Puchar Narodów Afryki 2011

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Angulo Pn lut 13, 2012 13:41  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

Mówiąc szczerze, to wolałem te PNA sprzed kilku lat. Wtedy na prawdę mecze były bardzo ciekawe, a teraz niestety afrykańska piłka zaczyna się upodabniać do europejskiej, według mnie dość nudnej i asekuracyjnej. WKS niby od lat ma najlepszy skład, ale nigdy nie udało mu się osiągnąć czegoś spektakularnego: w 2006 i 2008 polegli z Egiptem, a potem jeszcze Ghana ich dobiła, w 2010 dosyć pechowo odpadli już w 1/4 z Algierią. Na MŚ tez trafiali na bardzo trudne grupy i szybko odpadali. Nie, nie mówię, że niezasłużenie, ale poniżej swojego potencjału.
Wczorajszy finał również przegrali zasłużenie, grając bojaźliwie i rażąco niedokładnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Anderis Śr lut 15, 2012 22:00  Re: Puchar Narodów Afryki 2011

O kurcze, tak zostałem wymęczony przez sesję, że w ogóle zapomniałem o tym, że PNA wkracza w decydującą fazę. :shock:
W finale spotkały się moje dwie ulubione drużyny, szkoda, że tego nie oglądałem. W ogóle zwycięstwo Zambii to fantastyczna sprawa, w 2008 roku wywalczyli sobie wielką sympatię u mnie. W 2010 pechowo odpadli z Nigerią. Żałowałem, bo w gronie faworytów nie byli, a fajną piłkę grali. Nigdy bym się nie spodziewał, że w 2012 zdobędą tytuł. :D Szkoda, że tego nie oglądałem. :?

A tak btw. wie ktoś co się stało z takim piłkarzem, jak Emanuel Mbola (czy jakoś tak)? Dwa lata temu bardzo dobrze się prezentował, a teraz go chyba nie było? No i Jacob Mulenga, też ważny piłkarz przed dwoma i czterema laty, niestary, a też się go nie doszukałem?
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron