cz sie 04, 2005 9:08
Lokalizacja: z kątowni

Postprzez Pepik Pn lis 19, 2007 15:53  

fisi napisał(a):Grecy nie odczuwali presji w 2004 r?

Na pewno w meczach z Portugalią oraz Hiszpanią jej nie mieli. I jak się te mecze skończyły dla nich? Ano zdobyli 4 punkty, które dały im awans do ćwierćfinału. W spotkaniu z Rosją, zamykającym zmagania grupowe, na pewno już odczuwali presję wyniku, gdyż rywal wydawał się najsłabszy w grupie i jak się zakończył ten mecz? Ano przegrali. W fazie pucharowej Grecy stali na przegranej pozycji, byli skazywani na pożarcie i to było właśnie ich siłą. Do tego byli znakomicie przygotowani do turnieju. A Polacy dosyć, że byli źle przygotowani, co musicie mi przyznać, to na dodatek byli pod presją, że muszą wyjść z grupy. Wszystko to nałożyło się na siebie i wynik był taki, jak widzieliśmy. Mam nadzieję, że po wylosowaniu trudnych przeciwników, nasi zagrają tak, jak Grecy, czyli nie będą faworytami oraz będą dobrze przygotowani. Odnoszę wrażenie, że niektóre osoby myślą, że ja źle życzę chłopakom. Nieprawda. Ja chcę ich sukcesu, ale muszą oni, jak i media zmniejszyć na nich nacisk, a wtedy może będzie miła niespodzianka.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez slipstream Pn lis 19, 2007 15:55  

Alassane Bamba napisał(a):Pepik, jednego nie uwzględniasz - do poprzednich turniejów przygotowywali nas rodzimi "fachowcy", a niestety polska szkoła trenerska nie należy do tych z najwyższej półki

Słuszna istota sprawy. Siatkarzy przecież tez pchnął dopiero zagraniczny trener, a że w siatkę gra stosunkowo mniej reprezentacji w odniesieniu do piłki to i w czołówce mogliśmy bywać. Polskich trenerów może i stać na pojedyncze zrywy sukcesu ale za nic nie są w stanie później utrzymać tego poziomu - właściwie więcej w tych sukcesach było szczęścia niż rzetelnie wypracowanego wyniku.

Trener z zagranicy zdaje się po prostu olewać tę presję jak z Małyszem w ostatnim sezonie gdzie wieszano już nawet na początku sezonu psy na Lepistoe za niespecjalne wyniki Małysza a i Lozano dostawał na początku od mediów (słynna sprawa z ubraniem naszych reprezentantów w pieluchy na okładce Fucktu), a on po prostu nie robił nic na wiwat tylko konsekwentnie ciągnął swoje. Wierzę że tka samo będzie z Leo. Nie chodzi bowiem o to żeby grać z początku pięknie a "wgrywać się" wynikiem. Toż to największa bolączka polskiej myśli szkoleniowej (nadmienię tu ze Bogdan Wenta od szczypiornistów do de facto niemiecka myśl szkoleniowa gdzie pracował przez lata).
Janas, Engel... może nam załatwili awans do MŚ, ale jako iż byli z naszego podwórka należycie nie pociągnęli tematu, zakładając ze skoro awansowaliśmy to jest OK i nie trzeba ciężko pracować dalej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Pn lis 19, 2007 17:54  

Widzę, że większość osób nie wierzy, że sytuacja może się poprawić i żyje stereotypami. Polacy mają słabą psychikę, muszą zawieść kolejny raz i już. Wcale, że nie! Oczywiście może się zdarzyć, że zawiodą, ale to nie jest pewne! A niektórzy uznają klapę za pewnik. No ale trudno. Jedna wygrana w grupie będzie sukcesem i nie będzie powodem do wstydu.

Feta po meczu cz. I
Feta po meczu cz. II :D

Teraz dziennikarze wyliczają, do którego koszyka trafimy w losowaniu, ale na to będzie czas po meczu z Serbią.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream Pn lis 19, 2007 18:08  

chmiel napisał(a):Widzę, że większość osób nie wierzy, że sytuacja może się poprawić i żyje stereotypami.

A to jest ta smutna mentalność Polaczka jakiej wyzbył się taki Kubica będąc żyjąc na zachodzie przez co wielu ma za złe jego wypowiedzi w nie narodowym tonie... To tyle subtelną odskocznią. Ja cały czas z optymizmem patrzę na zachodnich szkoleniowców, bo oni właśnie przychodzą wyzbyci wszelkich kompleksów i mentalności polaczka, która tutaj (szkoleniowcy, prezesi) głównie oznajmia się wymaganiem sukcesu natychmiast bez etapu żmudnego budowania. Dlatego ja cały czas wierzę że Leo będzie ciągnął swoje nie patrząc na nikogo, dlatego o blamażu na ME nawet nie myślę, a jedynie piszę jakie słabości w metodach z naszego podwórka obnażyli zachodni szkoleniowcy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Pn lis 19, 2007 18:27  

slipstream napisał(a):A to jest ta smutna mentalność Polaczka jakiej wyzbył się taki Kubica

Robert - jest to kolejny przykład, że impossible is nothing. Zanim pojawił się Robert wydawało się niemożliwe, że będziemy mieli Polaka w F1, a okazało się, że to jednak możliwe.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER Pn lis 19, 2007 18:41  

Kubica swoją drogą. Miał to szczęście, że w porę wyjechał za granicę, bo obecnie nie byłby tu, gdzie jest.

chmiel napisał(a):Widzę, że większość osób nie wierzy, że sytuacja może się poprawić i żyje stereotypami

Wiesz co. Może nie od razu stereotypy. Każdy interpretuje to na swój sposób. Tylko, że w ostatnich latach reprezentacja piłkarzy po prostu przyzwyczaiła nas do takiego czegoś, że nie warto na nich liczyć. W sumie całe ich granie kończy się na awansie - tyle do powiedzenia.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel Pn lis 19, 2007 18:55  

SPIDER napisał(a):Tylko, że w ostatnich latach reprezentacja piłkarzy po prostu przyzwyczaiła nas do takiego czegoś, że nie warto na nich liczyć.

Ale to już przeszłość, która nie musi się w kółko powtarzać.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER Pn lis 19, 2007 19:13  

I to jest właśnie istota tego całego zamieszania.

Po prostu media wywierają olbrzymią, wręcz miażdżącą presję na piłkarzach (nie tylko na nich), a potem narzekają i rozpisują się jak to słabo piłkarze zagrali, jaki to trener słaby itd. To jest w tym wszystkim najgorsze...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Darondi Pn lis 19, 2007 21:23  

SPIDER napisał(a):I to jest właśnie istota tego całego zamieszania.

Po prostu media wywierają olbrzymią, wręcz miażdżącą presję na piłkarzach (nie tylko na nich), a potem narzekają i rozpisują się jak to słabo piłkarze zagrali, jaki to trener słaby itd. To jest w tym wszystkim najgorsze...


Niestety, ale wszędzie tak jest...nawet w F1. Najpierw za przeproszeniem tak "srali" się Polakiem w bolidzie F1, a jak miał jakieś gorsze chwile to pisali to i tamto. Tak samo z internautami.

NIgdy nie zrozumiemy toku myślenia naszych Polskich "tłuczków" :P

Ale widać, żę kadra ma jak narazie psychikę tam gdzie trzeba....Może Leo broni czytać im gazet i portalu Onet.pl? :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez SoBcZaK Pn lis 19, 2007 21:34  

Ale to już przeszłość, która nie musi się w kółko powtarzać.

chmiel pamiętasz jak mówiłeś że w sumie Euro jest trudniejsze od Mundialu? co pokazali na mundialach? a co dopiero pokażą na Euro? nie łudźmy się (no chyba że ktoś jest z Łodzi) ale za mało znakomitych talentów w składzie żeby na prawde coś osiągnąć, możecie sobie śpiewać że już za 4 lata Polska będzie mistrzem świata ale to będzie łabędzi śpiew... popatrzcie jakie gwiazdy grają w innych reprezentacjach, jeden Smolarek nie zdobędzie trofeum bo to gra zespołowa a jak patrzyłem na mecze naszej reprezentacji to aż żal dupe ściskał....
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Darondi Pn lis 19, 2007 21:40  

Ale jak w drużynie będa same sławy to pomyśl co tam by się działo...Normalnie F1 McLaren w piłce xD

Ale prawdą jest, że niestety mamy mało telantów.Wczesniejsi trenerzy polegali tylko na weteranach, nie szukając młodych...i widać tego skutki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez Arek Pn lis 19, 2007 21:43  

A pamiętacie jak jeszcze około 14 miesięcy temu po meczu z Finlandią wielu twierdziło że polskim piłkarzom nawet Leo nie pomoże? Że są do niczego i w ogóle?? a teraz ci sami ludzie wielbią naszych choć kiedyś postawili na nich krzyżyk,tak to już jest ale ocenia się to jak się kończy a nie jak zaczyna,więc dajmy szanse LEO i chłopakom a może im się jedna kcoś uda osiągnąć na Euro :-)

Może i Sobczak masz rację ale o tym dowiemy się za jakieś 8miesięcy :-)
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez SoBcZaK Pn lis 19, 2007 21:49  

@rek napisał(a):Może i Sobczak masz rację ale o tym dowiemy się za jakieś 8miesięcy

rozmawiałem w szkole o tym z kolega który interesuje się piłką i sam też przyznał mi racje ze co z tego żę sie zakwalifikowali jak pojadą i w najważniejszym momencie przegrają a jak nie będzie już o co walczyć to wygrają i wtedy będzie sie ich chwaliło za wole walki itd itd..... co do zagranicznych trenerów to Raul Lozalo mówił że jak dadzą mu kurczaka to zrobi z tego danie z kurczaka, dostał kurczaka i widać co ugotował (srebrny medal) a Leo nie ma tak dobrego kurczaka więc nie zrobi potrawki z tego...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość