Olivier Panis

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez TobaccoBoy Śr sty 24, 2007 20:35  

Gp Niemiec z 1994 to były jajca, a nie wyścig. Normalnie jak z filmu. A ten "incydent" gdy tankowaniu Benettona Jossa "The Bossa" uuuu.... 8)
TobaccoBoy
 

Postprzez McMarcin Śr sty 24, 2007 20:36  

Tobacco - no więc napisałem, że młodzi i szybcy wypchnęli Oliviera z F1. Panis był solidnym zawodnikiem, jednak nie był materiałem na mistrza świata, niestety
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez W Śr sty 24, 2007 22:03  

McMarcin napisał(a):Panis był solidnym zawodnikiem, jednak nie był materiałem na mistrza świata, niestety

Jakoś to nie przeszkadza w egzystancji Fisichelli.
:-P
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Gustaw Śr sty 24, 2007 22:22  

soplik napisał(a):
TobaccoBoy napisał(a):Panis jest za stary na starty


Ale kiedyś i on też był młody i radził sobie całkiem całkiem w zespole Ligier. Koledzy wspominają jego zwycięstwo w Monaco, ale jego pierwszy większy sukces to drugie miejsce na Hockenheim w 1994 roku. Fakt faktem, że w tamtym wyścigu większość czołowych zespołów miała awarie, na czele z Schumacherem i Hillem, ale jednak to jego pierwsze podium, w pierwszym roku startów.


Hill wtedy ukończył ten wyścig na 8, ostatniej pozycji....

1.Berger
2. Panis - Ligier-Renault
3. Bernard-Ligier-Renault
4. Fittipaldi- Footwork- Ford
5. Morbidelli- Footwork-Ford
6. Comas - Larousse-Ford
7. Beretta, (chyba, jeśli dobrze pamiętam)- Larousse-Ford
8. Hill

Pamiętam jak Todt ściskał się z Gerhardem wtedy, Ferrari wygrało tamten wyścig pierwszy raz od trzech lat.
Gustaw
 

Postprzez Mariusz Cz sty 25, 2007 8:22  

Gustaw napisał(a):jednak to jego pierwsze podium, w pierwszym roku startów

To podobnie jak Kubica. A co do Panisa to sądzę, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. To, że zrezygnował z F1 ostatecznie, nie oznacza, że może nie spróbować kiedyś sił np. w Le Mans czy GP Masters.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez soplik Cz sty 25, 2007 8:23  

Gustaw napisał(a):Hill wtedy ukończył ten wyścig na 8, ostatniej pozycji....


No ale właśnie ze względu na awarie techniczne jeśli dobrze pamiętam. Miał okrążenie straty do zwycięzcy
AYRTON SENNA da SILVA
THE FASTEST EVER
Avatar użytkownika
soplik
 
Dołączył(a): Pt sty 12, 2007 11:15
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Mariusz Śr cze 13, 2007 19:16  

Ostatni wyścig przypomniał mi to dosyć tragiczne zdarzenie z udziałem Oliviera Panisa w 1997 roku, dokładnie 10 lat temu.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez TobaccoBoy Śr cze 13, 2007 19:25  

No pamiętam. Dobre porównanie - 10 lat temu RK zapewne miałby juz przekreślona karierę w F1, jak Panis, który już nie odzyskał pełnej sprawności (ciężkie połamanie obu nóg). Szkoda. Francuz wyczyniał cuda w Proscie....
TobaccoBoy
 

Poprzednia strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości