Ligi zagraniczne 2013/2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Angulo Pn kwi 21, 2014 20:55  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Drużyna SAF'a. To prawda. Ta sama która rok temu zdobyła mistrz z gigantyczną przewagą a w tym roku nie awansuje nawet do LM.

Już bez przesady z tą gigantyczną przewagą... Nawet sam kilkukrotnie pisałeś też o ewidentnych pomyłkach sędziów na korzyść MU.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez hideto Pn kwi 21, 2014 21:09  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

No i ta ekipa już rok temu miała braki. Ale nie jestem pewien, czy Moyes powinien zostać. Jeśli pierwszym co robi selekcjoner dobrze poukładanej drużyny jest wywalenie całych jej podstaw czyli całego zaplecza... to wielkiej przyszłości to nie da.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez lechf1 Pn kwi 21, 2014 21:36  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

W mojej ocenie drużyna SAF'a była takim tworem, którą tylko sam Alex potrafił poukładać, a już wtedy nie było kolorowo tak jak pisze hideto.

Szczerze powiedziawszy, po zapowiedziach i namaszczeniu Moyesa przez SAF'a bardziej prawdopodobne wydawało mi się wyrzucenie połowy zawodników niż trenera.

EDIT:

cwiek napisał(a): Ale moim zdaniem część odpowiedzialności za te wyniki ponoszą też zawodnicy. W większości wyglądają na wypalonych, takich co to grają bo muszą. W meczach z Bayernem momentami widziałem to United z czasów Fergusona.


IMO to kwestia szacunku jakim darzyli SAF'a, Moyes'a olewają na ciepło w tej kwestii.
Ostatnio edytowano Pn kwi 21, 2014 22:48 przez lechf1, łącznie edytowano 1 raz
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez cwiek Pn kwi 21, 2014 21:40  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

smylas, nigdzie nie pisałem, że Moyes nie jest winny. Ale moim zdaniem część odpowiedzialności za te wyniki ponoszą też zawodnicy. W większości wyglądają na wypalonych, takich co to grają bo muszą. W meczach z Bayernem momentami widziałem to United z czasów Fergusona. Nie wiem, czy to dlatego że Moyes coś zmieniał przed tymi meczami (nie oglądam zbyt wielu ich meczy, to co się trafi z LM + kilka z PL w trakcie sezonu) czy po prostu zawodnicy już tak brzydko mówiąc 'spięli dupy'.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez smylas Wt kwi 22, 2014 8:48  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

http://www.manutd.com/en/News-And-Featu ... moyes.aspx

No to już oficjalnie. Od dziś Moyes przestał być managerem Manchester United.
Szkoda tylko że jego następcą na 99% zostanie van Gaal :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez lechf1 Wt kwi 22, 2014 10:10  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Jak wiemy, DM pobijał bardzo dużo rekordów w tym roku z United, ostatni osobisty rekord Moyesa w MU. Od 1986 roku żaden menedżer nie został zwolniony przez zarząd. :P

Trochę humoru, tak podobno wygląda skrzynka mailowa Manchesteru United :wink:
http://tnij.org/385z4vi

smylas, Kloppa byś chciał?
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez smylas Wt kwi 22, 2014 11:03  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

lechf1 napisał(a):smylas, Kloppa byś chciał?


Marzenie, niestety nierealne.
Sam Klopp zabrał dziś głos w tej sprawie: "Manchester United jest wielkim klubem i czuję pewną zażyłość z ich fantastycznymi kibicami. Jednak moje przywiązanie do Borussii Dortmund i tutejszych fanów jest nierozerwalne."

van Gaal to pewniak, za dużo faktów za tym przemawia.

p.s w ramach ciekawostki:
Ginaluca Di Marzio says Manchester United have been in touch with Jose Mourinho and he's thinking about it.


Jakby ktoś nie wiedział, Di Marzio to bardzo wiarygodny dziennikarz ;)

-- Wt kwi 22, 2014 12:08 --

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... fford.html

A tu nawet lepsza ciekawostka. MU sonduje możliwość przejścia Guardioli do MU :D
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez l00kers Wt kwi 22, 2014 16:19  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

smylas napisał(a):
A tu nawet lepsza ciekawostka. MU sonduje możliwość przejścia Guardioli do MU :D


I chyba wiadomo na czym się te sondowanie skończy :)
- Jestem w Bayernie i zostanę tutaj wiele lat. Potrzebuje dużo czasu by poczuć, że to jest moja drużyna. Wciąż mam wiele do zrobienia - oświadczył.


van Gaal dla United byłby idealny. Moim zdaniem to jeden z głównych twórców Bayernu ostatnich 2-3 lat. To on wyciągnął Muller z rezerw który teraz strzela i asystuje aż miło, on przestawił Schweinsteigera ze skrzydła na def pomocnika i jest teraz jednym z najlepszych na swojej pozycji, on przestawił Alabe z pomocnika na lewą obronę co było strzałem w "10", no i on wprowadził pomysł gry skrzydłami i Bayernu ultra ofensywnego. Myśle że to znakomity szkoleniowiec a za to co zrobił dla Bayernu zawsze będe mu wdzięczny, myśle że to samo mógłby zrobić dla united.

Słyszałem też inne plotki;
Obrazek

ale chyba się nie dogadali.
Ostatnio edytowano Wt kwi 22, 2014 16:39 przez l00kers, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez smylas Wt kwi 22, 2014 17:18  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

A ja jestem średnio przekonany. Marzy mi się młody, ale już z sukcesami szkoleniowiec taki jak Klopp bądź Simeone, a nie człowiek który mówi że jak nie dostanie pracy w EPL to odejdzie na emeryturę.
Choć z drugiej strony ostatnie wielkie sukcesy United osiągało grając taktyką 4-3-3 która jest ulubioną van Gaal'a :P

p.s co Wy wiecie o żartach z MU :evil:
Obrazek
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez cwiek Wt kwi 22, 2014 17:19  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

O ile nieczęsto zgadzam się z teoriami pana Stanowskiego to pod tym tekstem podpisuję się rękami i nogami:

Krzysztof Stanowski napisał(a):Stała się rzecz nie do wiary. Wisła Kraków i Manchester United zatrudniły trenera mniej więcej w tym samym czasie, ale Wisła utrzymała swojego na stanowisku dłużej (i nie zamierza zwalniać, mimo że zespół jest w tabeli za Ruchem Chorzów). Bogusław Cupiał wykazał się więc większą cierpliwością niż szefostwo z Old Trafford, co jednak zapewne ma związek z ambicjami obu klubów – Wisła się raczej zwija, natomiast Manchester United niekoniecznie, przynajmniej jeszcze by nie chciał. A jak ktoś się zwija, to i trener mu obojętnieje. Ten czy tamten, co za różnica.

Wszyscy dzisiaj o tym nieszczęsnym Davidzie M. – no to i ja. Zwłaszcza, że nic w futbolu się nie dzieje i zwyczajnie tematów brak. Moyes z bardzo cenionego i solidnego trenera, jakim był rok temu, stał się internetowym klaunem, na temat którego memy wymyślają 12-latki nudzące się na lekcjach informatyki. Pan Thomas, lat 36, glazurnik, jest dziś przekonany, że poprowadziłby Manchester United z lepszym skutkiem i co najciekawsze: nikt nawet z tym nie polemizuje. Kierowca autobusu miejskiego w Leeds zmieniłby w zespole dosłownie wszystko i jeśli dziś stanie przed kamerą i wygłosi swoje mądrości na temat futbolu, większość osób uzna, że ma łeb na karku i pojęcie większe niż ciamajdowaty Moyes. Oj, trudno będzie odzyskać temu szkoleniowcowi utraconą reputację. Dzisiaj na zdjęciach wszyscy widzimy niemotę, gościa ze strachem w oczach, bezradnością wypisaną na twarzy, chciałoby się go przytulić albo przeprowadzić przez jezdnię. Albo kupić mu obiad. No dobra, z obiadem trochę się zagalopowałem, ponieważ skoro Moyes podpisał z Manchesterem United sześcioletni kontrakt, to znaczy, że teraz dostał taką odprawę, że jego wnuczki będą mogły wciągać koks przez całe życie, a i tak sianka nie zabraknie.

Żal mi tego Moyesa jako człowieka. Przecież on nie może być taki głupi, na jakiego aktualnie wygląda. Mam nawet przeczucie, że to bardzo rozsądny facet, który znalazł się w złym miejscu w złym czasie. Być może to drużyna nie była mentalnie gotowa na to, by zaakceptować nowego bossa, ale nie do końca była to wina tego nowego bossa, lecz drużyny. Zawodników, którzy zachłysnęli się wolnością. Wyobrażam sobie, że przez poprzednie lata bali się chociażby pisnąć, aż tu nagle dopadła ich złudna myśl, iż teraz to już wreszcie mogą być sobą, mogą trochę pożyć, pooddychać świeżym powietrzem i pograć w piłkę tak jak lubią najbardziej. Zapewne są na świecie szkoleniowcy, którzy taką szatnię jeszcze by okiełznali, ale myślę, że niewielu.

Kiedyś jeden trener mi powiedział, że gdy przejmuje zespół po trenerze-autokracie, to stara się być dla piłkarzy bardziej kumplem. Ale gdy bierze drużynę po „kumplu”, to struga zamordystę. Piłkarze bowiem – jego zdaniem – potrzebują odmiany, ciągle szukają nowych bodźców. Trzeba więc odgrywać różne role, by osiągnąć optymalny efekt. Myślę, że Moyes nie wpasował się w rolę kumpla, bo z niego sztywniak i by nie potrafił, a na zamordystę był za kiepski, jeśli zestawimy go z Fergusonem. Bo zamordysta musi być jeszcze większym skurwielem niż poprzednik, by to zadziałało. Kiedyś w liceum nauczyciel historii, pan Dusiewicz, pokazywał nam, kiedy wybuchają rewolucje. Otóż – nie wiem, czy była to jego własna teoria, nie biorę za nią odpowiedzialności – twierdził, że nie wybuchają wówczas, gdy opresje czy też terror ze strony aktualnej władzy narastają. Ludzie przyzwyczajają się do coraz gorszych warunków życia i potulnie wykonują polecenia, można im śrubę dokręcać i dokręcać. Kiedy jednak nastąpi chociaż minimalne poluzowanie polityki, kiedy ludzie poczują namiastkę zmian na plus, wtedy od razu wychodzą na ulice i stawiają żądania. Gdyby tę historyczną mądrość zastosować w Manchesterze United, po Fergusonie musiałby przyjść dyktator jeszcze mocniejszy (istnieje taki?). Albo – tu stosując zacytowaną wcześniej zasadę – trener/kumpel. A Moyes to chyba był taki dyktator, który pohukuje, wkurza się, wymaga, ale na portretach wiszących na ścianach już służba domalowała mu wąsy. Bano to się poprzednika, a temu można przyczepić na plecach kartkę z napisem „kopnij mnie w dupę”.

To kwestia przywództwa, ale w dużej mierze też tego, kim się dowodzi. W każdej innej szatni Moyes mógłby wciąż być wielki, mógłby wziąć Newcastle i poprowadzić w świetnym stylu. Albo nawet przejąć Manchester City po Pellegrinim. Ale w Manchesterze United sytuacja była szczególna. Oczywiście, ciągle kręcimy się wokół niedojrzałości zawodników, tego, że w każdym zespole jest kilku idiotów z kasą, kilku niedojrzałych dzieciaków, kilku wypalonych typów… Mądra szatnia pomoże trenerowi, a głupia go utopi. Być może w tej konkretnej chwili szatnia Manchesteru United nie jest za mądra. Być może Moyes powinien dostać sposobność do kompletnej przebudowy, ale to już nie te czasy, co kiedyś. Coraz trudniej o cierpliwość.

Trenerem tymczasowym zostanie teraz Ryan Giggs, który stracił moją sympatię po tym, jak wydmuchał żonę brata. No, nie na takiego gościa ten cały Giggs wyglądał. Kiedy jednak czytam, jak jest przygotowany do zawodu, to z futbolowego – a nie ludzkiego – punktu widzenia nabieram do niego jeszcze większego szacunku. Oto mamy gościa, który w życiu wszystko wygrał i który mimo upływu lat co tydzień jest gotowy do walki. Gdyby jakimś cudem był Polakiem, to dzisiaj słuchalibyśmy: - Dajcie licencję za zasługi, zapiszę się na kurs, jak będę miał więcej czasu, jestem słynny, utytułowany i mnie się należy… W sumie podobne żądania stawiali u nas nawet ci, którzy nie są słynni czy utytułowani. A tutaj Giggs już od dawna ma licencję UEFA B i UEFA A, a latem zeszłego roku – kiedy reszta drużyny odpoczywała po sezonie – latał do Turcji na mistrzostwa U-20 w ramach kursu UEFA Pro.

Nie gwiazdorzył, nie szukał bocznych furtek, nie odgrażał, że zrobi kurs w Albanii – po prostu się edukował. Teraz nie będzie musiał udawać, że trenerem Manchester United jest jakiś tamtejszy Józef Dankowski. Zgaduję, że on akurat wejdzie do szatni jako trener-kumpel (jako zamordysta nie byłby wiarygodny), co będzie dla zawodników miłą odmianą. Takie układy zazwyczaj przynoszą efekt w pierwszej fazie, niekoniecznie sprawdzają się na dłuższą metę i niekoniecznie stymulują do rozwoju. Ale na gaszenie pożaru – w sam raz.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez lechf1 So kwi 26, 2014 15:54  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Cytat z tematy o transferach
cravenciak napisał(a):Obraniak w Werderze Brema. Dla niego to tylko lepiej, Ligue 1 przy Bundeslidze to piaskownica. Facet nauczy się grać kombinacyjnie, wychodzić na pozycję i szukać kolegów - nie zacznie biegać, to nie będzie grał (a jak zacznie biegać to przyda się reprezentacji). Zanosi się też na 1 skład, bo Werder jest ciemnej i głębokiej od jakiegoś czasu.


Zanosi się, że to chyba koniec Obraniaka w Werderze, dzisiaj z Bayernem zabrakło go nawet na ławce

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-no ... 1,458.html
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez cwiek So kwi 26, 2014 18:23  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Powołanie na mecz z Niemcami tak czy siak pewnie dostanie. I porównując do takiego Cionka to będzie w pełni "zasłużone" powołanie ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Gie So kwi 26, 2014 19:49  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Czy na Ukrainie gra teraz ichniejsza Ekstraklasa? Powiedzmy że wschód Ukrainy ogłasza jakąś tam niepodległość czy przyłącza się do Rosji. Jak UEFA będzie wtedy traktowała takiego Szachtara Donieck? Ktoś się orientuje? W tv zajmują się głównie sprawami politycznymi a gdyby taki klub dostał bana na rozgrywki to mocno by to odczuł.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez slipstream So kwi 26, 2014 19:55  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Spokojnie, jeśli tylko ktoś znajdzie się po stronie Rosji państwo w państwie jakim jest FIFA/UEFA nie zrobi nic przeciw Rosji. Na Rosjan jako partnerów Mistrzostw Świata w 2018 FIFA będzie dmuchać i chuchać, a nie banować.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez smylas So kwi 26, 2014 19:57  Re: Ligi zagraniczne 2013/2014

Odpowiem pytaniem na pytanie. A niby dlaczego klub ma być karany za coś czemu nie byłby w żadnym stopniu winien?
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość