Eliminacje ME 2008

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Wt lis 20, 2007 11:28  

Może i nie eliminacje, ale chyba delikatnie zaczynam zazdrościć wszystkim z Poznania i okolic.

:arrow: http://sport.onet.pl/0,1248713,1644229,wiadomosc.html
Onet nie onet, nawet w radiu wspominali o tej możliwości wciąż jednak niż pewniku, ale zawsze coś.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kubuś Fatalista Wt lis 20, 2007 15:34  

sobczak wiesz wygrana z Portugalią to nie byle co. Tam tez grają wielkie talenty a jakoś ich pokonaliśmy. No i jeszcze remis. Gwiazdy w zespole to nie wszystko.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez barteks Wt lis 20, 2007 16:16  

"Radosław Sobolewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Swoją decyzję przekazał mi po niedzielnym treningu w Chorzowie - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej w Belgradzie selekcjoner Leo Beenhakker."

http://sport.onet.pl/0,1248713,1644581,wiadomosc.html

Nie rozumiem tego, gra w polskiej lidze i to jest jego zas*anym obowiązkiem grać w reprezentacji Polski. Dla mnie jest spalony!
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez chmiel Wt lis 20, 2007 16:35  

sobczak napisał(a):chmiel pamiętasz jak mówiłeś że w sumie Euro jest trudniejsze od Mundialu? co pokazali na mundialach?

Ile razy ja mam to powtarzać? Te mundiale to już historia i one nie są wyznacznikiem, czy sobie na Euro poradzimy czy nie. Sytuacja w piłce się zmienia i poprzednia impreza nie jest wyznacznikiem kolejnej, bo co 4 lata musiałyby wygrywać te same drużyny, a tak nie jest i nie będzie. Nie można tak oceniać szans jakiejkolwiek ekipy. Liczy się tu i teraz, a nie wyniki na poprzednich imprezach.

@rek napisał(a):Może i Sobczak masz rację ale o tym dowiemy się za jakieś 8miesięcy

Dokładnie. Możliwe, że sobczak ma rację, ale podkreślam możliwe, a nie pewne. Nic nie jest przesądzone! I jestem ciekawy, ile razy to trzeba powtórzyć, aby niektórzy zrozumieli.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Rubiq Wt lis 20, 2007 16:48  

barteks2 napisał(a): Dla mnie jest spalony!


Nie znasz powodów, dla których tak zrobił.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez chmiel Wt lis 20, 2007 16:58  

Powód zna pewnie bardzo mała grupa ludzi, więc uszanujmy decyzję Radka. Ja mu dziękuje za to, że grał w koszulce z Białym Orzełkiem na piersi. A w meczu z Belgią był jednym z najlepszych zawodników, więc karierę zakończył udanym meczem.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER Wt lis 20, 2007 18:25  

barteks2 napisał(a):to jest jego zas*anym obowiązkiem grać w reprezentacji Polski

Niekoniecznie. Jeśli dostanie powołanie to owszem, ale nie zawsze musi wyrazić zgodę na grę. Jest jeszcze wielu piłkarzy, którzy mogliby spokojnie grać w reprezentacji Polski.

chmiel napisał(a):Liczy się tu i teraz, a nie wyniki na poprzednich imprezach.

No tak, ale jakoś ostatnie wielkie imprezy przemawiają przeciw nam (konkretnie to nim - piłkarzom). Nic nie wskazuje na to, aby mogłoby się to szybko zmienić. Poza tym... a dobra tam. Już nic.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Arek Wt lis 20, 2007 18:35  

SPIDER napisał(a):
barteks2 napisał(a):to jest jego zas*anym obowiązkiem grać w reprezentacji Polski

Niekoniecznie. Jeśli dostanie powołanie to owszem, ale nie zawsze musi wyrazić zgodę na grę. Jest jeszcze wielu piłkarzy, którzy mogliby spokojnie grać w reprezentacji Polski.

chmiel napisał(a):Liczy się tu i teraz, a nie wyniki na poprzednich imprezach.

No tak, ale jakoś ostatnie wielkie imprezy przemawiają przeciw nam (konkretnie to nim - piłkarzom). Nic nie wskazuje na to, aby mogłoby się to szybko zmienić. Poza tym... a dobra tam. Już nic.


Niby tak Spider ale od tego czasu sporo kadrze się zmieniło choćby porównując eliminacje MŚ 2006 nie ma Janasa,Szymkowiaka,Dudka,Frankowskiego i jeszcze paru innych,a są za to Smolarek,Boruc,Błaszczykowski no i jest Leo :-) Może więc tym razem będzie inaczej. Dlatego zgadzam się z Chmielem liczy się to co jest tu i teraz :smile:
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez SPIDER Wt lis 20, 2007 18:47  

Tak owszem, ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że Beenhakker (tak to się pisze?) buduje zespół wg. własnego uznania i nie opiera się na starych "wyjadaczach", którzy za Janasa stanowili trzon kadry.

Problem - nie wiem czy podstawowy - polega na tym, że większość społeczeństwa (jak choćby ja) cały czas żyje przeszłością. Tymi ostatnimi mundialami i różnorakimi eliminacjami i cudami niewidami. Ja po prostu przestałem już wierzyć we wszelakie obietnice o sukcesach. Tak niestety jest i chyba przyznacie mi w tym aspekcie rację.

Oglądam sobie mecz Anglia - Polska na Wembley w 1973 i mi się w oku łza kręci. Te świetne parady Tomaszewskiego i gra Polaków. Ah... tamte czasy nie wrócą. Na pewno nie teraz.

Teraz tak z głębi mojej duszy.

Problem polskiej piłki polega także na tym, że gdy - załóżmy - klub zdobywa Mistrzostwo Polski grając świetnym składem, wręcz nieosiągalnym dla innych klubów (jak choćby teraz Wisła Kraków), to o zawodników tam grających biją się kluby zagraniczne. No i nasi zawodnicy się tam wypalają. Ostatnim bardzo dobrym tego przykładem jest Matusiak. Poszedł do Palermo (?) i co. Na tym się skończyło jego granie. Gdyby pozostał w Polsce może i nie miałby takich możliwości rozwoju, ale chociażby regularnie grał. I w klubie i w reprezentacji.

Drugą taką samą sprawą jest to, że z zespołu, który zdobędzie Mistrzostwo Polski, wypada kilku kluczowych zawodników i nie może on sobie radzić tak doskonale jak w lidze w rozgrywkach eliminacji do Ligii Mistrzów. Szkoda, bo mam nadzieje, że Wisła w tym sezonie po zdobyciu MP (bo na to się zapowiada) powalczy o fazę grupową (a może coś więcej?). Cieszyłbym się niezmiernie gdyby Polski zespół grał w LM. Choć szczerze wolę Cracovię niż Wisłę. Ale Wisła to teraz w polskiej lidze inna planeta.

To tak odbiegając lekko od tematu Eliminacji ME.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Arek Wt lis 20, 2007 19:22  

Poczekajmy na losowanie wtedy dopiero będzie można mniej więcej dywagować na temat szans Polaków :-)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez chmiel Śr lis 21, 2007 15:33  

SPIDER napisał(a):Problem - nie wiem czy podstawowy - polega na tym, że większość społeczeństwa (jak choćby ja) cały czas żyje przeszłością. Tymi ostatnimi mundialami i różnorakimi eliminacjami i cudami niewidami. Ja po prostu przestałem już wierzyć we wszelakie obietnice o sukcesach. Tak niestety jest i chyba przyznacie mi w tym aspekcie rację.

Ty żyjesz przeszłością i trzeba Ci przyznać racje, że ta najbliższa przeszłość nie wypada dobrze. Ale na przykład ja żyje raczej teraźniejszością, a jeżeli przeszłością to z reguły tylko tą dobrą. To już zależy od podejścia do sprawy.

SPIDER napisał(a):Oglądam sobie mecz Anglia - Polska na Wembley w 1973 i mi się w oku łza kręci. Te świetne parady Tomaszewskiego i gra Polaków. Ah... tamte czasy nie wrócą. Na pewno nie teraz.

Z czystym sumieniem śmiem twierdzić, że w meczu Polska - Portugalia w Chorzowie Polacy rozegrali lepszy mecz niż tamten pamiętny na Wembley. Co prawda spotkanie z Portugalią pamiętam lepiej, ale pojedynek z Anglikami też kiedyś oglądałem i trochę pamiętam. Z Anglikami Polacy się raczej bronili, a ratował Nas Tomaszewski. Z Portugalczykami atakowaliśmy my i to my mieliśmy inicjatywę, rozgrywając genialne spotkanie. Wiem, że to jeden mecz, ale sam fakt jest ważny. Co innego jeżeli chodzi o grę w większej ilości spotkań. Tak pięknie i dobrze grającej reprezentacji Polski jak na mundialu w 1974 pewnie szybko nie zobaczymy.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream Śr lis 21, 2007 16:12  

chmiel napisał(a):Z czystym sumieniem śmiem twierdzić, że w meczu Polska - Portugalia w Chorzowie

Bo w końcu mecz Polska-Anglia przeszedł do historii nie ze względu na grę,a tylko ze względu na wynik i jego - pozytywne dla nas - konsekwencje w postaci awansu. Problem polega na tym że przez lata ten mecz został zmitologizowany jako ten co na trudnym terenie dał nam awans i faktu że Tomaszewski "zatrzymał Anglię" która to na nas cały czas napierała a nie my na nich. bo rzeczywiście w wykonaniu tej jedenastki wtedy to nie był porywający mecz bo nastawiony praktycznie na obronę i ewentualnie kontrę.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arek Śr lis 21, 2007 21:49  

Anglia do przegrywa do przerwy z chorwacja 0:2 :o :-D :-D
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez barteks Śr lis 21, 2007 22:45  

Co nam daje ten remis 2:2 z Serbią :!: Bedziemy w III czy IV koszyku :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Rubiq Śr lis 21, 2007 22:56  

Anglia przegrała z Chorwacją 2:3.
Rosja wygrywa z Andorą 0:1.

Anglia nie jedzie na Mistrzostwa Europy!
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość