ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Noras So wrz 12, 2009 21:38  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Polska - Serbia 72:77

Nie oglądałem tego spotkania, ale słyszałem że było ononierównye. Szkoda że przegrywamy z Serbami, bo ze Słowenią i Hiszpanią będzie znacznie trudniej, chociaż niewiadomo jak to będzie z tymi Hiszpanami którzy miewają wahania formy...

Litwa - Słowenia 58:81

Oglądałem ten mecz od 3 kwarty, więc coś tam mogę powiedziec. Słoweńcy w każdym calu zmiażdżyli Litwinów, którzy przeżywają straszny kryzys i już chyba sobie uświadomili że ta faza będzie dla nich ostatnią w tym turnieju. Najlepszy widok był w trakcie 3 kwarty, gdy pokazano statystyki i najlepszy strzelec Słowenii miał 24pkt, a Litwy 8 :twisted:
Ostatnio edytowano N wrz 13, 2009 7:16 przez Noras, łącznie edytowano 2 razy
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez chmiel N wrz 13, 2009 1:09  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Polska - Serbia 72:77
Niestety ćwierćfinał się znacznie oddalił po słabym występie naszych reprezentantów z Serbami. Szanse jeszcze są, ja wierzę, że się uda, ale Serbowie mimo wszystko wydawali się być łatwiejszym przeciwnikiem od Słoweńców i Hiszpanów, a Polakom nie udało się ich pokonać. Tym bardziej smuci ta porażka, że byliśmy w stanie wygrać ten mecz. Serbia była jak najbardziej w zasięgu Polaków. Niestety Lampe i Logan, czyli poza Gortatem najważniejsi nasi zawodnicy, mieli akurat słaby dzień. Brakowało nam ich punktów, brakowało nam strzelców. Zresztą dopełniający pierwszą piątkę Ignerski i Szubarga również nie mieli dobrego dnia. Jedynie Gortat dalej utrzymywał swój wysoki poziom, w pewnym momencie samemu ciągnąc grę Biało-Czerwonych. Resztę zastąpili rezerwowi i mimo że od podstawowych są bez wątpienia słabszymi zawodnikami to nie dość, że byli w stanie dotrzymać kroku Serbom, to nawet z nimi w składzie zdołaliśmy odrobić trochę strat i zbliżyć się w pewnym momencie nawet na 2 pkt. Możemy ogromnie żałować niewykorzystanej szansy... Ale cóż, trzeba walczyć dalej. Polacy mają naprawdę spory potencjał i trzeba mieć nadzieję, że w następnych spotkaniach Polacy będą mieli akurat dobry dzień.

Turcja - Hiszpania 63:60
Meczu nie oglądałem, ale Turcy pokazują, że są w stanie wiele ugrać na tym turnieju.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Barti N wrz 13, 2009 12:57  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Wiele wskazuje na to, że w Łodzi zakończymy nasz udział w Eurobaskecie. Nie potrafiliśmy pokonać Serbów którzy wielkiej koszykówki nie grają.
Wyciągnęli do nas dłoń w drugiej połowie a my z tego nie skorzystaliśmy. Przegraliśmy przez własne straty i nieskuteczność.
Czasami jak widzę jak Szubarga oddaje piłkę przeciwnikowi to mnie chce krew zalać. To już nawet nie jest przedszkole...
Potrzebne nam są zmiany w ustawieniu, obecnie rywale doskonale nas czytają. Gramy bez pomysłu w ataku. Wiadomo, że styl "transition offense" musi pozostać bo bez niego nic nie ugramy.

Będąc trenerem obniżyłbym skład. Moja piątka wyglądałaby następująco. Gortat-Ignerski-Roszyk-Logan-Koszarek.
I prosta koszykówka, szybko do ataku i gra na faul. Jak najwięcej prostych punktów.

Edit: Trener posłuchał moich rad, obniżył skład i w pierwszej połowie przyniosło to skutek. Potrafiliśmy narzucić Słoweńcom swój styl gry. Jednak z minuty na minutę prezentowaliśmy się gorzej. Druga połowa kompletnie przechodzona.
Za dużo było strat. Chybionych rzutów z potencjalnych łatwych pozycji i nieskuteczność na lini rzutów wolnych.
Ja jestem wyznawcą teorii, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nasza kadra nie wygląda już tak jak w pierwszych dwóch meczach. Pytanie czym to jest spowodowane? Potencjalnie wszystko można zrzucić na złe przygotowanie kondycyjne, na to że "spaliliśmy" się w dwóch pierwszych meczach. No ale z kolei można rzec, że gdyby nie dwa tempo jakim graliśmy dwa początkowe spotkania to nie byłoby nas w Łodzi.
Na naszą niekorzyść świadczy jeszcze brak zgrania. Nie można tak grać jak zagraliśmy dziś 3/4 meczu bo po prostu się ośmieszamy.

Jaki plan na Hiszpanów? Trafiać celnie bronić szczelnie. Cała filozofia, a czy wykona to "niski" czy "wysoki" skład nie ma znaczenia. Musimy wrócić do tego co graliśmy z Litwą, wrócić na ten sam level.
Ostatnio edytowano Pn wrz 14, 2009 19:18 przez Barti, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chmiel Pn wrz 14, 2009 19:11  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Polska - Słowenia 60:76
Fatalny mecz w wykonaniu Polaków... W zasadzie to można byłoby już na tym zakończyć, jednak jeszcze troszeczkę napiszę. Wszyscy nasi reprezentanci zagrali w tym meczu słabo i zdecydowanie poniżej swoich umiejętności, ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy. No może jedynie na drobne wyróżnienie zasługuje Szewczyk, bo gdyby nie jego punkty w I połowie, nie mielibyśmy szans na zwycięstwo od samego początku spotkania. Tragiczna skuteczność, brak pomysłu na grę i niemoc w ataku, słaba defensywa oraz te szkolne, proste i strasznie głupie straty. Niestety wydaje się, że atmosfera w zespole też jest wyraźnie gorsza niż na początku turnieju. W ostatnich 3 meczach Biało-Czerwoni pozostawili po sobie bardzo kiepskie wrażenie. Szansa na grę w ćwierćfinale teoretycznie jeszcze jest, ale naprawdę mała.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Maly-boy Pn wrz 14, 2009 19:54  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

meczu nie oglądałem ,ale z tego co widzę było to samo co z Serbami ,czyli niska skuteczność ,dużo prostych strat ,słaba gra w obronie w tym pewnie zbiórki Słoweńców w ataku ,w pierwszych dwóch meczach przyjemnie oglądało się kontrataki polaków kończone wsadami ,w meczu z serbią i turcją ,żądnej takiej akcji nie zauważyłem
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez SPIDER Pn wrz 14, 2009 20:30  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

A ja mam takie pytanie. Czy wszyscy mają jakieś tam pojęcie o koszykówce, czy po prostu są pochłonięci tym sportem przez ME? No bo mi, poza Gortatem i Loganem, nazwiska nic nie mówią. Nie wiem, kto jak gra, kogo na ile stać itd.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream Pn wrz 14, 2009 20:38  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Ja myślę że jednak wielu się znajdzie po pierwszej fali popularności NBA w erze pre-Gortartowej (z lat 90.) którzy przy baskecie pozostali w ich sferze zainteresowań.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Barti Pn wrz 14, 2009 20:53  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

SPIDER: wystarczy, że przejrzysz inny temat o koszykówce na forum, sprawdzisz kto wypowiada się tam i tu. Będziesz miał czarno na białym kogo do koszykówki przyciągnęły mistrzostwa Europy a kto na "co dzień" ma do czynienia z basketem. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ave Wt wrz 15, 2009 10:14  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Nicość.. gramy nicość.
Pierwsze co sie rzuca w oczy (ogladalem wszystkie mecze reprezentacji podczas ME) to rażący brak konceptu na gre w ataku. Wlasciwie wszystkie spotkania do tej pory gramy identycznie. Co z tego, ze duzo biegamy na polowie przeciwnika, skoro nic z tego nie wynika. Glownie wymiana pilki na obwodzie, rzadkie pilki w strefie podkoszowej, ktore w wiekszosci ponownie trafiaja na obwod. Byc moze tych kilka tygodni to za malo, aby dobrze poukladac zespol, ale przydaloby sie chociaz kilka zagrywek pod konkretnych graczy. Wczoraj milo bylo patrzec jak Slowency wypracowuja sobie czyste pozycje do oddania rzutu lub wchodza pod kosz. I te bledy, straty.. Ilez razy podczas jednego spotkania mozna popelnic blad krokow ? :zakrywa:
W pewnym momencie bylo mi zal tych chlopakow (3-4 kwarta), poniewaz wygladalo to tak, jakby Slowency dokonywali bestialskiego aktu znecania sie nad slabszym przeciwnikiem.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez mik3 Wt wrz 15, 2009 12:04  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

I te głupie błędy najbardziej raziły podczas kontrataków. Jessss, przechwyt, a tu zaraz kroki :???: Albo chyba 3 faule pod rząd w walce o pozycje, myślałem że mnie krew zaleje. W ataku Gortat wczoraj nie zagrał absolutnie nic, ile on dobitek zmarnował :eek: Może to efekt ostatniego meczu, który grał bez przerwy, nie wiem, ale wczoraj mało pograł i strasznie mizernie w ataku. Szewczyk ładnie się pokazał, tylko szkoda że nasi w dalszej fazie meczów nie grali na niego, bo miał chyba najlepszą skuteczność. Z Hiszpanią potrzeba nam cudu.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Pepik Wt wrz 15, 2009 12:06  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Barti napisał(a):Nasza kadra nie wygląda już tak jak w pierwszych dwóch meczach. Pytanie czym to jest spowodowane? Potencjalnie wszystko można zrzucić na złe przygotowanie kondycyjne, na to że "spaliliśmy" się w dwóch pierwszych meczach.

Moim zdaniem po prostu Bułgarzy oraz Litwini byli rywalami całkowicie w naszym zasięgu, przez co automatycznie polscy koszykarze na ich tle prezentowali się lepiej. Świadczyć o tym mogą na przykład zdobycze punktowe w tych dwóch meczach. Od rywalizacji z Turkami nie jesteśmy praktycznie w stanie przekroczyć bariery 70 "oczek" w spotkaniu. Zresztą Litwa na tych ME prezentuje się wyjątkowo słabo i występuje bez swoich dwóch podstawowych strzelb, czyli Jasikieviciusa i Macijauskasa.
chmiel napisał(a):Niestety wydaje się, że atmosfera w zespole też jest wyraźnie gorsza niż na początku turnieju.

Zdecydowanie. O ile jeszcze po spotkaniu z Turcją atmosfera w kadrze nie mogła się diametralnie pogorszyć, o tyle przegrana z Serbami sprawiła, iż polski "team spirit" legł niestety w gruzach. Świadczyć o tym mogą bez wątpienia wypowiedzi naszych koszykarzy po tamtym meczu. W ogóle nie rozumiem, jak Gortat mógł przed pojedynkiem ze Słowenią powiedzieć, że sobotnia porażka jest winą scoutingu, który rzekomo nie poinformował naszych zawodników, iż Serbowie będą skutecznie rzucali z dystansu :o Przecież od wielu już lat koszykówka w tamtym rejonie Europy opiera się na grze obwodowej... Marcin myślał, że wszystkie piłki będą kierowane pod kosz do Krsticia? :-o A potem w odpowiedzi Muli Katzurin stwierdził, że drużyna została dokładnie o wszystkim poinformowana, a Gortat chyba przespał odprawę taktyczną... Coś tu jest wyraźnie nie tak i ktoś prawdy nie mówi...
slipstream napisał(a):Ja myślę że jednak wielu się znajdzie po pierwszej fali popularności NBA w erze pre-Gortartowej (z lat 90.) którzy przy baskecie pozostali w ich sferze zainteresowań.

Otóż to. Ja pierwsze styczności z NBA miałem już w 95 roku (tak, miałem wtedy pięć pat :-) ), kiedy to starszy brat budził mnie na końcówki finałowych spotkań Houston z Orlando :-P Potem jeszcze były 2-3 lata z najlepszą ligą świata w telewizji publicznej, następnie krótki epizod z TVN'em, a ostatnie mecze, które miałem okazję oglądać w telewizji, to te transmitowane przez DSV. Obecnie rozgrywki zza Oceanu można śledzić w Polsce jedynie za pośrednictwem Canal+ Sport :-?
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Barti Wt wrz 15, 2009 19:08  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Pepik zgoda. Bułgarzy i Litwa na tym turnieju to słabeusze, ale w meczu ze Słoweńcami wróciliśmy do gry którą prezentowaliśmy we wrocławiu... szkoda tylko że na jedną kwartę... Nie ma co szukać jeszcze przyczyn porażki pewnie po turnieju dowiemy się więcej.

Koniec zbliża się nieubłaganie... Logan doznał skręcenia nogi i nie wiadomo czy w ogóle zagra w jutrzejszym spotkaniu. Nawet jeżeli zagra to będzie mu ciężko bo dla snajpera gorsza kontuzja kostki niż nadgarstka.
Z meczu na mecz prezentujemy się gorzej, do tego ten uraz... Natomiast Hiszpanie z meczu na mecz wyglądają pewniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ave Śr wrz 16, 2009 8:27  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Ktos moze mi odpowiedziec ?
Adaś Wojcik nadal ma kontuzje lydki ?
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Pepik Śr wrz 16, 2009 8:57  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

No niestety, ale dzisiaj prawdopodobnie zakończymy swój udział w EuroBaskecie :sad: Po prostu nie wierzę w to, że w spotkaniu o wszystko Polacy będą w stanie pokonać Hiszpanię. Nie ma żadnych pozytywnych przesłanek, które mogłyby dawać nam nadzieję na korzystny rezultat w tym pojedynku. Gortat i spółka z meczu na mecz prezentuje się coraz słabiej, brakuje nam koncepcji gry w ataku, źle bronimy, atmosfera w drużynie pogorszyła się. Nie posiadamy także na ławce klasowych zmienników, którzy mogliby w każdej chwili wejść na parkiet dając odpocząć naszym podstawowym koszykarzom przy jednoczesnym zachowaniu poziomu gry. Często podczas spotkań działo się tak, że po zmianie jednego z naszych liderów (np. Gortata) Polacy momentalnie stawali w miejscu. Najbardziej widoczne to było w meczu z Turcją, kiedy po zejściu Marcina z parkietu nasi nie byli w stanie absolutnie nic zrobić, a Asik bezkarnie pakował raz po raz piłkę do kosza.
Hiszpania to naszpikowana gwiazdami drużyna, która wyraźnie rozkręca się podczas tego turnieju. Na dodatek występuje w niej kilku zawodników z klubów NBA, dla których presja oraz mecze o wysoką stawkę to chleb powszedni. Boję się o to, że Polacy przegrają tę rywalizację nie tylko umiejętnościami na parkiecie, ale w głowach. Obawiam się także tego, iż nasi wyjdą do pojedynku bardzo spięci, co wpłynie na znaczne uproszczenie gry w ataku. Oby tylko Hiszpanie już na samym początku spotkania nie odjechali nam na więcej niż 10 punktów przewagi, ponieważ wtedy będzie już po ptokach. Jeszcze ten uraz Logana :( No i niech w wyjściowej piątce zagra Koszarek, a nie Szubarga! :x Z całym szacunkiem do Krzysia, ale nie prezentuje on moim zdaniem poziomu Łukasza. Koszarek może i jest mniej dynamiczny od Szubargi, ale prezentuje się zdecydowanie lepiej w ataku, nie popełnia tylu błędów w obronie, jak również lepiej asystuje.
Ave napisał(a):Ktos moze mi odpowiedziec ?
Adaś Wojcik nadal ma kontuzje lydki ?

"Najbardziej doświadczony reprezentant Polski dodał, że jest szansa na jego występ przeciwko Hiszpanii. - Trenowałem normalnie z chłopakami przez ponad godzinę, także to prawdopodobne - wyjaśnił kontuzjowany w ostatnim czasie Wójcik."
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Barti Śr wrz 16, 2009 19:55  Re: ME w koszykówce mężczyzn - Polska 2009

Hiszpanie nas rozstrzelali... Gasol pokazał Gortatowi, braki w obronie. Navarro za linią 3 ptk nie do zatrzymania.
Ogólnie spotkały się drużyny z dwóch innych poziomów. Najlepsze wrażenie zrobili na mnie Wójcik i Koszarek. Wyglądali na jedynych którym chciało się grać. Szkoda że nie ugraliśmy nic z Serbią, bo była ogromna szansa na zakwalifikowanie się do MŚ.
Ogólny rozrachunek jest jednak na plus. Chłopaki planowo ograli Bułgarów i nadspodziewanie Litwinów. Pod względem marketingowym dla polskiej koszykówki też zrobili kawał dobrej roboty. Nikt im za złe tego turnieju nie będzie miał bo zrobili to czego od nich oczekiwano.

Potencjał jest, teraz pozostaje nic tylko ciężko pracować. Szkoda, że tak mało chłopaków może rywalizować na najwyższym poziomie w Eurolidze o NBA nie wspominając.

Na pocieszenie dodam, że polska koszykówka jest w duże lepszej kondycji od piłki nożnej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość