Liga Mistrzów 2013/2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez dodgers Cz kwi 10, 2014 20:21  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

wie ktoś jak jest z Hazardem

Na razie z tego co czytałem chyba wczoraj, to podają jedynie 'do kilku tygodni przerwy'... Plusem jest to, że nawet bez Hazarda potrafili zrobić co trzeba we wtorek. A jako ciekawostka, to ponoć w umowie między Atletico a Chelsea, jest kruczek, że Courtois nie może grać w LM przeciwko The Blues :twisted: Ciekawe czy wprowadzili to po superpucharze, czy superpucharu to nie obejmuje :P
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez cwiek Cz kwi 10, 2014 20:22  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Co warte wspomnienia w kontekście losowania: jeśli Atletico wylosuje Chelsea, to w obydwu meczach nie zagra Curtois. Atletico musiałoby zapłacić 8 mln funtów za możliwość gry Belga.

UP: Byłeś szybszy :-x :-D
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez chmiel Cz kwi 10, 2014 21:14  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

W przypadku Hazarda optymistyczna wersja mówi o 2 tygodniach przerwy, czyli istnieje szansa, że wykuruje się na pierwszy mecz półfinałowy. Bardzo możliwe jest jednak, że nie zagra nawet w rewanżu.

Co do losowania półfinałów, to też zastanawiałem się jak l00kers, kogo chciałbym dla moich ulubieńców. I doszedłem do wniosku, że nie mam zielonego pojęcia, kogo bym chciał. :-P Nie potrafię stwierdzić, z kim byłoby zagrać lepiej, a z kim gorzej. Wszyscy rywale są bardzo silni i groźni. Jedyne czego bym chciał od losowania, to rewanżu na Stamford. Choć z drugiej strony nawet w rewanżu na wyjeździe dostrzegam pewne plusy. Także spokojnie czekam na to, kogo los przyniesie, a po losowaniu nie będę ani zadowolony, ani niezadowolony. I uważam, że nie ma nudnej kombinacji par półfinałowych. Każda zapowiada się ekscytująco. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez BagBag Cz kwi 10, 2014 23:00  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Ostateczna wersja to podobno 2 tygodnie przerwy Hazarda, ale tym bym się nie przejmował. Schurrle jak dobrze wejdzie mecz to i pograć potrafi. Co do losowania marzy mi się mecz z Realem z taką defensywą, sądzę że Chelsea trudnego pojedynku by nie miała. Jedynie czego bym się bał to kontuzji kolejnego piłkarza.
Avatar użytkownika
BagBag
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 11:15

Postprzez chmiel Pt kwi 11, 2014 11:39  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Real Madryt - Bayern Monachium
Atletico Madryt - Chelsea Londyn

Teraz pytanie, czy Courtois zagra przeciwko Chelsea czy nie. Bo pojawiają się przeróżne opinie i już nie mam pojęcia, jak to wreszcie będzie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez baron Pt kwi 11, 2014 11:56  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Sprytnie to zrobili. Potyczka Mourinho vs Guardiola się szykuje.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Fate Pt kwi 11, 2014 12:11  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Osobiście mam nadzieję, że Atletico wszystkich rozłoży i wygra w tym roku LM, ostatni raz taki klub "nie gigant" wygrał ligę mistrzów w 2004 roku, więc jeśli taka niespodzianka zdarza się raz na 10 lat to jest szansa. Nie jestem kibicem Atletico, ale w tym roku mi imponują i życzę im jak najlepiej.

No i UEFA podobno dała pozwolenie na grę dla Courtois'a.
Avatar użytkownika
Fate
 
Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 10:52

Postprzez slipstream Pt kwi 11, 2014 12:26  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Cholera, a jednak. Mafia z tej UEFA totalna. Co z tego że oba kluby ustaliły warunki wypożyczenia między sobą i obie strony podpisały takie umowy. Jeśli Chelcesa będzie domagała się rekompensaty za występ Courtoisa jaka jej się należy zgodnie z legalnie zawartą umową... to zostanie przez UEFA ukarana. Najlepszy absurd ostatnich dni.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Indy Pt kwi 11, 2014 14:06  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Skoro dyrektor generalny Chelsea powiedział, że dla jego klubu to żaden problem to problemu nie ma.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marrak Pt kwi 11, 2014 16:02  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Pewnie, dają im bramkarza i jeszcze ustalonej kasy w umowie nie chcą.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez chmiel Pt kwi 11, 2014 16:08  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Indy napisał(a):Skoro dyrektor generalny Chelsea powiedział, że dla jego klubu to żaden problem to problemu nie ma.

W świetle oświadczenia UEFA nie mógł nic innego powiedzieć. Chelsea musi oficjalnie na to przystać i nie może też żądać od Atletico kasy, która nota bene będzie im się po prostu należała, jeśli Courtois wystąpi w meczach półfinałowych. Ale mniejsza o to. Bardziej mnie jednak ciekawią zakulisowe gierki, ponieważ nie jest to taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać po decyzji UEFA, że Belg może grać w półfinale i koniec, kropka. Otóż, nie chodzi tylko o tu i teraz. Klub z Madrytu tak czy siak będzie miał chyba niemały orzech do zgryzienia, bo jeśli rzeczywiście skorzystają z belgijskiego bramkarza, pod znakiem zapytania stanie wypożyczenie go od Chelsea na kolejny sezon (a na pewno bardzo tego chcą i już ten temat podejmowali). Ewentualnie The Blues spróbują fakt niezastosowania się do umowy przez Atletico wykorzystać w inny sposób i zgodzą się na kolejne wypożyczenie Courtois, ale pod warunkiem, że klub z Madrytu sprzeda im Diego Costę, którego będzie chciała wyjąć w letnim okienku transferowym na pewno nie tylko Chelsea. Podsumowując, dla Atletico ta sprawa wcale się nie zakończyła po decyzji UEFA.

I może też kilka słów o emocjach półfinałowych bliższych murawie. Pep wróci do Madrytu, wróci na Santiago Bernabeu - na pewno jest to spory smaczek rywalizacji między Realem i Bayernem. Kiedy trenował jeszcze Barcę raczej ogrywał Królewskich i teraz jeśli już musiałbym wskazać minimalnego faworyta, to postawiłbym również na podopiecznych Guardioli. Tyle że Bayern bez wątpienia złapał zadyszkę, która nie wiadomo, kiedy się skończy, a ten Real to inny Real niż wtedy, kiedy poprzednio Pep z nim rywalizował. Teraz Real jest silniejszy i lepszy. Interesujące, jaką taktykę obejmie Ancelotti. Czy Real stając naprzeciwko Bayernu powróci do stylu, jaki wpoił im Mourinho i w jakim chyba dobrze się czują, oddając piłkę Bayernowi oraz próbując szybkich kontr, czy jednak podejmą się walki o utrzymywanie się przy piłce. Bo jeśli chodzi o zespół niemiecki, to nie można spodziewać się niczego innego, jak klasycznej gry dla ekip Guardioli, czyli próby zdominowania środka pola i utrzymywania się przy piłce.

Co do drugiej pary półfinałowej, można spodziewać się meczów wyglądających zupełnie inaczej niż w przypadku Real-Bayern. Chelsea i Atletico to dwa zupełnie inne zespoły, jeśli chodzi o styl gry. Głównym atutem Rojiblancos jest świetna defensywa, a i The Blues wolą się bronić, grać pressingiem i kontrować niż prowadzić grę. W dodatku oba zespoły lubią grać twardo i agresywnie. To może być wojna na wyniszczenie. Chociaż obawiam się trochę, że żadna z ekip nie będzie chciała przejąć inicjatywy i się odsłonić. Zobaczymy, co wymyślą Mourinho i Simeone, bo pojedynek między tymi panami może być jednym z najciekawszych w tej rywalizacji. A faworyta, nawet minimalnego, nie będę nawet próbował wskazać. ;) Chociaż oczywiście jako fan Chelsea mam nadzieję, że to im uda się awansować do finału.

W każdym razie już w środę było jasne, że zapowiadają się ekscytujące półfinały i w istocie tak jest. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez l00kers Pt kwi 11, 2014 17:44  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Bayern złapał zadyszkę, ale Real w meczu z BVB też pokazał że nie jest w top formie. Zobaczymy kto szybciej tą formę odzyska. W drugiej parze mam przeczucie że Chelsea zastopuje Atletico.
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez Indy Pt kwi 11, 2014 18:30  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

chmiel napisał(a):
Indy napisał(a):Skoro dyrektor generalny Chelsea powiedział, że dla jego klubu to żaden problem to problemu nie ma.

W świetle oświadczenia UEFA nie mógł nic innego powiedzieć.


Oczywiście, że mógł. Nie znam szczegółów tych wszelakich regulaminów ale przedstawiciele CFC mogli podnieść larum uzasadniając to mniej więcej tym, o czym pisał slipstream. Nie jestem teraz w sumie pewien czy dobrze rozumiem dyrektora generalnego CFC który mówi o tym, że Courtois tak czy tak może grać siedząc cicho w sprawie finansów. Powiem tak: jeśli będą protestować to doskonale ich zrozumiem i ostrożnie (bo nie znam tych wszystkich regulacji) przyznam im rację, jeśli nie będą to ja też nie zamierzam i dziwie się osobom postronnym które będą to robić za nich. W profesjonalnym sporcie część biznesowa ma się dobrze, z częścią czysto sportową często za to mamy powody do zmartwień. Jeśli coś zostało ustalone a Chelsea nie widzi problemu to nie martwmy się o ich pieniądze tylko cieszmy się brakiem osłabienia Atletico co zwiastuje lepsze widowisko. Przynajmniej w założeniu bo cytowany przeze mnie chmiel napisał że casus Courtoisa jest trochę bardziej skomplikowany.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez chmiel Pt kwi 11, 2014 21:46  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Indy napisał(a):
chmiel napisał(a):
Indy napisał(a):Skoro dyrektor generalny Chelsea powiedział, że dla jego klubu to żaden problem to problemu nie ma.

W świetle oświadczenia UEFA nie mógł nic innego powiedzieć.


Oczywiście, że mógł. Nie znam szczegółów tych wszelakich regulaminów ale przedstawiciele CFC mogli podnieść larum uzasadniając to mniej więcej tym, o czym pisał slipstream.

No OK, teoretycznie Chelsea mogła zareagować inaczej. Powody mieliby ku temu na pewno, bo istnienia zapisu o 3mln za występ Courtois przeciwko Chelsea nikt nie neguje. Sam prezydent Atletico wypowiedział się wczoraj, że Belg nie zagra, bo ich na to nie stać. Drużyna z Madrytu zdawała sobie sprawę i była pogodzona z tym, że grając w półfinale z The Blues, ich bramki będzie strzegł bramkarz rezerwowy. Tyle że UEFA się w to wtrąciła, uargumentowała to własnymi przepisami i jasno stwierdziła, że jeśli Anglicy będą choćby próbować walczyć o to, aby zapis w kontrakcie był respektowany, zostaną ukarani. A czy opłaca się iść na wojnę z UEFA w tej sprawie? Wg mnie nie. Tym bardziej jeśli można spróbować to wykorzystać w letnim okienku transferowym, o czym pisałem wcześniej. I czy w ogóle opłaca się iść na wojnę z UEFA? Nie, bo i tak stoi się na straconej pozycji. Coś jest w stwierdzeniu @slipa, że UEFA to mafia. I stąd właśnie moja opinia, że dyrektor generalny Chelsea nie mógł powiedzieć nic innego.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream Wt kwi 29, 2014 21:06  Re: Liga Mistrzów 2013/2014

Cóż. Bayern będzie w podręcznikach futbolu sztandarowym przykładem dlaczego nie należy tak wcześnie zdobywać mistrzostwa w lidze. Na tym etapie LM drużyny które wciąż walczą w lidze widać w jak wielkim są "ciągu" gry (od obu hiszpańskich ekip po Chelsea) i jak coraz mocniej z każdym dniem od mistrzostwa oklapł Bayern. Wiem, zostało jeszcze 30 minut, ale jak Bayern strzeli te 5 goli to sam nie wiem co w sumie...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron