Najlepsi kierowcy w historii F1

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ulver Śr cze 13, 2007 13:14  

moge jeszcze dorzucic swoja liste? Choc robienie takich list wlasciwie lekko mija sie z celem, bo jak tu porownac ludzi, ktorzy jezdzili na przestrzeni tylu lat.


1. clark
2. senna
3. schumacher
4. prost
5. rindt
6. peterson
7. hunt
8. fangio
9. lauda
10. brabham

[mod="gregoff"]Jejku, a byś może podał dlaczego tak uważasz a nie samą listę dałeś. Dziękuje za uwagę.[/mod]
Avatar użytkownika
Ulver
 
Dołączył(a): Cz wrz 28, 2006 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Bebalf Pt kwi 10, 2009 17:43  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Dla lubiących rankingi i statystyki, takie małe brytyjskie zestawienie "50" :-) :
The 50 greatest Formula One drivers
Bebalf
 

Postprzez tomasson Pt kwi 10, 2009 18:46  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Bebalf napisał(a):Dla lubiących rankingi i statystyki, takie małe brytyjskie zestawienie "50" :-) :
The 50 greatest Formula One drivers


I tak bardzo obiektywne jak na brytoli.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fagaldo Pt kwi 10, 2009 23:19  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

tomasson napisał(a):
Bebalf napisał(a):Dla lubiących rankingi i statystyki, takie małe brytyjskie zestawienie "50" :-) :
The 50 greatest Formula One drivers


I tak bardzo obiektywne jak na brytoli.

To ja wrzucę same nazwiska, aby nie latać ;)

50. Michele Alboreto
49. Peter Collins
48. Clay Regazzoni
47. Dan Gurney
46. Gerhard Berger
45. Lorenzo Bandini
44. Jo Siffert
43. Giuseppe Farina
42. Phil Hill
41. Jenson Button
40. Tony Brooks
39. Carlos Reutemann
38. Jackie Ickx
37. Rubens Barrichello
36. Jody Scheckter
35. Felipe Massa
34. Ronnie Peterson
33. Didier Pironi
32. David Coulthard
31. Denny Hulme
30. Damon Hill
29. Juan Pablo Montoya
28. John Surtees
27. Bruce McLaren
26. Mario Andretti
25. Mike Hawthorn
24. Jacques Villeneuve
23. Keke Rosberg
22. Alan Jones
21. Emerson Fittipaldi
20. Lewis Hamilton
19. Sir Jack Brabham
18. Gilles Villeneuve
17. Jochen Rindt
16. James Hunt
15. Nelson Piquet
14. Niki Lauda
13. Kimi Raikkonen
12. Graham Hill
11. Alberto Ascari
10. Mika Hakkinen
9. Nigel Mansell
8. Fernando Alonso
7. Sir Stirling Moss
6. Juan Manuel Fangio
5. Sir Jackie Stewart
4. Alain Prost
3. Michael Schumacher
2. Ayrton Senna
1. Jim Clark
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez Twarzer So kwi 11, 2009 13:19  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Generalnie ta lista jest ciekawa ze wzgledu chocby na brak Alesiego, Gonzalesa, Laffitea czy Arnouxa.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Alexx Śr kwi 15, 2009 13:57  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

20. Lewis Hamilton


:omg: :omg: :omg:
Avatar użytkownika
Alexx
 
Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 12:51

Postprzez Madiavanran Cz kwi 16, 2009 18:35  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Alexx napisał(a):
20. Lewis Hamilton


:omg: :omg: :omg:


Wzięli pod uwagę ego 'talent oraz nieustępliwość :smile: .

Na liście jakoś zabrakło mi JJ Lehto. Nie od razu, że powinien być w 10. , ale na liście bym go umeścił.
(Jeśli był na liście, to przeoczyłem).
GP San Marino
Avatar użytkownika
Madiavanran
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 15:30
Lokalizacja: Warmia

Postprzez Pieczar Cz kwi 16, 2009 19:22  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Nie wiem jak w innych seriach wyścigowych, ale sorry w F1 to on kompletnie nic nie osiągnął. To już prędzej taki Alesi, którego też brakuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez tomasson Cz kwi 16, 2009 20:30  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

JJ Letho zapamiętałem jak w 1994 zastapił Schumachera w Estoril i na Monza i nic nie pokazał, aż sprawdziłem i zdobył 1 podium w F1. Tą liste zamykają chocby Alboreto, Berger czy Hill! Może na liście 200 najlepszych by sie znalazł ale to już komedia. Powiedz Madiavanran, masz autograf JJ Letho?
Oczywiście to Twoje zdanie, ale mógłbyś uzasadnić miejsce Letho w twojej top 50
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez edrys Cz kwi 16, 2009 21:01  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

A dla mnie w ogóle robienie takich list mija się z celem, bo jak porównać np. Phila Hilla (42) z Jensonem Buttonem (41)? Jeździli w zupełnie innych czasach, zupełnie innymi samochodami, na zupełnie innych torach. Przecież nawet trudno porównywać kierowców jeżdżących w tych samych czasach, a co dopiero w różnych dziesięcioleciach.
edrys
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 9:13
Lokalizacja: Poznań/Inowrocław

Postprzez tomasson Cz kwi 16, 2009 21:17  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

edrys napisał(a):A dla mnie w ogóle robienie takich list mija się z celem, bo jak porównać np. Phila Hilla (42) z Jensonem Buttonem (41)? Jeździli w zupełnie innych czasach, zupełnie innymi samochodami, na zupełnie innych torach. Przecież nawet trudno porównywać kierowców jeżdżących w tych samych czasach, a co dopiero w różnych dziesięcioleciach.


Takie listy będą zawsze w sporcie. Zawsze będa kontrowersje itd. Jesli już ktoś musi zrobić taka listę musi obiektywnie spojrzeć na wszystkie sezony F1. Najważniejsze jest by zadać sobie pytanie: co dany kierowca wniósł do F1, jaki ślad po nim pozostał. A cyfry to tylko w razie wątpliwości czy 15 czy 16 na liście.
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Chłodny Pt cze 19, 2009 20:28  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Ciężko było ale w końcu się udało:
1. Fangio - w tamtych czasach bezkonkurencyjny
2. Senna - gdyby nie ten nieszczęsny wypadek to on miałby wszystkie rekordy...
3. Prost - profesor, który pokonał Sennę
4. Clark - talent który...
5. Moss - mistrz bez korony,brakło kropki nad i
6. Schumacher - rekordy mówią za siebie, kto wie co by było gdyby nie miał POMOCNIKÓW w teamie
7. Raikkonen - największy pechowiec (prócz Mossa), gdyby nie pech miałby pewnie ze 3 tytuły spokojnie

Na uwagę zasługują również Stewart, Mansell, Piquet...
Avatar użytkownika
Chłodny
 
Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 10:46
Lokalizacja: Ziemia

Postprzez pawel92setter So cze 20, 2009 11:43  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Nie bądź śmieszny :evil: Schumacher 6.

Przypomnę Ci tytuł tematu
Najlepsi kierowcy w historii F1
, a nie:
Potencjalnie najlepsi kierowcy w historii F1


Moja lista wyglądałaby tak:
1. Schumacher- starszy jakby co :-D . Nie trzeba tłumaczyć. Masa rekordów mówi sama za siebie.
2. Fangio- niedościgniony gdy się ścigał. A tytułów mógł mieć więcej, no, ale w 1 sezonie nie wystartował.
3. Prost- jestem pod wielkim wrażeniem jego chłodnego podejścia. Niezbyt dobry w deszczu, ale bardzo inteligentny.
4. Senna- bardzo charyzmatyczny zawodnik. Jeździł bardzo dobrze, ale zbyt gorąca głowa niejednokrotnie dała o sobie znać.
5. Lauda- jakoś niewielu o nim wspomina, a to był świetny kierowca. Zdobył 2 tytuły, odszedł, po trzech latach mu się znudziło, wrócił i zdobył jeszcze jeden udowadniając wielką klasę.

Jeździło i jeździ jeszcze wielu innych świetnych zawodników:
Brabham, Moss, Piquet, Rosberg, Rindt, Clark, Stewart, Hakkinen, Alonso, Raikkonen, Hamilton :-P i wielu innych, którzy nie mieli tyle szczęścia co wyżej wymienieni i nie przeszli do historii.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tomasson So cze 20, 2009 12:04  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

pawel92setter napisał(a): Schumacher- starszy jakby co :-D . Nie trzeba tłumaczyć. Masa rekordów mówi sama za siebie.


A dla mnie ty jesteś śmieszny kierując się tą "masą rekordów"
"Richard jest rajdowcem, bierze udział w wyścigach Formuły 1. Na pewno słyszałaś, Fittipaldi, Niki Lauda, On. To światowa czołówka"
Avatar użytkownika
tomasson
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pawel92setter So cze 20, 2009 12:08  Re: Najlepsi kierowcy w historii F1

Tak, wiem, że Ty jesteś fanem Senny, ale Schumachera nie oceniam tylko "masą rekordów" (fajnie to określiłem swoją drogą :???: ), ale również za to jak jeździł. Był nieustępliwy, często nawet chamski, ale przy tym niesamowicie szybki. Widziałem kiedyś program o tym ile jego technika jazdy dawała mu przewagi nad kolegą z zespołu (jakieś dane telemetryczne itp.). Dobrą rekomendacją może być również sezon '94, kiedy zdobył tytuł Mistrza Świata nie posiadając nawet najszybszego samochodu :)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości