Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Kordas Wt lip 27, 2010 9:12  Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Nie ma jeszcze tematu a od dzisiaj Mistrzostwa trwają :P Transmisje na TVP Sport i Eurosport. Na razie mieliśmy tylko finał chodu na 20 km i mieliśmy dwóch polaków w pierwszej dziesiątce: 8. był Jelonek a 10. Augustyn, wygrał Emelyanov. Ziółkowski w eliminacjach załapał się już w pierwszej próbie na minimum finałowe które wynosi 75.5 m a rzucił 75.75 m.
TVP ma studio na stadionie w Barcelonie :o
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Noras Śr lip 28, 2010 18:39  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Mamy pierwszy medal! :smile: Joanna Wiśniewska z wynikiem 62.37m zajęła trzecie miejsce w konkursie rzutu dyskiem, gratulacje! :)
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Pezo Śr lip 28, 2010 21:17  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Biały człowiek wygrał bieg na 100 m. Porównując jego muskulaturę z czołówką światową, to mamy niebo i ziemie. Jestem ciekaw, czy za kilka lat będzie w stanie powalczyc z Jamajczykami.

Przez chwilę myślałem, że Wiśniewska jest pierwsza ale jej najlepszy rzut okazał się spalony. Dobrze, że Chorwatka potem oddała kapitalny rzut, bo szkoda było by "spalonego" złota :wink: .
Avatar użytkownika
Pezo
 
Dołączył(a): N sie 24, 2008 18:19

Postprzez slipstream Śr lip 28, 2010 22:13  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Biały człowiek wygrał bieg na 100 m. Porównując jego muskulaturę z czołówką światową, to mamy niebo i ziemie.

A może to i zmiana w światowym sprincie. Usain na tle Asafy i całej reszty też nie wygląda na mega atletę a siłę czerpie ze zdawałoby się z kosmosu w obliczu napakowanych jak kloce "typowych" sprinterów.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arek Cz lip 29, 2010 7:01  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Może i wygrał, ale z takim czasem na żadnej imprezie światowej nie miał by szans na awans do finału,o ile w ogóle przeszedłby eliminacje.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez rolnik sam w dolinie Cz lip 29, 2010 11:22  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

a tak się spytam zwrócił ktoś uwagę na wiatr?
bo ja zauroczony sposobem w jaki on pobiegł drugą 50 nie zwróciłem na to uwagi
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez bosssu Cz lip 29, 2010 11:52  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Na pewno biegli pod wiatr, też nie zwróciłem uwagi ale Szaran coś mówił że było chyba koło metra na sekundę.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez rado123F1 Cz lip 29, 2010 16:47  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

bosssu napisał(a):Na pewno biegli pod wiatr, też nie zwróciłem uwagi ale Szaran coś mówił że było chyba koło metra na sekundę.


Było dokładnie 1 metr w twarz.

Też mnie zaskoczyło, że biały atleta wygrał 100m, ale widać chłopak ma talent i już w wieku 20 lat jest jednym z najszybszych białych ludzi w historii. W walce z Jamajczykami dużych szans nie ma, ale finał mś z białym sprinterem byłoby wydarzeniem.

Wczoraj zdobyliśmy brązowy medal dzięki Joannie Wiśniewskiej. To był medal z gatunku niespodziewanych, ale takie sukcesy mocno cieszą. Dzisiaj szans wielkich na medal nie mamy, chyba że Sylwester Bednarek znowu sprawi sensację. Jednak, żeby do tego doszło musiałyby panować ekstremalne warunki, na które się nie zanosi
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Noras Pt lip 30, 2010 10:58  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

No i mamy kolejny medal! Tym razem srebrny, wywalczony przez Grzegorza Sudoła w chodzie na 50km! 31-letni zawodnik przegrał tylko z Francuzem, Yohanem Dinizem. Trzeci był Rosjanin, Siergiej Bakulin :smile: Dziś wieczorem kolejna wielka szansa, Anita Włodarczyk będzie walczyć w konkursie rzutu młotem, a jak wiemy to wielka szansa na złoto :evil:
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez dxx91 So lip 31, 2010 5:28  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

na złoto, taaa... miały być pewne medale Nogi, Frankiewicz + złoto i może WR Włodarczyk. Medal zdobył ten na którego aż tak nie liczyli, a reszta... cóż jak to Polska
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez Arek So lip 31, 2010 7:57  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Nikt nie mówił o pewnych medalach poza Włodarczyk. Mówiło się o szansach medalowych. Noga medal przegrał na starcie,Frankiewicz narzuciła za ostre tempo. Bardzo jednak podobały mi się ich wypowiedzi. Nie bronili się jakimś sztucznym zadowoleniem z zajęcia 5 miejsca,a mówili wprost, że są zawiedzeni,co dobrze wróży w przyszłości,bo nie jeden był Polski sportowiec,co mówił, że 5 miejsce to wielki sukces. Co do Włodarczyk to jak zwykle telewizja nakręcała całą akcję,a już w czasie konkursu komentatorzy ostrożniej podchodzili do szansy na złoto. W końcu Anita nie miała szczęścia w tym sezonie,kontuzja pleców,a ostatni jej występ w zawodach miał miejsce w czerwcu. Dlatego medal też jest w jej przypadku sukcesem. Co do Grześka Sudoła,to można rzecz: Nareszcie! Ostatnimi laty zawsze w czołówce wielkich imprez: 7 w Atenach,9 w Pekinie,4 na ostatnich MŚ w Berlinie przed rokiem. I w końcu taki sukces. Brawo!


Dzisiaj nasze oczy zwrócone na Tomka Majewskiego,Lewandowskiego i Kszczota(800m),oraz po cichu liczymy na jakąś niespodziankę naszych tyczkarzy ;)
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez dxx91 So lip 31, 2010 23:26  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

@Arek: grałeś już w Lotka? :D
Świetny bieg na 800m, duże szczęście Czerwińskiego w tyczce, szkoda Majewskiego, bo to tylko 1 cm. Świetnie, bo nasz dorobek wzrósł o ponad 100% :)
dxx91
 
Dołączył(a): N lip 12, 2009 14:50

Postprzez slipstream N sie 01, 2010 8:18  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Tak bylem rozdarty ,matami miedzy tematami "głupie pytanie" "jaka to melodia" ale chyba tutaj z rana przypasuje.

Czy przypadkiem podczas prezentacji zawodników przed startem nie leci zapętlony fragment "Sirius" Alans Parsons, znany lepiej fanom sportu jako Chicago Bull Intro...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SPIDER N sie 01, 2010 8:25  Re: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010

Nie przepadam z lekkoatletyką, ale przed momentem pokazywali na Eurosporcie powtórkę tego biegu ba 800m. Podobał mi się! Świetnie rozegrany taktycznie bieg przez Lewandowskiego i Kszczota. W sumie, temu drugiemu zabrakło naprawdę niewiele do srebra, bo Brytyjczyk na finiszu już padał na ryj i dodatkowo jeszcze zwolnił przekraczając linię mety.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33


Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości