Który mistrz z ostatnich lat jest waszym ulubionym?

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Który mistrz z ostatnich lat jest waszym ulubionym?

Ankieta wygasła Pt kwi 22, 2005 17:52

Michael Schumacher
7
33%
Mika Häkkinen
4
19%
Jacques Villeneuve
0
Brak głosów
Damon Hill
1
5%
Alain Prost
1
5%
Nigel Mansell
0
Brak głosów
Ayrton Senna
8
38%
 
Liczba głosów : 21

Postprzez pepq1 N cze 19, 2005 22:09  

Czytając wasze propozycje i ich uzasadnienie , mniemam że jest to spotkanie ludzi w różnym wieku , i jest to dobre.Miałem okazję oglądać kilku mistrzów w akcji , i cały czas jestem pod urokiem jazdy Senny. Jego tragiczna śmierć przyczyniła się do tego że F1 straciła część kibiców. Póżniej stała się zbyt przewidywalna mało atrakcyjna i dopiero ostatnie zmiany wniosły powiew nowego .Ciosem po którym F1 nie bardzo się podniosła , była decyzja władz F1 o niedopuszczaniu do wyścigu bolidów z turbo sprężarkami , chyba co niektórzy pamiętają Williamsy nie było bata i te prawdziwe slicky to były czasy
pepq1
 

Postprzez gregoff Pn cze 20, 2005 8:33  

No nie wiem czy akurat ograniczenie turbosprężarek było tak wielkim ciosem dla F1. Można powiedzieć że prawdziwa F1 zakończyła się w roku 1993 (odchodzi Prost) i 1994 (śmierć Senny) od tej chwili zaczyna się era Schumiego i ogromnych pieniędzy w F1 a kończy wspaniałych wyścigów w któych walka trwa od startu do mety.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz Pn cze 20, 2005 9:03  

gregoff muszę przyznać, że masz rację. Rok 1994 był swego rodzaju przełomem w F1 pod kilkoma względami. Obecny sezon też chyba na długo zapadnie w pamięci kibiców F1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Witek Cz sie 04, 2005 21:42  

Witam!!! Ayrton Senna to mój największy autorytet!!! Był człowiekiem o złotym sercu i geniuszem!!! Bez niego Formuła 1 nigdy już nie będzie taka sama!!! On wciąż jest w naszych sercach!!! Jestem jego największym kibicem i pozostanę nim na zawsze!!! Ale wiele znaczy dla mnie również jego partner z drugiej połowy sezonu 1993- Mika Hakkinen!!! On był według mnie największym jego sukcesorem! Ten Fin miał w sobie "to coś", podobnie jak Ayrton. A Wy jak uważacie????
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez McMarcin Śr paź 19, 2005 18:54  Na pewno Senna

Śledzę F1 od 1984 r., to chyba mam prawo powiedzieć, jako nestor ;-) Na pewno mistrzem wszechczasów będzie Juan Fangio. Widziałem w "akcji" wielu mistrzów - Piqueta, Prosta, Mansella. Jednak to, co do F1 wniósł Ayrton Senna, nie zastąpi nawet 10 tytuł Schumachera. Ayrton nie zostawiał na torze cienia wątpliwości, kto jest mistrzem kierownicy. Do tego dochodziła jeszcze jego filozofia i postawa poza torem. Powiem, że dla mnie F1 po 1994 r. jest po prostu uboższa o kogoś, kogo można nazwać idolem
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Iza Śr paź 19, 2005 18:59  

Oddałam swój głos na Ayrtona Senne. Mimo,że nie widziałam ani jedengo wyścigu z jego udziałem (widać nie było mi to pisane :-? ), to na tyle dobrze zapoznałam się z historia F1 i tyle słyszałam, że mogę śmiało ocenić, że to historyczny kierowca i mój ulubiony. :grin:
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez SirKamil Śr paź 19, 2005 19:44  

Właściwie trucno mi popwiedzieć...

Oddałem swój głos na Artona ale równie dobrze mogłem i na Mike :) Oby bardzo cenie, nawet nie wiem dlaczego.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez chmiel Śr paź 19, 2005 21:52  

Iza napisał(a):Mimo,że nie widziałam ani jedengo wyścigu z jego udziałem (widać nie było mi to pisane Zmieszanie ), to na tyle dobrze zapoznałam się z historia F1 i tyle słyszałam, że mogę śmiało ocenić, że to historyczny kierowca i mój ulubiony. Szczęście


W moim przypadku jest dokładnie tak samo. Tyle co o nim przeczytałem tutaj na forum i na innych stronach poświęconych F1 wystarcza mi, aby bardzo cenić tego kierowce.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez sEB-q Cz paź 20, 2005 9:26  

McMarcin a ty czasem to nie jesteś ten McSenna ?? z wrocka?? :)

A propos Senny ja na szczęście miałem możliwośc zobaczyć jak zdobywał swoje tytuły i jak je przegrywał ,to se ne wrati :(
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rangiz Cz sty 26, 2006 18:38  

Sennie na prawde nalezy sie pamiec i wielki szacunek

Jednak od ponad 10 lat moim ulubiencem jest M.Schumacher
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gregoff Cz sty 26, 2006 18:41  

Witam i zapraszam do działu nowi użytkownicy aby się przedstawić :-D

Ps: Czy My się skądś nie znamy :?: :P
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez AMD Cz sty 26, 2006 18:44  

rangiz napisał(a):Sennie na prawde nalezy sie pamiec i wielki szacunek

Jednak od ponad 10 lat moim ulubiencem jest M.Schumacher

szacunek to ja jedynie mam do kierowców rajdowych (Colin McRae) i długodystansowych (Tom Kristensen), bo co to za sztuka jechac 150 kółek po zabezpieczonym torze przez 1 - 1,5 godziny
gregoff napisał(a):Witam i zapraszam do działu nowi użytkownicy aby się przedstawić

Ps: Czy My się skądś nie znamy

e no co wam, SPIDER sie uspokoil a następny sie znalazł, bedzie chłopak chciał to se sam pójdzie
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Pieczar Cz sty 26, 2006 18:46  

A Ty znowu swoje :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez gregoff Cz sty 26, 2006 18:46  

AMD nie przeginaj bardzo Cię proszę :D
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez rangiz Cz sty 26, 2006 20:03  

Oczywiscie ze sie znamy.Pozdrawiam Gregoffa i wszystkich z niedoszlej ligi gp4
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości