MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Pn lip 14, 2014 9:23  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ja bym w nomenklaturze F1 nazwał to klasycznym Racing accident. Higuian biegł za piłką nie zainteresowany nawet bramkarzem, a Neuer leciał wybić piłkę, a nie w Argentyńczyka. Można się doszukiwać błędów sędziego, ale wg mnie na tym poziomie są to błędy w tym dopuszczalnym marginesie "czynnika ludzkiego" (póki jest niestety wciąż tylko on) i których pewnie żaden trener nawet nie poddałby challengowi gdyby miał taka opcję. Ogólnie jednak sędziowanie na plus.

Natomiast czemu to Messi miałby najlepszym graczem nie rozumiem zupełnie, poza desperackim odruchem jakiegokolwiek uhonorowania "najlepszego piłkarza globu" żeby to potem jakoś wyglądało w zapisach archiwalnych...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel Wt lip 15, 2014 14:03  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Niemcy zasłużyli na tytuł na przestrzeni całego turnieju - to nie podlega wątpliwości. Grali najlepiej, najładniej i najskuteczniej. Co bardzo ważne, grali też najbardziej zespołowo i mieli najlepszą drużynę. Bo w większości innych ekip było jednak widać, że liczy się głównie na jednego, dwóch, może 3 liderów, a reszta była po prostu wyrobnikami. No i posiadali też najszerszą kadrę. Z ławki wchodzili ludzie, którzy świetnie spełniali swoje zadania. Zasłużyli na to mistrzostwo nawet za kilka poprzednich wielkich turniejów. Jak napisał @krisow, po prostu byli najlepsi na przestrzeni ostatnich lat i zasłużyli na zwieńczenie tego takim sukcesem jak zdobycie mistrzostwa świata w Brazylii. Brawo.

Ale co do samego meczu finałowego, zapominając o tym, co działo się wcześniej - bardziej spodobali mi się Argentyńczycy. Nie spodziewałem się, że mogą stworzyć sobie więcej czystych sytuacji bramkowych, a tak właśnie było. Niemcy byli mniej groźni, nawet jeśli zdominowali posiadanie piłki. To Albicelestes mieli kilka okazji, które określa się mianem "setek". Niestety argentyńscy napastnicy nie wykorzystali żadnej z nich, a jedna w takim meczu mogła w wystarczyć, aby odnieść sukces. Naprawdę mogą sobie pluć w brodę Argentyńczycy, że nie wyjeżdżają z Brazylii ze złotymi medalami na szyi. Dodatkowo Sabella też chyba może mieć do siebie pretensje, jak poprowadził zespół w finale. Jak zobaczyłem, że w przerwie schodzi Lavezzi, to pomyślałem, że to żart. Przecież to był najlepszy i najgroźniejszy gracz jego drużyny w I połowie. A Aguero, który go zastąpił, nie dość że jest po kontuzji, to nawet przed kontuzją grał słabiutko i nic nie dawał drużynie. Kompletnie niezrozumiała decyzja jak dla mnie. A Niemcy popełniali błędy w defensywie (m.in. podanie głową Kroosa do Higuaina, który stanął sam na sam przed Nauerem) i długo trzymali piłkę, ale nie mieli za bardzo pomysłu na sforsowanie argentyńskiej defensywy. Niby czasami było zagrożenie pod bramką Romero, ale aż do 113 minuty nie mieli takiej typowej i czystej sytuacji podbramkowej. Wykorzystali jednak swoją pierwszą setkę i zwyciężyli. Cali Niemcy.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez pawel92setter Wt lip 15, 2014 14:12  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Sytuacja Gotzego to nie była setka. Setki mieli wcześniej Howedes i Schurrle.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slipstream Wt lip 15, 2014 14:20  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Najważniejsze to chyba nikt po tym turnieju nie wrażenia niesprawiedliwości wyniku. Koniec końców pomimo i tak wielkiej niespodzianki w postaci tego jak zagrała Argentyna skończyło się bez niespodzianki w postaci jednego meczu finałowego który "wywraca wszystko na głowę".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez krisow Śr lip 16, 2014 17:55  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ogólnie te mistrzostwa od 1/8 przebiegały pod dyktando faworytów. Rewelacje coś tam grały, ale koniec końców przegrywały swoje mecze (Kolumbia, Chile, Meksyk, Kostaryka). Praktycznie niespodzianki skończyły się na fazie grupowej.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Anderis Śr lip 16, 2014 18:39  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ja fazę pucharową zapamiętam z frustrująco dużej ilości dogrywek.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez krisow Cz lip 17, 2014 8:54  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

Faktycznie odkąd gra się w fazie pucharowej 1/8 czyli od Meksyku 1986 te mistrzostwa miały najwięcej dogrywek i karnych (tyle samo co 1990 rok):
- 1986, Meksyk = 5 dogrywek, 3 serie karnych;
- 1990 Włochy = 8 dogrywek, 4 serie karnych;
- 1994 USA = 4 dogrywki, 3 serie karnych;
- 1998 Francja = 4 dogrywki, 3 serie karnych;
- 2002 Japonia/Korea = 5 dogrywek, 2 serie karnych;
- 2006 Niemcy = 6 dogrywek, 4 serie karnych;
- 2010 RPA = 4 dogrywki, 2 serie karnych;
- 2014 Brazylia = 8 dogrywek, 4 serie karnych.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez mr_bean2000 Cz lip 17, 2014 22:55  Re: MŚ w piłce nożnej - Brazylia 2014

http://sport.tvp.pl/16062538/szpakowski ... e-nagranie

Chciałbym kiedyś zobaczyć takie nagranie z Borowczykiem jak komentuje F1 :twisted:
Idol rajdów formuły pierwszej.
Avatar użytkownika
mr_bean2000
 
Dołączył(a): Śr lip 16, 2014 22:22

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron