Liga Polska 2009/2010

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez misiakow Pn maja 24, 2010 23:19  Re: Liga Polska 2009/2010

chmiel, a to już nie można kibicować drużynom spoza ekstraklasy? A nóż nadejdzie taki czas że nasza drużyna zajdzie do najwyższej ligi w Polsce. ;)
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez chmiel Wt maja 25, 2010 10:10  Re: Liga Polska 2009/2010

Sorry, ale mam kumpla, który grał w III-ligowym Starcie Działdowo i wiem, jakie rzeczy tam się dzieją. W poprzednim sezonie po rundzie jesiennej Start był na miejscu dającym awans do II ligi. W rundzie jesiennej większość meczów przegrywali i znacząco spadli. Po prostu nie chcieli awansować (nie zawodnicy, a pseudodziałacze), bo musieliby duuużo kasy zainwestować, aby dostać licencje w II lidze. Przede wszystkim stadion jest tak położony, że rozbudować się go po prostu już nie da, a na budowie nowego na pewno by stracili i to pewnie niemało. A jeżeli drużyna z mojego rodzinnego miasta jest w takiej sytuacji, z żadną inną w zasadzie nic mnie nie łączy, to dlaczego miałbym szukać ulubionej drużyny w niższych klasach rozgrywkowych? Co to ma za sens? Spojrzę w tabelę II albo I ligi i powiem sobie, że od teraz będę sympatyzował z tą drużyną, ot tak? :-P Gdybym przynajmniej w telewizji oglądał tą II albo I ligę, to mógłbym sobie znaleźć ulubieńców, ale jeżeli nie oglądam, to nie wyobrażam sobie tego.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez czlapka Wt maja 25, 2010 11:33  Re: Liga Polska 2009/2010

Dobra a ja wam mówie że w nowym sezonie Widzew zaskoczy wszystkich(a może nawet już w okienku transferowym...pojawiają się ciekawe plotki,ale nie ma co zapeszać ;p).Myśle ,że jak Janas to mądrze poukłada to jest szansa na miejsca 5-7.Choć w sumie Ruch nie ma wcale lepszego wiele składu od Widzewa(o ile w ogóle) więc może ... Jeszcze się 1 liga nie skończyła a ja już się nie mogę Ekstraklasy doeczkać ;p
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez Kajek Wt maja 25, 2010 15:40  Re: Liga Polska 2009/2010

Podpisano umowę na budowę nowego stadionu w Białymstoku


25.05. Białystok (PAP) - W Białymstoku podpisano we wtorek umowę na budowę nowego stadionu miejskiego. Za kwotę 156,1 mln zł brutto ma go w ciągu dwóch lat zbudować polsko-francuskie konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex S.A. i Eiffage Construction. Prawie połowa pieniędzy to fundusze UE.



Formalnie stroną umowy z konsorcjum jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku. Obiekt zostanie wybudowany przy ul. Słonecznej, w miejscu obecnego stadionu miejskiego, gdzie swoje mecze w Ekstraklasie piłkarskiej rozgrywa Jagiellonia Białystok.

Prace będą wykonywane w etapach, by można było z przebudowywanego obiektu korzystać. Część prac rozbiórkowych została już wykonana.

Nowy stadion ma pomieścić 22,5 tys. widzów i być przede wszystkim przeznaczony do rozgrywek piłkarskich. Ma mieć tzw. III kategorię UEFA, czyli będą mogły odbywać się na nim mecze pod egidą UEFA, z wyjątkiem pucharowych finałów. Całe trybuny będą zadaszone. Powstaną też sale konferencyjne, powierzchnie komercyjne, boiska treningowe.

Wykonawca zapewnia, że za trzynaście miesięcy odda do użytku połowę nowego stadionu i wówczas nastąpi przebudowa użytkowanej obecnie części. Główną trudnością w budowie ma być unikalna, żelbetowo-stalowa konstrukcja tzw. korony stadionu.

Projekt będzie budowany za pieniądze z budżetu Białegostoku oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Obecnie to najdroższa inwestycja realizowana w ramach tego programu.(PAP)


Wreszcie! Cudowny tydzien ;)
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez mik3 Wt maja 25, 2010 16:18  Re: Liga Polska 2009/2010

SPIDER napisał(a):Najlepsze jest to, że dużo ludzi tutaj kibicuje zespołom zagranicznym. Co to za satysfakcja z kibicowania w ogóle, skoro na meczu nie jest się obecnym? Sprzed telewizora to wiecie co to za kibicowanie.


A ja nie wiem jak można marnować czas na polską piłkę, której poziom jest tak żenujący i jest z roku na rok coraz niższy.

Każdy ma swoje zdanie na ten temat i nikt nikogo nie przekona do swoich racji.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron