ZIO Soczi 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Roxana So lut 15, 2014 21:49  Re: ZIO Soczi 2014

Zdecydowanie Kubacki, ostatnio pokazywał mimo nie najlepszej formy, to potrafił się zmobilizować na drużynówkę (patrz.Zakopane), zamiast przereklamowanego Żyłe.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez Kamikadze2000 So lut 15, 2014 22:11  Re: ZIO Soczi 2014

Wspaniały dzień! :D Do sukcesów Polaków dołożyłbym rekordy Cichockiej i Lewandowskiego oraz pobity rekord świata Renaud Lavillenie - rekord Bubki ma tyle lat, co ja... ;)

Kamil Stoch napisał historię - trzeci w historii, który zgarnął dwa złota. Piękna sprawa. Szkoda, że nie wygrali razem z Kasai - bo tak niewiele brakło. Tak sobie dywagowałem - jeżeli nie Stoch, to On albo Bardal. Ale Polak nie pozostawił złudzeń. Sam przyznał, że ten drugi skok był popsuty, a konkurs nieco go spiął. Mimo to wygrał. Życiowa forma i to forma godna największych! Niebieska linia jak zwykle zmyla... przez chwilę nawet zwątpiłem... i tym razem jednak zmyliła. Podobnie było na dużej skoczni w Oslo 2011, kiedy Morgi nie utrzymał prowadzenia. Potwierdził także, iż świetnie radzi sobie w ciężkich warunkach. Nie miał łatwych - chyba miał nawet najtrudniejsze. A On i tak poleciał... :D

Teraz cel jest jasny - zakończyć sezon w najlepszym możliwym stylu. Kamil jest w gazie i nawet problemy zdrowotne go nie zatrzymały w zdominowaniu Igrzysk Olimpijskich. Puchar Świata jak najbardziej realny. Wydaje się mocniejszy od Prevca, a tylko on mu zagraża. MŚ w lotach to odrębna historia - ale Harrachov wydaje się mu pasować. On lubi skocznie z "wybrzuszeniem", a w formie raczej może wszędzie skakać. Schlierenzauer nie wyglądał na załamanego - on już pogodził się z tym, iż nie odegra większej roli na igrzyskach. Kto wie, czy to nie ostatnie igrzyska Gregora. Niby młody, ale zegar biologiczny w jego przypadku działa inaczej, niż u np. Andersa, nie wspominając o Noriakim.

Zbyszek Bródka zaskoczył... coś pięknego. :D Liczyłem na wysokie miejsce - pierwsza ósemka, a nawet szósta pewna. Medal był realny, ale mimo wszystko niespodzianką. Niestety nie oglądałem wyścigu... tym większe zaskoczenie. :D Oby więcej takich pozytywnych niespodzianek. :D Bo mimo sukcesów w zeszłym roku nie miałem prawa oczekiwać złota. :D

BRAWO !!! :D
Ostatnio edytowano So lut 15, 2014 22:25 przez Kamikadze2000, łącznie edytowano 1 raz
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Angulo So lut 15, 2014 22:12  Re: ZIO Soczi 2014

Cóż można powiedzieć - brawo Kamil! Osiągnął coś, o czym Małysz zawsze marzył. Kto by pomyślał 4 lata temu, że tak to się wszystko potoczy. Cóż, jak narazie piękne igrzyska dla nas. Brawa też dla Kasaiego - w tym wieku srebro, nic tylko bić pokłony.

Tym bardziej delektujmy się tym, bo było wielu znakomitych skoczków, którym się to nie udawało (Ahonen, Małysz, Schlierenzauer), ale też nie oceniajmy sportowców po samych medalach olimpijskich: Stochowi do Małysza jeszcze duuuuuuuużo brakuje
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Kamikadze2000 So lut 15, 2014 22:13  Re: ZIO Soczi 2014

Na drużynówkę postawiłbym na Kubackiego. Mimo wszystko jest stabilny - skacze przeciętnie, ale skacze stabilnie. To lepsze od słabo skaczącego Piotrka, który jest wprawdzie nieobliczalny, ale tu widać ewidentnie, że nie idzie i iść nie będzie... ;/ Żyła niestety jest obecnie żyłą... Popełnia błędy, których nie wyeliminuje bez spokojnego treningu. Mam nadzieje, że ogarnie się na MŚ w lotach - tam może okazać się pozytywnym bohaterem. Piotrka stać na wszystko, więc trzymam kciuki. :D

-- So lut 15, 2014 16:18 --

@Angulo - naturalnie. :D Teraz Stoch musi iść za ciosem - ma realne szanse na odegranie ważnej roli na MŚ w lotach oraz wygranie PŚ, którego jest liderem. Trzymamy kciuki! :D Ja jak zawsze życzę jednego - dwóch równych skoków. Obecnie Stoch jest w takiej formie i automatyzmie, że nawet przy błędach leci daleko. Tak robił Żyła na początku sezonu, a zwłaszcza w Klingenthal. Życzę mu więc tego, aby z każdego skoku był zadowolony :D Adam był wielki - dla mnie jest mistrzem Vancouver. Ale oficjalnie nawet bez tego złota jest największym tego sportu. Te złota Kamila są zadośćuczynieniem za nieco smutne Salt Lake City i niesmak po Vancouver. :D

-- So lut 15, 2014 16:22 --

Co do Koena Verweija - szkoda, że nie ma tak jak w pływaniu - identyczny czas co do setnej sekundy daje złoto obu. Na tych igrzyskach już raz tak było - Tina Maze i Dominique Gisin zajęły najwyższy stopień podium w supergigancie narciarstwa alpejskiego. No ale zasady to zasady. Holendrzy mają sukcesów aż nadto. Cieszmy się złotem Zbyszka. :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Pieczar So lut 15, 2014 22:38  Re: ZIO Soczi 2014

ale też nie oceniajmy sportowców po samych medalach olimpijskich: Stochowi do Małysza jeszcze duuuuuuuużo brakuje

A czy Stoch to tylko medale olimpijskie? Ma w dorobku mistrzostwo świata, medal w drużynie, od 4 lat regularnie wygrywa zawody PŚ i jest na najlepszej drodze do zdobycia kryształowej kuli w tym roku. On już przeszedł do historii tego sportu, a porównywanie go do Małysza czy kogokolwiek innego nie ma większego sensu. Zresztą on sam zawsze powtarzał, że jest Kamilem Stochem a nie drugim Małyszem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Shaitan So lut 15, 2014 23:03  Re: ZIO Soczi 2014

Porównywać zawodników jak najbardziej można, tylko przyjmując jakieś rozsądne kryteria. Oczywiście nigdy takie porównanie nie będzie do końca wymierne i zawsze znajdzie się ktoś podważający przyjęte kryteria. Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że najrozsądniejszą metodą porównawczą byłaby taka klasyfikacja globalna, do której wliczałby się laury za najbardziej prestiżowe osiągnięcia w skokach narciarskich (Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Generalka Pucharu Świata, MŚ w lotach, Turniej Czterech Skoczni). Największym wyzwaniem jest tutaj ustalenia właściwego przelicznika (np. IO -100 pkt, MŚ - 80, PŚ 60, etc). Dodatkowo problem jest też z liczbą zawodników obejmowanych punktacją (czy tylko pierwsza 3? Jaki udział procentowy punktów? 1 = 100%, 2- 50%, 3 - 25?).
Zamierzam pokusić się o stworzenie takiej klasyfikacji, ale nie mam do końca jeszcze sprecyzowanych kryteriów. Jest to moim zdaniem najbardziej wymierna metoda przedstawienia wielkość skoczka.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kamikadze2000 So lut 15, 2014 23:58  Re: ZIO Soczi 2014

Trzeba przede wszystkim oddzielić imprezy mistrzowskie od całego sezonu. Najwięksi wygrywali i zdobywali podia i tu, i tu. Kamil z Adamem są naszą chlubą... bez sensu jest stawiać jednego lub drugiego wyżej. W przypadku IO Kamil oczywiście jest wyżej, ale w przypadku MŚ i PŚ już nie. Tak więc trzeba oceniać racjonalnie. Na porównania może lepiej poczekajmy do końca kariery Kamila. Życzę mu dalszych sukcesów, a może przede wszystkim "czystej" głowy, omijania kontuzji, dobrych relacji ze sztabem trenerskim i wykonywania swojej pracy jak najlepiej... tak aby był zadowolony. Sukcesy przyjdą wówczas same. :D
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez chmiel N lut 16, 2014 9:24  Re: ZIO Soczi 2014

Kamil po prostu pozamiatał. Wczoraj może i wygrał minimalnie, ale 2 indywidualne złota na IO to coś wspaniałego i wielkiego. Tworzy historię. Nie ma co nawet za bardzo pisać. Po prostu BRAWO! :brawo:

Co do porównań z Małyszem, każdy może mieć swoje zdanie, ale jak dla mnie trzeba zdobyć ze dwie Kryształowe Kule, aby być branym pod uwagę w dyskusji o najlepszych tego sportu w historii (bo Małysz jest absolutnie jednym z najlepszych, więc o tym właśnie rozmawiamy, porównując Stocha do Adama), a to jeszcze nie przesądza. Wiem, wiem, złoto Igrzysk to najcenniejsze trofeum, ale dla mnie ci najlepsi wygrywają całe sezony, a nie pojedyncze konkursy i do tego utrzymują bardzo wysoki poziom przez dłuższy czas, a nie np. 2-3 lata. Oczywiście nie chcę umniejszać niczemu, co osiągnął Kamil, bo on już jest wielki i jego osiągnięcia też już są wielkie. Po prostu wg mnie mimo tych 2 złotych medali na IO, których Adam nie zdobył, to jeszcze wiele Stochowi do niego brakuje w generalnej ocenie. Także poczekajmy z wyrokowaniem, dajmy Stochowi czas. Bo jestem prawie pewien, że przed nim jeszcze kilka lat dobrego skakania, a Kryształowa Kula wpadnie prędzej czy później w jego ręce. :) Może już w tym roku. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arnulf N lut 16, 2014 9:44  

Ale po co porównywać jakkolwiek jednego i drugiego. Ja się za bardzo tym sportem nie interesuję, ale wydaje mi się, że sukcesy Stocha to naturalny ciąg wydarzeń po sukcesach Małysza, który przecież ten sport w Polsce uczynił popularnym. Potem pojawiły się jakieś turnieje, działania zmierzające do znalezienia drugiego Małysza i stąd się wziął Stoch, który pewnie oglądając sukcesy Adama jako dzieciak, zainteresował się tym. Podobnie jak cała nasza kadra prezentująca dobry poziom. Kiedyś przecież tak nie bylo. Był tylko Małysz. Dlatego uważam, że Małyszowi po części należy przypisać spopularyzowanie skoków, skąd wzięły się obecne sukcesy. Ale po co ich porównywać?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream N lut 16, 2014 10:07  Re: ZIO Soczi 2014

Ale po co porównywać jakkolwiek jednego i drugiego.

Też nie rozumiem jakichkolwiek potrzeb kategoryzowania, ale jak znamy i z F1 ten mechanizm psychologiczny jest bardzo silny, a zdolność ludzka do traktowania kogoś na równi najlepszego z innymi czy po prostu najlepszymi w swoich czasach bez porównań z przeszłością jest trudna. Małysz zrobił coś wielkiego, teraz swoją robotę robi Stoch i będą to zupełnie różne, indywidualne sukcesy.

Aczkolwiek uważam że stawianie już dziś Stocha obok czy jako lepszego do Małysza tylko dlatego że wygrał medale olimpijskie co nie udało się Adamowi jest sprawą mocno naciąganą i mimo wszystko wygłaszaną w stanie gdzie emocje biorą górę nad rozumem bo jednak Małysz zrobił naprawdę wiele. Chyba że uznając że najważniejszy jest medal IO uznaje się że wszystko to co zrobił Małysz nie znaczy właściwie nic... A przecież tak nie jest.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Saruto N lut 16, 2014 12:09  Re: ZIO Soczi 2014

Adam nie ma tylko złota na IO i MŚ w lotach, poza tym zgarnął wszystko ;) więc pogadamy o porównaniu obu zawodników za minimum trzy lata.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tomski N lut 16, 2014 19:19  Re: ZIO Soczi 2014

Coś nie widać tego meteorytu na medalach Kamila i Zbyszka :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez Patrick N lut 16, 2014 19:28  Re: ZIO Soczi 2014

Kruczek potwierdził Piotrka Żyłę jako 4 zawodnika do jutrzejszej drużynówki.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez slipstream N lut 16, 2014 19:43  Re: ZIO Soczi 2014

Coś nie widać tego meteorytu na medalach Kamila i Zbyszka

Zważywszy na to że kawałki meteorytów są w cenie zapewne symbolicznie że ledwo co widać ich dali.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mexi N lut 16, 2014 19:47  Re: ZIO Soczi 2014

Patrick napisał(a):Kruczek potwierdził Piotrka Żyłę jako 4 zawodnika do jutrzejszej drużynówki.

Hmmm...tak jak kiedyś mieliśmy jednego świetnego (Małysza) i trzech zapychaczy do drużynówki, tak chwilowo mamy jednego świetnego, dwóch dobrych i dziurę zapychaną tym, który aktualnie jest najlepszy z pozostałych. Ale niestety, Żyła kompletnie się rozregulował, skacze słabiutko, podobnie jak Kubacki. Dziś żaden z nich nie zachwycił. OBY przez tego "czwartego" nie uciekł medal, bo jest duża szansa, zwłaszcza podczas niedyspozycji Morgensterna i kilku innych dobrych skoczków. Taka okazja może się nie powtórzyć. Teoretycznie, bazując na wynikach z konkursów indywidualnych - na normalnej skoczni byłoby złoto, na dużej - srebro, ciekawe co będzie jako drużyna. Gdyby Żyła był w formie to pudło byłoby pewne, ba, byłaby walka o złoto. A tak to różnie może być...Trzeba trzymać kciuki :D
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości