Pascal Wehrlein

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Jaka kariera w F1 czeka Wehrleina?

Wielka - zbliżona do Schumiego czy Vettela
1
2%
Więcej niż solidna - jak Nico Rosberg
16
26%
Solidna - poziom Heidfelda
23
37%
Żadna - jak u Kliena czy Friesachera
22
35%
 
Liczba głosów : 62

Postprzez Indy Pn mar 14, 2016 0:40  Pascal Wehrlein

Obrazek

Rocznik: 1994
Obywatelstwo: podwójne, Niemieckie i Republiki Mauritiusu
Sukcesy: Mistrzostwo ADAC Formel Masters w 2011 roku, Mistrzostwo DTM w 2015 roku (najmłodszy mistrz tej serii a w sezonie 2014 najmłodszy zwycięzca wyścigu w jej historii)

Ciekawi mnie jak wielkie nadzieje pokłada Mercedes w tym młodziaku. Przy zauważalnej dominacji nad Haryanto i możliwymi niesnaskami między Hamiltonem a Rosbergiem istnieje pewna szansa na błyskawiczny awans Pascala do topowego zespołu już w 2017 roku. Brzmi to może dość nieprawdopodobnie dla niektórych ale przypominam że w marcu 2015 roku pewnie niewielu wyobrażało go sobie w stawce F1 w 2016 roku, spodziewając się po nim raczej długiej kariery w niemieckich niby-turystykach a nie szybko zdobytego mistrzostwa i awansu do królowej motorsportu. Młody Niemiec zdecydowanie nie przepada za marnowaniem czasu i dobrze mu to wróży. Zapraszam do ankiety (przy ostatniej opcji brakło mi Niemców do przykładów więc posłużyłem się Austriakami ;) ) i dyskusji na temat tego kierowcy.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze Pn mar 14, 2016 9:36  Re: Pascal Wehrlein

Jeszcze przed ogłoszeniem angażu do Manora Wehrlein miał się wypowiadać, że kontrakt na 2017 ma pewny. To oznaczałoby, że musiałby być strasznie pewny odejścia Nico lub Lewisa - albo że przy wsparciu Merca ma dostęp do fotela w zespole klienckim, nie wyłączając Williamsa (do Force India też był przymierzany, jak wiadomo).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez rno2 Pn mar 14, 2016 12:20  Re: Pascal Wehrlein

Wątpię, żeby Wehrlein trafił do Mercedesa. Mercedes to ten sam typ zespołu, co Ferrari, który stawia na doświadczonych kierowców z renomą, a nie na świetnych, dobrze rokujących młodzików.
Pewnie jak Pascal dobrze się spisze w Manorze, to za rok Merc będzie chciał go ulokować w Williamsie, albo Force India...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Kamikadze2000 So mar 19, 2016 8:06  Re: Pascal Wehrlein

Przez to też w F1 mamy "efekt zabetonowania" składów kierowców na lata... ;) Przy ich dominacji (choć sezon 2017 to nowe rozdanie) zrezygnowałbym z drogich kierowców i postawił na tańszych, przy których też byłyby sukcesy. Przy tym otworzyliby innym drogę do wielkiej kariery. Dlatego podobała mi się sytuacja z RBR, Renault i McL - wygrał ich wychowanek. ;) Cóż, szkoda że tacy są konserwatywni. ;)
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Kazik Cz mar 24, 2016 11:35  Re: Pascal Wehrlein

W tej ankiecie powinna być opcja: nie wiem, czas pokaże, nie mam zdania albo coś w tym stylu. Dlatego na razie nie głosuję (na przewidywanie przyszłości Pascala w tak konkretny sposób jest zdecydowanie za wcześnie, chłopak przejechał dopiero jeden wyścig w F1).
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez FM WMR Pn kwi 04, 2016 21:35  Re: Pascal Wehrlein

@up
no i przejechał już dwa.Póki co daje rade z połączeniem Mercedesa i Williamsa.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Kamikadze2000 Wt kwi 05, 2016 8:49  Re: Pascal Wehrlein

Chłopak robi na prawdę dobre wrażenie. Stawiam, że trafi do Force India, jak kiedyś Paul di Resta. Szkoda tylko, że to kolejny Niemiec - mógłby reprezentować kraj Mauritiusa. :P
Felipe Massa jest prawowitym Mistrzem Świata Formuły sezonu 2008. :D
Valentino Rossi prawdziwym mistrzem sezonu 2015. :D Marc "Glebiarz" Marquez out
Kamikadze2000
 
Dołączył(a): N maja 03, 2009 18:32

Postprzez Kazik Wt kwi 05, 2016 10:54  Re: Pascal Wehrlein

FM WMR napisał(a):@up
no i przejechał już dwa.

Tylko nie przypomnij mi po Chinach, że przejechał już trzy. To się naprawdę daje łatwo policzyć. :grozi: ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Indy Wt kwi 05, 2016 11:46  Re: Pascal Wehrlein

Kazik napisał(a):W tej ankiecie powinna być opcja: nie wiem, czas pokaże, nie mam zdania albo coś w tym stylu.


Coś w tym stylu to np. post w którym można sobie ponarzekać. Nie wiem czemu z wszelkich niewinnych przewidywań robisz taki poważny biznes. Więcej luzu ;)

Kamikadze2000 napisał(a):mógłby reprezentować kraj Mauritiusa. :P


Niemcy mi wcale nie przeszkadzają ale jest coś w tym, że za kierowcami na szczycie sportów motorowych stoją tylko wielomilionowe kraje. W tej chwili jedyne wyjątki które mam w głowie to Ott Tanak i Markko Martin z Estonii w WRC i może jeszcze Monakijczyk Charles Leclerc którego być może niedługo zobaczymy w F1. Ciekawe czy to wyłącznie kwestia czystej statystyki (mniejszy kraj, mniej talentów) czy może znacząca jest kwestia łatwiejszego znajdowania sponsorów (co chyba pomogło takim kierowcom jak Haryanto czy wcześniej Yoong)
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze Wt kwi 05, 2016 11:50  Re: Pascal Wehrlein

Indy napisał(a):za kierowcami na szczycie sportów motorowych stoją tylko wielomilionowe kraje. W tej chwili jedyne wyjątki które mam w głowie to Ott Tanak i Markko Martin z Estonii w WRC i może jeszcze Monakijczyk Charles Leclerc którego być może niedługo zobaczymy w F1

Od ilu milionów jest wiele, bo nie wiem czy Magnussen jako przedstawiciel pięciomilionowej Danii się łapie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Indy Wt kwi 05, 2016 11:55  Re: Pascal Wehrlein

Przyjąłem mniej niż 2, przy 5 milionach to już dochodzą nam masowo produkujące kierowców Finlandia i Norwegia.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bartoszcze Wt kwi 05, 2016 12:02  Re: Pascal Wehrlein

To jeśli przyjmujemy mniej niż 2, to oznacza że redukujemy się do 25% państw świata, obejmujących jakieś 1% ludności świata.
A i tak jeszcze wchodzi Nasser Al-Attiyah.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Indy Wt kwi 05, 2016 12:07  Re: Pascal Wehrlein

Wygląda więc na to że dwaj Estończycy, Monakijczyk i Katarczyk to całkiem spora reprezentacja jak na tak małą liczbę ludzi.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik Wt kwi 05, 2016 12:09  Re: Pascal Wehrlein

Finów też jest mało na świecie a kierowców...całkiem sporo (w ostatnich latach zwłaszcza).
A z Pascalem to nie żaden poważny biznes tylko nadal nie wiem czy on jest przyszły Schumacher albo Rosberg (niżej już go ostatnio nie cenię). Po prostu czas to pokaże... :)
Edit:
trochę się spóźniłem z postem na temat Finów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze Wt kwi 05, 2016 12:40  Re: Pascal Wehrlein

Indy napisał(a):Wygląda więc na to że dwaj Estończycy, Monakijczyk i Katarczyk to całkiem spora reprezentacja jak na tak małą liczbę ludzi.

Zwłaszcza jak porównasz do Chińczyków ;)
(inne największe grupy wcale nie wypadają lepiej - Hindusi wypadli, Amerykanów i Japończyków w zasadzie nie ma, Pakistan, Bangladesz i Nigeria nie istnieją, trzyma się Rosjanin i dołączył Indonezyjczyk, jedynie Brazylia ma niezłą reprezentację spośród Top10 największych).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron