Piłka Nożna

Piłka nożna, siatkówka, wyścigi kolarskie, tenis, sporty walki...

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez lolek99 Pt kwi 20, 2018 11:34  Re: Piłka Nożna

@baron, doczekałeś się tego Wenger OUT.
Po sezonie Arsenal zmienia trenera, w końcu...
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez baron Pt kwi 20, 2018 13:24  Re: Piłka Nożna

Wróciłem do domu z uczelni i doznałem szoku. Lekko mówiąc pozytywna wiadomość, bowiem Arsene kompletnie się wypalił. Jednak z drugiej strony trochę smutno, że kończy się pewna era. Dzięki za wszystko panie Wenger.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez baron N maja 06, 2018 7:48  Re: Piłka Nożna

Sir Alex Ferguson w szpitalu - zdiagnozowano u niego krwotok mózgu. Jest w ciężkim stanie. :(

http://www.sport.pl/pilka/7,65080,23360 ... T_1Zdjecie

Szybkiego powrotu do zdrowia Panie Ferguson!
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez lolek99 N maja 06, 2018 10:26  Re: Piłka Nożna

Panie Ferguson, ma Pan najważniejszy mecz do wygrania!
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez baron Pn maja 14, 2018 8:42  Re: Piłka Nożna

Skończyła się dobra passy Barcelony i to w przedostatniej kolejce.... Mega mecz i brawa dla Levante.

W Premier League bez zaskoczeń w ostatniej kolejce. No może poza pierwszej wygranej Arsenalu na wyjeździe od dawien dawna i niesamowitej pogoni Tottenhamu w meczu z Leicester. Mecz równie dobry jak ten w Walencji.
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez J.P.S. Cz sie 09, 2018 22:06  Re: Piłka Nożna

Nareszcie dobry mecz legii :evil: Ile to zebrali czerwonych w ostatnich meczach?
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez cwiek Cz sie 09, 2018 22:20  Re: Piłka Nożna

Całą polską piłkę można tylko zaorać i czekać kilka lat na nowe plony. To obecne bagno będzie ciążyło tylko w dół, za kilka lat takie porażki jak dzisiaj będą codziennością.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez baron Pt sie 10, 2018 8:04  Re: Piłka Nożna

No, no, przegrać z mistrzem Luksemburga to nie lada wyczyn. I do tego na własnym stadionie. :twisted: Niech lepiej nie startują w Europejskich pucharach, bo tylko wstyd przynoszą.

A ten cały Trencin taki zły nie jest. Pogromca Górnika właśnie zdemolował u siebie Feyenoord 4:0 :twisted:
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez baron Cz sie 30, 2018 19:02  Re: Piłka Nożna

Od 2021 roku oprócz Ligi Mistrzów i Ligi Europy kluby będą rywalizować w trzecim turnieju. Według informacji „Bilda” w nowych rozgrywkach wezmą udział 32 zespoły. Dzięki temu Liga Europy zostanie zmniejszona z 48 drużyn do 32.


https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... ki/p53k43k

Szansa dla klubów z Ekstraklasy? :twisted:
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez cwiek Cz sie 30, 2018 19:39  Re: Piłka Nożna

Kto to będzie oglądał? Ja LE oglądam dopiero od półfinałów, no chyba, że jakiś hit się trafi we wcześniejszych fazach.

Chyba, że to będzie puchar dla wygranych z krajowych pucharów. Wtedy mogłoby to mieć sens. Coś na kształt dawnego PZP. Najlepiej bez fazy grupowej, od początku system pucharowy.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez J.P.S. So lut 09, 2019 11:48  Re: Piłka Nożna

Jak wielu zainteresowanych pewnie wie, pewne subforum Reddit zostało zamknięte. Czy jakaś dobra duszyczka dała by linka na priva gdzie teraz wędrują ludziska o podobnych zainteresowaniach :sad: z góry dziękuję
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez krisow Cz cze 06, 2019 10:37  Re: Piłka Nożna

Oglądaliście mecz w Lidze Narodów UEFA Portugalia - Szwajcaria? Byłem wielkim zwolennikiem VAR, ale co chwila dostaje takie decyzje, że już sam nie wiem o czym myśleć. Sędzia dyktuje karnego dla Portugalii, potem dostaje sygnał od VAR, że trzeba sprawdzać. Idzie, ogląda i... dyktuje karnego dla Szwajcarii, z akcji, która skończyła się dobre kilkanaście sekund wcześniej. I już pal licho, że aż tyle się cofają (swoją drogą gdyby w międzyczasie przerwano akcję i byłaby czerwona kartka to też się cofamy? Co z kartką, zostaje, anulujemy? Bo przecież gdyby był karny od razu podyktowany to nie byłoby takiej sytuacji.). Ale mówię pal licho, że tyle się cofają, bo dopiero po zatrzymaniu akcji, ale... Gdzie tam sędzia zobaczył karnego? Przecież Szwajcar potknął się o własne nogi.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez marrak Cz cze 06, 2019 15:23  Re: Piłka Nożna

VAR jest ok ale ludzie obsługujący go są do wymiany.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez cwiek Cz cze 06, 2019 17:28  Re: Piłka Nożna

O ile samo cofnięcie do wcześniejszego momentu akcji, czasami nawet dużo wcześniejszego mnie nie irytuje i trzeba przyjąć, że takie są zasady VAR-u, tak wczorajsze podyktowanie karnego to kpina z widowiska. Gość ma jak na dłoni, że Szwajcar potknął się o swoją własną nogę a i tak dyktuje karnego. Śmiech na sali.

Mnie już coś nie pasowało, jak po ujęciu, gdzie było widać, że Szwajcar wywrócił się bez niczyjej pomocy sędzia poprosił o kolejną powtórkę, tym razem z góry. Tak sobie wtedy pomyślałem, że podyktuje karnego i kilkanaście sekund później to zrobił.

A Portugalia może mieć marne wyniki pojedynczych meczów, w eliminacjach spisują się słabo ale jednak są w kolejnym finale. Co prawda Liga Narodów to nie EURO ale lepiej zagrać w finale niż spaść do Dywizji B ;)
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Diego Pt cze 07, 2019 8:42  Re: Piłka Nożna

Ogólnie wprowadzenie VARu jest dla piłki korzystne, ale zasady jego wykorzystania są bardzo mgliste i niedopracowane. Stosowanie VAR tylko do karnych, spalonych i bezpośrednich czerwonych kartek wyklucza możliwość korygowania ewidentnych błędów sędziów w innych sytuacjach. Nie mówię o pierdołach typu np. komu przyznać aut, ale potencjalnie istotne sytuacje, które sędziom umykają, związane choćby z ewidentnymi faulami w pozostałych strefach boiska, czy opuszczeniem przez piłkę pola gry są łatwe do zweryfikowania, a w tym momencie wprowadzają tylko nerwowość i poczucie niesprawiedliwości, bo w jednej chwili sędzia wyłapie jakiś twój minimalny kontakt z napastnikiem i przyzna karnego, a za chwilę nie zauważy, że ktoś wycina cię na 18 metrze i nic z tym nie zrobisz. Inna sprawa, że sędziowie oglądają te powtórki, a ostateczne decyzje są czasem wciąż od czapy.

Inna sprawa to absurdalne marnowanie czasu na VAR. Ile razy sędzia stoi na środku boiska przez 2-3 minuty i słucha jak mu ktoś coś tłumaczy na słuchawkę, po czym i tak idzie do ekranu i spędza kolejne minuty na oglądaniu powtórki. To jest nielogiczne. Jeżeli sędzia nie dostaje na ucho szybkiego i jasnego komunikatu to niech idzie od razu do tego ekranu i sam zobaczy co się stało.

Ja od samego początku jestem za tym, żeby to nie sędzia decydował o tym, czy korzysta z VARu, ale żeby drużyny miały 2-3 weryfikacje na żądanie. Zawodnik sam najlepiej wie, czy kogoś kopnął/został kopnięty, albo czy zagrywał ręką. Jak drużyna ma poczucie, że sędzia na boisku podjął nieprawidłową decyzję to powinni móc ją podważyć. Inaczej sędziowie dalej będą mieli nadmierną swobodę interpretacji.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny sportu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości