Kierowcy, którzy odeszli

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pavlos Le Paul Pn sty 15, 2018 9:06  Kierowcy, którzy odeszli

Znalazłem tylko wątek o tragicznie zmarłych kierowcach, ale takiego ogólnego nie. Wczoraj zmarł Dan Gurney, były kierowca F1, zwycięzca 24H Le Mans w 1967 i kierowca IndyCar oraz NASCAR. Oddajmy cześć jego pamięci.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez bartoszcze Pn sty 15, 2018 9:43  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Ostatnie życzenia Gurneya:
"According to his wishes, the funeral will be private. In lieu of flowers, please consider donations to Hoag Hospital Foundation in Newport Beach, CA. For those that want to express their sentiments, please write a note to eagleracingcarsusa@aarinc.com."

https://twitter.com/adamcooperF1/status ... 2615407616
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Mariusz Wt sty 16, 2018 17:27  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Niektórzy odchodzą i odejść nie mogą... Taki Niki Lauda na przykład. Miał poważny wypadek, wykurował się, wrócił, wywalczył ponownie mistrzostwo, później wrócił do Ferrari jako konsultant, później wrócił do Mercedesa jako dyrektor. I nie zanosi się, aby odszedł z F1.

Bernie Ecclestone to też przykład na kierowcę, który baaaardzo długo żegnał się z F1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez exxxile Wt sty 16, 2018 17:29  Re: Kierowcy, którzy odeszli

@Mariusz, co jest nie tak?
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Mariusz Wt sty 16, 2018 18:05  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Odrobinę ironicznie może sformułowałem wcześniejszą wypowiedź. Zdaję sobie sprawę, że chodzi o osoby, które zmarły. Ale mam tak, że kiedy widzę/słyszę że "odszedł człowiek" to mam skojarzenia, że nie tyle zmarł, co np. zrezygnował z pracy albo odszedł od partnera/partnerki.

Co do samego pana Dana Gurneya to ciekawostkę podam. Otóż on jako pierwszy na podium wzniósł szampana i zaczął nim oblewać, a wcześniej tego nie praktykowano. Było to po wyścigu Le Man 24 Godziny w 1967 roku i zostało uwiecznione na nagraniach. https://www.youtube.com/watch?v=ne4RUnYrdoU
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Kazik Wt sty 16, 2018 18:15  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Mariusz napisał(a):Niektórzy odchodzą i odejść nie mogą... Taki Niki Lauda na przykład. Miał poważny wypadek, wykurował się, wrócił, wywalczył ponownie mistrzostwo, później wrócił do Ferrari jako konsultant, później wrócił do Mercedesa jako dyrektor. I nie zanosi się, aby odszedł z F1..

Miał jeszcze epizod z Jaguarem.
Ale też nie do końca zrozumiałem Twoje skojarzenia dotyczące ludzi, którzy odeszli.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Europejczyk Wt sty 16, 2018 18:27  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Zrozumiałem na początku jakbyś życzył komuś śmierci :razz:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Pavlos Le Paul N kwi 12, 2020 10:47  Re: Kierowcy, którzy odeszli

Zakopał się ten wątek, ale widzę że jest smutna okazja by go odkopać, jako że pojawiły się informacje o śmierci legendy jaką był Sir Stirling Moss.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron