Liga Mistrzów 2013/2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Anderis Cz maja 01, 2014 17:12  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

W pewnym momencie wczorajszego meczu (w pierwszej połowie jeszcze, zanim musieli gonić wynik) Chelsea miała 70% posiadania piłki i kilkakrotnie więcej wymienionych podań, więc wszelakie sugestie dotyczące autobusu są nie na miejscu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez fordern Cz maja 01, 2014 18:06  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Wszyscy sugerują się tym, że wyszli z sześcioma nominalnymi obrońcami. Plan Chelsea chyba zakładał uśpienie czujności Atletico poprzez pozorowanie gry na dogrywkę, i potem rzuty karne - i chyba tak było, bo Atleti się obudziło dopiero po stracie bramki. Wtedy to oni przejęli kontrolę nad tym meczem (co generalnie nie wyglądało na jakieś trudne zadanie), i wyjechali autobusem z pętli Stamford Bridge w kierunku Estadio da Luz.

Szczerze mówiąc, to też sobie tak dowcipkowałem ze znajomym - wyszli z sześcioma obrońcami, i w razie potrzeby (prowadzenia) przejdą na taktykę 7-2-1, żeby wrócić do 6-3-1 w przypadku remisu. A gdy Costa strzelił karnego (swoją drogą, teatr z ustawianiem piłki był żałosny :zakrywa: ), zażartowałem że pójdą do przodu, i zmienią formację na 5-3-2.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Fate Cz maja 01, 2014 19:54  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Szczerze mówiąc ja akurat zawsze należałem do zwolenników Mourinho, nieważne jak gra zespół, ważne ile zdobywa trofeów, jeśli mój ulubiony klub grałby defensywnie ale wygrywał, to w ogóle by mi to nie przeszkadzało.

Tylko moment, moment, czy Mou przypadkiem w zeszłym roku nie prowadził Realu, a w tym roku nie prowadzi Cheslea? Tak, dwa wielkie kluby i ile trofeów w dwa sezony? Zero. W międzyczasie zdążył nazwać Wengera specjalistą od przegrywanie, jednak nawet ten specjalista od przegrywania może jakiś puchar w tym roku zdobyć. Zabawne jest też, że dwa sezony temu Jose i Pep też poodpadali w półfinałach prowadząc wtedy Real i Barcelone, a kto awansował do finału? Bayern i Chelsea, a teraz to te dwa zespoły pod ich wodzą zatrzymują się na półfinale ;)

Półfinały wygrały te drużyny, które wydawały mi się mocniejsze w ostatnim czasie, więc jakoś jestem daleki od mówienia, że to jakieś sensacje (aczkolwiek samo dotarcie do finału przez taki klub jak Atletico na pewno jest jakąś sensacją, ale patrząc jak grali w tym sezonie, to już trochę mniej).

Dla mnie faworytem finału jest Atletico, jako zespół są fantastyczni, psychicznie jeszcze lepsi, świetnie się ich ogląda w tym sezonie.
Avatar użytkownika
Fate
 
Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 10:52

Postprzez cwiek Cz maja 01, 2014 21:36  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

A gdy Costa strzelił karnego (swoją drogą, teatr z ustawianiem piłki był żałosny :zakrywa: )


Czy ja wiem czy to byłą takie żałosne? Piłka za cholerę nie chciała pozostać w miejscu wyznaczonym przez "wapno". Zresztą, ten teatr działał na niekorzyść Costy, to go mogło rozproszyć a nie pomóc.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez BagBag Cz maja 01, 2014 22:47  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

rolnik sam w dolinie napisał(a): Mam też nadzieję, że Atletico po obecnym sezonie w którym sporo zawdzięczają Courtois, zobaczy że płacenie 2mln za jego wypożyczenie to raczej promocja i przestaną robić wielkie oczy na żądanie 25 mln za jego wykup, na co raczej po obecnym sezonie mogliby sobie pozwolić (co chyba jednak nie jest opcją do Mourinho)


Courtois nigdzie się nie wybiera, jak sam bramkarz potwierdził,że chce wrócić do Chelsea i zostać bramkarzem numerem 1.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez Kamikadze2000 Pt maja 02, 2014 9:16  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

To co napisałem, to "plakietka". Wczoraj grali nieco inaczej, ale to klub grający defensywnie, a takich się nie lubi. Sami są sobie winni, a mnie cieszy, że dostali pstyczka w nos. Dostali prezent od losu w 2012 roku - dość "dnia dziecka". Poza tym nie przepadam za tym bufonem Mourinho, wystawianym na piedestały, choć ostatnio wszystkie trofea przegrywał... ;) Real w tym roku może wygrać i to w pierwszym roku z innym trenerem... Fakty są bezwzględne wobec tego "bożyszcze"... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez pawel92setter Pt maja 02, 2014 9:49  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

A dzięki komu Real stał się najlepiej grającą z kontry drużyną na świecie? Doszedł do tego wszystkiego Bale i są efekty.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kamikadze2000 Pt maja 02, 2014 10:27  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Może i tak... ale sukces pójdzie na konto innego... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez chmiel Pt maja 02, 2014 14:12  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Powiedzmy sobie szczerze - tegoroczny Real to w ogromnej mierze zasługa Mourinho. Ancelotti nie zrobił żadnej rewolucji, nie tworzył tego zespołu od początku, nie budował go, nie wyprowadzał z kryzysu. Carlo miał już w naprawdę dużym stopniu gotowy zespół, dostał jeszcze dodatkowo Bale'a i tylko dopieścił zespół Jose. Ale to Portugalczyk podniósł Real z kolan, że tak powiem. Bo przed nim Real odpadał 6 razy z rzędu na 1/8 LM i dostawał baty od Barcy w lidze, a to dla Królewskich naprawdę ogromna porażka. Przyszedł Mourinho i zbudował zespół, który pobił Barcę, kiedy ta była jeszcze tą najsilniejszą na świecie Barcą, pobijając przy tym kilka rekordów (m.in. rekord w ilości zdobytych punktów i bramek w jednym sezonie ligowym w Hiszpanii) oraz 3 razy z rzędu odpadli w LM dopiero w półfinale. Wcześniejsze lata kariery Jose też działają tylko i wyłącznie na jego korzyść. Można go nie lubić, ale nie umniejszać jego umiejętnościom trenerskim.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez zdekon Pt maja 02, 2014 20:43  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Bez przesady że dwa tytuły przez 3 lata z takim zespołem jak Real, który ma niemal nieograniczone środki na transfery to jakiś mega wyczyn. Przy tych zawodnikach, większość trenerów zdobyła by te 2 tytuły przez 3 lata. To że Ancelotti, jedzie na pracy Mourinho też nie do końca pasuje, taki di Maria i Modrić wyglądają teraz 2 razy lepiej niż za pracy Mourinho, po za tym Ancelottiemu na początku też nie szło jakoś wybitnie, dopiero teraz od ok. miesiąca, gdy wszystko zaczęło działać leje wszystkich.
zdekon
 
Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 21:38
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slipstream Śr maja 07, 2014 8:28  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Powiedzmy sobie szczerze - tegoroczny Real to w ogromnej mierze zasługa Mourinho. Ancelotti nie zrobił żadnej rewolucji, nie tworzył tego zespołu od początku, nie budował go, nie wyprowadzał z kryzysu.

Można powiedzieć że nieco analogiczna sytuacja w LM jak z Chelsea po odejściu Mourinio. Wystarczyło nie popsuć tego co zbudował Murinho i dopiero wtedy przyszedł sukces (bo dla Realu w tej chwili awans do finału to sukces)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez songoq Śr maja 07, 2014 9:46  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

slipstream napisał(a):
Powiedzmy sobie szczerze - tegoroczny Real to w ogromnej mierze zasługa Mourinho. Ancelotti nie zrobił żadnej rewolucji, nie tworzył tego zespołu od początku, nie budował go, nie wyprowadzał z kryzysu.

Można powiedzieć że nieco analogiczna sytuacja w LM jak z Chelsea po odejściu Mourinio. Wystarczyło nie popsuć tego co zbudował Murinho i dopiero wtedy przyszedł sukces (bo dla Realu w tej chwili awans do finału to sukces)


Jak to się mówi: "sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą"

Mówienie że obecne sukcesy Realu są zasługą Mourinho jest niezbyt fer, to tak jakby powiedzieć że za porażkę Bayernu winę ponosi Jupp Heynckes.
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez slipstream Śr maja 07, 2014 13:51  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

No trudno mówić że ojcem sukcesu w obu przypadkach jest Murinho, kiedy to jednak nie on postawił tę kropkę nad i, a własnie inni. Czyli jego następcy zrobili o ten ułamek więcej czego zabrakło Jose. Też jestem daleki od stawiania Mourinho na piedestale za coś, czego NIE osiągnął i przypisywać mu sukces w czymś co dokonali inni. Jeśli to ze Real nie dochodził do finału ze względu an konflikty w szatni spowodowane zachowaniem Mourinho, to znaczy że był to istotny element którego Portugalczyk nie wniósł do szatni i nie można mówić o zbudowaniu zespołu który ktoś inny tylko "dowiózł" do sukcesu mając wszystko gotowe, bo wszystkiego gotowego nie było.

Co nie zmienia faktu że z kronikarskiego punktu widzenia dokładnie tak to wygląda, że przypadkiem/wypracowaniem/konsekwencją drużyny po Jose osiągają upragniony sukces...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez slipstream Śr maja 21, 2014 21:47  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

O to znowu ja w temacie. No cóż, tak przed finałem info o tym, że koniec ze środową LM w telewizorach dla wszystkich... http://www.sport.pl/pilka/1,65041,16004 ... n=FB_Sport

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, skoro nc+ zgarnęło już chyba wszystko co się dało Polsat będzie musiał zadbać chociaż o F1 skoro trochę zaoszczedzili bo zostanie zupełnie z niczym :-P

[potężna dawka sentymentalizmu]Swoją droga, czy jest ktoś kto pamięta jak kiedyś wyglądały "nielegalne streamy" z kodowanych stacji i jak się oglądało mecze LM i wyścigi F1...

Obrazek
[/potężna dawka sentymentalizmu]
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cwiek Śr maja 21, 2014 23:04  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu w otwartej TV mieliśmy transmisję wtorkowego i środowego meczu.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość