"porównanie wartości zespołów"

Komentarze dotyczące przebiegu zabawy, informacje o problemach i błędach

Moderator: Ekipa F1WM

Regulamin działu
Temat "GP xxx" zakładamy najwcześniej po zakończeniu kwalifikacji.

Postprzez balonowy886 N mar 30, 2014 21:13  "porównanie wartości zespołów"

Dlaczego niektórzy w zakładce "porównanie wartości zespołów" mają więcej niż 25 mln $ ??!!
Przecież do 3 pierwszych wyścigów wszyscy powinni mieć te 25 mln, a nie np 29 mln, prawda??
balonowy886
 
Dołączył(a): Pt lis 29, 2013 20:30

Postprzez Anderis N mar 30, 2014 21:41  Re: "porównanie wartości zespołów"

Ja mam trochę więcej, bo kupiłem jako rezerwowego Sutila za 35% jego wartości, a po pierwszym wyścigu sprzedałem go za 40% wartości, zarabiając odrobinkę. Taki myk, który jest zapewne znany większości doświadczonym graczom.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez rolnik sam w dolinie N mar 30, 2014 21:58  Re: "porównanie wartości zespołów"

No tak, to zarobiłeś 110tys. Ale 4mln to nie da się w taki sposób zarobić. Max zysk byłby przy zakupie kierowcy Mercedesa z tym, że to tylko 600tys, a nie ponad 4 miliony.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez monako Pn mar 31, 2014 18:51  Re: "porównanie wartości zespołów"

To prawdopodobnie jakiś błąd w kodzie porównywarki wartości zespołów, bo tak jak napisał @rolnik sam w dolinie, maksymalnie można wyciągnąć 5% ze sprzedaży rezerwowego w fazie wstępnej. Obstawiam, że błąd polega na tym, że w przypadku zmiany składników w trakcie fazy wstępnej, porównywarka zaczyna podawać wartość zespołu wyliczoną na podstawie składników o wartościach opartych o wyniki z wyścigów, a nie cen ustalonych przez adminów przed rozpoczęciem sezonu. W takiej sytuacji wymieniając najtańszy skład z możliwych czyli 590+504+1 180 000+1 180 000 na skład RBR+RBR+VET+zapychacz otrzymało by się wartość zespołu na chwilę obecną oscylującą w okolicach 29 milionów. W chwili obecnej na podstawie 2 pierwszych wyścigów RBR jest warte 11 320 000, VET 6 260 000, maruder 500 000, co daje: 2 x 11 320 000 + 6 260 000 + 500 000 = 29 400 000. To oczywiście przybliżony wynik, bo trzeba tu odjąć stratę ze sprzedaży składników i dodać zysk ze sprzedaży Hamiltona oraz zaoszczędzone pieniądze.
Oczywiście tylko hipotetyzuję, bo nie mam pojęcia jak można nabić 29 milionów wartości zespołu w fazie wstępnej, ale nie sądzę żeby to było coś innego niż błąd w wyliczarce. Czy przypadkiem w ubieglym roku nie było podobnej sytuacji?
[edit]
Chociaż w składzie prawdopodobnie miałby Riccardo, a nie Vettela bo uzyskał 30pkt za wyścig w Bahrajnie.
Na razie znalazłem taki wątek z 2011 roku: viewtopic.php?f=2&t=8659 w którym jeszcze ś.p. poczciwy Maraz objaśniał o co chodzi.
[edit]
Ok, wydaje mi się, że te 4 200 000 nadwyżki wynika z doliczenia do wartości zespołu Monstera ceny kierowcy rezerwowego w wartości 70% (czyli 8 400 000 w przypadku HAM/ROS), a nie 35% jak wszystkim pozostałym. Oczywiście to tylko moje domniemania, ale rachunek by się zgadzał.
Avatar użytkownika
monako
 
Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 19:39

Postprzez Lukas Śr kwi 02, 2014 12:14  Re: "porównanie wartości zespołów"

Sprawa może i wygląda dziwnie, ale wychodzi na to, że system liczy wartość już po cenach, które wprawdzie są ukryte, ale wyliczone po GP Australii. W każdym razie Monster posiada składniki mieszczące się w limicie 25 000 000 i nie wykryłem żadnego złamania regulaminu. Za pierwszy wyścig dostał 0 punktów, więc prawdopodobnie nie miał wtedy pełnego składu, dlatego też mógł kupić składniki na czysto, co zmyliło system wyceny ekipy.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez monako Śr kwi 02, 2014 13:21  Re: "porównanie wartości zespołów"

Nie mógł mieć niepełnego składu, bo wtedy zgodnie z tym co jest napisane w regulaminie, nie mógłby kupić składników w fazie wstępnej.
Po rozpoczęciu sezonu przez trzy wyścigi (okres fazy wstępnej) obowiązuje jeszcze jedna blokada oprócz standardowej na czas weekendu grand prix. Uniemożliwia ona założenie nowego zespołu lub zakupienie składników w zespole założonym przed startem sezonu, w którym brakowało któregoś z głównych składników (kierowcy wyścigowego, bolidu lub silnika).

Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że to tylko błąd systemu.
Avatar użytkownika
monako
 
Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 19:39


Powrót do Grand Prix Manager

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron