GP Abu Zabi 2010

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez TroniC N lis 14, 2010 20:03  Re: GP Abu Zabi 2010

Debiutancki sezon na plus. Tym bardziej ze przedostatni wyścig schrzaniłem typerkę (ach ten Robercik), a o ostatnim wyścigu sezonu przypomniałem sobie dziś (!) i musiałem startować znowu z dziadowskim typowaniem...
Podsumowując: pozycja 19 w klasyfikacji ogólnej i 3 w debiutantach... Macie szczęście ze typowanie zawaliłem... ;)
Wielkie dzieki dla McLarem-a za wskazówki i dyskusje przed, podczas i po GP. ;)
Czemu ta przerwa taka dluuuuuugaaaa!?
PozdR!
TroniC
 
Dołączył(a): N maja 30, 2010 21:00

Postprzez baron10 N lis 14, 2010 20:04  Re: GP Abu Zabi 2010

To był ciężki i ostatecznie przeciętny sezon dla zespołu FSO Żerań.
88 miejsce w klasyfikacji generalnej więc mogę pocieszać się 15 miejscem w typowaniu i wyścigiem GP Europy ukończonym na podium.
Zabawa była jednak świetna.
Gratulacje dla zwycięzców.
baron10
 
Dołączył(a): N paź 07, 2007 10:01

Postprzez bukuć N lis 14, 2010 20:17  Re: GP Abu Zabi 2010

O całym sezonie wypowiem się w oddzielnym temacie.Może go założę, może ktoś inny. Myślałem po Niemczech , że wszystkie głupie błędy to przeszłość.Otóz nie.Wymieniłem ALO na HAM na Monzy ... i VET na WEB , gdy ten zaczął jeździć.Jednak przełómem było kupno F10 na Silver i o ile po wyścigu miałej jakieś 18 pkt to w Hocke już 106. Dziś wynik niewiele gorszy.Uzbierana kasa pomogła mi zamienić F10 na RB6 z oczekiwaniami na jakieś 35-40 pkt ze składnika. No , teraz poszło słabo , ale cieszę się z wygranej Vettela.Co prawda chłop ma czas , ale może stanie się drugim Schumim :D ? Oby nie - wystarczą mu chyba 3-4 tytuły , nie 7 :twisted: .
99 pkt , to nawet nieźle , bo oczekiwałem w trakcie wyścigu na 70-80 , ale w ogólnym rozrachunku 120 mogło wpaść.
Sezon jak u Sebastiana - wzloty i upadki , jednak 2-ga część sezonu dużo lepsza i jeżeli po fazie wstępnej byłem 1505 , to 634 miejsce jest raczej sukcesem.Warto odnotować, że po Hocke zaliczyłem tylko 1 spadek - 6 miejsc w dół po Interlagos . Podskoczyłem jednak o 32 pozycje.Po cichu jednak liczyłem na TOP600 lub nawet TOP500. Trudno , wiem jakie błedy popełniłem i liczę na lepszy start w 2011r.
Poznajcie moje poglądy:
Jestem McLarenowcem
Avatar użytkownika
bukuć
 
Dołączył(a): N sty 17, 2010 18:46

Postprzez gregoff N lis 14, 2010 20:51  Re: GP Abu Zabi 2010

27 miejsce. Błąd taktyczny popełniłem kiedy dwa wyścigi temu kupiłem Maki zamiast zostać przy RB. Co prawda w Korei bez punktów, ale potem już tylko RB się liczył.

Ale i tak jestem zadowolony:) Dobry sezon z górami i dołami (już spadałem koło 200 nawet miejsca) i bardzo dynamiczny, można się było wykazać zmysłem taktycznym:)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez krisow N lis 14, 2010 21:25  Re: GP Abu Zabi 2010

Bardzo dobry sezon, 10 miejsce w generalce plus 3 miejsce założonej przeze mnie ligi prywatnej. Jeszcze wczoraj myślałem nad koncepcją Vettel, Hamilton i Mclareny, ale ostatecznie bałem się ryzyka. Byłoby pewnie wyżej. Dla mnie decydujące były dwa fakty. Bardzo dobry wybór na początku roku (Alonso i Rosberg) oraz kupno 100% Mclarena przed GP Turcji. Ogólnie bardzo dynamiczny sezon, można było nieźle się nakombinować.

PS. I pokonanie rodzonego brata (ten z postu wyżej ;)
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Arya N lis 14, 2010 22:42  Re: GP Abu Zabi 2010

Ogółem to GP: 106 pkt, w tym 19 za typowanie, awans o 10 oczek. Cóż, 79 miejsce, może szału nie ma, ale jak na moje ambicje, i na fatalny początek sezonu (835 po fazie wstępnej) to jest w porządku 8-) Moim celem było utrzymanie się w top 100 i celem osiągnięty z nadwyżką :-) To mój najlepszy wynik w sezonie, można powiedzieć, że stopniowo pięłam się w górę. Co prawda, niepotrzebnie wymieniałam teraz Alonso na Webbera, ale straciłam na tym 2 pkt i jedną pozycję.
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez christoff.w Pn lis 15, 2010 1:27  Re: GP Abu Zabi 2010

budyn- Ja tez czasami się cieszyłem z wyniku ze względu na GPM a nie na swoje osobiste preferencje ;)


p.s: czy kasa za to gp bedzie w ogole wyplacana czy to juz nie ma sensu? Pytam bo nie wiem,gram 1szy raz.Dzieki.

:)
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez Campeon Pn lis 15, 2010 9:39  Re: GP Abu Zabi 2010

W jakim celu miałaby być wypłacana kasa, skoro następny sezon zaczynamy wszyscy z takim samym budżetem? Chcesz może wybudować własną siedzibę za zarobione pieniądze? :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MaxKapsel Pn lis 15, 2010 11:13  Re: GP Abu Zabi 2010

Co za ciemność mnie ogarnęła, żeby przed ostatnim wyścigiem zamienić Vettela na Alonso :?
No i przez to w ostatnim wyścigu 14 oczek w dół, w ogóle końcówkę sezonu miałem do d... :(
Ostatecznie 83 miejsce ogółem, 12 w debiutantach (a w pewnym momencie byłem już na podium, echh...) no i współdzielone 3-ie w "lokalnej" lidze... Mogło być jednak dużo lepiej...
Chociaż z drugiej strony jak widzę wyżej komentarze ludzi zadowolonych z ileś tam setnego miejsca, no to może nie było tak tragicznie... :wink:
MaxKapsel
 
Dołączył(a): Wt mar 09, 2010 10:00

Postprzez Anderis Pn lis 15, 2010 15:42  Re: GP Abu Zabi 2010

Suma punktów zdobytych przez twój zespół
w GP Abu Zabi:
87 (składniki) + 17 (typowanie) = 104

Awans o jedną lokatę na 63 pozycję. Rozważałem zakupienie McLarena, co chyba dałoby mi ciut więcej punktów, ale ostatecznie nie jest źle. Pierwszy raz udało mi się ukończyć sezon w Top100 w klasyfikacji generalnej (to trzecia edycja GPM, w której biorę udział), co było moim celem od samego początku, więc jestem zadowolony. Pomyśleć, że po fazie wstępnej byłem w okolicach 1000 miejsca. :twisted: Jednak udało się bardzo dobrze wykorzystać reset składu i wylądowałem całkiem wysoko. Właściwie to od tamtego momentu zdałem sobie sprawę, jak wiele błędów popełniałem wcześniej. Myślę, że w sezonie 2011 będę już znacznie groźniejszy dzięki zdobytemu doświadczeniu i wyeliminowaniu tych błędów. :evil: Nie błysnąłem szczególnie w żadnym konkretnym wyścigu, czy pobocznej klasyfikacji, cieszy mnie równa forma utrzymywana przez cały sezon. :-)

Cele na rok 2011? Żeby nie być zbyt buńczucznym w zapowiedziach, a zarazem nie spoczywać na laruach, powiedzmy, że chcę po prostu poprawić swoją pozycję z tego roku. :)
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez SirKamil Pn lis 15, 2010 22:52  Re: GP Abu Zabi 2010

biCampeon napisał(a):W jakim celu miałaby być wypłacana kasa, skoro następny sezon zaczynamy wszyscy z takim samym budżetem? Chcesz może wybudować własną siedzibę za zarobione pieniądze? :wink:


Przy remisie na punkty rozstrzyga ilość kasy na koncie?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez christoff.w Wt lis 16, 2010 1:28  Re: GP Abu Zabi 2010

Czy nagroda i jaka za wygranie GPM zostala juz oficjalnie przyznana? ;)
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez Pepik Wt lis 16, 2010 8:11  Re: GP Abu Zabi 2010

christoff.w napisał(a):Czy nagroda i jaka za wygranie GPM zostala juz oficjalnie przyznana? ;)

Pewnie jeszcze nie. W tamtym roku wszelkie formalności trwały około dwóch tygodni. A jeśli już Maraz dopnie wszystko na ostatni guzik to wzorem lat ubiegłych prawdopodobnie pojawi się krótki news na głównej z podsumowaniem sezonu w GPM i gratulacjami dla zwycięzców :)
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Poprzednia strona

Powrót do Grand Prix Manager

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron