Dyskusje między weekendami GP

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez bukuć Cz lis 11, 2010 13:59  Re: Dyskusje między weekendami GP

Christoff.w - sorry , ale czy ty jesteś normalny? :shock: . Nie chcę Cię obrazić , ale ja mając mniej kasy od ciebie i zdecydowanie gorszy start jestem od ciebie wyżej o 100 pozycji i chcę sobie dokupić 3 składnik Red Bulla...Oczywiście to twoja decyzja , ale mógłbyś się trochę zastanowić.
Jestem w uprzywilejowanej sytuacji mając ponad 27 milionków Hama , Weba , RB6 i F10 . Zapewne wymienię F10 na RB6 , a dublecik smakowałby słodziutko :grin:
Ostatnio edytowano Pt lis 12, 2010 13:37 przez bukuć, łącznie edytowano 1 raz
Poznajcie moje poglądy:
Jestem McLarenowcem
Avatar użytkownika
bukuć
 
Dołączył(a): N sty 17, 2010 18:46

Postprzez marcin.p90 Pt lis 12, 2010 11:14  Re: Dyskusje między weekendami GP

A ja chyba zaszaleję i wybiorę 4xRBR na ostatnie GP :)
marcin.p90
 
Dołączył(a): Wt mar 02, 2010 16:42

Postprzez christoff.w Pt lis 12, 2010 23:20  Re: Dyskusje między weekendami GP

bukuc- przeciez napisale ze specjalnie pozostalem z Renault tak dla zasady(lojalnosc wobec polaka,rozumiesz? ;)) i od polowy sezonu nie zmienialem skladu bo to tylko zabawa a nie za wszelka cene aby wygrac! Postawilem na Renault,pozniej dokupilem Ferrari i tak sobie jade do konca.Poprostu byc albo nie byc i to z jednym teamem(ok,dwoma) i to byla naprawde frajda!prawie jak w realu sie przezywalo bo byly wzloty i upadki choc wiecej tych drugich :-P Renault tez jest jedne i nagle nie moga sie zmienic w RBR czy Ferrari dlatego takie skakanie z teamu na team bylo dla mnie glupie choc wiem ze w sumie na tym polega strategia w tej grze aby wygrac,ale nic wiecej a mi na wygranej w taki sposob nie zalezy.Chcialbym postawic w przyszlym roku tez na jeden zespol i sprobowac nim wygrac nie zmieniajac nic do konca.Wiem ze bedzie to trudno,wrecz nie mozliwe ale co tam :) Czy to jest takie nie normalne,byc moze ale chyba moglem i moge,prawda? Pozdro i zycze 161pkt w Abu Dhabi. ;)


p.s: zauwazylem ze nikt w tym roku nie trafil maxa.Najblizej byl ktos tam w gp Niemiec ze 156pkt na koncie.Niezle,gratulka.:)
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez luk7779 Pt lis 12, 2010 23:41  Re: Dyskusje między weekendami GP

teraz mam taki skład:
Hamilton/Webber/RBR/Ferrari i 13 mln do zagospodarowania :grin:
moze cos zmienic przed ostanim gp?
luk7779
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 14:06

Postprzez bukuć So lis 13, 2010 12:27  Re: Dyskusje między weekendami GP

Hmm... ewentualnie radziłbym Ci zmienić WEBa na VET chociaż to raczej zbędne.
Mam taki sam skład jak ty , ale o 14 mln więćej i wymienię Ferkę na RBR. Jak starczy Ci kasy , to wymień Ferkę na Maka.To jest zdecydowanie druga siła.
I have got:
WEB+HAM+FER(RBR)+RBR .
Wymieniam F10 na RB6 , myślę , żę nie spajacują , bo w zasadzie nie ma gdzie wypaść , silniki nie powinny zaszwankować , a jak zwiedzą pobocza to wrócą , mają przewagę :D .
Poznajcie moje poglądy:
Jestem McLarenowcem
Avatar użytkownika
bukuć
 
Dołączył(a): N sty 17, 2010 18:46

Postprzez Arya So lis 13, 2010 12:50  Re: Dyskusje między weekendami GP

A ja mam skład VET/ALO/RBR.RBR i ponad 48 mln do rozdysponowania :-D I nie wiem co począć z Fernando, Ferrari nie wygląda tu najlepiej, można by wymienić go na Webbera. Tylko cały skład RBR to ryzyko, mimo że wydają się tu bardzo mocni. Cóż, ja chcę tylko zostać w top 100, więcej niż 12 miejsc stracić więc nie mogę. Ciężka decyzja :-)
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez Pepik Pn kwi 11, 2011 16:24  Re: Dyskusje między weekendami GP

Spróbuję może ponownie rozruszać ten wątek i zapytam: czy są już jakieś osoby, które po zakończeniu FW poświęcą swoje punkty za zarządzanie i zresetują skład? :-)

Ja znajduję się w tej chwili w dość niezręcznej sytuacji, ponieważ moja strata do liderów jest już dość znaczna (gz dla tych, którzy jednak zaufali McL :wink: ). Aczkolwiek trochę mi szkoda punktów, które do tej pory zdobyłem (72) i zdobędę w Chinach.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez dycjusz Pn kwi 11, 2011 16:32  Re: Dyskusje między weekendami GP

Myśle, że kwestie resetu zaczną rozstrzygać po 3-cim GP... Jak bedziemy mieli już dokładny obraz cen składników i tego co możemy z niego sklecić...;] narazie to tylko gdybanie..
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Postprzez Pepik Pn kwi 11, 2011 16:46  Re: Dyskusje między weekendami GP

No tak, ale być może już na tę chwilę są managerzy, którzy kompletnie nie trafili ze składem (kupili np. składniki Mercedesa albo drogiego Webbera/Alonso) i ich jedyną nadzieją na przyzwoity jeszcze wynik i miejsce jest reset składu.

Jedno natomiast jest pewne - drugi rok z rzędu wczesny zakup McLarena w dużym stopniu wpłynie na końcowe rezultaty.
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez Kara Nocny Cień Pn kwi 11, 2011 19:30  Re: Dyskusje między weekendami GP

jeżeli MC i Renia dojadą wysoko reset będzie prawie, że nie opłacalny bo po restarcie będzie ich stać co najwyżej na 1 składnik...

Jeżeli ktoś zdobędzie circa 100-120 pk z czego w najlepszym wypadku połowę straci to będzie miał stratę do lidera w granicach 150pk i gorszy skład !

Na prawdę nie wiem jak doszliście do tego, by zabierać punkty... i jaki cel ma w obecnej formie faza wstępna? Cyba tylko zdołować tych co nie trafili ze składem :D

Mam nadzieje, że od następnego roku zniknie faza wstępna w ogolę albo skróci się ją do 1-2 wyścigów, wówczas to miało by sens... cena składników nie poszybuje w kosmos i szybciej zacznie sie zarabiać...

Oczywiste jest to, że jako ktoś trafił skład, zawsze będzie w uprzywilejowanej sytuacji i żadne fazy wstępne tego nie zmienią, jedyne co może uratować nietrafiony skład to sytuacje na torze typu kraksa faworytów, deszcz, pech, awarie w pierwszych wyścigach czyli czynnik losowe.

Jestem za "uwolnieniem rynku", wszystko co podlega regulacji "władzy" jest złe !! :D
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez atb Wt kwi 12, 2011 16:13  Re: Dyskusje między weekendami GP

Moje odczucia na gorąco są bardzo podobne do uwag przedmówczyni. Reset zupełnie się nie opłaca. Strata 60-90 punktów będzie nie do odrobienia, tym bardziej, że "nowe otwarcie" trzeba będzie zrobić po nowych cenach. Lepiej już teraz zupełnie nie trafiony, ale drogi składnik lub kierowcę (Mercedes i w mniejszym stopniu Williams, Toro Rosso) sprzedać za 75 proc. wartości, a nie czekać na "pofazowstępne obniżki cen".

Ale poczekajmy do końca sezonu i wątku z podsumowaniem, gdzie będzie można to na spokojnie przedyskutować (może do tego czasu wymyślimy jakiś złoty środek).
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez patgaw Wt kwi 12, 2011 17:07  Re: Dyskusje między weekendami GP

atb napisał(a): Lepiej już teraz zupełnie nie trafiony, ale drogi składnik lub kierowcę (Mercedes i w mniejszym stopniu Williams, Toro Rosso) sprzedać za 75 proc. wartości, a nie czekać na "pofazowstępne obniżki cen".


Ja tak w 2009r zrobilem. Mialem sklad jakis drogi, i po 1 wyscigu wystarczylo mi zeby zamienic go na 4x Brawn :D
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez lukasz12 Wt mar 20, 2012 17:22  Re: Dyskusje między weekendami GP

Moze by tak ozywic ten temat? :smile:
Ja na GP Malezji przeprowadze gruntowny remont teamu, najwazniejsza zmiana bedzie wymiana Ferrari na Lotusa i Force India na Williamsa, wymienie tez Kovalainena na Hulkenberga, z obecnego skladu zostawie tylko Pereza :wink:
To jest gokart: ma 4 kola i silnik...
lukasz12
 
Dołączył(a): So cze 18, 2011 18:10

Postprzez marwoj666 Wt mar 20, 2012 18:28  Re: Dyskusje między weekendami GP

Ja u siebie zmienię silnik FI na Saubera, zastanawiam się nad wymianą Hulkenberga na Pereza ale zostawię go jeszcze na Malezję :-)
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez Lysy Wt mar 20, 2012 19:38  Re: Dyskusje między weekendami GP

Jedyne co w swoim dotychczasowym składzie na ten sezon Ricciardo, Perez, Mercedes, Force India zmienie to silnik, ładnie Sauber pojechał Australie więc im zaufam na Malezje :) Myślałem że to Fi od samego początku mocno zaatakuje, ale jednak zmieniam.
Avatar użytkownika
Lysy
 
Dołączył(a): So sie 07, 2010 16:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grand Prix Manager

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości