Eliminacje ME 2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Pt sty 27, 2006 12:42  Eliminacje ME 2008

Oto grupy EME:
GR.A
1.Portugalia
2.Polska
3.Serbia i Czarnogóra
4.Belgia
5.Finlandia
6.Armenia
7.Azerbejdżan
8.Kazachstan
GR.B
1.Francja
2.Włochy
3.Ukraina
4.Szkocja
5.Litwa
6.Gruzja
7.Wyspy Owcze
GR.C
1.Grecja
2.Turcja
3.Norwegia
4.Bośnia i Hercegowina
5.Węgry
6.Mołdawia
7.Malta
GR.D
1.Czechy
2.Niemcy
3.Słowacja
4.Irlandia
5.Walia
6.Cypr
7.San Marino
GR.E
1.Anglia
2.Chorwacja
3.Rosja
4.Izrael
5.Estonia
6.Macedonia
7.Andora
GR.F
1.Szwecja
2.Hiszpania
3.Dania
4.Łotwa
5.Islandia
6.Irlandia Północna
7.Lichtenstein
GR.G
1.Holandia
2.Rumunia
3.Bułgaria
4.Słowenia
5.Albania
6.Białoruś
7.Luksemburg

Trafiliśmy do trudnej grupy, chociaż mogłobyć gorzej. Bardzo cieszę się, że nie trafiliśmy na Anglię. Szkoda, że jesteśmy w GR.A, bo będziemy musieli rozegrać więcej spotkań. Do tych eliminacji pozostało jeszcze "trochę" czasu, więc nie można narazie dużo powiedzieć. Napewno mamy duże szanse na awans, ale to nie będzie łatwe.
Ostatnio edytowano Śr sie 22, 2007 20:39 przez chmiel, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez gregoff Pt sty 27, 2006 21:30  

Dla mnie trudna grupa. Serbia i czrnogóra ostatnia grała bardzo dobrze, Portugalia to klasa światowa a Belgia i Finlandia to zespoły z ambicjami. Uważam, że wyjście z tej grupy będzie dużym sukcesem.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez chmiel Pt lut 10, 2006 19:50  

2 września 2006 Polska - Finlandia
6 września 2006 Polska - Serbia i Czarnogóra
7 października 2006 Kazachstan - Polska
11 października 2006 Polska - Portugalia
15 listopada 2006 Belgia - Polska
24 marca 2007 Polska - Azerbejdżan
28 marca 2007 Polska - Armenia
2 czerwca 2007 Azerbejdżan - Polska
6 czerwca 2007 Armenia - Polska
8 września 207 Portugalia - Polska
12 września 2007 Finlandia - Polska
13 października 2007 Polska - Kazachstan
17 listopada 2007 Polska - Belgia
21 listopada 2007 Serbia i Czarnogóra - Polska.

7 października Kazachstan - Polska
11 października Polska - Portugalia

Najgorszy punkt w całym terminarzu. W ciągu paru dni podróż na wschód, a potem w drugą stronę Europy do Portugali :???:
24 marca Polska - Azerbejdżan
28 marca Polska - Armenia
2 czerwca Azerbejdżan - Polska
6 czerwca Armenia - Polska

:dobrze: Świetne.

Reszta dobrze, a ogólnie jest to dobry układ spotkań.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream Pt lut 10, 2006 20:04  

chmiel napisał(a):Cytat:
7 października Kazachstan - Polska
11 października Polska - Portugalia

Najgorszy punkt w całym terminarzu. W ciągu paru dni podróż na wschód, a potem w drugą stronę Europy do Portugali Zmieszanie


O ile dobrze widze to Polska bedzie gospodarzem więc po co zaraz do Portugali lecieć.

Osobiście twierdze że znowu mistrzostwa przejda nam koło nosa. Bo przy takim natłoku wystarczy jeden remiz z Armenią tudziez Azerami i możemy miec problemy z nadążeniem za Portugalią i Serbią... A i o punkty z Belgią nie bedzie łatwo.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SPIDER Pt lut 10, 2006 20:30  

slipstream napisał(a):A i o punkty z Belgią nie bedzie łatwo.

Tak. Belgowie u siebie są silni.
Najcięższe mecze to Portugalia i Serbia i Czarnogóra.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel Pt lut 10, 2006 21:18  

slipstream napisał(a):O ile dobrze widze to Polska bedzie gospodarzem więc po co zaraz do Portugali lecieć.

Tak oczywiście racja. Sorry za pomyłkę.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez dex Pt lut 10, 2006 21:57  

trudna grupa ale do wyjscia dla naszych , jednak beda musieli ostro trenowac bo przelewek nie bedzie :-D
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez chmiel Wt sie 22, 2006 17:03  

Oto kadra na pierwsze mecze EME z Finlandią i Serbią.

Bramkarze: Jerzy Dudek (Liverpool FC), Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa), Artur Boruc (Celtic Glasgow);

Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Paweł Golański (Korona Kielce), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Marcin Wasilewski (Lech Poznań);

Pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Mirosław Szymkowiak (Trabzonspor), Arkadiusz Radomski (FK Austria Wiedeń), Sebastian Mila (FK Austria Wiedeń), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów);

Napastnicy: Tomasz Frankowski (Wolverhampton Wanderers FC), Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów)

Bramkarze - dobrze, że został powołany Boruc. Regularnie gra w klubie i prezentuje się dobrze. Dudek z Danią bronił niezbyt pewnie.
Obrońcy - coś mało ich jest, ale jestem zadowolony z powołania Wasilewskiego.
Pomocnicy - nadal nie wiem po co Mila, ale plus za Błaszczykowskiego i Gargułę.
Napastnicy - szansę dastał Matusiak i zobaczymy, jak ją wykorzysta.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER Wt sie 22, 2006 18:54  

Bardzo sięcieszę, że Dudek wróciłdo reprezentacji. Mam nadzieję, że to on będzie bronił a nie Boruc. Co prawda nie wiadomo czy Artur będzie w stanie grać, bo coś słyszałem, że nabawił się kontuzji.

Ale nawet powołani piłkarze nie sprawią, że przejdziemy przez naszą grupę. Najważniejsze będą mecze z Serbią i Czarnogórą oraz Portugalią. Jeśli te boje przejdziemy w miarę dobrze, to ze słabszymi zespołami trzeba pograć z głową. Z Belgiąmoże być ciężko, bo oni zazwyczaj są silni.

chmiel napisał(a):Sebastian Mila

:zakrywa:

chmiel napisał(a):Marcin Wasilewski

Według mnie bardzo dobry wybór, którego dokonał Beenhakker :dobrze:.

No to czekamy na Finlandię - ważne, aby dobrze zacząć. Tymbardziej, iż gramy u siebie.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez McLuke Wt sie 22, 2006 19:16  

wiecie ja tak sie zastanawiałem i doszedłem do wniosku że najtrudniejszy mecz czeka nas z Portugalią. IMHO Kazachstan czy Azerbejdżan to bardzo kiepskie drużyny wiec nie ma sie czego obawiac... :-D
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez slipstream Wt sie 22, 2006 19:24  

SPIDER napisał(a):Bardzo sięcieszę, że Dudek wróciłdo reprezentacji


I pokazał się z jak najlepszej strony... Co wy ludzie czujecie do tego Dudka, wszyscy wykazują się jakims dziwnym sentymentem a prawda jest taka, że Boruc pokazał się z jak najlepszej strony w reprezentacji na MŚ, a Dudek po powrocie znów ma głupią sytuacje
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SPIDER Wt sie 22, 2006 19:28  

Wiesz slipstream, ja jestem zdania, że Dudek jest o wiele lepszy od Boruca. Borucowi wyszedł jeden mecz na mundialu (z Niemcami) a reszta co. Dudek mimo to, że nie gra w Liverpoolu, to jest wg. mnie świeższy od Artura. Co prawda przegralismy z Danią, w bramce był Dudek, ale czy to jego wina...?
Raczej nie!
:)
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream Wt sie 22, 2006 19:40  

SPIDER napisał(a):a reszta co

W reszcie tez dobrze bronił - zresztą wypada tez nieźle w lidze w której gra cały czas.

SPIDER napisał(a):Borucowi wyszedł jeden mecz na mundialu (z Niemcami)

A dudkowi jeden w finale ligi Mistrzów

Ni jak przyłozyć mam skojarzenia z sytuacja z Villeneuve'em rozmawiając "po naszemu" na tym forum - Za zasługi nikt nie jeździ (gra) i na przykłądzie JV widac że długie przerwy w jeździe (grze) nie wpływają na świezość, a wiek tez robi swoje
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez X Wt sie 22, 2006 20:52  

Również twierdzę, że w między słupkami powinien pojawic się Boruc.
SPIDER napisał(a):Borucowi wyszedł jeden mecz

W spotkaniu z Ekwadorem jedynym jego zajęciem było w zasadzie wyjmowanie piłki z bramki, ale raczej nie jego w tym wina, tylko naszej błyskotliwej defensywy. :?
W meczu z Kostaryką może nie wykazał się niebywałym refleksem podczas wykonywania stałego fragmentu gry przez rywali, jednak była to jedyna niefortunna sytuacja ze strony Boruca.
SPIDER napisał(a):Dudek mimo to, że nie gra w Liverpoolu

Ale chyba podstawowym kryterium doboru bramkarzy jest obecna forma i gra w klubie, a nie wcześniejsze zasługi. :|

Pomijając selekcję bramkarską, denerwuje mnie uporczywe powoływanie Mili oraz Frankowskiego.
Avatar użytkownika
X
 
Dołączył(a): Pn lip 10, 2006 18:57
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Adriannn Wt sie 22, 2006 21:36  

Ja to szczerze.Piłka mnie od jakiegoś czasu nie kręci.Mi to wszystko jedno czy polacy awansują do ME czy MŚ bo i tak wiem żźe w pierwszej fazie odpadną.A teraz to mamy rywali zbyt silnych(Belgia,Portugalia)
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość