Charles Leclerc

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez F1V0 Pn wrz 02, 2019 2:07  Re: Charles Leclerc

@bohdi
To jest prawdziwy talent, a nie te wyprodukowane przez rozne koncerny oraz XBoxy i PlayStation Maxy/ Albony/ Russell'e itp.

No w sumie Verstappen to żaden talent, że wygrał wyścig w wieku 18 lat. Pierwszy lepszy kierowca by tego dokonał.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez Pavlos Le Paul Pn wrz 02, 2019 7:00  Re: Charles Leclerc

Bohdi może i mam podobne zdanie o leclercu, ale te docinki są nie na miejscu. To wszystko to mimo wszystko przyszłość, teraz możemy krytykować te pokolenie, ale ono będzie miało przewagę, zaś symulatory osiągną jeszcze wyższy poziom i pozwolą kierowcą znaleźć kolejne limity, które tymi tradycyjnymi metodami będzie nieosiągalne.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez rno2 Pn wrz 02, 2019 7:08  Re: Charles Leclerc

A ja myślę, że te ,,dzieciaki od plejstejszyn" w tym bolidzie Ferrari na Spa zrobiliby podobną robotę co Leclerc.
Nie rozumiem dlaczego chwaląc jednego kierowcę, trzeba od razu dyskredytować innych.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez bartoszcze Pn wrz 02, 2019 7:58  Re: Charles Leclerc

Zaczynam się zastanawiać kiedy Seb miał czas na plejstejszyn :D
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez qTeck Pn wrz 02, 2019 13:57  Re: Charles Leclerc

Najzabawniejsze jest to, że sam Charles jest z pokolenia tych "dzieciaków" :rotfl:

Serio bohdi, nie wiem co masz przeciwko nowemu narybkowi z F2 bo ja zacieram ręce widząc jak silne jest młode pokolenie i jak świetlana przyszłość czeka sport, jeśli tak wielu młodych zawodników prezentuje tak wysoki poziom. Każdy z debiutantów (nie wliczam do tego grona GIO) pokazuje się z bardzo dobrej strony, a gdy dorzucimy do tego Maxa i Charlesa mamy szansę na nową złotą generację.

Co do samego Leclerca, oprócz niekwestionowanej szybkości i talentu ten zawodnik intryguje mnie na poziomie czysto ludzkim. Tak młody gość ma już pokaźny bagaż traumatycznych doświadczeń na koncie a przez to przyspieszone dojrzewanie. Stracił ojca, mentora a w sobotę również dobrego kumpla.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez sneer Pt wrz 06, 2019 14:33  Re: Charles Leclerc

Ale psychicznie to słabe pokolenie jest, jęczał, że mu tor przeszkadzał jak się na własną prośbę rozbił.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Simi Pt wrz 06, 2019 16:11  Re: Charles Leclerc

Kierowcy F1 narzekali, narzekają i będą narzekać. Team radio zawsze było wylewem takich komentarzy.
Mi osobiście Leclerc bardzo imponuje, również na czysto psychicznym polu. Wydaje się, że jest coraz lepszy, a myślę że (zważywszy na wiek i małe doświadczenie) jest dopiero u progu tej krzywej postępów.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Arnulf N wrz 08, 2019 11:40  Re: Charles Leclerc

sneer napisał(a):Ale psychicznie to słabe pokolenie jest


No rzeczywiście bardzo słabe. Dzień po stracie kolegi, Charles pojechał jak profesor zgarniając pierwsze zwycięstwo w karierze. Nie ma co, słabiutka ta jego psychika.
A żale przez radio to standard dla wszystkich kierowców. Taki Hamilton od razu marudzi przez radio, gdy nie podpasują mu opony, zbyt wczesny/późny zjazd itp. Ileż to razy już słuchaliśmy takich wywodów w tym sezonie.

Sam Charles robi na mnie coraz lepsze wrażenie. Pierwsza połowa sezonu nie była moim zdaniem oszałamiająca w jego wykonaniu. Było parę błędów, gdzieś tam zaginął za czołówką składającą się z Maxa i Lewisa. Ale po przerwie letniej prezentuje solidną formę. 2 razy PP, jedno zwycięstwo i ogromna szansa na drugie dzisiaj. Brawo.

Zdecydowanie szykuje nam się kilka dobrych lat ze znakomitymi kierowcami w stawce. Max, Charles, Lando, George, gdzieś tam coraz lepiej pokazuje się Albon, a żaden jeszcze nie przekroczył 24 lat...
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Simi Pt wrz 27, 2019 10:59  Re: Charles Leclerc

https://www.motorsport.com/f1/news/lecl ... o/4548193/

Naprawdę lubię tego chłopaka. Widać, że ma pokorę, wyciaga wnioski i umie przyznać, że popełnił błąd. Godne szacunku.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez Kazik Wt paź 01, 2019 11:45  Re: Charles Leclerc

Simi napisał(a):Widać, że ma pokorę, wyciaga wnioski i umie przyznać, że popełnił błąd. Godne szacunku.

A zauważyłeś Simi to pokorę w Rosji? Minęło raptem kilka dni od wyrażenia "aktu skruchy".
Charakterek to ten młody kierowca ma (muszę przyznać). Drugi Senna. 8-) Drugi sezon w F1 i pierwszy w Maranello a już zaczynają się go nawet tam bać. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez exxxile Wt paź 01, 2019 12:29  Re: Charles Leclerc

A co teraz zrobił / powiedział na miarę Senny? Pytam serio, nie oglądałem kwalifikacji i nie śledziłem szczególnie wypowiedzi w trakcie weekendu.

Charakterek ma, ale co ważne, i co podkreślę pewnie po raz kolejny - on wymaga najwyższego poziomu profesjonalizmu nie tylko od innych, lecz przede wszystkim od siebie.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Simi Wt paź 01, 2019 17:49  Re: Charles Leclerc

@Kazik
No cóż, trochę może ponarzekał, ale sam przyznawał przez team radio, że "tym razem" rozumie strategię zespołu. Ale nie zmienia to faktu, że wciąż mi bardzo imponuje. Nie musi wyścig w wyścig być szybszym od Vettela, jest bardzo konkurencyjny i potrafi pokonać kolegę z zespołu. To dobrze wróży, bo jedzie przecież ledwie swój drugi sezon.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Postprzez slipstream Wt paź 01, 2019 19:28  Re: Charles Leclerc

Najbardziej interesujące u monakijczyka jest to, jak szybko się uczy i reaguje na wydarzenia i realia F1 (zwłaszcza będąc w czołówce) zmieniając się jako zawodnik. To starcie z Maxem pod koniec GP Austrii po którym zapowiedział że od teraz będzie ostrzej podchodził do rywalizacji, to już na Silverstone dużo bardziej stanowczo jechał, o pojedynku z Lewisem na Monzy nie wspominając. Po tym nieco "popłynął" przez radio w Singapurze, też szybko zrozumiał, że jednak inna forma komunikacji jest wskazana (nawet jeśli myśli się inaczej).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez IceMan11 Wt paź 01, 2019 20:54  Re: Charles Leclerc

No nie wiem. Paplanie przez radio o strategii i robienie z siebie przez to ofiary było miałkie.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Simi Śr paź 02, 2019 0:27  Re: Charles Leclerc

Miałkie? Bo ustalenie wewnątrz zespołu było takie, a nie inne? Bo miał prawo przegadać kwestię strategii? Daj spokój. Wiem, że jesteś fanem Vettela i wiem, że kierowcy są krytykowani za "płakanie przez radio", ale to właściwie norma u każdego. Ludzie muszą zrozumieć, że w centrum walki i emocji niemal każdy gadałby do teamu co mu ślina na język przyniesie.
"You watch Prost and what he could do with an F1 car and you’d think you can do that. You’d watch Senna and you absolutely knew you couldn’t.” - Nigel Roebuck
Avatar użytkownika
Simi
 
Dołączył(a): Cz cze 25, 2009 18:19
Lokalizacja: Europa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron