MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez krisow N lip 13, 2014 9:39  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Sędzia bardzo słabo. Czy Robben wychodził na czysta pozycję? Wychodził. Tu nie ma miejsca dla interpretacji przepisów, powinna być czerwona i koniec. Ale jak zwykle sędzia może co mu się podoba.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez hideto N lip 13, 2014 10:10  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dał karnego zamiast rzutu wolnego mimo faulu przed linią 16m, więc akurat w tej sytuacji wyszedł na zero.

Aczkolwiek w drugiej połowie był ewidentny karny dla Holandii po tym jak Robben został po prostu powalony w szesnastce i sędzia nic nie gwizdnął.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chmiel N lip 13, 2014 11:23  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

hideto napisał(a):Dał karnego zamiast rzutu wolnego mimo faulu przed linią 16m, więc akurat w tej sytuacji wyszedł na zero.

Aczkolwiek w drugiej połowie był ewidentny karny dla Holandii po tym jak Robben został po prostu powalony w szesnastce i sędzia nic nie gwizdnął.

Był też ewidentny karny dla Brazylii, kiedy jeden z Holendrów podciął Oscara. Spalony przy drugiej bramce Oranje chyba również był. A i to, że wyszedł na zero przy pierwszej bramce ani trochę go nie usprawiedliwia. Po prostu fatalna postawa arbitra wczorajszego meczu.

Ale mniejsza o to. Dziś wielki finał, więc o małym finale już zapomniałem. ;) Niemcy są faworytem zdecydowanym i chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Mieli słabsze mecze na tych MŚ i nie można o tym zapominać, bo i dziś taki może im się przydarzyć, ale wydaje się, że Loew dokonał po nich odpowiednich roszad w składzie. I to Niemcy powinni mieć w dzisiejszym meczu inicjatywę. Szczególnie ze względu na bardzo mocny środek pola. Argentyna ma w tej strefie wyraźnie mniejszą siłę: Gago czy Biglia to nie są gracze tej klasy co Kroos, Schweinsteiger czy Khedira. Jedynie Mascherano nadrabia. Niemcy są w stanie zepchnąć kompletnie do defensywy Argentyńczyków. Dlatego też można przypuszczać, że Argentyńczycy duże nadzieje będą pokładać w kontrach i indywidualnych popisach graczy najbardziej wysuniętych do przodu. Osobiście nie daję Albicelestes zbyt wielkich szans na powodzenie, ale liczę na to, że zagrają dzielnie w defensywie i uda im się ukłuć rywali. Tym bardziej, że wolę dużo bardziej zobaczyć po meczu uśmiechniętych Argentyńczyków niż Niemców. Takiemu piłkarzowi jak Messi, mimo średniej formy na samym Mundialu, też życzę, aby ze swoją reprezentacją wygrał jakiś tytuł, (czytaj: MŚ, bo Copa America traktuję po macoszemu, nie mówiąc już o piłce nożnej na IO), a nie był do końca kariery piłkarzem wybitnie "klubowym" z serią tytułów, natomiast w reprezentacji z samymi rozczarowaniami. A nawet jeśli to nasi zachodni sąsiedzi osiągną dziś sukces, to chciałbym, aby było trochę emocji chociaż. Boję się jednak, że Niemcy pierwsi strzelą bramkę i to już rozstrzygnie losy spotkania. Wydaje mi się, że Niemcy są zbyt solidni i pewni, za to Argentyńczycy mają zbyt duże problemy z grą ofensywną póki co na tym turnieju, aby przy wyjściu na prowadzenie Niemców spotkanie mogło się jeszcze odwrócić. Oby nie i obyśmy zobaczyli dziś ciekawy pojedynek.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Angulo N lip 13, 2014 11:33  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

chmiel
Pamiętaj, że to jest finał, a w finale nie ma znaczenia to jak grali przez cały turniej, ile bramek strzelili, ile razy sędzia się pomylił na ich korzyść, ani tez to jak szanse wyglądają na papierze. Zbyt często już drużyny, które zdominowały turniej koniec końców przegrywali finał i to nie tylko w piłce nożnej (Hokej, IO 2006, Finalndia :-? ). Dlatego ja mimo wszystko myślę, że Niemcom znów nie uda się sięgnąć po Puchar. Tak jak na poprzednich turniejach znów w najważniejszym momencie nie dadzą rady - bardzo przypominają mi McLarena w F1. :twisted:
Sam mecz myślę, że jak każdy finał będzie po prostu nudny, ale oczywiście nie będzie się tego odczuwać ze względu na wagę tego meczu i rozstrzygnie go jedna bramka, gdybym miał zgadywać to powiem, że Messi w końcówce meczu jakimś strzałem z dystansu pogrąży Niemców.

BTW. Dzisiaj nawet śnił mi sie ten mecz i jedyne co zapamiętałem to wynik 2:0 dla Niemiec i czerwona karta dla Biglii. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez l00kers N lip 13, 2014 11:35  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Obojętnie czy był karny czy wolny czerwona powinna być. Co do spalonego to bym się nie czepiał, tam były centymetry i fajnie się to widzi kiedy w TV narysują nam linie na ekranie. Moim zdaniem takie rzeczy się puszcza i brawa dla sędziego że tak zrobił. No i akcja z Oscarem, tu dla mnie ewidentny karny, Blind stanął mu na nodze i udem wytrącił z równowagi. Aha no i karny na Robbenie także był w 2 połowie. Co do finału to dzisiaj Bayern wygra :P Powiedzmy sobie szczerze Argentyna nie grała dobrze na tych mistrzostwach, ślizgała się strzelając gole w końcówkach czy po karnych, Niemcy zostawili dużo lepsze wrażenie i jeśli to nie oni wygrają to nie ukrywam że będe rozczarowany. Wiadomo że to jeden mecz i wszystko może się zdarzyć ale Niemcy maja lepszą drużynę i moim zdaniem generacja takich piłkarzy jak Lahm czy Schweinsteiger zasługuje na taki tytuł bo to może być dla nich ostatnia okazja.
Ostatnio edytowano N lip 13, 2014 11:40 przez l00kers, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez chmiel N lip 13, 2014 11:39  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Angulo napisał(a):Pamiętaj, że to jest finał, a w finale nie ma znaczenia to jak grali przez cały turniej, ile bramek strzelili, ile razy sędzia się pomylił na ich korzyść, ani tez to jak szanse wyglądają na papierze. Zbyt często już drużyny, które zdominowały turniej koniec końców przegrywali finał i to nie tylko w piłce nożnej

Ja właśnie o tym cały czas pamiętam i mocno liczę na to, że znowu tak będzie. :-P Ale obiektywnie mimo wszystko i tak trzeba powiedzieć, że to Niemcy są zdecydowanymi faworytami.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream N lip 13, 2014 11:49  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Tak, to zupełnie jak z testami przed sezonem F1 które ponoć nic nie mówią o układzie sił, a potem... To samo co turniej że w finale wszystko może się zdarzyć, tylko tak naprawdę ile to razy zdarzyło się że finał Mundialu czy Euro wygrała drużyna która przed finałem nie była stawiana w roli faworyta. :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Anderis N lip 13, 2014 13:00  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Panowie, czy ta sytuacja z nieodgwizdanym karnym na Robbenie, o której mówicie, to nie czasem ta, w której Holender najpierw zagrał ręką? Bo to jedyna, którą sobie przypominam.

Sędzia wczoraj popełnił sporo błędów, w obie strony, ale tym razem Holendrzy nie mogą za bardzo narzekać, że premiował gospodarzy. Dwie pierwsze bramki powinny po prostu nie paść. Sytuacja z faulem Thiago Silvy na Robbenie przedziwna. Powinien być rzut wolny i czerwona kartka, a był rzut karny i żółta kartka.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Arnulf N lip 13, 2014 13:24  

Anderis trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że masa fauli, które zasługiwały na kartkę sędzia Brazylijczykom odpuścił.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez l00kers N lip 13, 2014 13:27  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Pod koniec meczu jakiś Brazylijczyk wjechal wyprostowaną nogą w Robbena, na szczęście nie trafił w noge. Tam była mocna żółta albo nawet czerwona kartka a nie było nic...

Obrazek
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez Angulo N lip 13, 2014 22:49  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Cieszę się tylko z tego, że James Rodriguez został królem strzelców. :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez fordern N lip 13, 2014 22:58  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

A ja się cieszę z tego, że mimo wszystko trofeum trafiło do właściwej drużyny. W przekroju całego turnieju Niemcy byli najlepsi, grali skutecznie, strzelili najwięcej bramek (18) i stracili najmniej (4). Co prawda po dogrywce, ale całkowicie zasłużenie. Argentyna jechała tylko na geniuszu Messiego, ale wystarczyło go porządnie przykryć - i już pojawił się miliard zmarnowanych okazji. Udało się uniknąć tragedii, znowu :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez slipstream Pn lip 14, 2014 7:45  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Mnie zasadniczo przekonuje taki obrazek który widziałem, a którego nie mogę znaleźć ale mogę opisać. Jest zdjęcie Portugalii i podpis "Oni mają Ronaldo" Jest Brazylii i "Oni mają Neymara" jest Argentyna "oni mają Messiego" i Niemcy :oni mają drużynę". No i wygrała zdecydowanie najlepsza drużyna w przekroju całego turnieju.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez krisow Pn lip 14, 2014 8:27  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Wygrała drużyna zdecydowanie najlepsza i to nie tylko w tym turnieju, ale na przestrzeni ostatnich lat. 2002 - srebro MŚ, 2006 - brąz MŚ, 2008 - srebro ME, 2010 - brąz MŚ, 2012 - brąz ME i 2014 Mistrz Świata. Łącznikiem tych zespołów jest Klose. Ta generacja zasłużyła na tytuł. Można nie lubić Niemców, ale doceniać trzeba. To jest drużyna, kontuzja czy wejście z ławki nowego zawodnika nie osłabia w niczym zespołu. Popatrzcie na finał, Schurlle, Gotze kontra Aguero. Niemieccy piłkarze dali akcję bramkową. Aguero był słabszy od Lavezziego i Higuaina. Złe decyzje, brak przyspieszenia, dryblingu... Ale też trzeba docenić Argentynę. Perfekcyjna taktyka, wielkie serce do gry, do tego nie było widać, że grali dzień później i do tego z dogrywką. Niestety zmarnowane sytuacje sam na sam (Higuain, Messi, Palacio) musiały się zemścić. Bardzo dobrze podsumowali mecz w TV trenerzy Engel i Gmoch. To co zrobił Higuain po prostu go dyskwalifikuje z grona najlepszych napastników świata. Argentyna moim zdaniem wczoraj była drużyną lepszą, ale trudno zdobyć mistrzostwo nie strzelając gola w dwóch ostatnich meczach turnieju. Do tego mam wrażenie, że gdyby to Neuer stał w bramce Argentyny Gotze nie strzelił by gola. Jednak zła reakcja Romero, chociaż w całym meczu bronił pewnie. Trzeba też pochwalić zawodników, że mimo wielkiej stawki meczu mało było gry faul czy też prób wymuszania. Swoją drogą ten finał był bliźniaczy do tego z RPA. Faworyt wygrał po dogrywce 1-0, ale przegrani mieli wiele swoich szans. Chyba tak teraz finały będą wyglądać. Dobre zabezpieczenie swojej bramki przede wszystkim..

Z innych aspektów trzeba pochwalić sędziów finału. O ile Nicola Rizzoli nie ustrzegł się kilku małych błędów to panowie asystenci Renato Faverani i Andrea Stefani byli bez zarzutu.

Złota piłkę po zastanowieniu dałbym Robbenowi. Messi grał dobrze, ale nie wybitnie.

PS. Jak oceniacie sytuację gdy Neuer wpadł na Higuaina? Na pewno błąd sędziego, który pokazał faul Argentyńczyka, ale też chyba nie faul bramkarza? W końcu wybił piłkę, tylko to kolano bardzo niebezpiecznie. Z pełnym impetem wpadł co było bardzo groźne. Może rzut wolny pośredni za niebezpieczne zagranie?
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez hideto Pn lip 14, 2014 8:40  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

IMHO nic nie powinien robić. Neuer oczywiście specjalnie wszedł z całym impetem kolanami. Każdy bramkarz tak robi (co zresztą zauważyli komentatorzy).
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron