Liga Polska 2010/11

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez czlapka N lip 18, 2010 19:45  Liga Polska 2010/11

Tyle głośnych transferów już,sparingi.Start ligi coraz bliżej a tu tematu nie ma? Wszystkich tu nie będe wymieniał więc może podam http://ekstraklasa.net/transfery.html

Kolejka 1 - 7-8 sierpnia

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 6 sierpnia, 17:45
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 6 sierpnia, 20:00
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 7 sierpnia, 19:15
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 8 sierpnia, 14:45
Legia Warszawa - Cracovia 16 sierpnia, 20:15
przełożony z powodu meczu towarzyskiego Legia - Arsenal FC związanego z otwarciem nowego stadionu Legii
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 8 sierpnia, 17:00
Widzew Łódź - Lech Poznań 7 sierpnia, 15:45
Wisła Kraków - Arka Gdynia 8 sierpnia, 19:15


Będzie sensacja,i Widzewek jako beniaminek zacznie na megakorbie,i zaskakująco wygramy z Lechem.Co prawda zagramy bez najlepszego strzelca zespołu Marcina Robaka,który wróci do zespołu dopiero około 5-6 kolejki.Ale na transfery Widzewa patrzę pozytywnie :
Nakoulma -w 1 lidze naprawdę sobie nieźle radził,bramek za dużo nie strzelał,ale ma ciąg na bramkę.
Rafał Grzelak-nasz wychowanek,ma spore zaległości treningowe,ale wierzę,że to nadrobi.Bo w jego umięjętności nie wątpie
Bruno-może być naprawdę dobrym zawodnikiem,wychowanek Boavisty Porto.Rozegrał tam 37meczów,ostatnio grał w Arisie Limassol,jak na nasze warunki da radę myślę

Blisko Widzewa jest także niejaki Paul Grischok

Cieszą także wyniki w sparingach Widzewa

Chojniczanka Chojnice 1-3 Widzew Łódź
Widzew Łódź 0-0 Legia Warszawa
Widzew Łódź 4-2 GKS Bełchatów
MSV 02 Duisburg 0-2 Widzew Łódź (Niemcy grali w podstawowym składzie,ale nie wykorzystali 2 karnych ;p)

Podsumowując ,na mecze Widzewa chodzę od 8 lat.Zawsze były jakieś perturbacje,dziwne sytuacje.Ale teraz jakoś czuje,że to jest przełomowy sezon,i Widzew zaskoczy wszystkich,tak jak Ruch Chorzów rok temu.


Co do reszty ligi,faworytem jak dla mnie jest jednak Lech.Legia,ok super transfery,ale myślę,że to jakoś nie zadziała.Ciekawy jestem też "dream-teamu" Pana Wojciechowskiego,który to kupuję wszystko co się da, i na drzewo nie ucieka.Czuję że nieźle może poradzić sobie Cracovia.A zespoły do spadku to jak dla mnie zdecydowanie Arka, Polonia Bytom ,może Śląsk i GKS
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez Arek N lip 18, 2010 19:54  Re: Liga Polska 2010/11

Dla mnie faworyci bez zmian. Wisła,Lech,Legia. Dużo się nie zmienia od lat. Mocne powinny być też drużyny Polonii,Ruchu,Widzewa,Jagielonii i jak zwykle Bełchatowa. Tak powinna się ukształtować czołówka. Intrygująca sytuacja może być ze spadkiem. Na chwilę obecną nie widać zdecydowanego faworyta do spadku(Może Arka?). Co do ostatecznych rozstrzygnięć to ciężko coś na razie prognozować,lecz jeśli Lech nie poczyni jakiś ambitniejszych transferów po stracie Lewandowskiego to tytułu nie obroni. Ja stawiam na rywalizację Wisła-Legia,jak za "dawnych" lat i powrót mistrzowskiej korony do Krakowa :-)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Piru N lip 18, 2010 19:58  Re: Liga Polska 2010/11

Nakoluma?Toż to on w Hetmanie grał.Zaprezentował się u nas pozytywnie.Życzę mu szczęścia w Widzewie.
Avatar użytkownika
Piru
 
Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 22:59
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Kajek N lip 18, 2010 20:00  Re: Liga Polska 2010/11

To teraz ja :-D
Jagiellonia, zdobywca PP, skazywana na porazke przez wszystkich, mając -10 punktów utrzymała się w ekstraklasie.
Wyniki sparingów.
Jagiellonia Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Istra 1961 (Chorwacja) 2:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok - NK Zagrzeb (Chorwacja) 2:1 (2:1)
Jagiellonia Białystok - Steel Azin FC (Iran) 3:2 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Bursaspor Kulübü (Turcja) 1:1 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Leicester City (Anglia) 4:1 (2:1)
Jagiellonia Białystok - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:1)

Gdzie tak naprawdę, żaden mecz nie był grany w podstawowym składzie ( z Schalke może, ale to jeszcze nie to, co trener chciał by mieć)
Transfery przed sezonem, to głownie młodzieniaszki, 23, 21, 22 lata, Probierz to człowiek z łbem na karku, i na pewno byle grajków nie przyprowadza - w dodatku Kaszczelan, który jest już stałym reprezentantem swojego kraju, mimo że nie grał przez pół roku. Kupisz, który przybył - jest nazywany przez trenera drugim Grosikiem, czyli powinien być z niego pożytek, a mając takie skrzydła - a w środku Franka którego wkońcu zacznie wspierać Maycon, napad możemy mieć na prawdę nie zły.
Srodek pola? Hermes, klasa sama w sobie, + Grzyb, a w dodatku wczesniej wspomniany Kaszczelan, o to nie musimy się martwić.
Obrona? nikt nie ubył, Skerla, Cionek - który wg. mnie w ciągu roku, poczynił postęp, o jakim wszyscy w ekstraklasie mogli pomarzyć, od młodej ekstraklasy, do zawodnika na którym zaczynamy skład, w dodatku doszedł młody Kijanka, (tak sie spolszcza nazwisko, nie chcę uzywac litewskiego zamiennika ;)) który już aspiruje do repry Litwy, i wydaje sie być zawodnikiem który tak jak Cionek dorosnie u nas, i wymieni Skerle. Boki obrony - o to bym sie martwił, El Mehdi, który mało nie oddał pucharu polski Lechii, a z drugiej strony Lewczuk, który albo gra jak Barcelona, albo jak okręgówka, czyli nigdy nic nie wiadomo. a Alexis, to stała rezerwa, stały poziom - rezerwa no, o rywalizacji z np. Klepczarkiem trudno co mówić, bo to też rezerwa i wiecej nic nie będzie.
O czym tu jeszcze napisać, aha - liczę, że uda się sciągnąć Przemka Trytke, który jest już dogadany z prezesami Jagi, po tym jak GKS ogłosił że rezygnuje z tego zawodnika, czy od wrotnie - nie pamietam, wtedy to już byśmy mieli atak marzenie, Franek, Trytko - Grosicki, Kupisz - Hermes, Grzyb - El Mehdi, Cionek, Skerla, Lewczuk - Sandomierski, tak bym chciał aby wyglądał skład na ten sezon, nie zapominajmy tez o Burym, o którym zapomniałem pisząc o pomocy :D to dobre uzupełnienie kogoś, kto będzie takim wolnym elektronem, w ogóle kombinacji do składu jest masa, możemy grać 1,2,3 napadziorami, 3 środkowymi pomocnikami, albo dwoma szybkimi skrzydłowymi, cholernie czekam na ten sezon, strasznie czekam na LE, i strasznie na kolejną edycje PP ;)

A i jeszcze taka pointa, wg. mnie ten sezon bedzie ekstra ciekawy - dlaczego? już w tym sezonie prawie każdy wygrywał z każdym, a teraz, wg. mnie Lech, Wisła, Legia, Widzew, Polonia W, Jagiellonia, GKS, i Ruch jeśli utrzyma poziom - powinny mieć dość zblizony poziom (nie wiem jak te ekstra transfery w Warszawskich klubach wypalą) i te mecze powinny być bez bardziej mocnego faworyta, a druzyny w tej grupie wygrać jak i przegrać, Arka, Polobnia Bytom (pozdrawiamy Igora! który ma focha na mnie i się nie odzywa, ale przyjdzie koza do woza :D)
i kto tam gra jeszcze w ekstraklasie nie wiem, to powinni być tacy drugo ligowcy w ekstraklasie.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Arek N lip 18, 2010 20:06  Re: Liga Polska 2010/11

Skład wygląda interesująco. Wyniki obiecujące,ale to tylko sparingi. W tamtym roku z tego co kojarzę Jaga bez ujemnych punktów byłaby w okolicy 6-7 miejsca? W tym sezonie może pokusić się o nieco więcej i czuję, że będzie jedną z drużyn "pościgowych". Jeśli ktoś ma naprawdę nas zaskoczyć w tym sezonie to Jagiellonia,obok Widzewa jest jednym z kandydatów do bycia "czarnym koniem" sezonu.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Kajek N lip 18, 2010 20:10  Re: Liga Polska 2010/11

http://www.90minut.pl/sparing/0/sparing7651.html

Tu więcej o składzie Jagi z dzisiaj, właśnie czytam i staram sie tłumaczyć relacje ze strony oficjalnej Schalke to jednak tylko jakaś germańska strona ;p, jak narazie to zrozumiałem, że nr 13 ( to Lato) Grosicki i Kupisz "fast" prawie, zdobywali 3 razy bramkę, a Gikiewicz wpuścił babola, oprócz tego Schalke miało jeszcze jedną okazje (też "fast") którą prawie wykorzystali, tutaj Spider by się przydał :D

aha, to są wyniki Schalke do dziś

Schalke 04 - Murtal-Auswahl 6:0 (1:0)
Schalke 04 - ETB Schwarz-Weiss Essen 5:2 (2:2)
Schalke 04 - ERGO-Nationalelf 4:0
Eintracht Braunschweig - Schalke 04 2:1 (1:0)
Schalke 04 - VfB Hüls 9:0 (6:0)
Schalke 04 - TV Bunde 11:0
Schalke 04 - TuS Borkum 14:0.

więc źle nie było ;) ale to tylko sparingi jak Arek mówi ;)

W tamtym roku z tego co kojarzę Jaga bez ujemnych punktów byłaby w okolicy 6-7 miejsca?


Tak, 4 pkt za Bełchatowem, i 8 pkt przed resztą drużyn z drugiej części tabeli.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Arek N lip 18, 2010 20:17  Re: Liga Polska 2010/11

Większość z tych sparingów Schalke to mecze z drużynami amatorów z lig regionalnych. Co jednak nie znaczy,że Jagiellonia nie zagrała dziś dobrego spotkania. Można wręcz rzec, że przeważała. Kibice z Białegostoku mogą zacierać ręce. To bedzie dobry sezon Jagi,a start w LE w 90-lecie klubu to idealne uświetnienie tego jubileuszu. Najważniejsze,że udało się utrzymać Franka i Grosika i ,że Probierz to osoba,która nie patrzy na nazwiska,a potrafi budować zespół od podstaw,według swojej myśli trenerskiej.

(nie wiem jak te ekstra transfery w Warszawskich klubach wypalą)


Polonia rzeczywiście dokonała dość ciekawych transferów jednak zobaczymy jak to sobie wszystko poskłada. Co do Legii..Skorża wydaję się być osobą,która jakiś pomysł na drużynę ma,zobaczymy jak on się sprawdzi w rzeczywistości :wink:
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez czlapka N lip 18, 2010 20:18  Re: Liga Polska 2010/11

Zapomniałem o Jadze właśnie napisać.Wyniki w sparingach naprawdę świetne.Życzę im jak najlepiej w LE, w lidze w sumie też.Oprócz Widzewa, i Ruchu,to najbardziej Jagiellonię lubię.Ale cholernie żałuję,że Probierza zwolnili z Widzewa,to naprawdę może być wielki trener.To nawet było widać po treningach przez niego przeprowadzanych,a przecież w Widzewie dopiero zaczynał trenerską karierę.Cieszy mnie,że dość wysoko widzicie Widzew.Bo myślałem,że to tylko takie moje nieobiektywne przewidywania :-D
Dodam,że runda jesienna będzie dla Widzewa bardzo ciekawa.Bo u nas w Łodzi gramy z Lechem,Wislą,Legią. A wiosną nie wiadomo gdzie gramy...może Kutno,może Łowicz,może Łódź ;p
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez Karol Śr lip 21, 2010 11:43  Re: Liga Polska 2010/11

Nie wiedziałem gdzie to umieścić wiec daje tu. Już nie pogramy cały czas do przodu:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/reprez ... omosc.html
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Kajek Cz lip 22, 2010 16:35  Re: Liga Polska 2010/11

Kolejna wygrana, tym razem 4-2 z FC Kowno, zacytuje jeden akapit i chyba to powinno wystarczyć jako komentarz :
Podopieczni Michała Probierza stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, jednak mieli rozregulowane celowniki. Sam Tomasz Frankowski mógł dorzucić jeszcze do i tak okazałego dorobku drużyny trzy bramki. Swoje okazje zmarnowali także Kamil Grosicki, Thiago Cionek, Krzysztof Hus oraz Przemysław Trytko.
Z dobrej strony pokazał się testowany Ndabenkulu Ncube. "Bafana" już po kilkudziesięciu sekundach od pojawienia się na boisku z zimną krwią minął bramkarza i pewnym strzałem ustalił wynik meczu.
Białostoczanie dwa gole stracili po prostych błędach. Wpierw Tadas Kijanskas sprokurował rzut karny, a następnie Grzegorz Sandomierski fatalnie interweniował po strzale z ponad 30. metrów.


Więc karny + babol ( z Schalke też był podobno babol jak nic, tylko że Gikiego) ja jestem dobrej myśli, z zespołu odpadają starsi zawodnicy jak Jezierski czy Klepczarek, a coraz więcej nowych, Probierz idzie swoją myślą trenerską do celu, mam nadzieje że zostanie jeszcze przez rok po tym sezonie, bo czuje że ten sezon to jest tylko początek - tych młodych 3-4 zawodników się zgra, i dopiero będziemy mogli mówić o zespole pełną gębą.
Probierz tez był na sparingu Arisu, a o to co powiedział :
Wiem jakie rywale mają atuty. A czy uda nam się wyeliminować zespół z Salonik? Ciężko powiedzieć, gdyż Aris ma grono klasowych zawodników. Drugą sprawą jest, że kibice rywala są ich mocną stroną - na wczorajszym sparingu było ich 12 tysięcy i cały czas dopingowali swoich ulubieńców.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Krystian792 Pn lip 26, 2010 21:39  Re: Liga Polska 2010/11

Podpis na urlopie.
Avatar użytkownika
Krystian792
 
Dołączył(a): So sie 29, 2009 17:44

Postprzez Kuchcik Pn lip 26, 2010 22:58  Re: Liga Polska 2010/11

Polskie kluby to jakaś amatorszczyzna. Biorą kolesia na testy chociaż nigdy nie widzieli go w akcji. Wywnioskowali, że jest dobry po notce w wikipedii. Sam koleś i jego menadżer tylko na tym stracili.
Ostatnio edytowano Wt lip 27, 2010 12:23 przez Kuchcik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kuchcik
 
Dołączył(a): Cz lip 22, 2010 18:48

Postprzez Noras Wt lip 27, 2010 11:39  Re: Liga Polska 2010/11

Takie coś się bardziej do humoru nadaję niż tutaj. Żenada jakich mało. :???:
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Kuchcik Wt lip 27, 2010 12:27  Re: Liga Polska 2010/11

McNoras napisał(a):Takie coś się bardziej do humoru nadaję niż tutaj. Żenada jakich mało. :???:


Czy to jest aż takie śmieszne, że trzeba to umieścić w dziale Humor? Jak dla mnie nie i tylko pokazuje nam jaki jest poziom piłki i całej jej otoczki w Polsce. Można się załamać czytając co oni wyprawiają. :zakrywa:
Avatar użytkownika
Kuchcik
 
Dołączył(a): Cz lip 22, 2010 18:48

Postprzez lechf1 Pt lip 30, 2010 15:12  Re: Liga Polska 2010/11

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/puchar ... omosc.html

a teraz czas na kabaret :-D do wyników w LE i LM dojdą cyrki w PP :brawo:
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości