ZIO Soczi 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez hideto N lut 16, 2014 20:20  Re: ZIO Soczi 2014

slipstream napisał(a):
Coś nie widać tego meteorytu na medalach Kamila i Zbyszka

Zważywszy na to że kawałki meteorytów są w cenie zapewne symbolicznie że ledwo co widać ich dali.

Zasadniczo, nie jest to 'złoty medal olimpijski z okruchem' ale osobny medal.

Obrazek

A spadło tego 6 ton... więc oddając kilka gram rosjanie nie zbiednieją.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tomski N lut 16, 2014 20:38  Re: ZIO Soczi 2014

hideto napisał(a):Zasadniczo, nie jest to 'złoty medal olimpijski z okruchem' ale osobny medal.

Obrazek

A spadło tego 6 ton... więc oddając kilka gram rosjanie nie zbiednieją.

No i mi się wyjaśniło, widzialem ten z meteorytem wczesniej i mi nie pasowało jak im wieszali na szyji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez slipstream N lut 16, 2014 21:03  Re: ZIO Soczi 2014

A spadło tego 6 ton... więc oddając kilka gram rosjanie nie zbiednieją.

No z 6 ton Rosjanie nie zbiednieją, co nie zmienia faktu że meteoryty swoją cenę mają i nie traktuje się ich jak byle kamyk i stosunkowo cenną pamiątkę dostali olimpijczycy (tym bardziej że w okolicznościowym opakowaniu)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez hideto Pn lut 17, 2014 8:36  Re: ZIO Soczi 2014

slipstream napisał(a):
A spadło tego 6 ton... więc oddając kilka gram rosjanie nie zbiednieją.

No z 6 ton Rosjanie nie zbiednieją, co nie zmienia faktu że meteoryty swoją cenę mają i nie traktuje się ich jak byle kamyk i stosunkowo cenną pamiątkę dostali olimpijczycy (tym bardziej że w okolicznościowym opakowaniu)

Biorąc pod uwagę to, ile takiego kosmicznego gruzu spada na ziemię zazwyczaj i jak rozrzucone w terenie są takie 'zrzuty' to Rosjanie wygrali na loterii i przez kilka ładnych lat będą mieli co badać i rozdawać.

Obawiam się, że właśnie ze względu na ilość jaka spadała w Czelabińsku to akurat fragmenty TEGO meteorytu nie są jakoś cenne. Aczkolwiek ciekaw jestem, czy któryś ze sportowców połasi się na sprawdzenie, czy nie dostał grudki jakiejś zwykłej skałki w miejsce faktycznego meteorytu.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez songoq Pn lut 17, 2014 10:02  Re: ZIO Soczi 2014

Ceny meteorytów nie są jakieś astronomiczne. I jak ktoś chce może mieć większy kawałek od tego co dostają sportowcy: :wink:
http://allegro.pl/meteoryt-chelyabinsk- ... 15818.html
http://www.meteoryty.sklepna5.pl/kat/2/ ... eryty.html
Avatar użytkownika
songoq
 
Dołączył(a): Pt kwi 25, 2008 11:37

Postprzez Anderis Pn lut 17, 2014 15:03  Re: ZIO Soczi 2014

No nie są jakieś astronomiczne. Tylko kilka tysięcy złotych za kilogram. :D
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez rolnik sam w dolinie Pn lut 17, 2014 19:10  Re: ZIO Soczi 2014

Po pierwszej serii 4 miejsce, do podium około 18pkt straty. Oczywiście Żyła zgodnie z przewidywaniami słabo. Niech ktoś mi powie, że Kubacki skoczyłby gorzej? On zazwyczaj w drużynówkach był bardzo zmotywowany i skakał bardzo dobrze. Trzeba czekać na drugą serię i liczyć na dobry skok Piotrka ( minimum 120pkt - 107 to tragedia). Jednak przed nami ą zespoły z czterema wyrównanymi zawodnikami. Będzie ciężko.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Shaitan Pn lut 17, 2014 19:18  Re: ZIO Soczi 2014

Powiedziałbym, że Stoch skoczył mniej więcej tyle słabiej co Żyła w stosunku do oczekiwań i skoków zaprezentowanych wcześniej.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Mexi Pn lut 17, 2014 19:19  Re: ZIO Soczi 2014

Cóż, Stoch trochę słabo jak na siebie. Żyła beznadziejnie, ale w treningach skakał mimo wszystko lepiej niż Kubacki. Zawody indywidualne narobiły nadziei ale jednak tam ani Austriacy ani Niemcy nie skakali tak jak potrafią skakać. Japonię będzie ciężko liznąć ale Kamil musi polecieć daleko.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez hideto Pn lut 17, 2014 20:13  Re: ZIO Soczi 2014

No i Brąz w zasadzie przegrany a nie wygrane 4 miejsce. Żyła w swoim stylu 'hę hę' zdemolował szansę na brąz pierwszym skokiem. Gdyby skoczył na tym poziomie co drugi skok, wygralibyśmy z japończykami o 2-3 punkty.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chmiel Pn lut 17, 2014 20:20  Re: ZIO Soczi 2014

Shaitan napisał(a):Powiedziałbym, że Stoch skoczył mniej więcej tyle słabiej co Żyła w stosunku do oczekiwań i skoków zaprezentowanych wcześniej.

Niestety, ale taka jest prawda. I właśnie przez te słabsze skoki Żyły i Stocha w I serii przegraliśmy medal. Bo nie mam wątpliwości, że mogliśmy dziś o medal powalczyć. W II serii byliśmy najlepsi:

POL - 522,6
GER - 522,1
AUT - 521,9
JPN - 517,4
SLO - 507,4

Minimalnie najlepsi, ale pokazuje to, że byli dziś Polacy w stanie stanąć na podium. Szkoda. Ale trudno się mówi, wolę 2 złote Kamila i 4. miejsce w drużynówce niż 1 złoto Stocha indywidualnie i np. brąz drużynówki. ;) Bo dziś jeśliby stworzyć klasyfikacje indywidualną, Kamil nie zdobyłby złota. Także jest dobrze. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Kamikadze2000 Pn lut 17, 2014 20:39  Re: ZIO Soczi 2014

Kamil w drugiej serii skoczył na swoim poziomie. Spóźnił pierwszy skok - to prawda. Ale sprawę spaprał kompletnie Żyła. No niestety... Piotrek po obiecującym początku kompletnie się "rozpadł". A liczyłem, że po wyczynach w Klingenthal może zaliczyć jeszcze większy skok, niż w zeszłym roku... ;/ Tam skakał, jak teraz Stoch - nawet przy błędzie technicznym odlatywał. Kruczek zaufał mu i na daremno. Można biadolić, czy nie lepiej było postawić na Kubackiego, albo w ogóle zabrać Murańkę. Ale to gdybanie - Łukasz podjął rozsądną decyzję, nie ryzykując. Stoch dziś był indywidualnie trzeci. I tak był najlepszy z naszych, a tym drugim skokiem przesądził o tym, że byliśmy najlepsi w drugiej serii. Nie musi być zawsze tym, który ma wygrywać za resztę. Ziobro i Kot skoczyli przyzwoicie, ale tylko przyzwoicie... Jednak nie mogliśmy oczekiwać niczego więcej. Jedynym winowajcą jest tylko Żyła. Ja osobiście nie nastawiałem się na wiele, właśnie przez problemy Piotrka. Rozregulowany technicznie... nie da się ot tak wrócić do dobrego skakania. I tak mnie zaskoczył lotem ponad 130 metr... spiął się, ale nie zmienia to nic. Pierwszy skok z notą poniżej 110 punktów był poniżej krytyki - na poziomie najsłabszych reprezentacji. Nie może być tak dużej dysproporcji. Więc nie mogę czytać, gdy ktoś krytykuje Stocha.
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Anderis Pn lut 17, 2014 20:42  Re: ZIO Soczi 2014

No niestety zawsze tak już w ostatnich latach bywało, że jak pojawiała się szansa na jakiś duży wynik w drużynie, to ktoś zawodził. Ja pretensji do Żyły nie mam, bo już od dawna było widać, że jest w słabszej formie i o ile pierwszy skok był słaby, to drugi znacznie lepszy, niż się spodziewałem, więc wyszło na zero. Bardziej zawiódł mnie chyba Stoch w pierwszej próbie. Pocieszeniem może być fakt tendencji zwyżkowej. Wszyscy nasi czołowi zawodnicy są jeszcze dobrze przed trzydziestką, a juniorów mamy też chyba w chwili obecnej najlepszych na świecie. Przypilnować teraz, żeby młodzi skoczkowie z naszej ekipy rozwijali się równie szybko, co rówieśnicy z innych krajów i powinno być dobrze. Być może jakiś sukces w drużynie za 4 lata. 8-)
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Shaitan Pn lut 17, 2014 20:50  Re: ZIO Soczi 2014

Kamikadze2000 napisał(a):Więc nie mogę czytać, gdy ktoś krytykuje Stocha.

Jeśli jest ku temu podstawa, to nie ma co się obrażać na krytykę. Żyła skakał na treningach dokładnie tak jak w serii próbnej, czyli 126m. W pierwszej serii skoczył całe 5m bliżej od tego wyniku.
Stoch skoczył 130,5m, czy zatem 135,5 to byłby kosmos? Nie, moim zdaniem to byłby normalny skok Stocha jakich miał na dużej skoczni pełno. Chociażby wcześniej w serii próbnej.
Nie ma co kamienować Żyłę i wybielać Stocha. Trzeba popatrzyć na wszystkich pod kątem możliwości i oczekiwań, a te w 100 % spełnił tylko Ziobro. Kot chyba minimalnie poniżej, ale pretensji mieć do niego również nie można.
Tak ja to widzę, każdy inny ma prawo to widzieć inaczej ;) .

Tak na podparcie postawionych tez słowa dwukrotnego mistrza olimpijskiego ;) :
Ja zawaliłem skok w pierwszej serii. Chciałem za to pogratulować Jaśkowi za to co zrobił, bo skakał najlepiej z nas wszystkich. Może inaczej. Skakał w tym konkursie normalnie, a nam czegoś tym razem zabrakło
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kamikadze2000 Wt lut 18, 2014 10:34  Re: ZIO Soczi 2014

Dobrze wiem, że ten pierwszy skok był nieudany, ale powtarzam, iż nawet taka sama nota, jak tego drugiego skoku (najlepsza w drugiej serii!) nie dałaby brązu. Piotrek miął notę poniżej 110 punktów - niestety, ale to On okazał się "Mateją naszej drużyny"... Gdy występuje tak duża dysproporcja, nie ma szans na wiele. Dobrym przykładem jest tu Słowenia... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość