Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cravenciak Cz cze 21, 2012 16:00  Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Założyłem ten temat, aby nie zaśmiecać więcej wątku Euro 2012. Teraz o kadrze będzie się mówiło dużo i głośno, więc osobny topic jest chyba rozsądnym wyjściem.

Na początek może sensacje RMF FM:

Berti Vogts i Waldemar Fornalik - spośród tych dwóch nazwisk zarząd PZPN wybierze nowego trenera reprezentacji Polski. Informacje reporterów RMF FM potwierdził szef PZPN Grzegorz Lato. Jak się dowiedzieliśmy, w tej chwili szanse obu trenerów są równe. W sumie chęć objęcia polskiej reprezentacji zgłosiło 12 trenerów z Polski i zagranicy.


Vogts to jednak wyższa półka niż jakikolwiek polski trener, ma na koncie bardzo duże sukcesy, jako piłkarz i jako trener. Ma też ogromne doświadczenie turniejowe, co jest szczególnie ważne. Niestety to wszystko miało miejsce kilkanaście (i więcej) lat temu, od dawna żaden z jego zespołów nic nie pokazał.

A Fornalik? Prawie cała piłkarska Polska zachłysnęła się jego Ruchem Chorzów, ale to facet kompletnie bez doświadczenia na arenie europejskiej. Jeżeli byłbym zmuszony wybierać polskiego trenera, to wziąłbym Skorżę. Tak tak, wiemy co zrobił (a raczej czego nie zrobił) z Legią w końcówce sezonu, ale warto sobie przypomnieć jak Legia grała, zanim sprzedano wszystkich najważniejszych zawodników. Dla mnie to była piękna, europejska piłka i chętnie co tydzień zespół z Łazienkowskiej oglądałem. Skorża jeżeli ma dobrych zawodników to jest w stanie ich wykorzystać, gorzej było gdy ich stracił. No ale w kadrze piłkarze są jednak mocniejsi niż Legioniści nawet z najlepszych czasów zeszłego sezonu, więc problemu z obsadą by nie było. Do tego udział w Lidze Europy - nie można powiedzieć, że nieudany - oraz brak spięć z PZPNem jest kolejnym argumentem.

Ciekawie się zapowiada.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez marcan Cz cze 21, 2012 16:17  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Przecież sprawa jest jak dla mnie jasna. Trenerem zostanie Fornalik. Beton w PZPN nie wybierze Vogtsa, bo będą za "polską myślą szkoleniową". Poza tym po jakiemu taki Lato miałby rozmawiać z kimś takim jak Vogts? Na migi będzie ciężko się porozumieć.
Generalnie to śmieszna sprawa z tym całym wyborem selekcjonera. Co niby pokazał Fornalik na arenie międzynarodowej? Zgoda, że w słabej polskiej lidze Ruch pokazał się z dobrej strony, ale to wystarcza żeby być selekcjonerem kadry Polski? Żart. Już lepszy byłby Nowak...
Avatar użytkownika
marcan
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 19:26
Lokalizacja: Mazury

Postprzez ctulu1 Cz cze 21, 2012 16:48  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Pewnie chodzi o kase
ctulu1
 
Dołączył(a): Śr lis 05, 2008 16:02
GG: 4537858

Postprzez Mexi Cz cze 21, 2012 21:59  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Póki co to to jest reprezentacja PZPN a nie Polski.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez cwiek Cz cze 21, 2012 22:17  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Chyba ktoś tu za dużo "Weszło" czyta :wink:
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Dasqez Cz cze 21, 2012 22:18  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

http://www.weszlo.com/news/10893-Swoj_F ... owe_wybory

Ten cały Vogts wcale jakimś wybitnym trenerem nie jest. Powiedziałbym, że lata świetności, o ile tak to można nazwać, ma dawno za sobą.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mexi Cz cze 21, 2012 22:41  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

cwiek napisał(a):Chyba ktoś tu za dużo "Weszło" czyta :wink:


Czasami. Ale nie zmienia to faktu, że od dawna uważam (i pisałem tu parę razy), że piłka nożna w tym kraju jest na poziomie dna i szkoda ładować kasę w kopaczy, co tylko znalazło teraz potwierdzenie. Pozostałe sporty zespołowe mamy na dużo wyższym poziomie. W momencie gdy dzień po największym rozczarowaniu od 2002 (bo ostatnio chyba wtedy naprawdę wierzyłem, że naszym w Korei się uda, teraz dałem się nakręcić ogólnonarodowej radości po remisie z Rosją, który na 4 dni zakamuflował beznadzieję drużyny) problemem dla kopaczy jest liczba biletów na mecz...to to się robi przykre dla kibiców bo pokazuje, jakimi ignorantami oni są. Kłótni o 5 tysięcy nie skomentuję, bo szkoda słów... Na ich miejscu po tym turnieju przeprosiłbym kibiców i zamilkł na dwa miesiące. W tym punkcie brawa dla Polańskiego, bo miał chyba więcej serca do walki niż ktokolwiek inny.

Wracając do tematu trenera - choćby PZPN zatrudnił samego Mourinho, Guardiolę, Beniteza, całą trójkę naraz albo kogokolwiek innego - nic z tego nie będzie. Kwestia mentalności, zarówno związku jak i kopaczy.

Aha, jeszcze jedno słowo: jeżeli brak kilku biletów więcej przeszkodził im w koncentracji, to po co szlajali się przed meczem z Czechami po telewizjach? Dla mnie to było cholernie dziwne...

EDIT: trenera niech najlepiej wybiorą jutro, bo przecież Lato nie zdąży go mianować jak zrobią to po Euro.
EDIT2: I jak widzę jak panowie ciężko przeżywają porażkę, to mnie dopiero krew zalewa. http://www.plejada.pl/26445,1,17,lewand ... .html#foto
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez gucioprawda Cz cze 21, 2012 23:34  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Fornalik raczej zostanie selekcjonerem.
W strukturach PZPN nadal jest w pionie szkolenia Antoni Piechniczek, były przecież piłkarz Ruchu i daje mu rekomendacje.
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez cravenciak Cz cze 21, 2012 23:39  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Heh, Cafe Euro też oglądasz? ;)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Angulo Pt cze 22, 2012 8:37  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

cravenciak napisał(a):Heh, Cafe Euro też oglądasz? ;)

Ja na początku oglądałem, teraz już nie, bo od tygodnia to nie cafe euro tylko cafe pzpn.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Mexi Pt cze 22, 2012 9:16  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Nie wiem co to jest Cafe Euro, nawet nie wiem na jakim kanale to leci, czy może gdzieś w necie. No i nie bardzo rozumiem jak łączy się moje zdanie z Cafe Euro czy Weszło, ale jeżeli sugerujesz, że mówię tak dlatego bo oni tak mówią, to jesteś w błędzie...
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez zdekon Pt cze 22, 2012 10:48  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Skoro Lato mówi: Vogts lub Fornalik, a reszta PZPN cały czas wspomina że lepszy będzie trener z Polski to chyba jest już oczywiste kto zostanie nowym trenerem :)
zdekon
 
Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 21:38
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ralph1537 Pt cze 22, 2012 11:04  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Powinni dać wybrać ludziom i tyle :grin:
Ja to bym całą tą reprezentacje zlikwidował i nie brał udziału w żadnych mistrzostwach ani eliminacjach dopóki nie będzie odpowiednich piłkarzy
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez axel Pt cze 22, 2012 11:38  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

zdekon napisał(a):Skoro Lato mówi: Vogts lub Fornalik, a reszta PZPN cały czas wspomina że lepszy będzie trener z Polski to chyba jest już oczywiste kto zostanie nowym trenerem :)

Jasne, że lepszy będzie trener z Polski. Głównie z tego powodu, że jest o wiele tańszy niż z zagranicy, a to dla PZPN-nu jest z pewnością priorytetowy argument.
Ralph1537 napisał(a):Powinni dać wybrać ludziom i tyle :grin:

Podczas obecnych mistrzostw europy okazało się, że mamy w kraju kilkadziesiąt milionów znawców Polskiego futbolu, więc zapewne dokonaliby słusznego wyboru :P A poważniej, to naszej reprezentacji potrzebna jest gruntowna renowacja, począwszy od tych z PZPN-u. Zatrudnienie kolejnego trenera-cudotwórcę, bez rozwikłania problemów, których na co dzień nie widać, ale mających zasadnicze znaczenie, może niewiele dać.
Ostatnio edytowano Pt cze 22, 2012 12:42 przez axel, łącznie edytowano 1 raz
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez cravenciak Pt cze 22, 2012 11:46  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Mexi napisał(a):Nie wiem co to jest Cafe Euro, nawet nie wiem na jakim kanale to leci, czy może gdzieś w necie. No i nie bardzo rozumiem jak łączy się moje zdanie z Cafe Euro czy Weszło, ale jeżeli sugerujesz, że mówię tak dlatego bo oni tak mówią, to jesteś w błędzie...


Przepraszam bardzo, czy twój post jest nad moim? Chyba, że ty i gucio to jedna osoba i zapomniałeś, z którego konta piszesz -_-
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości