ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel So wrz 26, 2009 14:27  ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Ja będę pisał w tym temacie mało, ale mam nadzieję, że inni będą pisać dość często. Polkom o sukces, jaki odnieśli mężczyźni w Turcji, na pewno będzie bardzo, bardzo trudno. Ja osobiście po cichu liczę na medal, ale szczerze mówiąc, obiektywnie nie spodziewam się awansu naszej reprezentacji do najlepszej czwórki.

Polska - Hiszpania 3:2 (25:15, 25:20, 19:25, 23:25, 15:11)
Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu dziewczyn. Trzeba powiedzieć, że Hiszpania nie jest najsilniejszą ekipą i spodziewałem się szybkiej wygranej. Pierwsze dwa sety świetne i zapowiadało się na te szybkie zwycięstwo. Polki znacznie przeważały, w zasadzie wszystko szło po ich myśli. Niestety następne dwa sety słabiutkie. Poziom gry Polek mocno spadł. Nie wiem, z czego to wynikało, ale takiej obniżki formy trzeba unikać. Na szczęście w tie-breaku Polki wytrzymały presję i wygrały. Najważniejsze jest zwycięstwo i trzeba mieć nadzieję na to, że dziewczyny się rozpędzą w następnych spotkaniach. Na pocieszenie można przypomnieć, że nasza męska reprezentacja również męczyła się w tie-breaku ze słabszymi drużynami (Hiszpania i Słowacja), a jak się skończyło, wszyscy wiemy. Oby były to tylko złe dobrego początki.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez pietrov So wrz 26, 2009 14:33  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Wczorajszy mecz był naprawdę dziwny. Pierwszy raz oglądałem siatkówkę na żywo w Łodzi. Naprawdę niesamowita atmosfera :) Jednak mecz mnie rozczarował. Polki przechodziły z skrajności w skrajność. Pierwsze 2 sety gładko wygrane a następne poprostu ...

Ok nic dziś z Chorwatkami musimy wygrać i tyle :)
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez Angulo So wrz 26, 2009 14:34  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Ja nie mam złudzeń - Polki nic nie ugrają na tym turnieju. Wczoraj męczyły się z najsłabszą drużyną na ME :-? . Ach, gdyby byli w formie sprzed 2 lat to mógłby być medal. :(
Już się boję Holenderek (które przypomnijmy, Polki bez problemów pokonały 2 lata temu).
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SPIDER So wrz 26, 2009 14:36  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

A ja bym w końcu chciał, aby duża część naszego społeczeństwa w końcu zaczęła trzeźwo patrzeć na realną dyspozycję zawodniczek, bo media już nadmuchały balon, że co to nie one itd., a na końcu, kiedy przyjdzie porażka, gazety i TV cynicznie użalają się, że znów nie wyszło.

Oczywiście, życzę "Złotkom", jak kiedyś - mniej, lub bardziej słusznie - je określono, jak najlepiej. Mistrzostwa w Polsce, więc wypadałoby się pokazać z jak najlepszej strony przed własnymi kibicami. Liczę nawet na awans do Top4, no bo polskie siatkarki potrafią grać w siatkę, jednak czasami mają niepokojące przestoje. Mam tutaj na myśli nie jeden, dwa sety (jak wczoraj), lecz kilka meczy (meczów? - nigdy nie wiem, jak odmieniać) posuchy.

Niemniej jednak, ciężko, bardzo ciężko warte podkreślenia, będzie powtórzyć sukces mężczyzn.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel So wrz 26, 2009 14:51  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

SPIDER napisał(a):A ja bym w końcu chciał, aby duża część naszego społeczeństwa w końcu zaczęła trzeźwo patrzeć na realną dyspozycję zawodniczek, bo media już nadmuchały balon, że co to nie one itd., a na końcu, kiedy przyjdzie porażka, gazety i TV cynicznie użalają się, że znów nie wyszło.

Nadmuchiwanie ogromnego balona oczekiwań to w Polsce normalka i wątpię, aby to się zmieniło.

SPIDER napisał(a):kilka meczy (meczów? - nigdy nie wiem, jak odmieniać)

Meczów.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER So wrz 26, 2009 14:55  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

No wiem Damian, że niestety w Polsce to normalka, ale strasznie mnie denerwuje takie zachowanie. I myślę, że nie tylko mnie. Ale ci, którzy się interesują daną dziedziną sportu, i tak ocenią po swojemu.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Pepik So wrz 26, 2009 17:34  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Co by nie mówić i pisać, to jednak zainteresowanie ME w siatkówce kobiet jest zdecydowanie mniejsze od tych czempionatów starego kontynentu, w których rywalizowali nasi panowie (siatkówka i koszykówka). Ja jakoś nie zauważyłem, aby polskie media jakoś specjalnie nadmuchiwały balonik z oczekiwaniami i nadziejami związanymi z występem naszych siatkarek podczas mistrzostw. Na pewno nie były one tak wielkie, jak w przypadku polskich reprezentacji w kopanej, rzucanej oraz zbijanej :-P

Co do samych zawodów, to nie wiem, czego mam się spodziewać po grze naszych pań, jakiego miejsca oczekiwać na końcu mistrzostw, gdyż po prostu nawet nie wiem, jakie drużyny rywalizują w pozostałych grupach i z którą przyjdzie nam się połączyć w drugiej fazie turnieju. Zalukam na jakimś portalu zaraz :twisted:
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez qTeck So wrz 26, 2009 17:58  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Pepik napisał(a):Co by nie mówić i pisać, to jednak zainteresowanie ME w siatkówce kobiet jest zdecydowanie mniejsze od tych czempionatów starego kontynentu, w których rywalizowali nasi panowie (siatkówka i koszykówka). Ja jakoś nie zauważyłem, aby polskie media jakoś specjalnie nadmuchiwały balonik z oczekiwaniami i nadziejami związanymi z występem naszych siatkarek podczas mistrzostw.



Jest jedna stacja TV, która rozdmuchuje całą imprezę do granic możliwości - Polsat. Przyczyna prosta - zakupili prawa do transmisji, mecze są w prime time więc zależy im na napędzaniu oglądalności. Rysuje się tutaj ciekawa sytuacja (już od paru lat zresztą) kiedy to dana dyscyplina jest pompatycznie nagłaśniana w jednej stacji, a w innych pojawiają się jedynie lakoniczne relacje i to zazwyczaj bez aktualnych materiałów wideo (tak np. wyglądają niusy w TVP i TVN o F1, a Polsat bardzo rzadko wspomina np. o żużlu).

Odnośnie wczorajszych wydarzeń - osobiście jedyną nadzieję widzę w tym, że kobiety w siatkówce postrzegam jako dużo bardziej chwiejne pod względem formy niż mężczyzn. Dlatego widzę cień nadziei na poprawę skoro w jednym meczu można pokazać tak skrajne postawy jak Polki i Hiszpanki.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez slipstream So wrz 26, 2009 20:48  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Problem z njusami polega na tym, ze aby były one aktualne to tez zakupuje się prawa do takich pakietów. Nie ma tak, ze można sobie pokazywać co się chce :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Angulo Śr wrz 30, 2009 18:31  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Fantastycznie dziś zagrały Polki! :woohoo: :brawo: 3:1 z Rosjakami, tak trzymać. Powoli zaczynam wierzyć w pierwszą czwórkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez pietrov Śr wrz 30, 2009 20:10  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

No tak dzisiejszy mecz to chyba mecz życia reprezentantek Polski. Poprostu wszystko wychodziło. Blok, Atak, Serwis oraz wspanaiłe obrony Marioli Zenik to było to :)

Jutrzejszy mecz myślę będzie to formalność. Tylko....

Jeżeli wygramy a Holenderki wygrają z Belgią oraz przegrają z Rosją to nici z półfinału. Na zwycięstwo Belgijek z Holenderkami nie ma co liczyć. Ale Holenderki z Rosjankami mają szanse i to nawet duże. W drużynie Rosyjskiej aby Gamova trzyma poziom reszta zespołu jej towarzyszy w meczu :D

No nic trzeba zrobić swoje i liczyć na rywalki :)
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez Arek Śr wrz 30, 2009 21:08  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Holenderki jeżeli zagrają z pełnym zaangażowaniem(a przy pewnym awansie kto wie) to wygrają z Rosjankami bez trudu.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez AutoryteT Śr wrz 30, 2009 21:09  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Nie prawda. My mamy 1 porażkę, Rosja 1 Belgia 2, Holandia 0. Czyli jak jutro wygramy z Bułgarią to będą się liczyły sety wtedy, jeżeli oczywiście Rosja wygra z Holandią. Moim zdaniem na 75% jesteśmy w czwórce;)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez lechf1 Śr wrz 30, 2009 21:12  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

Chyba Holandia musi z Rosja wygrać, wtedy ruskie mają 2 porażki i żadne sety się nie będą liczyć. Ofc my wygrywamy z Bułgaria.
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Maly-boy Cz paź 01, 2009 11:07  Re: ME w siatkówce kobiet — Polska 2009

są dwie opcje żebyśmy przeszli dalej przy naszej wygranej

holandia wygrywa z rosją
rosja wygrywa z holandią ale 3;2 ,wtedy my musimy wygrac 3;0
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości