MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Indy Cz lip 10, 2014 10:31  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Arnulf napisał(a):
Dorel napisał(a):Niestety, ponieważ nie darzę Niemców sympatią, tak jak większość Polaków. Wiemy z jakich powodów.


Nie wiem z jakich powodów, wyjaśnij mi.


Na innym forum jemu podobni mi wyjaśniali. Nie powinieneś życzyć dobrze 25-letnim Niemcom bo 70-75 lat temu miały miejsce wydarzenia które musisz odreagować na Niemcach urodzonych kilkadziesiąt lat po zakończeniu tych wydarzeń. Jeśli tego nie zrobisz to "najwyraźniej nie jesteś prawdziwym Polakiem". Brzmi sensownie :-)

Niemcy powinni finał wygrać ale Argentynę stać na niespodziankę. Przegrana Niemców po takim półfinale byłaby kubłem lodowatej wody na ich głowy i liczę że tak nie będzie bo moim zdaniem zasługują bardziej. Argentyńczycy są mniej zespołowi ale takiej grupy indywidualności nie można lekceważyć.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krisow Cz lip 10, 2014 11:00  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Jak dla mnie Argentyna wczoraj była drużyną lepszą i zupełnie nie zgodzę się z Van Gallem, że to oni powinni wygrać. Holandia rzadko przedostawała się pod bramkę rywali, mieli jedną sytuację Robbena, ale Argentyna prawie perfekcyjnie w defensywie, nie pozwalali na kontry, a sytuacji strzeleckich mieli na pewno więcej. Np. taki Palacio to nie wiem o czym myślał, zamiast piłkę z powietrza uderzyć lewą noga, tak, żeby siatkę przedziurawić to próbował przedziwnego strzału głową bez siły i konceptu.

Co do finału, Niemcy są faworytem, ale może Messi już nie zagra tak słabo?
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez slipstream Cz lip 10, 2014 11:13  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Za to ja czuję, że Argentyńczycy zdobędą ten tytuł, bo często się zdarza nie tylko w piłce nożnej, że ten co się ślizgał cały turniej to na końcu prześlizgnie się aż do mistrzostwa.

Ale ja w sumie nie zakładam ze na pewno wygrają Niemcy. Tylko, po meczu z Portugalią czy półfinale jeśli Niemcy wygrają, to nie będą po latach wyglądać na drużynę która która ten turniej wymęczyła jak Argentyna. Bo męczyła się i z Ghaną i Algierią. tylko właściwie co to zmienia jeśli to oni koniec końców są w finale i sprawiają wrażenie że na błędach po meczach z Afrykanami wyciągnęli wnioski, a nie grają dalej i właściwie nie wiedza dlaczego...

Osobiście jednak w przebłysk geniuszu Messiego akurat na ten jeden mecz nie wierzę.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 Cz lip 10, 2014 11:51  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Holandia nie popisała się w tym meczu. Kibicowałem im, ale Argentyna była lepsza i zasłużyli na wygranie w karnych. Choć szkoda, że van Gaal nie wpuścił ponownie Krula - sądzę, że byłby lepszy w obronie karnych... ;) W każdym razie Niemcy raczej są w takim gazie, że nic im nie stanie na drodze. Byli moimi faworytami przed mistrzostwami, choć liczyłem na finał z Holandią i cichą niespodziankę ze strony "Oranje". No ale cóż... ten rok chyba należy do Niemców w Formule 1 i piłce nożnej... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez smylas Cz lip 10, 2014 14:43  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Apelacja Suareza odrzucona. Kara potrzymana wbrew temu co tu niektórzy wypisywali :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez hideto Cz lip 10, 2014 15:01  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

smylas napisał(a):Apelacja Suareza odrzucona. Kara potrzymana wbrew temu co tu niektórzy wypisywali :P

Brednia, kara już została złagodzona. Suarez ma prawo trenować z pierwszym składem swojego zespołu.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez smylas Cz lip 10, 2014 15:33  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Najważniejsza kara jest potrzymana. Wbrew temu co twierdziłeś :wink:
Teraz już zostało tylko odwołanie do CAS. Zobaczymy co sąd zarządzi.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Dorel Cz lip 10, 2014 17:39  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Na innym forum jemu podobni mi wyjaśniali. Nie powinieneś życzyć dobrze 25-letnim Niemcom bo 70-75 lat temu miały miejsce wydarzenia które musisz odreagować na Niemcach urodzonych kilkadziesiąt lat po zakończeniu tych wydarzeń. Jeśli tego nie zrobisz to "najwyraźniej nie jesteś prawdziwym Polakiem". Brzmi sensownie :-)

Nic takiego nie napisałem, nie przekręcaj jak większość tubylców. Nie narzucam nikomu upodobań, możecie sobie być za kim chcecie i nie kwestionuję czy w takiej sytuacji jesteście prawdziwymi Polakami. Nie przepadam za Niemcami i nic na to nie poradzę. Historia ma znaczenie, więc wydarzenia z 70-75 lat mają , a poza tym od początków Polski byli największymi wrogami, więc czuję do nich niechęć. A takie gadanie, że zasłużyli i chcecie, żeby zwyciężyli, bo dotychczas wysoko wygrywali oznacza, że kibicujecie jedynie najlepszym - 'ten kto dobrze gra i wygrywa to za nim jesteśmy, bo chcemy się cieszyć''. To samo bylo z Barceloną przed paroma laty. Argentyna jest ostatnią nadzieją w celu uniknięcia katastrofy i zwycięstwa niemiaszków, będzie bardzo ciężko, ale wierzę w nich i genialnego Messiego. Vamos Argentina!
#44 #7 #20 #14
Good luck Lewis! FORZA KIMI
Dorel
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2014 18:05

Postprzez cwiek Cz lip 10, 2014 18:57  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Argentyna jest ostatnią nadzieją w celu uniknięcia katastrofy i zwycięstwa niemiaszków


Nikomu nic nie narzucasz, ale zwycięstwo Niemców to już będzie katastrofa ;)

A takie gadanie, że zasłużyli i chcecie, żeby zwyciężyli, bo dotychczas wysoko wygrywali oznacza, że kibicujecie jedynie najlepszym - 'ten kto dobrze gra i wygrywa to za nim jesteśmy, bo chcemy się cieszyć''


To chyba normalne, że jeśli nie ma się upodobań co do drużyny, to kibicuje się tym co grają najlepiej/najskuteczniej.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Duif Cz lip 10, 2014 19:34  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Albo najładniej ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern Cz lip 10, 2014 19:36  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dorel napisał(a):Argentyna jest ostatnią nadzieją w celu uniknięcia katastrofy i zwycięstwa niemiaszków

Postawmy ten schemat na głowie - niemiaszki są ostatnią nadzieją w celu uniknięcia katastrofy i zwycięstwa drużyny, która przez cały turniej gra słabo, bez polotu i jedzie tylko na indywidualnych umiejętnościach Messiego (któremu w końcu wyszedł mistrzowski turniej). Niemcy grają widowiskowe mecze (jak choćby z Ghaną dzięki Mertesackerowi czy z Algierią (dzięki bramkarzowi Algierii, który wyciągał nawet to, czego nie powinien), są skuteczni (najwięcej strzelonych bramek w turnieju, bo aż 17), i grają zespołowo - w tej drużynie w zasadzie tylko Ozil nie gra tak, jak potrafi. W drużynie Argentyny jest odwrotnie - tam gra tylko Messi, i od święta di Maria, a poza nimi wygląda to słabo. Można powiedzieć, że przez fazę pucharową się prześlizgiwali - skromne zwycięstwo nad Belgią (nie oglądałem meczu, więc nie wiem jak wyglądała ich gra), wymęczona bramka w dogrywce ze Szwajcarią, i karne z Holandią. Myślę, że właśnie ten półfinał może mieć minimalne znaczenie w ewentualnej dogrywce w finale - Niemcy mieli jeden dzień więcej na wypoczynek, a i od 30 minuty swojego meczu nie musieli grać na 100%. No cóż, wiem że to mało patriotyczne, ale zmuszony jestem kibicować Niemcom - choćby po to, aby wygrała drużyna, która naprawdę na to mistrzostwo zasłużyła.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Arnulf Cz lip 10, 2014 20:54  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

fordern napisał(a):skromne zwycięstwo nad Belgią (nie oglądałem meczu, więc nie wiem jak wyglądała ich gra


Słabo. Wyszedł im jeden - bądź co bądź ładny - strzał i tyle.

Dorel napisał(a):Historia ma znaczenie, więc wydarzenia z 70-75 lat mają , a poza tym od początków Polski byli największymi wrogami, więc czuję do nich niechęć.


O historii może wypowiadać się mój dziadek, który wojnę doświadczył jako nastolatek. A wcale nie obwinia współczesnych Niemców za całe zło tego świata. Szkoda, że gimnazjaliści tego zrozumieć nie mogą. My też swoje grzechy mamy, będą uczyli na historii tego, więc tam słuchaj uważnie.

Dorel napisał(a): A takie gadanie, że zasłużyli i chcecie, żeby zwyciężyli, bo dotychczas wysoko wygrywali oznacza, że kibicujecie jedynie najlepszym


Jeśli ktoś wygrywa mecz za meczem, a w dodatku rozjeżdża "najlepszych z najlepszych" pakując im 7 goli - to chyba zasłużyli i nie ma to nic wspólnego z kibicowaniem, tylko takim zdroworozsądkowym podejściem.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Duif Pt lip 11, 2014 7:23  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dorel, poziom twoich wiadomości, (zarówno tych tutaj, jak i tych na PW), nadaje się do zgłoszenia adminom. Wakacje się zaczęły, zaczęły się wyzwiska. Po pierwsze, nie obrażaj czyjegoś narodu. Niemaszki, to nie jest ładne i przyjemne określenie. Po drugie, każdy kibicuje temu, któremu chce. Sam nie mam swoich ulubieńców w finale. Jednak jeśli miałbym obstawić, obstawiłbym na Niemców.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel92setter Pt lip 11, 2014 14:36  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

od początków Polski byli największymi wrogami


Okropna bzdura.

Ja niemieckiej drużynie narodowej kibicuję od czasów, gdy grał tam mój ulubiony zawodnik z dzieciństwa - Oliver Bierhoff. W pozostałych spotkaniach mundialu kibicowałem Belgii, Szwajcarii i Chile. W dodatku trzymałem kciuki za największą sensacją tych mistrzostw - Kostaryką. (Byłem pewien, że wygrają z Holandią w karnych po tym jak wykonywali je w meczu z Grecją).
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Arnulf N lip 13, 2014 8:23  

Nikt nie komentuje wczorajszego meczu? Bardzo dobrze się stało, że Brazylia na koniec mistrzostw dostała tak brutalnie po twarzy. Nie lubię ich symulowania i cwaniactwa, które było widoczne nawet wczoraj. Ileż to razy wywracali się bo byle kontakcie (a szczytem było podyktowanie wolnego dla Brazylii, gdy piłkarz potknął się o własną nogę), a sami wobec Holendrów grali niezwykle brutalnie i dziwi mnie tak mało kartek dla piłkarzy tego kraju.
Sędzia meczu był tragiczny, chociażby przy pierwszej bramce popełnił już dwa błędy, ogólnie jednak trudno odnieść wrażenie, że był szczególnie pobłażliwy dla Brazylijczyków i dla ich czasami niezwykle chamskich zagrań.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron