Piłka Nożna

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Duif So sty 23, 2016 10:49  Piłka Nożna

Jako, że na forum mamy wiele tematów o piłce nożnej, ale żaden aktualny (oprócz reprezentacji), pozwolę sobie otworzyć ogólny temat, do dyskusji na temat piłki nożnej - bez potrzeby tworzyć co roku nowe tematy, a dyskutować gdzie nie ma.
Zaczęła się kolejna runda w większości lig.
Dla nas ciekawostka z ostatniej kolejki jest fakt, że w Bayernie Lewandowski w końcu wykonał karnego wywalczonego przez nikogo innego jak Mullera. Pytanie tylko czy to jednorazowy zabieg, czy w Bayernie chcą mieć króla strzelców?
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek So sty 23, 2016 11:04  Re: Piłka Nożna

Wg mnie był to jednorazowy zabieg. Muller pytany po meczu, czy tak już będzie zawsze, migał się od odpowiedzi.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Arnulf So sie 27, 2016 22:08  Re: Piłka Nożna

Postanowiłem dzisiaj skorzystać z tego, że płacę za dostęp do Eleven i spędzić wieczór na oglądaniu meczu. Akurat stacja nadawała mecz ligi włoskiej Napoli vs Milan, to pomyślałem, że obejrzę Milika w akcji. I o ile piłka nożna często mnie zraża do siebie poprzez symulowanie fauli to taki mecz jak ten mógłbym każdemu polecić. Wynik 4:2 dla Napoli, 2 gole Milika, zwroty akcji, czerwone kartki. Bardzo fajny mecz. Wystarczy powiedzieć, że po pierwszej połowie Napoli prowadziło już 2:0 by po 10 minutach drugiej połowy było już 2:2. Ostatecznie jednak gospodarze nie stracili rozpędu i zdobyli trzeciego gola, po którym zawodnikom Milanu ewidentnie zaczęły puszczać nerwy i stąd 2 czerwone kartki. W ostatnich minutach padł jeszcze 4 gol dla Napoli, także w ciekawych okolicznościach, bo obrońca Milanu wybijał piłkę zmierzającą do bramki ręką i byłby rzut karny, gdyby nie błyskawiczna dobitka jednego z zawodników Napoli.

Co mnie ciekawi. To dlaczego Pepe Reina, bramkarz Napoli, próbował wyłapać piłkę ręką przy pierwszym golu dla Milanu? Strzał był z bardzo ostrego kąta, piłka przeleciała tuż obok nogi bramkarza, interwencja nogą byłaby na pewno skuteczniejsza niż próbowanie ręką.

Co mnie ciekawi po raz drugi to bramkarz Milanu. Jak komentator wspomniał, że ma tylko 17 lat to nie uwierzyłem i sprawdziłem tą informację. I faktycznie. Gianluigi Donnarumma ma 17 lat i w tym meczu miał kilka naprawdę świetnych interwencji.

Trzecia rzecz, która mnie ciekawi. Na tym Eleven nie ma w ogóle reklam... Czyżby przychody z wykupu transmisji były na tyle zadowalające, że stacja nie potrzebuje reklamodawców w przerwach meczu?
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez slipstream N sie 28, 2016 8:41  Re: Piłka Nożna

Po trzecie chyba tak. Bo jeśli nie, to wchodzić musiałyby w grę nieznane źródła finansowania. Ale raczej jak obserwuję, to sporo ludzi zdecydowało się w ten czy inny sposób wykupić Eleven więc może się to sprawdzać, tym bardziej że jest tak wiele rożnych opcji dostępu. Zwłaszcza z internetu, bo kupili to nawet ludzie którzy "szczycą się" tym, ze nie mają w domu telewizora. No ogólnie, nie popełniło Eleven samobójstwa w postaci zmuszania do dostępu poprzez satelitę i wykupywanie pakietów u operatorów, przez co zresztą było sporo negocjacji z Cyfrowym Polsatem, ale ostatecznie wyszło że to Eleven miało rację że postawiło na dostęp tylko za swój kanał, a nie godziło się na dołączanie go do wyższych pakietów.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kamikadze2000 Wt gru 13, 2016 13:44  Re: Piłka Nożna

Krysia cieszy się z kolejnej Złotej Piłki. Wygrał LM gdzie był królem strzelców. Przyczynił się do zdobycia przez Portugalczyków złota na ME (na jego nieszczęście zszedł przez kontuzję, ale mentalnie wzmacniał drużynę, jako lider i ten, który odwracał uwagę mediów od innych). Moim zdaniem tylko Luis Suarez mógł mu zabrać trofeum (najlepszy zawodnik PD pod każdym względem), a ten nie znalazł się nawet w czołowej trójce. ;) Wg mnie Messi powinien być co najwyżej czwarty. Gorsze staty od Suareza w PD, przegrana w LM, przyczynienie się do porażki Argentyny w Copa America (tam Suarez nie startował z powodu kontuzji, więc ciężko porównać). Bardzo daleko Lewandowski - słuszne stwierdzenie "Le cabaret!". Przykre... ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez slipstream Wt gru 13, 2016 13:50  Re: Piłka Nożna

No ok, rozumiem plebiscyty kibiców gdzie właściwie nie ma żadnych kryteriów, ale jak już firmuje to podobno poważna gazeta i daje niby poważne założenia... to wyniki są mocno niepoważne. I w sumie nie chodzi o zwycięzcę, ale jak bardzo nierówno są ustawieni zawodnicy na dalszych pozycjach.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cwiek N kwi 23, 2017 23:04  Re: Piłka Nożna

El Clasico chyba jedno z lepszych ostatnimi czasy. Świetne tempo mnóstwo sytuacji. Dziwię się tylko, że Królewscy poszli tak mocno do przodu w końcówce, gdyby się trochę cofnęli, utrzymaliby 2-2 i 3 punkty przewagi(plus jeden mecz do rozegrania). A tak to sytuacja mocno się komplikuję, w La Liga jeszcze będzie ciekawie :)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez baron So sty 13, 2018 18:57  Re: Piłka Nożna

Real przegrywa u siebie 1:0 z Villarreal :roll: 18 strzałów i ani jednego gola. Ciekawe czy zwolnią Zizou po tak lipnych wynikach w tym sezonie...
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cwiek So sty 13, 2018 19:18  Re: Piłka Nożna

I znowu ma przyjść nowy trener, który będzie budował wszystko od początku? Moim zdaniem sezon już i tak jest stracony. Jeśli Real ma odpaść z PSG, to odpadnie tak z Zizou za sterami jak i z innym szkoleniowcem. Powinni dać czas Zidane'owi do końca sezonu. Jak nie będzie żadnej poprawy, to od nowego sezonu powinien być nowy trener.

No chyba, że wyniki będą tak katastrofalne, że Real spadnie z miejsca premiowanego awansem do LM.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Saruto N sty 14, 2018 13:01  Re: Piłka Nożna

Zizou nie nadaje się na trenera i tyle. Carlo budował Real, a on i Benitez go zburzyli.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cwiek N sty 14, 2018 13:23  Re: Piłka Nożna

Saruto napisał(a):Zizou nie nadaje się na trenera i tyle. Carlo budował Real, a on go zburzył.


Równie dobrze można powiedzieć, że:
Nawałka nie nadaje się na trenera. Fornalik budował kadrę, a on tylko korzysta z pracy poprzednika.

Proszę Cię. Byle trener nie zdobywa dwa razu z rzędu LM, w tym w drugim sezonie także Mistrzostwa Hiszpanii. Real Zidane'a to swego czasu była najlepiej grająca drużyna świata.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez baron N sty 14, 2018 19:08  Re: Piłka Nożna

Ale mecz na Anfield! City już nie jest niepokonane! Pod koniec było gorąco, ale Live dało radę. Brawo!

Na tą chwile jedynie Barca nie zanotowała ani jednej porażki w lidze.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez Mexi Śr sty 17, 2018 0:12  Re: Piłka Nożna

A wydawało się, że jest bardzo blisko po tym, jak przegrywali już 2:0
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez baron So lut 17, 2018 20:23  Re: Piłka Nożna

Tak wygląda VAR według Anglików :haha:

Obrazek

Nieuznany gol Maty przeciwko Huddersfield Town FC
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez baron Wt lut 20, 2018 9:12  Re: Piłka Nożna

Niezłe zamieszanie było wczoraj w meczu Wigan - Man City. City sensacyjnie zostało pokonane przez 3 ligowca 1:0. Nie brakowało emocji, szczególnie tych negatywnych...

Przepychanki między trenerem Wigan a Guardiolą



Aguero udeżający Kibica



I brak czerwonej kartki przy faulu na Aguero(nie mogę znaleźć powtórki tej sytuacji)...

EDIT: O mam
https://streamable.com/r4hw6
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość