Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Kordas So lip 21, 2012 20:43  Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Już za kilka dni rozpoczyna się największa sportowa impreza świata, a więc Igrzyska Olimpijskie, w tym roku w Londynie, więc myślę, że to dobry moment, żeby założyć temat, tak jak to było z IO w Vancouver :D
Niestety dziś bardzo zła wiadomość - Maja Włoszczowska doznała poważnej kontuzji, która prawdopodobnie wykluczy ją z udziału w Igrzyskach, pierwsza diagnoza to ciężkie zwichnięcie stawu skokowego (stopa została praktycznie wyrwana ze stawu) oraz złamanie jednej z kości śródstopia (za mtb.cccsport.pl), natomiast pełny obraz uszkodzeń będzie znany w poniedziałek po badaniu tomografem.
Natomiast mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, który zmaga się z kontuzją mięśnia dwugłowego na dzisiejszym Memoriale Kusocińskiego zrzucił poprzeczkę trzykrotnie na 5.62 i nadal nie zdobył minimum olimpijskiego wynoszącego 5,72, co prawda ma czas do 30 lipca, na uzyskanie minimum, ale na jakich zawodach może to jeszcze zrobić? Może co prawda jeszcze dostać dziką kartę, ale czy dostanie nie wiadomo...
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Angulo So lip 21, 2012 20:47  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

No mówiąc szczerze to mamy bardzo mało szans na medale w porównaniu do Pekinu chociażby. Ja widzę szanse na dwa złota: Marty Walczykiewicz i siatkarzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SPIDER So lip 21, 2012 22:00  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Jeśli chodzi o naszych sportowców, to szanse medalowe pokładać trzeba przede wszystkim w kajakarzach i oczywiście siatkarzach, ale żeby potem nie było zdziwienia w przypadku siatkarzy, że nie będzie złota, nie ma robić za bardzo nadziei na to, bo jeden mecz nie po myśli i jedzie się do domu. Generalnie, są teraz w wielkiej formie i jakikolwiek ich medal będzie cieszył.

Generalnie nie przepadam za lekkoatletyką, ale liczę, że Isinbajewa zdobędzie złoto. Ależ to będzie wspaniałe ukoronowanie kariery!
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez rado123F1 Pn lip 23, 2012 15:11  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Angulo napisał(a):No mówiąc szczerze to mamy bardzo mało szans na medale w porównaniu do Pekinu chociażby. Ja widzę szanse na dwa złota: Marty Walczykiewicz i siatkarzy.


Zgadzam się w pełnej rozciągłości. W Pekinie szans i gwiazd w formie było sporo. A teraz? Włoszczowska ma kontuzję i na Igrzyska nie pojedzie, nie ma Blanika i Kołeckiego, lekkoatleci chyba nie są w formie na jakieś złoto(2-4 medale pewnie się trafią). Na złoto szanse mają tylko: kajakarze(kompletnie pomijanie w mediach :( ) na czele z Martą Walczykiewicz o której nie mówi się prawie nic, a jest faworytką do złota oraz siatkarze u których balonik jest pompowany do niebywałych rozmiarów :?. Są mocni, ale czy to wystarczy na złoto. W tym roku Liga Światowa była słabo obsadzono, a igrzysk nikt nie odpuści. Stąd pewnie nie wygrają, ale medal powinien być.

Ogólny mój typ to 7-8 medali w tym 1 złoto
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Angulo Pn lip 23, 2012 19:41  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

W Pekinie szans i gwiazd w formie było sporo.

Ale z kolei jeśli mielibyśmy mieć tylko faworytów, którzy zawiedliby jak w Pekinie to już lepiej się mile zaskoczyć. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez rado123F1 Pn lip 23, 2012 23:18  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Angulo napisał(a):
W Pekinie szans i gwiazd w formie było sporo.

Ale z kolei jeśli mielibyśmy mieć tylko faworytów, którzy zawiedliby jak w Pekinie to już lepiej się mile zaskoczyć. :-P


Zawsze ktoś zawodzi - to jest sport. Podobno wykorzystuje się na ogól 30-50% szans medalowych. Więc zobaczymy. Ale i tak uważam, że tych szans teraz mamy niestety mniej :(
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez Kordas Cz lip 26, 2012 21:45  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Już zostały stoczone pojedynki pierwszej kolejki turniejów piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Jest pierwsza sensacja bo Hiszpanie ulegli Japończykom 1:0. Natomiast wczoraj grały kobiety i oglądałem mecz USA-Francja, muszę powiedzieć że mecz oglądało się naprawdę miło, Francuzki strzeliły 2 gole, ale Amerykanki odwróciły losy spotkania strzelając 4 :) Mecz oglądało się naprawdę przyjemnie, a dodatkowym uatrakcyjnieniem była bramkarka USA Hope Solo :D

Była też pierwsza wpadka ale bardzo poważna organizatorów, mianowicie przed meczem Korei Północnej z Kolumbią na telebimie wyświetlili flagę Korei Południowej, zawodniczki odmówiły wyjścia na boisko i spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem po naprawieniu błędu.
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Ziolek10 Cz lip 26, 2012 22:01  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

a przed otwierającym meczem kobiet GB - Nowa Zelandia wyniesiono ogromną flagę... Australii :???:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez Roxana Pt lip 27, 2012 1:15  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

a czy to przypadkiem nie pomyli flagę Korei Pn z Pd? :wink:
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez slipstream Pt lip 27, 2012 6:44  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

A potem wtopa w liście przepraszającym, gdzie napisano o Korei Północnej i Południowej, choć oficjalnie takich krajów nie ma. To tylko nazwy potoczne, bo Korea Płn to Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna a Korea Pd. to Rebublika Korei.

Ktoś tam z Geografii na tych Igrzyskach naprawdę położył temat...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kordas Pt lip 27, 2012 7:58  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Ziolek10 napisał(a):a przed otwierającym meczem kobiet GB - Nowa Zelandia wyniesiono ogromną flagę... Australii :???:

Nie, była flaga Nowej Zelandii, flaga Australii po prostu jest bardzo podobna.
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez Ziolek10 Pt lip 27, 2012 9:24  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

przy wyjsciu z tunelu wynoszono flagi, ta rzekoma z Nowej Zelandii miała białe gwiazdy, które ma flaga Australii
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziolek10
 
Dołączył(a): Cz maja 06, 2010 15:22

Postprzez Kordas Pt lip 27, 2012 13:10  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Jesteś pewien? :P
Obrazek
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez hideto Pt lip 27, 2012 19:14  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

A Hamilton to już biegł ? bo jakichś fot to nie widziałem...


ok NVM, już sobie znalazłem ;-)
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ozo95 So lip 28, 2012 11:26  Re: Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012

Sylwia Bogacka zdobyła srebro w strzelaniu z karabinku pneumatycznego na odległości 10m!! Gratulacje! :D
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości