Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Angulo So gru 02, 2017 17:40  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

kimifan napisał(a):Nie doceniacie Senegalu i to mocno. Tam jest choćby Mane, są chłopaki w środku pola, którzy grają pierwszy skład w Premier League(Kouyate, Gueye). Jest Keita Balde. Koulibaly na środku obrony z Napoli. Możecie się ze mna nie zgadzać, ale nie wiem czy mamy tylu klasowych piłkarzy co oni. O Kolumbii nie wspomnę. Będzie ciężko i tyle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Drużyny Afrykańskie z interioru nawet jeśli mają świetne indywidualności to znacznie ulegają Europie pod względami taktycznymi. Po prostu radosny futbol nigdy nie wygra z żelazną dyscypliną i konsekwencją taktyczną z Europy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez cwiek So gru 02, 2017 17:44  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Angulo napisał(a):
kimifan napisał(a):Nie doceniacie Senegalu i to mocno. Tam jest choćby Mane, są chłopaki w środku pola, którzy grają pierwszy skład w Premier League(Kouyate, Gueye). Jest Keita Balde. Koulibaly na środku obrony z Napoli. Możecie się ze mna nie zgadzać, ale nie wiem czy mamy tylu klasowych piłkarzy co oni. O Kolumbii nie wspomnę. Będzie ciężko i tyle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Drużyny Afrykańskie z interioru nawet jeśli mają świetne indywidualności to znacznie ulegają Europie pod względami taktycznymi. Po prostu radosny futbol nigdy nie wygra z żelazną dyscypliną i konsekwencją taktyczną z Europy.


I tu właśnie upatruję największych szans w starciu z Afrykanami. Na Euro wyglądaliśmy świetnie, jeśli chodzi o taktykę, mam nadzieję tak samo będzie w Rosji.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez AutoryteT So gru 02, 2017 17:49  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

cwiek napisał(a):
Angulo napisał(a):
kimifan napisał(a):Nie doceniacie Senegalu i to mocno. Tam jest choćby Mane, są chłopaki w środku pola, którzy grają pierwszy skład w Premier League(Kouyate, Gueye). Jest Keita Balde. Koulibaly na środku obrony z Napoli. Możecie się ze mna nie zgadzać, ale nie wiem czy mamy tylu klasowych piłkarzy co oni. O Kolumbii nie wspomnę. Będzie ciężko i tyle.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Drużyny Afrykańskie z interioru nawet jeśli mają świetne indywidualności to znacznie ulegają Europie pod względami taktycznymi. Po prostu radosny futbol nigdy nie wygra z żelazną dyscypliną i konsekwencją taktyczną z Europy.


I tu właśnie upatruję największych szans w starciu z Afrykanami. Na Euro wyglądaliśmy świetnie, jeśli chodzi o taktykę, mam nadzieję tak samo będzie w Rosji.


Ale z takimi Duńczykami dostaliśmy w eliminacjach 4-0, gdzie po meczu mówili o tym, że założenie było takie, że mają grać... chaotycznie. Także ten radosny futbol wcale złym rozwiązaniem przeciwko naszej drużynie złą taktyką nie jest. Tak czy siak- dostaliśmy takich rywali, że nasi będą musieli podejść z respektem, inaczej się sparzą.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez sneer So gru 02, 2017 18:27  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Grupa małej śmierci. Tak bym ją nazwał. Ale może się uda.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek So gru 02, 2017 18:40  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

AutoryteT napisał(a):
cwiek napisał(a):
Angulo napisał(a):Drużyny Afrykańskie z interioru nawet jeśli mają świetne indywidualności to znacznie ulegają Europie pod względami taktycznymi. Po prostu radosny futbol nigdy nie wygra z żelazną dyscypliną i konsekwencją taktyczną z Europy.


I tu właśnie upatruję największych szans w starciu z Afrykanami. Na Euro wyglądaliśmy świetnie, jeśli chodzi o taktykę, mam nadzieję tak samo będzie w Rosji.


Ale z takimi Duńczykami dostaliśmy w eliminacjach 4-0, gdzie po meczu mówili o tym, że założenie było takie, że mają grać... chaotycznie. Także ten radosny futbol wcale złym rozwiązaniem przeciwko naszej drużynie złą taktyką nie jest. Tak czy siak- dostaliśmy takich rywali, że nasi będą musieli podejść z respektem, inaczej się sparzą.


Z Duńczykami moim zdaniem przegraliśmy ten mecz w głowach. Liczyliśmy na oddanie pola przez Duńczyków(tak jak np. zrobili to Rumuni), jednak oni wyszli bardzo agresywnie nastawieni i nasi totalnie się tym zaskoczyli i rozsypali.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez exxxile So gru 02, 2017 19:25  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Przyznam, że sparingi z Urugwajem i Meksykiem oglądałem jednym okiem, ale zauważyłem, że nasza drużyna (oczywiście nieco osłabiona) miała wyraźne problemy z rywalem grającym wysokim pressingiem. Nad tym trzeba popracować, bo choćby Japończycy na pewno będą szybcy i ruchliwi, nawet jeżeli piłkarsko można ich uznać za najsłabszą drużynę spośród tej czwórki.

Z kibicowskiego punktu widzenia trafiliśmy do bardzo ciekawej, egzotycznej grupy, ale wyzwaniem na pewno będą zupełnie różne style prezentowane przez rywali. Dobrze, że zagraliśmy już z Urugwajem i Meksykiem, a Nawałka przetestował nowe ustawienie, bo trzeba będzie na turnieju kombinować taktycznie. Mocny fizycznie Senegal na początku nie będzie łatwym rywalem, mam nadzieję, że nas nie zajadą na początek, i nie chodzi mi tylko o wynik, ale też o kondycję i kości naszych zawodników. Przy czym jestem zdania, że jedziemy grać na mundialu, i po prostu musimy być w formie, nieważne do jakiej grupy byśmy trafili, chodzi o walkę i dobre mecze, a gdzie się dojdzie do już inna sprawa. Wolę dobrą walkę w trudnej grupie, niż jakiś szczęśliwy awans po pokonaniu Panamy czy Arabii Saudyjskiej.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez cravenciak Pn lip 02, 2018 17:41  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Jutro o 12:00 konferencja prasowa z udziałem Bońka i Nawałki. Lecimy dalej, czy się żegnamy? Na chłopski rozum na konferencji raczej przedstawiałoby się nowego selekcjonera, a nie zwalniało dotychczasowego.

Stawiam, że Nawałka i Boniek przedłużyli kontrakt do końca eliminacji do Euro 2020.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez cwiek Pn lip 02, 2018 21:08  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Nawałka trochę się ośmieszył niektórymi wypowiedziami, ale jeśli wie, co poprawić i jak przywrócić ład w kadrze, to może nie byłby to najgorszy pomysł. Nie mamy żadnej gwarancji, że nowy selekcjoner by sobie z tym poradził. W Polsce za bardzo kandydatów nie widać, z zagranicy nie przyjdzie nikt znany, bo Boniek nie chce sypać kasą na selekcjonera.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez cravenciak Pn lip 02, 2018 21:17  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Tak w ogóle to trzeba zaznaczyć, że Nawałce kontrakt się skończył po meczu z Japonią. Robi się konferencję, żeby powiedzieć, że nie podpisze się nowego?

PS. Za 57 dni gramy z Włochami w Lidze Narodów, kilka dni później z Portugalią.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez kermit01 Wt lip 03, 2018 8:55  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Ja mam nadzieje, ze zostanie. Co by nie mówić, w ostatnich 20(?) latach miał najwiecej sukcesów z polska reprezentacja. Pytanie, czy sam widzi sens dalszej pracy. Tez mi sie jednak wydaje, ze nie robili by konferencji jeśli mieliby zamiar go odwołać
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez quickNick Wt lip 03, 2018 9:40  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

I odchodzi. I dobrze. Trener klubowy bez zadnych pomyslow
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez Sikorex Wt lip 03, 2018 11:02  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Odbił naszą piłkę od dna.Sukces na EURO 2016, ale mundial klapą, nie wiem co myśleć...
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kermit01 Wt lip 03, 2018 11:14  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Jesteś tak dobry jak twój ostani mundial. No i odszedł. Szkoda. Wyprowadził nasza piłkę na prosta. Ale moze potrzebne nowe rozdanie...
kermit01
 
Dołączył(a): N lip 09, 2017 8:03

Postprzez slipstream Wt lip 03, 2018 12:33  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Podejrzewam że przy odpadnięciu nawet z fazy grupowej Nawałka by został i nie poszło tyle o wynik co styl. Wyglądało jakby kompletnie przestał nad zawodnikami panować czy przede wszystkim być motywatorem do walki, bo motywacji nie było żadnej. Z czegoś takiego już na pewno nic dobrego by nie wyszło, więc w sumie lepiej że to koniec, bo wg mnie potrzeba teraz solidnej łopaty.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cravenciak Wt lip 03, 2018 14:00  Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Szkoda. Nie widzę alternatywy.

Wychodzi na to, że to Nawałka zrezygnował.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość