Kto ma większy talent Kubica czy Hamilton ??

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Kto ma większy talent:

Kubica
110
56%
Hamilton
85
44%
 
Liczba głosów : 195

Postprzez Darth ZajceV So sie 11, 2007 15:41  

aba proszę... najpierw teorie spiskowe o faworyzowaniu Alonso, teraz porównanie GP Kanady dla Kubicy (gdzie parę centymetrów dzieliło nas od żałoby narodowej) i GP Europy dla Hamiltona.

Nie skomentuje wypowiedzi bo to po prostu widać jak do tego podchodzisz i jak rozumiesz ten sport. Co do GP Kanady w wykonaniu Kubicy, nie potrafił znaleźć odpowiednich ustawień samochodu co zaowocowało słabszymi czasami... Hamilton gdyby nie Alonso to pewnie nie ustawił by sobie setup'u na żaden tor.

Rąbek u spódnicy... wiesz znowu widać Twoje zrozumienie. Włącz sobie rFactora z poziomem około 95% i pojeździć czymkolwiek to zobaczysz jak się łatwo wygrywa jak Ci nie wszystkie biegi wchodzą... a to tylko namiastka tego z czym musiał walczyć Kubica.

...Reyes... Nie pieprz głupot to nie będziemy się czepiać.


PS. nie bronie Kubicy podczas GP Kanady, nie znaleźli setup'u, jechał słabo jak na swoje możliwości (tylko, że cały czas był na punktowanych miejscach) i popełni błąd, który o mało się nie skończył tragicznie. Ale jak ktoś McLarenem dojechał na 9 pozycji to chyba nie można powiedzieć, że mu się wyścig udał.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez aba So sie 11, 2007 16:00  

patgaw napisał(a):Ale nie zauwazyles ze to bylo po kontakcie z trulim


Ah, tak, zapomnialem, to truli wypchnal roberta bo ten przeszkadzal w walce o tytul mistrza! Teoria rodem z faktu!


patgaw napisał(a):haha, ciekawe czy twoj ulubiony kierowca na hulajnodze by wypdzedzil cala stawke ;x



Na hulajnodze to niewiem, ale Schumi objechal by ich na drzwiach od stodoly.


Darth ZajceV napisał(a):teraz porównanie GP Kanady dla Kubicy (gdzie parę centymetrów dzieliło nas od żałoby narodowej) i GP Europy dla Hamiltona


Wiesz porownojac blad Hamiltona w GP europy a blad Robka z GP kanady...
To raczej w jednym i w drugim przypadku to byly raczej bledy kierowcow a ktory popelnil powazniejszy to sam sobie odpowiedz.

Darth ZajceV napisał(a):Ale jak ktoś McLarenem dojechał na 9 pozycji to chyba nie można powiedzieć, że mu się wyścig udał.


Niezawsze sie udaje.


Powiem tak, niejestem fanem Kubicy , ale uwazam ze jest dobry, a nawet bardzo dobry, bardzo sie ciesze ze tam jest bo fajnie jest przy nazwisku zobaczyc ta mala polska flage i chcialbym kiedys uslyszec nasz hymnik po jakims gp. Co do Hamiltona to tez niejestem jego fanem. Zaryzykowal bym stwierdzenie ze jest lepszy od robka ale Darth ZajceV zniosl by jajo. Powiem tak nikt kto spadl z dzrzewa niemoze zostac mistrzem swiata, bo to bedzie koniec.
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez chmiel So sie 11, 2007 16:27  

...Reyes... napisał(a):Pewnie każdy by chciał żeby Kubica wraz z Kimim byli w BMW. xD Wtedy wiadomo że by gonił kimego jak Fisi Alonso xD.

To Fisico gonił Alonso. Dobrze wiedzieć. ;) Ja bym to raczej nazwał próbą gonienia Alonso...

aba napisał(a):Ah, tak, zapomnialem, to truli wypchnal roberta bo ten przeszkadzal w walce o tytul mistrza! Teoria rodem z faktu!

A kto tak napisał? Ty sobie to dopisałeś. Patgaw napisał tylko o kontakcie. A może zaprzeczysz, że kontakt był?

aba napisał(a):Na hulajnodze to niewiem, ale Schumi objechal by ich na drzwiach od stodoly.

:hihi:
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Darth ZajceV So sie 11, 2007 18:07  

Nie zniosę jajka (chyba, że złote... czasem mi się zdarza:D) ponieważ to jest tylko Twoja opinia i ja wcale nie muszę się z nią zgadzać, tak jak Ty nie musisz zgadzać się z moją. Jednak takie teksty jak ten:

aba napisał(a):
Ziomek napisał(a):Czy Hamilton jest lepszy? Czas pokaże. Robert miał (i ciągle ma) pecha, głównie z bolidem
Tak. Jak to sie mowi chu..owej baletnicy przeszkadza nawet rabek u spodnicy.


Sugerują po pierwsze, że wyścigów w ogóle nie oglądasz, albo siedzisz przez półtorej godziny z otwartą gębą i ślinotokiem, a całość komentujesz mniej więcej: "Jee jakie śliczne samochodziki". To jest wg. mnie jedyne logiczne wytłumaczenie jeśli twierdzisz, że problemy (np. ze skrzynią) nie wpływają na szybkość bolidu (a dziwnym trafem przesunięcie skrzydła o pół stopnia tak).
Po drugie w połączeniu z tą wypowiedzią:

aba napisał(a):, ale uwazam ze jest dobry,


jest totalnym samo zaprzeczeniem (to wreszcie chu**wy czy dobry?).

Ponadto jeśli chcesz udowadniać swoje racje to staraj się używać konkretnych argumentów (argumentowania osądów i twierdzeń uczą już w przedszkolu), a nie swoich wymysłów i wierzeń, bo tutaj staramy się oceniać fakty i liczby, a nie domniemane istnienie jakichś bożków.

Ponadto ocenienie talentu nie jest możliwe w żadnym przypadku, bo nie ma czegoś takiego jak miara talentu. Tym samym nie mówię, że Kubica ma większy talent od Hamiltona. Anglik lepiej wypada w tym roku, jednak F1 teraz jest taka, że Kubica w BMW przy tych samych warunkach nie jest wstanie pokonać Lewisa w McLarenie. Dodatkowo ja oceniałem ich występ w pierwszym deszczowym Grand Prix, a biorąc pod uwagę bolid, doświadczenie wyścigowe i warunki na torze, Kubica wypadł wg. mnie lepiej.

aba napisał(a):Powiem tak nikt kto spadl z dzrzewa niemoze zostac mistrzem swiata, bo to bedzie koniec.


Rozwiń bo nie rozumiem.
Ostatnio edytowano So sie 11, 2007 18:08 przez Darth ZajceV, łącznie edytowano 1 raz
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez nosal@op.pl So sie 11, 2007 18:08  

ale Reyes napisales .....(gdyby bardziej sie staral)..... proponuje przejechac ci sie maluchem a potem mercedesem.Podam ci przyklad z wyscigu ostatniego GPWęgier cytuje wypowiedz Roberta Kubicy "minal mnie jagbym jechal furmanka"ta wypowiedz dotyczy tego jak walczyl na poczatku wyscigu z Fernando Alonso.I o czym tu gadac????
nosal@op.pl
 

Postprzez Pieczar So sie 11, 2007 19:25  

aba napisał(a):Na hulajnodze to niewiem, ale Schumi objechal by ich na drzwiach od stodoly.

Taa tak jak to robił w 2005 roku :twisted:
aba napisał(a):Wiesz porownojac blad Hamiltona w GP europy a blad Robka z GP kanady...
To raczej w jednym i w drugim przypadku to byly raczej bledy kierowcow a ktory popelnil powazniejszy to sam sobie odpowiedz.

No fajnie. Tylko, że Robert zderzył się z Trullim stąd taki a nie inny efekt. Hamilton miał pusty tor przed sobą.
W takim razie, wg Twojej teorii Alonso też jest gorszy od Hamiltona, bo zdobył mniej punktów i też często miał jakieś problemy z autem. Podobnie Kimi.
Rzeczywiście ciekawe...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez aba So sie 11, 2007 22:43  

Pieczar napisał(a):Taa tak jak to robił w 2005 roku

A moze aczej w 2004.

Darth ZajceV napisał(a):ponieważ to jest tylko Twoja opinia i ja wcale nie muszę się z nią zgadzać, tak jak Ty nie musisz zgadzać się z moją.


I dokladnie tak jest wiec powinienes ja uszanowac, a nie udowadniac o ile jestes madrzejszy ode mnie. Ja nie proboje przekonac Cie ze niemasz racji. Uwazam ze Hamilton jest lepszy i to moje zdanie. Mozesz miec inne i to wszystko. A narazie uwazam jak uwazam. Czyli przedstawiam swoje zdanie niewymagajac potwierdzenia z Twojej strony. Co najwyzej komentarza.


Darth ZajceV napisał(a):staramy się oceniać fakty i liczby

No to je ocen, popatrz na tabele wynikow, kto jest 6 a kto 1?
i to tyle co mam do powiedzenia na temat faktow i liczb.


chmiel napisał(a):A kto tak napisał? Ty sobie to dopisałeś


Czy ja napisalem ze ktos tak napisal? Byl kontakt owszem, ale niepowiecie chyba ze Truli z premedytacja uderzyl w Roberta?
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez Darth ZajceV So sie 11, 2007 23:10  

aba napisał(a):I dokladnie tak jest wiec powinienes ja uszanowac, a nie udowadniac o ile jestes madrzejszy ode mnie.


Nie udowadniam, że jestem mądrzejszy. Pierwszy wyskoczyłeś z wyskakiwaniem w powietrze i brakiem profesjonalizmu. Cholernie spłyciłeś to co się tam stało.

(END OF OT).

Teraz bardziej na temat z moim małym powtórzeniem.

aba napisał(a):Powiem tak nikt kto spadl z dzrzewa niemoze zostac mistrzem swiata, bo to bedzie koniec.


Rozwiń bo nie rozumiem.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez aba So sie 11, 2007 23:42  

Darth ZajceV napisał(a):(END OF OT).


OK


Darth ZajceV napisał(a):Rozwiń bo nie rozumiem


Powialo troszku rasizmem. Wyjasnie na PW
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez Sergi N sie 12, 2007 5:25  

Hamilton i Kubica są obaj piekielnie utalentowani. Oboje we wcześniejszych ligach udowodnili swoją klasę. Ale wybrałem Kubice za sposób jazdy, ale przede wszystkim za charakter. Moim zdaniem jest tak, że oboje są nauczeni jak jechać, co zrobić by wygrać. ale tylko Polak wie , ja sie podnieść z upadku. Tego Hamiltonowi brakuje, myślę że po kryzysie zobaczymy ile wart jest ten kierowca.
"Takie czasy nastały, że jak chcesz z kim mądrym pogadać, musisz rozmawiać sam ze sobą." Sokrates.
Avatar użytkownika
Sergi
 
Dołączył(a): N lip 08, 2007 14:32
Lokalizacja: Piła

Postprzez ufos N sie 12, 2007 10:24  

Trudno jest porównać talent Kubicu i Hamiltona bo nie można odnieść sie do wyników, które ustanawiane są na bolidach odzielonych od siebie wyraźną linią żeby nie powiedziec przepaścią. Jednak uważam Kubicę za lepszego kierowcę od Hamiltona.
Który jednak jest lepszy to zobaczymy za kilka lat gdy będziemy o nim rozmawiać, a o drugim prawie zapomnimy.
Avatar użytkownika
ufos
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 14:54
GG: 8539058

Postprzez Pieczar N sie 12, 2007 11:01  

aba napisał(a):
Pieczar napisał(a):Taa tak jak to robił w 2005 roku

A moze aczej w 2004.

Taką furą to trudno, żeby nie dawał rady...

aba napisał(a):
Darth ZajceV napisał(a):staramy się oceniać fakty i liczby

No to je ocen, popatrz na tabele wynikow, kto jest 6 a kto 1?
i to tyle co mam do powiedzenia na temat faktow i liczb.

Skoro oceniasz ich tylko po tabeli wyników to dalsza dyskusja mija się z celem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SoBcZaK N sie 12, 2007 11:29  

Skoro oceniasz ich tylko po tabeli wyników to dalsza dyskusja mija się z celem.

zgadzam się z tobą emne Pieczar em w całej emne rozciągłości....
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Kurczaq N sie 12, 2007 11:49  

aba napisał(a):Tak. Jak to sie mowi chu..owej baletnicy przeszkadza nawet rabek u spodnicy.

:???: Ty się dobrze, czujesz ?

aba napisał(a):Niezawsze sie udaje.

TO jak to się ma do twojej teorii ? W sensie, że w F1 wygrywamy bo się udało. To tylko potwierdza, że Robertowi nie udaje się częściej :|

aba napisał(a):Na hulajnodze to niewiem, ale Schumi objechal by ich na drzwiach od stodoly.


Objechał by swoją zadufaną dupę i starczyłoby na objechanie jeszcze kilku kibiców. Naprawde nie rozśmieszaj mnie.

aba napisał(a):Ah, tak, zapomnialem, to truli wypchnal roberta bo ten przeszkadzal w walce o tytul mistrza! Teoria rodem z faktu!


Do wypadku dochodzi, gdy mamy do czynienia z zbiegiem błędów co tworzy pewną lawinę. Wina za wypadek rozkłada się na wiele podmiotów. Może pisz imiona z dużej litery ?

Gdy czytam te twoje wypociny aba to naprawde ręce opadają. Hamilton nei powinnien skączyć wyścigu w GP Europy. Bez Alonso nie ustawił by godziny w odtwarzaczu video. Bez tatusia i FIA nikt by mu nie wydrukował mistrza. A ja i tak wiem, że mu nosek przytrą =)

Co do punktacji, wiesz to o niczym nie świadczy względem talentu. Jesteś zapatrzony w Elvisa więc dyskusja jest bez celowa.
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slipstream N sie 12, 2007 12:03  

aba napisał(a):No to je ocen, popatrz na tabele wynikow, kto jest 6 a kto 1?

No tak, genialne w swojej prostocie. W ten oto sposób Takuma Sato jest o niebo lepszym kierowcą od takiego Buttona czy Rubensa Barrichello którzy nie wiedzieć jakim cudem 1 stycznia 2007 roku obudzili się bez talentu jakim dysponowali przez lata (bo w końcu wcześniej bywali suchymi liczbami i faktami jakim jest tabela mistrzostw przed Taku).

Formuła 1 jest zaś idylliczną krainą gdzie każdy kierowca dysponuje identycznym autem aby jego pozycja w mistrzostwach zależała tylko i wyłącznie od daru i stopniu w jakim danego kierowcę obdarzył nim Bóg, a walki "zbrojeń" między konstruktorami w myśl pacyfistycznych ideii nie ma i każdy producent jest równy.

Tabela mistrzostw póki obaj kierowcy nie jeżdżą w jednym zespole (a i to nie zawsze się sprawdza) jest najmniej obiektywną formą porównywania i decydowania który z dwójki kierowców w bezpośrednim porównaniu jest lepszy.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości