GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez add70 Pn maja 30, 2011 9:36  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

A jednak startował z 9 pozycji a nie z 10 więc uważam że można by to poprawić. Podobnie jak poprawia się punkty za ewentualne zmiany ostatecznej pozycji po wyścigu w wyniku nałożenia różnych kar.

edit
nie oglądałem kwalifikacji do końca ale z tego to czytam to Hamilton miał 7 czas, który został mu anulowany za ścięcie szykany i stąd 9 pozycja na starcie. Perez nie miał wcale czasu w Q3 więc nie wiem skąd to 10 miejsce Hamiltona w kwalifikacjach. Więc albo przyjmijmy że zajął 7 miejsce zgodnie z "Qualifying Classification" dostępnym na stronie FIA albo 9 miejsce na grid, bo jak widzę co portal to inne miejsce w lokalnych statystykach Hamiltona w kwalifikacjach :-D
add70
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 19:02
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Maraz Wt maja 31, 2011 16:31  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Ok, to P10 Hamiltona rzeczywiście było błędem z naszej strony w wynikach kwalifikacji - teraz widzę, że na f1.com i forix.com w wynikach kwalifikacji Lewis jest P9 i tak powinniśmy go policzyć. Różnica w cenie wyszłaby jednak najmniejsza możliwa (jeden punkt "kwalifikacyjny", czyli $120.000), a że niestety zanim tu zajrzałem było już ponad godzinę po zdjęciu blokady, więc nieuczciwie byłoby teraz przeliczać ceny, gdy ktoś mógł już coś kupić.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez add70 Wt maja 31, 2011 19:07  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Okej ale można by pomyśleć o ewentualnej korekcie we wzorze na wyliczenie ceny tak by kwalifikacje odgrywały jednak mniejsza rolę. Oczywiście od przyszłego sezonu.
add70
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 19:02
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez ger@ So cze 11, 2011 16:42  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

W typerze nie mogę wybrać Pedro de la Rosy, widnieje tam wciąż Sergio Perez.
Obrazek
Avatar użytkownika
ger@
 
Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 16:04
Lokalizacja: http://www.GeneRally.pl
GG: 6245919

Postprzez Voltare So cze 11, 2011 16:45  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

A tak czysto teoretycznie sądzisz że Pedro ma szanse na punkty ? :)
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Maraz So cze 11, 2011 17:11  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Jeśli się okaże, że Pedro dłużej pojeździ, to po Kanadzie zostanie dodany do GPM i będzie go można kupić i typować.
Natomiast w Kanadzie zadziała kierowca rezerwowy w tych zespołach, które mają w głównym składzie Pereza.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez ger@ So cze 11, 2011 17:21  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Voltare napisał(a):A tak czysto teoretycznie sądzisz że Pedro ma szanse na punkty ? :)

Sądzę, że nie :-D ale zgłosiłem, bo niektórzy być może sądzą inaczej :smile:
Obrazek
Avatar użytkownika
ger@
 
Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 16:04
Lokalizacja: http://www.GeneRally.pl
GG: 6245919

Postprzez TimOOv Śr sie 24, 2011 19:48  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Czy w wypadku QNicka zadziałają kierowcy rezerwowi?
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez dycjusz Śr sie 24, 2011 20:37  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Dobre pytanie TimOOv.
Ale odpowiedz jest bardzo prosta i znajduje się w regumalnie:

"Istnieje także możliwość posiadania opcjonalnego kierowcy rezerwowego. Umożliwia on zdobywanie punktów w sytuacji, gdy jeden z naszych głównych kierowców ulegnie kontuzji lub z powodu jakiejś choroby nie będzie mógł wystartować w jednym lub w kilku wyścigach (nie dotyczy rozwiązania kontraktu pomiędzy kierowcą i zespołem przed zakończeniem sezonu lub planowej rotacji kierowców, jak to miało np. miejsce w Red Bull w sezonie 2005 czy nie spełnienia zasady 107% w kwalifikacjach). Jako że kierowca rezerwowy może się przydać tylko w wyjątkowych sytuacjach, jego cena jest niższa niż w przypadku głównych kierowców. Przed rozpoczęciem sezonu za rezerwowego (wybieranego z listy normalnych kierowców) zapłacimy 35% normalnej ceny, natomiast w trakcie sezonu 70%. Zwrot w przypadku zmiany rezerwowego wynosi 40% normalnej ceny."

Dlatego jeśli posiadasz Quick Nicka to lepiej go zmień.;]

Pozdrawiam.
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Postprzez pyciek Śr sie 24, 2011 21:33  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Ok więc dodałem już Bruno Senne i można go kupić za połowę wartości bolidu Renault. W ramach formalności jeżeli ktoś ma Nicka Heidfelda w składzie to nie będzie uwzględniany w tym przypadku kierowca rezerwowy.
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez TimOOv Cz sie 25, 2011 23:19  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Dycjuszu,
Mam w zwyczaju prowokować dyskusję, tym razem mi się to udało. Miałem głęboką nadzieję, że ktoś przytoczy punkt regulaminu, tak bym mógł go rozpocząć rozmowę na następujący temat:

Przytoczony przez ciebie punkt zawiera nazwę nieostrą, którą jest kontuzja (choroba) trwająca kilka wyścigów. Przyjmijmy hipotetyczną sytuację, że RK miał wypadek po pierwszym GP i pauzuje do końca roku.

W którym momencie punkt ten przestaje obowiązywać? (w sensie kiedy mija kilka wyścigów)
Co w wypadku gdy z powodu choroby kontrakt zostanie rozwiązany?
Jeżeli z przeczytaniem tego tekstu miałeś jakiekolwiek problemy udaj się do okulisty po okulary
TimOOv
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 23:33
Lokalizacja: I tak nie wiecie gdzie to jest

Postprzez Tango Wt wrz 13, 2011 16:20  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Witam. Mam problem. Od dwóch GP nie potrafię zmieniać składników i typowań. Teoretycznie wszystko gra. Np. pod okienkiem z silnikiem mam pasek z wyborem innych silników, wybieram inny silnik i klikam na zatwierdzenie zmiany. I nic. Składnik się nie zmienia. Podobnie z typowaniem. Zmieniam typowanie i po naciśnięciu zatwierdzenia nowe typowanie nie zatwierdza się. Od dwóch GP nic nie mogę zmienić. Proszę o podpowiedz co to może być.
Dzięki.
Tango
 
Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 14:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez Pepik Cz wrz 15, 2011 10:18  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Masz włączone automatyczne logowanie czy zawsze logujesz się do gry ręcznie? Jeśli to pierwsze to spróbuj się wylogować a jeśli nie pomoże, to musisz chyba napisać do Lukasa albo Zajceva, bo chyba to oni teraz prowadzą grę od strony tech.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Lukas Cz wrz 15, 2011 13:12  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Spróbuj zmienić skład na innym sprzęcie, musimy wykluczyć, czy problem dotyczy konta, czy komputera - potem będziemy myśleli dalej :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Tango Wt wrz 20, 2011 21:44  Re: GPM 2010 - sprawy organizacyjne i techniczne

Dzisiaj dokonałem zmiany składu, ale na innym kompie, więc jest jakiś problem u mnie.
Tango
 
Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 14:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grand Prix Manager

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości