GPM 2013

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez dycjusz Pt gru 06, 2013 22:31  Re: GPM 2013

Hmm.. musiabym zrobic dokladniejsze wyliczenia.. jak i co to moze dac.. aczkolwiek na pierwszy rzut oka to przy Twoim przeliczniku (104 000- 1pkt) to moze zbyt drastycznie wplynac na dynamike rozgrywki oraz koncowy rezultat.. ale raczej w samej czolowce..

Dla przykladu.
Zazwyczaj managerowie, ktorzy sa na czele rozgrywki podjeli dobre decyzje w odpowiednim czasie. Z tego tytulu maja wiecej punktow co za tym idzie wiecej pieniedzy i najprawdopodobniej szybciej dorobia sie optymalnego skladu np. Po 12 GP.
Inny manager tymczasem walczacy o top: 200, top 500 liczy kazdy grosz, czesciej zmienia skladniki, zeby nie stracic kontaktu z zespolami przed nim i do optymalnego skladu dochodza dopiero w okolicach 16-18 GP...

Czyli sytuacja jak w zyciu.. Ci co maja duzo, beda mieli wiecej, a Ci co sa z tyl, beda kopani w d**psko;)

Ale jak powiedzialem. Zrobi sie jakas symulacje;)

Pzdr.
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Postprzez chmiel Pt gru 06, 2013 22:37  Re: GPM 2013

balonowy886 napisał(a):Ja bym wprowadził tylko jedną zmianę.
A mianowicie na koniec sezonu, po ostatnim wyścigu, zamieniałbym pozostałą na koncie kasę na punkty, czyli 104 000 $=1 pkt.
w ten sposób gracze, którzy robili przemyślane zakupy zyskiwaliby kilka pkt i do samego końca nie byłoby wiadomo kto jest zwycięzcą.
Bo niektórzy kończą grę z 2 000 000 $ na koncie a inni z 52 000 000 na koncie.

Ja jestem zdecydowanie na nie. Poza tym, że to jeszcze bardziej rozciągnie stawkę zamiast ją zbić, to trzeba raczej graczom pomóc w podejmowaniu ryzyka, a nie jeszcze utrudniać taki wybór i spowodować, że prawie nikt nie będzie ryzykował. Jeśli już robić jakieś zmiany w GPM-ie, to takie, aby zrobić grę bardziej dynamiczną, a nie bardziej stateczną i powolną.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez RaF1al Pt gru 20, 2013 15:55  Re: GPM 2013

Czy coś wiadomo co z nagrodami za sezon 2013?????????????
RaF1al
 
Dołączył(a): Śr kwi 30, 2008 18:01

Postprzez balonowy886 Pn gru 30, 2013 14:49  Re: GPM 2013

chmiel napisał(a):Ja jestem zdecydowanie na nie. Poza tym, że to jeszcze bardziej rozciągnie stawkę zamiast ją zbić, to trzeba raczej graczom pomóc w podejmowaniu ryzyka, a nie jeszcze utrudniać taki wybór i spowodować, że prawie nikt nie będzie ryzykował. Jeśli już robić jakieś zmiany w GPM-ie, to takie, aby zrobić grę bardziej dynamiczną, a nie bardziej stateczną i powolną.


Ale zwróć też uwagę na fakt, że gracz, który w "porównaniu wartości zespołów" - czyli z dobrym zespołem i prawdopodobnie największą liczbą $ w "łącznej klasyfikacji pkt" jest dopiero 40!
Myślę, że taki zabieg zbiłby właśnie stawkę i trzymał w napięciu do ostatniego wyścigu, bo jak zaznaczył Dycjusz:

dycjusz napisał(a):Zazwyczaj managerowie, ktorzy sa na czele rozgrywki podjeli dobre decyzje w odpowiednim czasie. Z tego tytulu maja wiecej punktow co za tym idzie wiecej pieniedzy i najprawdopodobniej szybciej dorobia sie optymalnego skladu np. Po 12 GP.
Inny manager tymczasem walczacy o top: 200, top 500 liczy kazdy grosz, czesciej zmienia skladniki, zeby nie stracic kontaktu z zespolami przed nim i do optymalnego skladu dochodza dopiero w okolicach 16-18 GP...


Czyli Ci co dorobią się dobrego zespołu po np 12 GP to praktycznie już do końca trzymają się go. I tak np w tym roku ja już od ok 14-15 GP wiedziałem kto będzie w pierwszej trójce i nawet 2 GP przed końcem sprzedałem Webbera, żeby przykombinować i liczyć na szczęście, że taki Rosberg dojedzie na 2 miejscu a Webber nie i tym samym zyskam i punkty i kasę.
balonowy886
 
Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 20:30

Postprzez dycjusz Pn gru 30, 2013 15:42  Re: GPM 2013

balonowy886 napisał(a):
Czyli Ci co dorobią się dobrego zespołu po np 12 GP to praktycznie już do końca trzymają się go. I tak np w tym roku ja już od ok 14-15 GP wiedziałem kto będzie w pierwszej trójce i nawet 2 GP przed końcem sprzedałem Webbera, żeby przykombinować i liczyć na szczęście, że taki Rosberg dojedzie na 2 miejscu a Webber nie i tym samym zyskam i punkty i kasę.


hmm.. Tutaj delikatnie podchodziłbym do tego "przykombinowałem i zyskałem". Bo jesteś jednym z wielu, który mieli ten"optymalny" skład już 12-14 GP.

Żeby nie być gołosłownym to poświęciłem troche czasu i zrobiłem taką symulację.
Zawarłem w niej 30 teamów w klasyfikacji końcowej sezonu 2013. Przeliczyłem wartość zespołu odjąć składniki zespołu i uzyskałem stan gotowki na zakończenie sezonu. Pieniądze przelczyłem w stosunku 1 000 000 $= 1 pkt.
Zamieszcze arkusz, zeby każdy mógł pobrać plik i zobaczyć jak wyglądają wyniki owej zmiany. (druga zakładka zawiera klasyfikację po przeliczeniu. Pierwsza przed)

https://www.dropbox.com/s/lye1ss38iir5k ... ikacja.xls
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Postprzez chmiel Pn gru 30, 2013 16:47  Re: GPM 2013

balonowy886 napisał(a):
chmiel napisał(a):Ja jestem zdecydowanie na nie. Poza tym, że to jeszcze bardziej rozciągnie stawkę zamiast ją zbić, to trzeba raczej graczom pomóc w podejmowaniu ryzyka, a nie jeszcze utrudniać taki wybór i spowodować, że prawie nikt nie będzie ryzykował. Jeśli już robić jakieś zmiany w GPM-ie, to takie, aby zrobić grę bardziej dynamiczną, a nie bardziej stateczną i powolną.


Ale zwróć też uwagę na fakt, że gracz, który w "porównaniu wartości zespołów" - czyli z dobrym zespołem i prawdopodobnie największą liczbą $ w "łącznej klasyfikacji pkt" jest dopiero 40!

Ale co w tym złego? Bo naprawdę nie mam żadnego pomysłu, szczerze mówiąc. Zdobył mniej punktów niż 39 innych zespołów, więc znalazł się też za nimi w generalce. Całkowicie normalna i zrozumiała rzecz.

Ja jestem za tym, aby o końcowej klasyfikacji decydowały tylko i wyłącznie zdobyte punkty. Nieważne, czy gracz był przy tym oszczędny czy wręcz odwrotnie i szastał kasą. Bo co to ma za znaczenie? Liczy się wynik. Kto zdobędzie więcej punktów, jest wyżej w klasyfikacji. Tak jak w F1. Poza tym powtórzę: Jeśli już robić jakieś zmiany w GPM-ie, to takie, aby zrobić grę bardziej dynamiczną, a nie bardziej stateczną i powolną.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez ralph_k Pn sty 06, 2014 23:54  Re: GPM 2013

RaF1al napisał(a):Czy coś wiadomo co z nagrodami za sezon 2013?????????????


Podlaczam sie do przedmowcy. Ktos cos wie na temat nagrod?:)
ralph_k
 
Dołączył(a): Pn paź 22, 2007 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dycjusz Śr sty 08, 2014 16:04  Re: GPM 2013

Do końca tygodnia zostaną sfinalizowane sprawy dotyczące nagród.
Na forum będzie informacja;)
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Postprzez ralph_k N lut 02, 2014 23:32  Re: GPM 2013

dycjusz napisał(a):Do końca tygodnia zostaną sfinalizowane sprawy dotyczące nagród.
Na forum będzie informacja;)


Cos dlugi ten tydzien;)
ralph_k
 
Dołączył(a): Pn paź 22, 2007 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RaF1al Wt lut 04, 2014 8:41  Re: GPM 2013

Tydzień to prawie miesiąc :P
RaF1al
 
Dołączył(a): Śr kwi 30, 2008 18:01

Postprzez Lukas Wt lut 04, 2014 16:44  Re: GPM 2013

Cały czas czekamy na sklep, niestety zamówienie miało być u nas w tydzień, jak pisał dycjusz, ale sprawa się rypnęła... Chcemy to doprowadzić do końca, ale nie wszystko zależy od nas :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Pepik Pt lut 28, 2014 11:27  Re: GPM 2013

Witam
Wiadomo coś w kwestii startu gry na sezon 2014? Zdaję sobie sprawę, że być może nie posiadacie wystarczająco czasu na prowadzenie GPM, ale nadchodzący sezon zapowiada się rewelacyjnie dla wszystkich chętnych managerów :)
Przez zimę nie udało się przeprowadzić dyskusji na temat ewentualnych korekt w funkcjonowaniu gry co może oznaczać, że dotychczasowy model zabawy był/jest w porządku :)
Pytam o to teraz, ponieważ już za 2 tyg. pierwsze treningi w Australii a nikt się chyba do tej pory nie zainteresował wyceną składników do gry (a jest to na podstawie dotychczasowych testów trudne zadanie).
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez rolnik sam w dolinie Pt lut 28, 2014 11:34  Re: GPM 2013

Jak popatrzysz na początek tego tematu to zobaczysz, że ceny na poprzedni sezon ekipa ustaliła dopiero 7 marca (9 ich udostępnienie), start sezonu był podobnie jak w tym roku. Tak więc myślę, że należy się spodziewać tych cen przynajmniej tydzień przed startem pierwszego wyścigu. Zresztą jaki były sens wyliczać ceny przed zakończeniem testów? Mi tam wystarczy jak informacja będzie dzień przed pierwszym treningiem.

Tak w ogóle to od jakiegoś czasu przeglądałem stare tematy w celu odnalezienia sposobu obliczania ceny składników na fazę wstępną. Nic pewnego nie znalazłem. W jaki sposób to robicie? Intuicja + dyskusja, czy jakaś analiza bazująca na najszybszych czasach okrążeń i ich ilości?
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Pepik Pt lut 28, 2014 18:58  Re: GPM 2013

Ja to wiem, ponieważ co roku uczestniczyłem w mniejszym bądź większym stopniu w dyskusjach na temat ewentualnych zmian w GPM. Chcę się tylko upewnić, że gra wystartuje i jest ktoś kto czuwa nad tym, aby w najbliższych dniach zebrać jakoś dane w jedną całość i ustali wyjściowe ceny na początek sezonu.
Z tego co wiem to są one na FW ustalane w oparciu o wyniki z testów i końcówkę sezonu poprzedniego, żeby najlepsze ekipy nie były dostępne od razu, albo max 1 składnik dało się kupić + 3 "zapychacze" jak ja to nazywam.
Czekamy zatem na wiadomość od organizatorów ;)
Avatar użytkownika
Pepik
 
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 12:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny/Wrocław
GG: 7712941

Postprzez dycjusz Pn mar 03, 2014 22:20  Re: GPM 2013

Ceny na FW są ustalane ręcznie.. na podstawie testów.. Po 3 GP cennik jest juz całkowicie automatyczny (wyliczany na podstawie pozycji z Kwalifikacji i Wyścigów).

Przed sezonem 2010 cennik na start był wyliczany automatycznie na podstawie 10 ostatnich GP (czyli zawierał tylko wyścigi z sezonu poprzedzającego). Testy nie miały żadnego wpływu na ceny na start sezonu, co niestety nie sprawdzało się i przykład z Brownem dał do myślenia.

Co do sezonu 2014 to oczywiście poczekajmy wszyscy na wiadomość na stronie głównej Wyprzedź Mnie.
- Jakie są podobieństwa między F1 i rajdami WRC?

- Kierownica, cztery kółka i pedał. Kimi Raikkonen
Avatar użytkownika
dycjusz
 
Dołączył(a): Pn lut 26, 2007 17:27
Lokalizacja: Trzciel
GG: 9309829

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grand Prix Manager

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron