Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cwiek Cz lip 19, 2018 16:30  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

To się nie może udać... Nie z Lewym imo.


To ciekawe, jak szybko może zmieniać się postrzeganie piłkarza. Jeszcze rok temu każdy stawiał Lewego za wzór profesjonalisty, teraz jest winowajcą wszystkiego, co złe.

Mnie też się nie spodobało, jak w wywiadzie mówił o "Jurku", bo to tak jakby chciał go od razu sobie podporządkować.
Z drugiej strony, razi mnie to, jak niektórzy obwiniają tylko RL9 o gorszą atmosferę w kadrze. Jak to mówił kiedyś Daniec, "każdy za uszami cosi mo", nie tylko Lewy mógłby coś zmienić w swoim zachowaniu ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Pauree Cz lip 19, 2018 16:59  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Nie wiem jak "wszyscy", ale ja Lewego nigdy nie stawiałem jako wzoru :) Wiadomo - czasy Lecha i Borussii to był moment, kiedy wciąż się rozwijał i nie rozpychał się łokciami (przez co ludzie żywili do niego większą sympatię), ale po przejściu do Bayernu trochę mu szajba odbiła, takie mam zdanie.

Co do "winowajcy wszystkiego co złe" - Ibra w Szwecji jest doskonałym przykładem tego, jak wielkie znaczenie ma dla drużyny jedna osoba, która czuje się lepsza od innych i nie próbuje się z tym nawet kryć. Nawet Sławek nie poprawi w takiej sytuacji atmosfery :lol:
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez cwiek Cz lip 19, 2018 19:12  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Co do "winowajcy wszystkiego co złe" - Ibra w Szwecji jest doskonałym przykładem tego, jak wielkie znaczenie ma dla drużyny jedna osoba, która czuje się lepsza od innych i nie próbuje się z tym nawet kryć. Nawet Sławek nie poprawi w takiej sytuacji atmosfery :lol:


Zaraz się okaże, że gdyby nie Lewandowski, to na mundialu byśmy osiągnęli ćwierćfinał. Bo przecież atmosfera byłaby lepsza i bylibyśmy lepszą drużyną.
Tyle tylko, że gdyby nie on to na ten mundial byśmy nie pojechali, to on załatwił nam punkty w pierwszym meczu z Danią, Armenią, Czarnogórą itd.

Nie chcę uchodzić za obrońcę RL, bo też mi się nie podoba wiele jego zachowań, ale tak jak pisałem wcześniej, za zły wynik nie wieszajmy psów tylko na nim. Na Euro wygrywała (a raczej remisowała ;) ) drużyna, na mundialu przegrała drużyna.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez slipstream Pt lip 20, 2018 8:27  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Mnie się zdaje że RL stał się wrogiem kiedy powiedział wprost, że jak nie dostaje piłek to nie ma z czego grać. I posypały się gromy za całkiem normalne wytłumaczenie. Ja rozumiem gdyby było widać że cała drużyna "gryzie murawę", a Lewy sobie przechodzi obok meczu, to wtedy jak najbardziej można go obwiniać. Ale jak grali wszyscy pozostali każdy dobrze widział, i nie ma takiego co by z takiej gry wyczarował cuda, nawet Ronaldo czy Messi.

Do tego też ten czynnik irracjonalny. Robert z żoną brylują sobie w mediach, widzą wręcz żywot celebryty, a łaska ludu wobec takich celebrytów na pstrym koniu jeździ. Wystarczy jedno potknięcie, albo jakaś głupia sytuacja, aby zaraz popaść w skrajność z uwielbienia do nienawiści. Podobnie na tej zasadzie "wrogiem nr2" jest akurat Krychowiak, bo tez wiedzie życie "na bogato" i się tym chwali. Do innych zawodników jak grali słabo nie ma się z czym odnieść, bo nie prowadzą takiego ekshibicjonizmu żeby był to "argument" na hejt wobec nich. Ba, jeszcze często gęsto będzie że grali słabo, ale przynajmniej "swoje chłopy" bo lubią sobie walnąć czasem piwko jak normalny człowiek, a nie jakiś jarmuż czy inne diety Lewandowskiej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez exxxile Pt lip 20, 2018 8:34  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Zupełnie słusznie posypały się gromy za sytuację, kiedy po trójce za kołnierz z Kolumbią Lewy wychodzi i stwierdza, że na więcej tej drużyny po prostu nie stać i tyle. Po co więc jechali na mistrzostwa? Ja wiem, że nie mamy piłkarskiego potencjału Francji czy Niemiec, ani nawet Kolumbii czy Urugwaju, ale już choćby Dania i Szwecja raczej nie są na naszym tle potęgami, a umiały zaprezentować się bardzo przyzwoicie. Dla mnie taka gadka jest żałosna.

Przy czym owszem, zły wynik to jest inna sprawa i nie jest on winą Lewandowskiego. Przegrała drużyna. I myślę, że w dużej mierze drużyna przegrała poza boiskiem, jeszcze przed wyjściem naprzeciw Senegalowi.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez slipstream Pt lip 20, 2018 8:40  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Akurat ta wypowiedź bardzo dobrze pokazuje że mundial był przegrany już wcześniej. Nagle z drużyny która bez kompleksów wychodziła na Niemcy, o takich ekipach jak Dania nie mówiąc znowu stała się zbieraniną ludzi którzy mają ten plątający nogi kompleks że są gorsi od takich tuzów jak Japonia czy Senegal. Bo mecze można przegrać, mówi się trudno, byli lepsi, ale przegrywanie głową jest najgorsze.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez baron So lip 28, 2018 7:19  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Tymczasem Nawałka prawdopodobnie szybko znajdzie nowego prawodawce. W środę ma zostać trenerem Legii Warszawa.

Jak donosi "Super Express", Adam Nawałka już w środę obejmie drużynę Legii Warszawa.

Były selekcjoner polskiej reprezentacji jest w kontakcie z władzami Legii Warszawa. Nawałka mógł przejąć drużynę mistrza Polski już po kompromitującej porażce ze Spartakiem Trnava, ale szkoleniowiec nie chce, by ewentualne odpadnięcie z rywalizacji w Lidze Mistrzów poszło na jego konto.

Nawałka ma w Warszawie otrzymywać roczną pensję oscylującą w granicach 350 tys. euro.

Dean Klafurić, obecny trener Legii, ma zostać zwolniony w środę po powrocie z rewanżowego spotkania w Trnavie. - Chorwat stracił poparcie szatni, odkąd latem zaczął wprowadzać niezrozumiałe rotacje w składzie i systemie gry - czytamy w artykule.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Diego So wrz 08, 2018 10:36  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Oglądaliście wczoraj? Jak wrażenia? Ja byłem nawet lekko pozytywnie zaskoczony. Prawdopodobnie jest to jakiś powrót do normalności i kontrast wynikający z tego, że kadra nie jest aż tak żałosna jak pokazały MŚ.

Natomiast to co mi się bardzo rzuciło w oczy to fakt, jak bardzo za grą na tym poziomie nie nadążają zawodnicy z ekstraklasy. Nie odmawiam im zaangażowania, chęci, a może nawet i talentu, ale na ten moment gra na poziomie międzynarodowym to dla takich graczy jak Szymański, Pietrzak, czy Reca (który wyjechał dopiero niedawno) to jednak o dwa tempa za szybko, zarówno jeżeli chodzi o bieganie, jak i decyzje, czy samo wykonanie. Reca chyba jest na ten moment najbliżej i jak posmakuje trochę europejskiej piłki to może być ciekawy zawodnik na cały lewy bok.

Poza tym bardzo fajny mecz Zielińskiego. Wszyscy się bali, że znowu się spali, a on wyszedł na włoskiej ziemi i pokazał to co ma najlepszego przeciwko ludziom, z którymi mierzy się na co dzień. Krychowiak też widać, że trochę odżył w Moskwie i będzie z niego dużo pożytku.

W obronie też jakby lekko nowa jakość za sprawą rezygnacji z Pazdana. U Nawałki to chyba ze złamaną nogą by zagrał, a jest w beznadziejnej formie i po prostu nie zasługuje na miejsce w momencie, kiedy mamy takiego Bednarka, który mimo braku praktyki meczowej jest od niego 10x skuteczniejszy i pewniejszy. O Gliku nawet nie ma co pisać, bo to profesor w każdym calu.

Świetnie też wypadł Bereszyński. Trochę się obawiałem, czy udźwignie miejsce po Piszczku, ale widać co mu daje gra w Serie A. Gość jest wybiegany, mądry taktycznie i na pewno ma jeszcze sporo potencjału. Niestety na prawej stronie powstaje kolejna dziura, bo Błaszczykowski bez minut w klubie po prostu nie nadaje się do kadry i wczoraj poza kilkoma fajnymi zagraniami był bardzo słaby, a do tego ten bezmyślny karny.

Nie za bardzo mi się za to podobały niektóre personalne decyzje Brzęczka. O ile zostawienie w domach Grosika i Pazdana w tym momencie było jak najbardziej zasadne, o tyle sam skład na mecz i zmiany trochę mi pachną jakimiś układzikami. Błaszczykowski to jedno, a drugie to wpuszczenie na boisko wszystkich piłkarzy związanych z Wisłą Płock. Rozumiem, że może chciał dać zadebiutować w fajnym meczu, ale sorry, na ławce cały mecz przesiedzieli np. Milik, Piątek, czy Frankowski. Jak dla mnie to przynajmniej Piątka i Frankowskiego należało obejrzeć przez chociaż 20 minut. Z Irlandią oni się muszą pojawić na boisku.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cravenciak So wrz 08, 2018 11:14  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Wystawienie Błaszczykowskiego bez formy zemściło się. Mogliśmy wygrać ten mecz, a zremisowaliśmy po indywidualnym błędzie siostrzeńca Brzęczka... Nie chcę nakręcać jakiejś spirali hejtu za powoływanie przez koneksje rodzinne, ale Kuba w tym sezonie zagrał 7 minut... Żal mi też, że szansy nie dostał Piątek albo Milik, mieliśmy szanse na drugiego gola.

Czy jestem zaskoczony formą zespołu? Absolutnie nie, również kolejne spotkania pokażą, że mundial to był wypadek przy pracy i winę za porażkę ponosi sztab odpowiedzialny za przygotowanie mentalne i fizyczne. Ekipa która dwukrotnie przeszła eliminacje do wielkiego turnieju i na jednym z nich doszła do ćwierćfinału nie mogła ot tak po prostu zapomnieć jak się gra. Nawet jeśli kilku zawodników miało wtedy poważne problemy w klubie.

Wczorajszy mecz to powrót do tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni podczas kadencji Nawałki - żelazna dyscyplina w odbudowywaniu formacji.

Fabiański i Glik dają niesamowity spokój w defensywie, Bednarek zdaje się aspirować do bycia pierwszym kandydatem obok Kamila, a Bereszyński gruntuje swoją pozycję jako następca Piszczka. Grający Krychowiak to bezcenny atut naszej drużyny, który razem z Zielińskim stanowić będą kręgosłup tej kadry. O Lewandowskim pisać nie trzeba. Podobał mi się Kurzawa, grał wypieszczone piłki i był odpowiedzialny w defensywie. Reca miał niesamowicie trudne zadanie, brakuje mu walorów w ataku (narazie), ale w obronie wywiązywał się z obowiązków.

Bałem się, że czaka nas zjazd po równi pochyłej, ale mimo zmiany trenera nasi czołowi gracze są już tak doświadczeni, że utrzymają ten zespół w kupie. Do boju :)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez exxxile So wrz 08, 2018 11:25  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Zmiany Brzęczka generalnie na minus, bo można było tych Włochów dobić myślę, tymczasem po zejściu Zielińskiego wróciliśmy do schematu gdy z osamotnionym Lewandowskim. Oczywiście, Brzęczek na pewno nie chciał przegrać i ta zachowawczość może zostać zrozumiana, ale w przyszłości kibice na pewno będą oczekiwali odważniejszej gry.

Błaszczu niestety słabo, na początku wydawało mi się, że przecież trafił w piłkę i nie powinno być karnego, ale jednak wjazd od tyłu, w takiej sytuacji - to nie przystoi doświadczonemu zawodnikowi. Poza tym, Kuba zdecydowanie nie ma formy na pełne 90 minut na poziomie reprezentacyjnym.

Gra w obronie naprawdę solidna. Uważam jednak, że stwierdzenie, iż to dzięki rezygnacji z Pazdana, to jednak lekka przesada. Grzechem Nawałki to było wystawianie nieszczęsnego Cionka. Na mundialu Pazdan wcale przecież nie grał źle (na tle kolegów), dużo więcej zarzutów można było mieć do Bednarka, który kiepsko się ustawiał i było widać, że bardzo brakuje mu doświadczenia. Tymczasem wczoraj zagrał bardzo dobry mecz. A Pazdan teraz oczywiście zupełnie się pogubił, więc bardzo dobrze, że obecnie go w reprezentacji nie ma. Trzeba jednak przyznać, że to w ogóle fenomen, o ile lepszym jakościowo piłkarzem Pazdan potrafi być w reprezentacji niż w klubie.

Generalnie Włosi nie ustawili poprzeczki szczególnie wysoko, ale mecz daje spore nadzieje na przyszłość. Bereś godnie zastąpił Piszczka, dobrze funkcjonował środek (dopóki grał Zieliński), Fabian to profesor i powinien mieć pewny nr 1, dopóki nie zaliczy jakiegoś dramatycznego zjazdu formy, bo jest o wiele solidniejszy od Szczęsnego (ale to było wiadomo co najmniej od euro 2016). Cieszy "powrót" Krychowiaka oraz współpraca Zielińskiego z Lewandowskim. Młodzież musi się uczyć, ale spokojnie, od tego są takie mecze. Przykład Bednarka pokazuje, że tacy piłkarze mogą w reprezentacji robić naprawdę szybkie postępy.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez slipstream So wrz 08, 2018 11:35  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Wygląda to wręcz trochę tak, że nasi piłkarze nawet potrafią grać, o ile żaden trener im nie przeszkadza. Czy to treningiem przed turniejem i złym przygotowaniem, czy kiepskimi zmianami zmieniającymi na gorsze ustawienie.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cwiek So wrz 08, 2018 11:43  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Wszyscy się bali, że znowu się spali, a on wyszedł na włoskiej ziemi i pokazał to co ma najlepszego przeciwko ludziom, z którymi mierzy się na co dzień.


Nie bez przyczyny jest tutaj fakt, że ma pewny plac u Ancelottiego w Nepaolu. Widać, że zyskał pewność siebie, czyli to, czego brakowało mu wcześniej.

kiedy mamy takiego Bednarka, który mimo braku praktyki meczowej jest od niego 10x skuteczniejszy i pewniejszy.

Oby tylko zaczął grać, niekoniecznie w Southampton(choć i tam mu trener obiecał, że będzie dostawał szanse) ale gdziekolwiek. Ma świetne warunki, obaj z Glikiem mogą stanowić bardzo dobrą parę ŚO.

Świetnie też wypadł Bereszyński. Trochę się obawiałem, czy udźwignie miejsce po Piszczku, ale widać co mu daje gra w Serie A.


Ja o Beresia się nie obawiałem. Staram się oglądać Serie A, wczoraj potwierdził to, co pokazuje we Włoszech. Żelazne płuca, dobra gra w obronie i umiejętność podłączenia się w ataku.

bo Błaszczykowski bez minut w klubie po prostu nie nadaje się do kadry i wczoraj poza kilkoma fajnymi zagraniami był bardzo słaby, a do tego ten bezmyślny karny.


Za karnego opier*** należałby się juniorowi, do tej pory nie jestem w stanie pojąć, jak Kuba mógł postąpić tak bezmyślnie. Szkoda, że latem nie zdecydował się na odejście, bez minut w klubie ciężko będzie mu o dobrą dyspozycję w meczach kadry.

Błaszczykowski to jedno, a drugie to wpuszczenie na boisko wszystkich piłkarzy związanych z Wisłą Płock. Rozumiem, że może chciał dać zadebiutować w fajnym meczu, ale sorry, na ławce cały mecz przesiedzieli np. Milik, Piątek,


To też mi się nie podobało. Grasz przeciwko słabym Włochom, masz ich na widelcu. Zostawiasz samego Lewego z przodu, mając na ławce Milika czy właśnie Piątka. Dziwne.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez cwiek N paź 14, 2018 21:55  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Dawno po mistrzostwach świata, ale gra naszej reprezentacji w dalszym ciągu taka sama. Dno. Brzęczek totalnie pogubiony, oczywiście Kuba musiał zagrać, kiedy na ławce był np. Kądzior, który w Chorwacji ma bodaj 6 czy 7 asyst.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez J.P.S. N paź 14, 2018 22:12  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Nie rozumiem też decyzji o pozostawieniu Piątka na ławce cały mecz. Piłkarze aktualnie w formie powinni mieć pierwszeństwo.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez Saruto Pn paź 15, 2018 9:07  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Mi tam się podobało :) Wyszedłem stówkę do przodu :lol:
Po meczu stwierdzam, że Włosi dalej są bardzo słabą drużyną.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości