Puchar Narodów Afryki 2011

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Patrick So sty 21, 2012 13:05  Puchar Narodów Afryki 2011

Dziś rozpoczyna się PNA, na których niestety zabraknie m.in. reprezentacji Egiptu, RPA, Kamerunu i Nigerii, które o ile się nie mylę nie przebrnęły przez kwalifikacje.

Grupa A: Gwinea Równikowa, Libia, Senegal, Zambia
Grupa B: Wybrzeże Kości Słoniowej, Sudan, Burkina Faso, Angola
Grupa C: Gabon, Niger, Moroko, Tunezja
Grupa D: Ghana, Botswana, Mali, Gwinea


Osobiście liczę na dobrą grę piłkarzy Newcastle - Tiote (WKS), Ba i nowy nabytek Cisse (obaj Senegal). Za faworytów uważam, i myślę, że nie tylko ja - reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej i Ghany. Zapraszam do dyskusji na temat turnieju. :)
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez smylas So sty 21, 2012 13:07  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Właściwie nie ma o czym dyskutować bo do finału w którym zmierzą się WKS i Ghana nie będzie żadnego ciekawego meczu :P
Swoją drogą ja to bym na twoim miejscu modlił się o jak najszybsze odpadnięcie Senegalu :twisted:
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Patrick So sty 21, 2012 13:11  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

smylas napisał(a):Swoją drogą ja to bym na twoim miejscu modlił się o jak najszybsze odpadnięcie Senegalu :twisted:

Oj tak, Best to nie ta klasa co Papiss i Demba. Nie mówiąc już o Ameobim czy Lovenie.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez Angulo So sty 21, 2012 14:00  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

To trzykrotny zdobywca PNA z rzędu nie miał zapewnionego udziału?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez pjaxz So sty 21, 2012 14:24  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Właśnie gdzie jest Egipt?! :o
Szczerze mówiąc, ten cały PNA jest zupełnym nieporozumieniem w styczniowym terminie. Przecież to całkowicie dezorganizuje bardzo dużą ilość klasowych klubów. Tylko termin letni, obecna formuła co dwa lata to kompromitacja.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez TerryTate So sty 21, 2012 16:08  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Nie chciałem zakładać wątku bo myślałem że tylko ja to oglądam :)
do PNA muszą się kwalifikować wszyscy- a Egipt dał ciała i był ostatni w grupie. Może to i dobrze obędzie się bez wałków sędziowskich na ich korzyść... Najbardziej szkoda że brak Kamerunu i Etoo. On zawsze miał serce do walki.
W styczniu podobno w Afryce są najlepsze warunki do grania w piłkę - zresztą musi być jakiś rozsądny powód grania w styczniu. A że klubom to nie w smak... niech sobie zrobią przerwę :) Dla mnie PNA to najważniejsza impreza piłkarska roku. Kluby niech zacisną zęby i sobie poradzą bez paru graczy przez miesiąc. Afryka to ostatni bastion czystego futbolu, gdzie grają dla przyjemności a nie dla chęci zwycięstwa nieważne jakimi sposobami. Tak było 2 lata temu i mam nadzieję że teraz też się nie zawiodę. Szkoda tylko ze połowy mecze nie obejrzę z powodu pracy.
Typowany "pewniak" na finał to Ghana - WKS, ale to Afryka... typowanymi pewniakami do turnieju były Kamerun Nigeria i Egipt :)
Polecam miłośnikom radosnego futbolu, w tym turnieju futbol to dosłownie gra błędów i wielbłądów.
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Postprzez Patrick N sty 22, 2012 10:33  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Senegal - Zambia 1:2

Chyba ktoś z góry czuwa nad tym aby Cisse i Ba wrócili szybko na boiska Premiership. ;)
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez rolnik sam w dolinie Śr sty 25, 2012 23:16  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Gwinea Równikowa - Senegal 2:1

Patrick chyba wymodliłeś :D
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Patrick Cz sty 26, 2012 9:56  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Nie tylko ja, całe Newcastle też. :D
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez cravenciak Pt sty 27, 2012 21:57  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Gabon - Maroko

Coś niesamowitego! :)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez TerryTate Pt sty 27, 2012 22:13  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Absolutna rewelacja!
po cichu kibicowałem gospodarzom w tym meczu bo zasłużyli ambicją i wolą walki. No i te trybuny - super sprawa!

Swoją drogą trzeba mieć cojones żeby podyktować karnego przeciw gospodarzom w 91 min... sytuacja ewidentna, ale jednak.

Drugi z faworytów do walki o medale po Senegalu odpada.

A tak przy okazji, żeby było wesoło:
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Postprzez pawel92setter So sty 28, 2012 12:43  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

wesoło, niewesoło - za coś takiego powinna być czerwona kartka.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez THC-303 N lut 12, 2012 23:30  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Ależ sensacja! Katongo i spółka pokonali faworytów - Słonie zastrzelone przez Miedziane Pociski. Bravissimo ;)
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cravenciak N lut 12, 2012 23:31  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Piękny mecz! Podoba mi się to w PNA, że po wygranej czy przegranej zawsze jest dużo emocji, myślę że z powodów czysto kulturowych :) Tańce i to wszystko, bardzo fajnie się to ogląda.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez TerryTate Pn lut 13, 2012 12:23  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

W 1993 roku w katastrofie lotniczej w Gabonie w mieście Libreville zginęła cała reprezentacja Zambii, w tym samolocie ze względu na mecz ligowy swojej drużyny PSV Eindhoven nie leciał najlepszy piłkarz Afryki 1988 Kalusha Bwalya.
Po 19 latach od katastrofy Zambia której szefem narodowej federacji piłkarskiej jest Kalusha Bwalya zdobywa swoje pierwsze mistrzostwo PNA w finale w Gabonie w Libreville (tam gdzie była katastrofa), pokonując WKS. Piękna historia.
Zambia włożyła w ten mecz mnóstwo serca. Jako jedyni walczyli z WKS jak równy z równym, widać bylo po zawodnikach wspaniałą pasję i oddanie temu co robią, europejczycy powinni uczyć sie szacunku do przeciwnika i piłki właśnie przez pryzmat tych mistrzostw.
Aha i jeszcze jedno - jeśli chodzi o technikę, przyjęcie piłki, kombinacyjne rozegranie to Polacy są dosłownie i w przenośni sto lat za murzynami...
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość