Sebastian Vettel

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez IceMan11 N lip 14, 2019 20:17  Re: Sebastian Vettel

W Austrii nie był wolniejszy w wyścigu. Skopali mu strategię. We Francji również jechali tym samym tempem w wyścigu. W czasowce był wolniejszy, owszem. Silverstone to z kolei norma w wykonaniu Sebastiana. Na tym torze każdy jego partner był lepszy (z małymi wyjątkami w sezonie 2009, 2010 i 2018. Webber, Kimi i dzisiaj Leclerc.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez F1V0 N lip 14, 2019 20:23  Re: Sebastian Vettel

W Austrii tempo w wyścigu mieli porównywalne, ale w kwalifikacjach Vettel nie brylował w Q1 i w Q2. Już poza samym tempem to znów popełnił poważny błąd. Od zeszłorocznego GP Niemiec to już 7 poważny błąd.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez IceMan11 N lip 14, 2019 21:04  Re: Sebastian Vettel

Nie przecze, że popełnia błędy. Zwłaszcza od Niemiec 2018 coś pękło i trzyma. Co do kwalifikacji w Austrii. Vettel do Q3 prawie zawsze był wolniejszy od Leclerca. Dopiero w Q3 się budził. Sądzę, że w Austrii była szansa walki o PP. We Francji po Q2 też liczyłem, że będzie dobrze, ale faktycznie sknocil. Na Silver nie liczyłem, że będzie szybszy od Młodego. On tu zawsze był przeciętny. W dodatku większość wyścigów na Silver kończyła się porażką. W 2010 po starcie przebita opona przez Lewisa i spadek na koniec stawki. W 2011 skopany pitstop i spadek na dalsze miejsce. W 2013 awaria, a był na dobrej drodze do zwycięstwa. W 2016 kara za niby wypchniecie Massy podczas wyprzedzania. W 2017 przebita opona w samej końcówce wyścigu. Teraz on wjechał w tyłek Maksa. Tak naprawdę poza sezonem 2009 i 2015 (deszcz) Sebowi naprawdę nic nie wychodziło. Nawet w zeszłym roku, wszystko się prawie posypalo przez SC.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez kubas33 Pn lip 15, 2019 7:17  Re: Sebastian Vettel

kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez bartoszcze Pn lip 15, 2019 7:24  Re: Sebastian Vettel

IceMan11 napisał(a):Na Silver nie liczyłem, że będzie szybszy od Młodego. On tu zawsze był przeciętny.

Jeszcze Webber mówił że Seb jest mistrzem wolnych zakrętów (zwłaszcza jeśli ma stabilny tył auta), a w szybkich radzi sobie słabiej. A Silver to głównie szybkie zakręty...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Kazik Pn lip 15, 2019 8:05  Re: Sebastian Vettel

bartoszcze napisał(a):
IceMan11 napisał(a):Na Silver nie liczyłem, że będzie szybszy od Młodego. On tu zawsze był przeciętny.

Jeszcze Webber mówił że Seb jest mistrzem wolnych zakrętów (zwłaszcza jeśli ma stabilny tył auta), a w szybkich radzi sobie słabiej. A Silver to głównie szybkie zakręty...

Trzeba popatrzeć jak to było w ub. roku bo z pamięci nie mogę odtworzyć historii wyścigu ale Seb przecież wygrał tu z Mercedesami i z kolegą z zespołu rok temu rozczarowując brytyjskich kibiców więc nie wiem jak z tą przeciętnością u niego. W/g mnie to on ma raczej wahania formy psychicznej i nie zależy to tak bardzo od toru :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez bartoszcze Pn lip 15, 2019 8:14  Re: Sebastian Vettel

@Kazik
Na pewno nie przeszkodziło mu obrócenie Lewisa przez Kimiego i kara dla tego ostatniego :)

Moja myśl była dość ogólna i odnosiła się do mocnych i słabych stron kierowcy, a że czasem wynik jest od tego niezależny...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez IceMan11 Pn lip 15, 2019 11:12  Re: Sebastian Vettel

Poza średnimi występami ma tu po prostu pecha. Teraz SC też mu nie pomógł. Jechał na 1pit podczas gdy jego rywale na 2. Spokojnie mógł dojechać na pudle, a tu zonk SC. Rok temu było podobnie. Nagle SC i Bottas znalazł się przed nim.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez pawel92setter Pn lip 15, 2019 12:47  Re: Sebastian Vettel

?? SC mu ewidentnie pomógł. Przecież Bottas był tuż za nim przed SC, a Vettelowi spasował tak samo jak Hamiltonowi. Nagle po pit stopie przeskoczył na 3 miejsce, na którym nie miałby szans wyjechać.

Nie zakłamujcie rzeczywistości.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez IceMan11 Pn lip 15, 2019 21:04  Re: Sebastian Vettel

On nie ścigał się z Bottasem tylko z LEC, GAS i VER, a ta trójka jechała na 2 pitsopy. Po pierwszym postoju Seb wyjechalby za nimi, ale na tych oponach jechalby do końca podczas gdy pozostała trójka musiałaby zjechać raz jeszcze po twarde opony. Dzięki SC zrobiła to za darmo i Vettel nie miał przewagi co najmniej kilku sekund tylko tamci byli tuż za nim. Chyba oczywiste?
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez Patrick Wt lip 16, 2019 9:48  Re: Sebastian Vettel

https://www.f1wm.pl/news/45615

Włoskie media jak zwykle - winni wszyscy, tylko nie Scuderia.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez exxxile Wt lip 16, 2019 10:46  Re: Sebastian Vettel

Ja myślę, że to wszystko jest trochę na wyrost, bo jednak Vettel jest jeszcze w stanie górować nad Leclerkiem, przynajmniej jeżeli chodzi o tempo i kunszt w wyścigu. Tyle, że Charles może piąć się tylko w górę - on się bardzo szybko uczy i wyciąga wnioski, co pokazują nie tylko ostatnie wyścigi (jakże inaczej walczył z Verstappenem na Silverstone po przegranej w Austrii), ale też i zeszły sezon, kiedy parę pierwszych GP zaliczył rozczarowujących, a potem zrobił ogromny postęp, aby na końcu sezonu przewodzić midfieldowi.

Ostatecznie, nie wiem w jaki sposób Scuderia jest tym razem winna problemów Seba? Jego ostatnim dobrym weekendem było GP Kanady, gdzie liderując popełnił błąd pod naciskami Hamiltona. W kwalifikacjach mocno obniżył loty. Nic dziwnego, że kapryśni tifosi przekręcają głowy w stronę młodego, dynamicznego, wojowniczego (patrz: komunikaty radiowe CL vs jęczenie Seba) Monakijczyka.

Tak czy inaczej, spełnia się scenariusz mówiący, że Vettel bez potulnego pomagiera (patrz: Kimi Raikkonen) może znaleźć się w sporych opałach.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez IceMan11 Wt lip 16, 2019 10:57  Re: Sebastian Vettel

Z drugiej strony Sebastian nie jest kierowcą, któremu chce się walczyć o pietruszkę. Spójrzcie na sezon 2016. Na początku jeszcze dawał radę, ale gdy wyszło, że jednak Ferrari nie ma szans powalczyć z Mercem to nawet Kimi był szybszy i skuteczniejszy od Vettela. To samo było w 2014. W 2015 miał energię ze względu na przyjście do Ferrari i to był genialny sezon. W 2017 też czuł, że jest w stanie powalczyć i też dawał naprawdę radę i robił różnicę. Zawalił drugą część 2018. Przypomnijcie sobie jego występy w STR jak naprawdę wymiatal i wielokrotnie miał tempo liderów i przede wszystkim ścigał się z nimi ramię w ramię. Także tu chyba dochodzi do sprawy motywacja. Myślę, że potrzebuję jej bardziej niż Kimi, któremu brak motywacji był wytykany przez całą karierę tak naprawdę.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez bartoszcze Wt lip 16, 2019 12:13  Re: Sebastian Vettel

exxxile napisał(a):Ostatecznie, nie wiem w jaki sposób Scuderia jest tym razem winna problemów Seba?

W paru miejscach czytałem, że ostatnie poprawki mające zwiększać docisk, z których Scuderia korzystała we Francji, Austrii i Anglii powodowały pogorszenie stabilności tylnej osi - czyli tego, co dla Seba jest podstawą dobrej jazdy.
Poprawki na Niemcy mają to zmienić.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Patrick Wt lip 16, 2019 13:33  Re: Sebastian Vettel

exxxile napisał(a):Ostatecznie, nie wiem w jaki sposób Scuderia jest tym razem winna problemów Seba?

Ale tu nie chodzi mi o to, że za problemami Seba stoi Ferrari, bo sam Vettel też nie jeździ na miarę swoich możliwości (w tej chwili), ale czy nie zaczynamy być świadkami bliźniaczej sytuacji czasów sprzed odejścia Alonso? Przyszedł Vettel, zespół z Maranello odżył, Alonso mieszano z błotem we włoskiej prasie. Obecnie taka sytuacja zaczyna się z Sebem, powiewem świeżości jest zaś Leclerc.

Skoro najpierw dwukrotny, a potem czterokrotny nie potrafią zdobyć tytułu pod skrzydłami Scuderii, to może problem nie leży w kierowcach? Oczywiście z racji sympatii do Seba mogę być nieobiektywny, więc mogę się mylić, ale chętnie zapoznam się z Waszymi odczuciami.
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości