Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Marker Pn lip 30, 2012 7:48  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

btw.
Dlaczego nie zaliczyli Polce podejścia przy 113 kg?



Bo przy próbie wstania dotknęła łokciem kolana.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Angulo Pn lip 30, 2012 8:25  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Fajnie, że na tej Olimpiadzie często pojawiają się ludzie znikąd, a wielcy faworyci ponoszą klęski:
(Radwańska, Phelps, Lochte dzisiaj w drużynie).

Phelps żadnym faworytem nie był, bo już od dwóch sezonów regularnie przegrywa z Lochtem. Nie zdziw się też jak Bolt nie zdobędzie żadnego indywidualnego złota, bo jest po prostu w słabszej formie niż Blake.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SPIDER Pn lip 30, 2012 9:25  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Siatkarze wczoraj pokazali, jak powinno się rozpoczynać Igrzyska. Na początku może byli trochę spięci, ale przebieg gry pokazał, że nasi siatkarze to wielcy zawodnicy. Wytarli Włochami parkiet w czwartym secie. Bezdyskusyjne zwycięstwo.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez pawel92setter Pn lip 30, 2012 12:09  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Angulo, dobra, ale spodziewałem się, że jednak medale będzie zdobywał. A ma z tym spory problem.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez THC-303 Pn lip 30, 2012 19:27  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Półfinał szpadzistek to w mojej ocenie najłagodniej mówiąc chamstwo i skandal. Nie znam przepisów, ale obiektywnie patrząc zadanie ostatniego trafienia przez Niemkę trwało dłużej niż sekundę od momentu rozpoczęcia upływu tej ostatniej sekundy. Gdyby nie zerowali licznika nie byłoby szans żeby zdążyła.

Dla mnie ogromna kontrowersja, zapewne zgodna z przepisami w teorii, ale w praktyce, w odczuciach po prostu oszustwo.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rado123F1 Pn lip 30, 2012 22:44  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

THC-303 napisał(a):Dla mnie ogromna kontrowersja, zapewne zgodna z przepisami w teorii, ale w praktyce, w odczuciach po prostu oszustwo.


Rzeczywiście żal tej Koreanki. Ale wkurza mnie teraz gwizdanie na Niemkę, która nie jest winna zaistniałej sytuacji, a pewnie psychicznie również cierpi. Walki nie oglądałem, ale z tego co usłyszałem błędem sędziów był brak cofnięcia trafień z tej "wiecznej" sekundy Taki błąd miał prawo się zdarzyć, bo prawdopodobnie aparatura jest zaprogramowana na odliczanie pełnych sekund i nie uwzględnia dziesiątych części sekundy. Jednak po to są sędziowie, żeby czuwać w takich sytuacjach

Jeśli chodzi o dzień dla polskich, to było tradycyjne pasmo porażek. Mnóstwo odpadnięć polskich zawodników w pierwszych rundach, często w bardzo słabym stylu. Do wieczora to było tragicznie(poza dobrym występem pań we wioślarstwie), ale końcówka daje nadzieję. Pewny awans sióstr Radwańskich, finał dla Pawła Korzeniowskiego i na deser wspaniałe zwycięstwo siatkarzy plażowych z liderami tegorocznego rankingu. Przyznam, że w Fijałka i Prudla po pierwszym meczu zwątpiłem, ale teraz zwracam im honor i liczę że będą grać do końca turnieju jak dzisiaj. Wtedy otwiera się realna szansa walki o medale.
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez slipstream Wt lip 31, 2012 7:05  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Ogólnie Koreanka, wcześniej ciężarowcy i te jaja z sędziowaniem choćby jak Polka była na podeście... Niby wiadomo że to odwieczny "czynnik ludzki" sędziowania (jak w piłce), ale można dojść do wniosku że ludzie powoli mają już dość mitologizowania błędów sędziowskich.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez THC-303 Wt lip 31, 2012 7:14  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

wkurza mnie teraz gwizdanie na Niemkę, która nie jest winna zaistniałej sytuacji, a pewnie psychicznie również cierpi.

Pełna zgoda. Każdy na jej miejscu dostając zgodną czy niezgodną z duchem walki szansę by zaatakował, bo czemu nie? Niemka też jest w jakimś sensie ofiarą, bo przed finałem gdzie wymagana jest maksymalna koncentracja też narazili ją na uszczerbek psychiczny wyczekiwaniem, niepewnością etc.

Ogólnie Koreanka, wcześniej ciężarowcy i te jaja z sędziowaniem choćby jak Polka była na podeście

A także kontrowersje w judo, pies zaplątany w peleton i wariacje aparatury na basenie. Z przykrością stwierdzam, że póki co z tych igrzysk które oglądałem (od Atlanty włącznie) te są najsłabsze pod tym względem póki co. Kontrowersje zawsze występują, ale w Londynie dzień bez nich to dzień stracony.

Jeszcze co do samej sytuacji, jak ktoś nie oglądał walki to może nie wie, bo powiedział o tym komentator: w werdykcie było uzasadnienie o błędach ludzkich. I to jest słabe, bo może dla kogoś kto przeczyta na papierze "przepisy wskazują na zwycięstwo Niemki, bo błędy sędziowskie są (jak w piłce nożnej) liczone jako normalne trafienia, punkty" brzmi to akceptowalnie, o tyle dla zawodniczki i trenerów z Korei raczej tak nie zabrzmi. Komentator mówił jeszcze że tych błędów było więcej, np zawodniczki stały za blisko siebie.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cravenciak Wt lip 31, 2012 12:46  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Ah pięknie chłopaki z Bułgarią grają ^^
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez PoleP1 Wt lip 31, 2012 12:55  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Tak to jest gdy zamiast trenować to się występuje w reklamach wciągając w to rodzine, lenistwo i nepotyzm w jednym.
Avatar użytkownika
PoleP1
 
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 14:55
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez slipstream Wt lip 31, 2012 13:01  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

nepotyzm

Kto komu z rodziny po znajomościach załatwił jakieś stanowisko w kadrze?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez PoleP1 Wt lip 31, 2012 13:14  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Chodzi mi o reklame.
Avatar użytkownika
PoleP1
 
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 14:55
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez slipstream Wt lip 31, 2012 13:26  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Kurcze, nie oglądam nic w internecie, mam telewizję, a tych mitycznych reklam z siatkarzami ani jednej wciąż nie widziałem...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez PoleP1 Wt lip 31, 2012 13:28  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Avatar użytkownika
PoleP1
 
Dołączył(a): Pt cze 06, 2008 14:55
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez slipstream Wt lip 31, 2012 13:30  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

No tak w rzeczy samej dramat, jeden zawodnik, a jakoby wszyscy siatkarze się "sprzedali" zamiast trenować...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości