Liga Mistrzów 2011/2012

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez smylas N sie 07, 2011 11:49  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

verelad napisał(a):Wisła ma jeden niezaprzeczalny atut który daje mi nadzieję na awans, mianowicie w pierwszej 11 gra tylko 2 Polaków.


Właściwie to trzech bo Wilk jest jeszcze zawodnikiem podstawowego składu mimo tego że w rewanżu na boisko wszedł z ławki :P

Oglądałem zaraz po zakończeniu poprzedniego sezonu wywiad ze Stanem Valckxem w którym mówił że owszem są zainteresowani Polskim zawodnikami jednak raczej nikogo z nich nie kupią bo ich po prostu na nich nie stać. Popatrzcie na Mierzejewskiego i Meliksona. Mierzejewski został sprzedany za ponad 5mln euro, a Melikson o ile mnie pamięć nie myli to za około 500-600 tysięcy(a i na pewno zarobki Izraelczyka/Polaka* są dużo mniejsze). Wnioski nasuwają się same :wink:


*niepotrzebne skreślić
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez rentonB Wt sie 23, 2011 13:47  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

37 stopni w Nikozji, to bedzie proba dla organizmu. Pewnie spadnie do 30 do tego czasu mimo wszystko bedzie ciezko.

Tak sie zastanawiam jak oni chca mistrzostwa swiata w Katarze zoorganizowac?
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez cravenciak Wt sie 23, 2011 13:50  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Stadiony nie mogą być jak w USA zamknięte i klimatyzowane?
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez slipstream Wt sie 23, 2011 14:03  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Stadiony nie mogą być jak w USA zamknięte i klimatyzowane?

Klimatyzowane w Katarze to mają być, ale niekoniecznie zaraz zamknięte... Jak to pogodzić kiedy żar będzie się lał z nieba, ano mieli idiotyczny pomysł na sztuczne chmury z wiatrakami nad stadionem :evil:
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rentonB Wt sie 23, 2011 21:34  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Klatwa 23 sierpnia

No to sobie pogralismy, niestety Polacy przez 10 lat sie nie nauczyli, ze broniac sie meczu nie wygraja
Ostatnio edytowano Wt sie 23, 2011 21:41 przez rentonB, łącznie edytowano 1 raz
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez smylas Wt sie 23, 2011 21:44  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

5min - Tyle Wiśle zabrakło do awansu do "piłkarskiego raju". 15 lat czekania na awans i poczekamy przynajmniej jeszcze jeden rok.
Czego zabrakło Wiśle? Moim zdaniem trochę piłkarskiego cwaniactwa, przetrzymania piłki, przeciągania rzutów wolnych. Szkoda bo rywal był na poziomie Wisły(przynajmniej teoretycznie), i trudno w przyszłych latach będzie Polakom trafić na podobnego rywala. Szlag mnie trafia jak przez te ostatnie lata w LM były drużyny ze Słowacji czy Białorusi a o Polskiej ekipie możemy dalej tylko marzyć. Szkoda.

A i jeszcze jedno, w tej chwili na usta cisną mi się słowa piosenki Elektrycznych Gitar:


"A miało być tak pięknie..."
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez AleQ Wt sie 23, 2011 22:01  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Zabrakło 5 minut do końca złej passy polskich teamów w LM. Jestem strasznie zły , bo w tym roku wyglądało na to , że mamy całkiem realną szansę. APOEL był w dwumeczu lepszą drużyną, ale mało brakowało ,a ich ładna gra nie zostałaby wogóle nagrodzona . Zostaje dla nas Liga Europy i walka o MP , którą mam nadzieję, znów wygrają . Ale i to nie ma znaczenia w kontekście Champions League , które przeszło nam koło nosa :evil:
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Angulo Wt sie 23, 2011 22:10  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Szkoda bo rywal był na poziomie Wisły(przynajmniej teoretycznie), i trudno w przyszłych latach będzie Polakom trafić na podobnego rywala.

Taa, rzeczywiście. Chyba zapomniałeś, że APOEL jest drużyną wyżej notowaną niż Wisła i 2 lata temu już grała w LM. Do tego będą pewnie jeszcze mocniejsi bo kolejne 7 mln za sam awans piechota nie chodzi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez pjaxz Wt sie 23, 2011 22:12  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Może to i lepiej, że nie awansowali. Taka drewniana drużyna nie ma co szukać w Lidze Mistrzów. Frajerstwo niebywałe, byli o dwie klasy słabszym zespołem, ale jakimś cudem w 85 minucie mieli awans. Bronili się w sposób katastrofalny, Apoel dochodził z łatwością do sytuacji strzeleckich. Wielka szkoda, ale wygrał drużyna lepsza.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez General Wt sie 23, 2011 22:16  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Czego zabraklo? Podstawowa rzecz to odwagi, czyli podawania sobie pilki miedzy obroncami i def. pomocnikami, czyli grania w dziada z APOEL-em i niech sobie biegaja. Wtedy trio z przodu mogloby cos ugrac, bo nie mieliby tylu graczy rywali na plecach, a takto po 2-3 kopnieciach longball do nikogo.

Malecki sporo sie wybiegal, ale niestety w ataku to nie Maor - Maly 9/10 dryblingow zlych (straty), Maor - 9/10 udanych. Z tym, ze u Polaka to holowanie pilki to juz przypadlosc od 12 czy 24 miesiecy i go oduczyc tego nie moga (jeszcze na jakis "ogorkow", chocby w lidze polskiej to wystarcza).

Ogolnie to cala druzyna przegrywa i tyle. Za malo odwaznie tez bylo w Krakowie, bo tutaj trzeba bylo wygrac z 2:0 czy 3:0, a APOEL, mimo, ze byl przy pilce, to nie stwarzal sobie okazji do strzalow, wiec APOEL byl w KrK dobrze zorganizowany, ale slaby, tylko, ze juz wtedy Wisla sie zaciela i zaliczka byla bardzo skromna.

PS. Przed losowaniem chcialem aby wylosowali APOEL, ale... to nie bylo dobre zyczenie, lepsza juz byla chocby ta Kopenhaga (normalny klimat, plus druzyna w rozsypce), no ale coz - w nastepnym roku dalej graja wg reformy Platiniego, wiec nie bedzie Barcelony czy Realu, ale wreszcie dolicza euro-punkty zdobyte przez Lecha w LE i moze Wisle w LE, wiec moze byc nawet wtedy polska druzyna rozstawiona i moze to wykorzystac. Pewnie nie bedzie to Wisla, bo skupia sie na LE i straca zbyt duzo punktow. Nie wiem czy na miejscu Maaskanta nie olalbym LE i wszystkie sily rzucil na lige, bo mam takie wrazenie, ze jak polski team bedzie rozstawiony w Q4, to wreszcie zagra w LM.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Roxana Wt sie 23, 2011 22:20  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

To jest kompromitacja Wisły. Już nie chodzi o sam wynik, tylko o styl gry w jakim przegrali :(
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez pjaxz Wt sie 23, 2011 22:21  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Jeszcze co frajerstwa ostatniego fragmentu gry. Zamiast faulować, prowokować, symulować, leżeć na boisku, kłócić się z sędzią, robić cokolwiek byle tylko przetrwać te parę minut to nie, Wisła pozwoliła w tym czasie lepszemu rywalowi na stworzenie kliku dogodnych okazji. Takiej indolencji w defensywie całego zespołu dawno nie widziałem.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez smylas Wt sie 23, 2011 22:24  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Angulo napisał(a):Taa, rzeczywiście. Chyba zapomniałeś, że APOEL jest drużyną wyżej notowaną niż Wisła


A gdzie napisałem że Wisła jest lepsza drużyną od Apoelu? Bo sobie nie przypominam. Stwierdziłem że Wisła na papierze wcale nie miała gorszego zespołu. Był to rywal do ogrania, a na pewno łatwiejszy niż te które Wiśle trafiały się w ostatnich latach: Barcelona, Real czy choćby PAO albo Anderlecht.

Angulo napisał(a):Do tego będą pewnie jeszcze mocniejsi bo kolejne 7 mln za sam awans piechota nie chodzi.


Idą tym tokiem rozumowania w LM regularnie powinniśmy widywać FC Zürich, Ziline czy Debreceni. Wyjaśnisz czemu ich nie będzie w tym roku?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Noras Wt sie 23, 2011 22:26  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Zurichu nie masz, ale jest Basel :P
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez smylas Wt sie 23, 2011 22:31  Re: Liga Mistrzów 2011/2012

Noras napisał(a):Zurichu nie masz, ale jest Basel


No i? Czy FC Zürich oddał pieniądze za edycję LM w sezonie 2009/2010 Baselei? Bo nie rozumiem w jakim celu napisałeś ostatni post.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości