Zimowe IO - Vancouver 2010

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream N lut 28, 2010 19:52  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Hmm, taka szybka refleksja co do medalu panczenistek... I oby to się stało tradycją naszą, że wszelkie niespodziewane medale trafiają się nam na koniec igrzysk. W końcu 4 lata temu Sikora i Kowalczyk twoje medale zdobyli też na koniec IO, nie będąc wtedy pretendentami do nich.

Warto nie zapominać, że te medale to głównie Małysz i Kowalczyk.

Ale trudno przejść obojętnie wobec tego, że choćby na chwilę obecną dwie nasze biatlonistki rokują na przyszłość.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT N lut 28, 2010 20:05  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Nie zapominając o Kornelii Marek oraz Sylwii Jaśkowiec, która jest przecież Mistrzynią Świata Juniorek, jak to kiedyś Justyna. Szkoda, że nie zapowiada się żaden dobry biathlonista, choć wyglądał na takiego wcześniej Łukasz Szczurek.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Noras N lut 28, 2010 21:01  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Szkoda, że nie zapowiada się żaden dobry biathlonista, choć wyglądał na takiego wcześniej Łukasz Szczurek.


Tak jak ktoś gdzieś już napisał, wraz z Sikorą umiera męski biathlon. No doubt
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Pepik N lut 28, 2010 23:36  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Cóż za zakończenie IO! :) A to jeszcze nie koniec. Wspaniale, że będziemy świadkami tak niezwykłych emocji. Niech w dogrywce wygra lepszy :)

Edit: Sidney Crosby bohaterem Kanady! :-)
Ostatnio edytowano Pn mar 01, 2010 0:21 przez Pepik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez mik3 N lut 28, 2010 23:59  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Szkoda Amerykanów, im kibicowałem. Mecz fantastyczny, mimo że się hokejem nie interesuje, i nie znam do końca zasad, to finał bardzo mi się podobał.
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez misiakow Pn mar 01, 2010 0:15  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Genialny finał. Moje obeznanie z hokejem to tylko Igrzyska co 4 lata, więc nie znam wszystkich zasad, ale mecz bardzo interesujący. A komentarz Czerkawskiego genialny!
Chyba jedyna dyscyplina gdzie TVP >>>>> Eurosport :smile:
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Alassane Bamba Pn mar 01, 2010 0:49  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Chyba jedyna dyscyplina gdzie TVP >>>>> Eurosport :smile:

Tu się zgodzę, jedynie hokej, mając do wyboru publiczną i ojroszport, oglądałem w TVP. No, ewentualnie zawody w lodowej rynnie, gdy akurat na TVP komentował Pajda, a na Eurosporcie Ulbrych (bo ci panowie akurat wymieniali się między stacjami), jakoś ten pierwszy bardziej mi pasował :)

A mi się mecz całościowo niezbyt podobał, mało tych bramek coś, za dużo kalkulacji, 0 gry ze strony Kanadyjczyków w 3. tercji. Na szczęście w pewnym stopniu osłodziła to emocjonująca końcówka i potem dogrywka. Kibicowałem Kanadyjczykom, ale za uratowanie widowiska dziękować trzeba Amerykanom, gdyby mecz skończył się 2:1, szybko zostałby zapomniany.
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez hideto Pn mar 01, 2010 2:07  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

misiakow napisał(a):Genialny finał. Moje obeznanie z hokejem to tylko Igrzyska co 4 lata, więc nie znam wszystkich zasad, ale mecz bardzo interesujący. A komentarz Czerkawskiego genialny!
Chyba jedyna dyscyplina gdzie TVP >>>>> Eurosport :smile:

a finisze z udziałem polaków ? :P na eurosporcie komentator nie dodaje takich emocji :)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pjaxz Pn mar 01, 2010 12:45  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

No cóż wczorajszy mecz rewelacyjny, znakomite tempo, zero przerw i konkretna dramaturgia. Kanadyjczycy wyglądali na przerażonych po bramce na 2-0, co USA świetnie wykorzystało i do końca meczu cisnęło gospodarzy. W dogrywce gdy grano po 4 Kanada była jednak lepsza i zasłużenie wygrała.

Małe podsumowanie. Starty Polaków - rewelacja, to były najlepsze nasze Igrzyska w historii, generalnie wynik nie do powtórzenia, nigdy już nie będzie lepiej. Tyle dobrych miejsce, tyle medali, naprawdę było dobrze. Justyna, Małysz i panczenistki, do tego Staszulonek 8, Sikora 7 i 11, Nowakowska 5, Cyl 7, Marek 11. Nice

W klasyfikacji medalowej sensacyjny występ Kanady i rekord wszech czasów, gospodarze poszli drogą Chin i ich sportowcy byli przygotowani wręcz kosmicznie. Wspaniale również Niemcy, Norwegowie i Amerykanie. Miało się wrażenie, że te cztery kraje dominują IO. Zaskakująco słabo Rosja i Finlandia

Organizacja imprezy. Generalnie panuje opinia o wielu niedociągnięciach szczególnie jeśli chodzi o przygotowanie tras biegowych czy do narciarstwa alpejskiego. I trudno z tym polemizować, chcociaż należy zwrócić uwagę na pewien aspekt - rolą gospodarza jest dostarczenie aren zmagań sportowców, ale już o bezpieczeństwo zawodników, przygotowanie i zabezpieczenie tras etc odpowiadają federacje które zmaganiom patronują np. FIS. Więc jeśli Majdić wypada z trasy, to powstaje pytanie - kto taką trasę dopuścił? Oczywiście delegat FIS. Gospodarze mieli obowiązek dostosować się do zaleceń delegatów, a skoro ci nie mieli uwag, więc niczego nie poprawiali. Trzeba też pamiętać, że przy tak gigantycznej imprezie wpadki muszą się zdarzyć (no może Pekin był wyjątkiem :) )

Jeśli chodzi o relację imprez przez TVP i Eurosport. Jeśli miałbym oglądać imprezę w samej TVP1 i TVP2 to połowy wydarzeń nie byłbym w stanie śledzić, za dużo reklam i gadających głów w studio z dowodzącym Kurzajewskim. To było fatalne. Natomiast już mając TVP Sport, Eurosport i korzystając ze stron itvp można było obejrzeć każdą minutę zmagań na tych ZIO. I jeśli chodzi o komentarz to ciężko się do czegokolwiek przyczepić zarówno do TVP jak i Eurosportu (zaznaczam, że znakomitą większość dyscyplin oglądam raz na 4 lata i być może osobą interesująca się np. narciarstwem alpejskim czy panczenami zauważyłaby jakieś braki merytoryczne sprawozdawców - ja się nie czuje kompetentny by to komentować). Pod tym względem uważam więc, że było naprawdę dobrze.

Ogólnie więc wrażenia ze zmagań są jak najbardziej pozytywne :)
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez fordern Pn mar 01, 2010 15:37  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Najbardziej zaskoczyła mnie Kanada. Niby nic nie wygrywali (z tego co oglądałem, czyli narciarstwo, narciarstwo, narciarstwo + 1 mecz hokeja, który wygrali) a tu się okazało, że najlepsi :-)


Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jedno z medalowych nagrań z przedostatniego dnia rywalizacji, to ZAPRASZAM
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez l00kers Pn mar 01, 2010 16:18  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

hideto napisał(a):
misiakow napisał(a):Genialny finał. Moje obeznanie z hokejem to tylko Igrzyska co 4 lata, więc nie znam wszystkich zasad, ale mecz bardzo interesujący. A komentarz Czerkawskiego genialny!
Chyba jedyna dyscyplina gdzie TVP >>>>> Eurosport :smile:

a finisze z udziałem polaków ? :P na eurosporcie komentator nie dodaje takich emocji :)

I te HA HA HA Tajnera :twisted:
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez chmiel Pn mar 01, 2010 16:21  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

Kanada - USA 3:2
Mecz jak najbardziej godny finału Igrzysk Olimpijskich. Wiadomo, że finały różnych imprez i turniejów rządzą się własnymi prawami. Często są szachy i nuda, żadna z drużyn nie chce zaryzykować, co jest w sumie zrozumiałe. Jednak wczoraj tak nie było i na brak emocji absolutnie narzekać nie możemy, bo było ich bardzo dużo. Ostre tempo obie ekipy narzuciły od samego początku. Atak za atak. Potem może były momenty przewagi jednej z drużyn, ale generalnie mecz był bardzo wyrównany. Kanadyjczycy byli minimalnie lepsi i wygrali zasłużenie, jednak Amerykanie nie mogą się wstydzić swojego występu, bo również zagrali świetnie. Nie poddali się w końcówce III kwarty i doprowadzili do dogrywki, w której trafili wg Czerkawskiego w spojenie. Wspaniale bronił Miller. Bohaterem, co prawda, okazał się Crosby, a zwycięzcami Kanada, jednak niewiele brakowało, aby ten mecz skończył się zupełnie inaczej. Super widowisko. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez hideto Pn mar 01, 2010 17:32  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

l00kers napisał(a):
hideto napisał(a):
misiakow napisał(a):Genialny finał. Moje obeznanie z hokejem to tylko Igrzyska co 4 lata, więc nie znam wszystkich zasad, ale mecz bardzo interesujący. A komentarz Czerkawskiego genialny!
Chyba jedyna dyscyplina gdzie TVP >>>>> Eurosport :smile:

a finisze z udziałem polaków ? :P na eurosporcie komentator nie dodaje takich emocji :)

I te HA HA HA Tajnera :twisted:

no dobra tajner to słaby przykład, ale 30 kilosów justynki i finisz to klękajcie narody jeśli chodzi o komentowanie.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Saruto Pn mar 01, 2010 17:56  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

ale oni tylko krzyczą... tam nie ma emocji, sam krzyk i tyle. Jeśli chcesz dobry komentarz to polecam posłuchać panów z BSB(British Superbikes). Oni potrafią wyrażać emocje bez jakiś głupich krzyków.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Arek Pn mar 01, 2010 18:03  Re: Zimowe IO - Vancouver 2010

fordern napisał(a):)

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jedno z medalowych nagrań z przedostatniego dnia rywalizacji, to ZAPRASZAM


Sorry,ale raczej nie oglądniemy :P
"Vancouver 2010 - 30km W classic - finish"
Ten film wideo zawiera treść od partnera International Olympic Committee, który zablokował go na mocy praw autorskich.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron