ZIO Soczi 2014

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Mexi So lut 15, 2014 14:15  Re: ZIO Soczi 2014

Sterydy wziewne to jej dużo masy nie zrobią ;)

Fajna szansa dla Justyny na 30km. Jednak pozostaje Kalla, która bardzo zaskakuje na tych igrzyskach :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez rolnik sam w dolinie So lut 15, 2014 16:09  Re: ZIO Soczi 2014

Niewiarygodne remis w łyżwiarstwie szybkim na 1500m, Holender i Polak pokonali dystans w prawie tym samym czasie, niebywała sytuacja.
Wygrywa jednak Polak o 0,003s
Przypomnę, że w porównaniu z Holandią Polska nie posiada krytego sztucznie lodzonego toru (ile Holendrzy ich mają też nie mam pojęcia).
Złota drużyna w Polsce, oby Stoch kontynuował złotą serię.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Europejczyk So lut 15, 2014 16:28  Re: ZIO Soczi 2014

PIĘKNIE, ależ emocje... Nie podoba mi się postawa Holendra... Rozumiem, przegrana o 0.003 na pewno boli, ale bez przesady to i tak jest medal olimpijski, a zachowuje się jakby był 4 :lol:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Arnulf So lut 15, 2014 16:31  Re: ZIO Soczi 2014

A co ów Holender niby takiego strasznego zrobił?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream So lut 15, 2014 16:36  Re: ZIO Soczi 2014

A co ów Holender niby takiego strasznego zrobił?

Nie uśmiechnął się. Ale co się dziwić, ja nadal popieram zdanie jak pewien sportowiec zajmując 4 miejsce odpowiadał an pytanie jak się czuje zawodnik na najgorszym la sportowca 4 miejscu. "Najgorsze czwarte? Najgorsze jest drugie bo wiesz że byleś najbliżej zwycięstwa jak się dało..." Zresztą jak mówił w wywiadzie nasz panczenista co zdobył złoto w wywiadzie wczoraj czy przed wczoraj jeszcze (za co zresztą sporo ludzi go wyśmiało rzecz jasna). On tu nie przyjechał po medal tylko po wygraną, co też rozumiem bo sportowiec powinien zawsze walczyć o zwycięstwo a nie "zadowalać się" drugim czy trzecim miejscem.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel So lut 15, 2014 16:37  Re: ZIO Soczi 2014

rolnik sam w dolinie napisał(a):Przypomnę, że w porównaniu z Holandią Polska nie posiada krytego sztucznie lodzonego toru (ile Holendrzy ich mają też nie mam pojęcia).

Bodajże ok. 7-8. A jeszcze więcej mówi chyba fakt, o którym wspomniał Niedźwiecki trenujący na co dzień w holenderskim klubie:

Zespół ma dwucyfrowy budżet, licząc w milionach euro, dla w sumie ośmiu zawodników plus dziewięć osób obsługi. Czyli wielokrotnie większy niż cały nasz związek na wszystkie reprezentacje.

To prawie tak, jakby Jamajczycy zdobyli złoto w bobslejach. :-P Oczywiście trochę przesadzam, ale ten sukces Bródki to naprawdę coś niewiarygodnego. Wielki szacunek dla Zbigniewa! :brawo:

Swoją drogą, przyjmując zasady takie, jak przy ustalaniu klasyfikacji medalowych, polska reprezentacja osiągnęła już w Soczi więcej niż letnich igrzyskach w Londynie. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Arnulf So lut 15, 2014 16:38  Re: ZIO Soczi 2014

Myślałem, że zrobił coś więcej, bo oglądałem przysłowiowym "jednym okiem". I to, że się nie uśmiechnął to widziałem, ale żeby stwierdzać od razu, że się komuś nie podobało to chyba troszkę przewrażliwienie.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Mexi So lut 15, 2014 20:04  Re: ZIO Soczi 2014

Piękny ślizg Bródki, wielka niespodzianka. Szkoda Holendra, widać, że był zdołowany srebrem. Co więcej, Holendrzy nie potrafią przegrywać :???: Myślę jednak, że 0,003s to za mała róznica, aby na tej podstawie różnicować zawodników - przecież oni pojechali praktycznie tak samo szybko. Wyszło jakieś 5cm różnicy, z uwagi na sam wystrzał z pistoletu i odległość zawodników od startera - może powstać różnica 0,001-0,002s. (oczywiście, w F1 od lat mierzą z taką dokładnością i nie ma problemu).

Teraz, po pierwszej serii konkursu na dużej skoczni, Stoch ponownie najlepszy (i to jest chyba jego najlepszy skok ze wszystkich na tym obiekcie w ciągu ostatnich kilku dni). Jest ciaśniej niż w zeszłym tygodniu, ale jedną rzecz zauważyłem. Jako mistrz olimpijski, Kamil dostaje lepsze noty za skok (dziś - o 1,5pkt więcej od dwóch rywali, o 3pkt od kolejnych za nim). Było to już widać w drugim skoku na skoczni normalnej - mimo krótszego skoku niż w pierwszej serii, dostał dużo więcej punktów, kilka "20" i "19,5". Chyba przywilej mistrzów, ale też pokazuje jak nieobiektywne jest punktowanie. Przy zaciętym konkursie to może robić różnicę.

Martwi brak czwartego do brydża w drużynowym...:/

EDIT:

BRAWO KAMIL!!! A jeszcze większe Brawa - Dla KASAI !!! Fenomen po prostu! No i "niestety", przewaga w notach z pierwszej serii dała różnicę między złotem a srebrem. Z czwartym na poziomie okolicy 15 miejsca - spokojnie możnaby powalczyć o medal w drużynie, zwłaszcza w momencie gdy Austriacy zadziwiająco bez formy. Dziś świetnie Japończycy :)
Ostatnio edytowano So lut 15, 2014 20:51 przez Mexi, łącznie edytowano 2 razy
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Pieczar So lut 15, 2014 21:01  Re: ZIO Soczi 2014

Cóż można powiedzieć - brawo Kamil! Osiągnął coś, o czym Małysz zawsze marzył. Kto by pomyślał 4 lata temu, że tak to się wszystko potoczy. Cóż, jak narazie piękne igrzyska dla nas. Brawa też dla Kasaiego - w tym wieku srebro, nic tylko bić pokłony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez baron So lut 15, 2014 21:01  Re: ZIO Soczi 2014

Pięknie Kamil. Zapisał się w kartach historii jako 3 zdobywca dwóch złotych medali olimpijskich pod rząd. Ziobro i Kot na swoim poziomie, za to Piotrek bez formy. Kasai - Niesamowity skoczek. Japonia moim zdaniem nr.1 jeśli chodzi o złoto w drużynie.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Roxana So lut 15, 2014 21:15  Re: ZIO Soczi 2014

Po tym jak zachwiało Kamilem w powietrzu, to wiedziałam że będzie gorąco...i ta dramaturgia na koniec, z tego medalu się cieszę bardziej, niż z pierwszego ;)
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez slipstream So lut 15, 2014 21:31  Re: ZIO Soczi 2014

No i żeby było śmieszniej, drużynowo dzisiaj z beznadziejnym Zyłą byłoby srebro za Japończykami, a Austria zupełnie nie istnieje... Może być jeszcze ciekawie w poniedziałek.

Japonia 1031.4
Polska 993,1
Słowenia 979.1
Niemcy 964.9
Norwegia 964.7
Austria 940.7

@niżej: No nie ja to liczyłem, ale że Zyła skakałby dwa razy to jakoś trzeba mu coś policzyć, więc założenie optymistyczne jest takie, że gorzej by nie skoczył.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Mexi So lut 15, 2014 21:36  Re: ZIO Soczi 2014

Mnożysz Żyłę x2? Jeżeli tak, to tydzień temu przy Kubackim x2 byłoby złoto ;)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Patrick So lut 15, 2014 21:36  Odp: ZIO Soczi 2014

Kubacki na drużynówkę, nie ma wątpliwości.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez rolnik sam w dolinie So lut 15, 2014 21:43  Re: ZIO Soczi 2014

2 złote medale jednego dnia, coś pięknego. Brawa dla Stocha, teraz kolej Justyny na kolejny medal bez różnicy z jakiego kruszcu.
Przed olimpiadą wszyscy sie zastanawiali, że Źle iż Kubacki jedzie a nie Murańka. A tak naprawdę to bardzo trudna decyzja kogo wystawić do drużynówki obok Stocha, Ziobry i Kota. Kubacki ostatnio średni, Żyła dzisiaj też kiepsko, a Murańka na MŚ Juniorów prawie nie zaprzepaścił złotego medalu (na IO presja na wynik byłaby jeszcze większa). Mnie Żyła irytuje tym swoim dziwnym sposobem rozpoczęcia najazdu. Chyba w Willingen z tego zrezygnował, teraz do tego wrócił, po co ciągle tak kombinować i zmieniać? Wiadomo garbik musi być, żeby w wywiadach było się z czego pośmiać. Ogólnie to Żyła działa mi delikatnie na nerwy, brak ostatnio u niego takiego sportowego zacięcia. Nawet przy kiepskich wynikach lata dookoła zadowolony - co kto lubi, ale już wolę niezadowolonych Kota i Kubackiego po dobrych skokach, niż śmiejącego się Żyłę po kiepskich występach.
Wolałbym w drużynówce zobaczyć Kubackiego :]
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości