Lewis Hamilton

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze Pn paź 21, 2019 9:51  Re: Lewis Hamilton

Jeśli Bottas w Meksyku nie zdobędzie punktu, to Hamiltonowi do tytułu wystarczy tam trzecie miejsce i do USA może jechać jako mistrz :)
W każdym razie Lewisowi wystarczy zdobyć 40 pkt do końca sezonu, czyli w 4 wyścigach (przy równości punktów wygra liczbą wygranych wyścigów). Jak w poprzednich latach - tylko DNFy mogłyby coś istotnie zmienić.

Łatwo się pomylić przy liczeniu tych punktów, bo zostaje 1 pkt za FL. Co by to było gdyby taki zdecydował o tytule...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Dime Pn cze 01, 2020 8:50  Re: Lewis Hamilton

Lewis zabrał dość kontrowersyjny moim zdaniem głos w sprawie zamieszek odbywających się aktualnie w USA https://racer.com/2020/05/31/hamilton-criticizes-f1s-silence-over-george-floyd-i-stand-alone

Krytykuje on F1 za brak oficjalnego komentarza do całej sprawy, oczekując (jak rozumiem) wyrazu poparcia dla protestujących. "Dostało" się również pozostałym kierowcom w stawce za brak komentarzy nt sytuacji.
Hamilton nie pierwszy raz odnosi się publicznie nt rasizmu.
Głowne kontrowersje wokół jego wypowiedzi to wg mnie:
1. Oczekiwanie zaangażowania w biężace wydarzenia politycznego od F1 - kiedy powinna jak najbardziej zachowywać neutralność odnośnie polityki
2. Nazywa się jedynym przedstawicielem People of colour - wydaje mi się, że mamy w stawce innych 'nie białych' kierowców
Dime
 
Dołączył(a): Pn paź 08, 2018 23:09

Postprzez sneer Wt cze 02, 2020 12:58  Re: Lewis Hamilton

Niech on się nie wypowiada w sprawach poza F1. Proszę.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qTeck Cz cze 18, 2020 15:02  Re: Lewis Hamilton

Przyjąłem taktykę chłodnego przemilczenia ostatnich wypowiedzi Lewisa, ale czara się przelała. Jeszcze nigdy nie miałem takiego dysonansu pomiędzy tym co sądzę o kierowcy gdy siedzi za kierownicą, a tym co robi poza nim.

Obrazek
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez mich909090 Cz cze 18, 2020 20:48  Re: Lewis Hamilton

Obrazek

Mistrz przed sezonem jest w formie. Nie opitala się w tańcu :dobrze:
Dla tych którzy myślą,że Lewis tylko na pokazach mody siedzi i zajmuje się rasizmem :rotfl:
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez lolek99 Wt cze 23, 2020 9:04  Re: Lewis Hamilton

Właśnie dlatego nigdy nie będę miał do niego szacunku.
Od 2014 ma bolid o klasę lepszy od reszty, a w 2016 przegrał tytuł (z szykanowanym na całym forum Rosbergiem).
To kierowca, który robi swoją karierę tylko na silniku Mercedesa, a za takie rasistowskie zachowania powinien wylecieć z Mercedesa na zbitą twarz.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez rno2 Wt cze 23, 2020 9:22  Re: Lewis Hamilton

^ No tak, to wina Hamiltona, że w 2016 roku miał więcej awarii niż Rosberga...
robi swoją karierę tylko na silniku Mercedesa

Jasne, powinien przejść do Williamsa, żeby pokazać, że taczką również jest w stanie wygrywać. A nie, czekaj... Williams ma silniki Mercedesa... :eek:
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Kulfon00 Wt cze 23, 2020 17:08  Re: Lewis Hamilton

mich909090 napisał(a):Hamiton założył organizację ,,The Hamilton Commission'', która ma pomagać czarnoskórym w edukacji .Mega fajna inicjatywa ( widać ,że Hamilton mam ogromną siłę przebicia).
Nie chodzi już nawet o czarnoskórych ale po prostu pomoże w ten sposób wielu ludziom i da im szansę na lepsze życie. Robi pożytek z tego ,że jest rozpoznawalny i jego nazwisko to marka.


No tak, tylko tutaj on wartościuje ludzi - przeprowadza selekcję na podstawie koloru skóry (sam tak napisałeś). Kiedyś były takie miejsca, gdzie był wstęp tylko dla białych i dziś nazywa się to rasizmem. Teraz tworzą miejsca tylko dla czarnych i nazywa się to mega fajną inicjatywą. Smutne...

Oczywiście w ujęciu czysto-jeździeckim nic nie chcę ujmować (chociaż akcje w stylu: pierwsze kłopoty z autem -> komunikat "retire the car" też nie zawiera mocnej siły woli :D )
Avatar użytkownika
Kulfon00
 
Dołączył(a): N kwi 16, 2017 7:01

Postprzez baron Wt cze 23, 2020 19:01  Re: Lewis Hamilton

Dobrze, że F1 nie dała się sprowokować(i mam nadzieję że dalej zachowa takie stanowisko) jego oskarżeniom dotyczącym braku reakcji spowodowanej sytuacją w USA. :dobrze:

Mistrz przed sezonem jest w formie.


W tak w dobrej formie że aż się podniecił.

Musiałem :/
baron
 
Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 13:15
Lokalizacja: Konin

Postprzez mich909090 Wt cze 23, 2020 19:38  Re: Lewis Hamilton

baron napisał(a):Dobrze, że F1 nie dała się sprowokować(i mam nadzieję że dalej zachowa takie stanowisko) jego oskarżeniom dotyczącym braku reakcji spowodowanej sytuacją w USA. :dobrze:

Mistrz przed sezonem jest w formie.


W tak w dobrej formie że aż się podniecił.

Musiałem :/


Akurat F1 popiera stanowisko i działania Hamiltona w sprawie rasizmu. Ross Brawn też go poparł . Dodatkowo ta nowa organizacja Lewisa w przyszłości może przynieść nowych pracowników w środowiskiu F1 .Przynajmniej jest taki cel i zamysł.

PS : Ja patrzyłem na sylwetkę od pasa w górę ale każdy ma swoje upodobania...

-- Wt cze 23, 2020 19:43 --

Kulfon00 napisał(a):
mich909090 napisał(a):Hamiton założył organizację ,,The Hamilton Commission'', która ma pomagać czarnoskórym w edukacji .Mega fajna inicjatywa ( widać ,że Hamilton mam ogromną siłę przebicia).
Nie chodzi już nawet o czarnoskórych ale po prostu pomoże w ten sposób wielu ludziom i da im szansę na lepsze życie. Robi pożytek z tego ,że jest rozpoznawalny i jego nazwisko to marka.


No tak, tylko tutaj on wartościuje ludzi - przeprowadza selekcję na podstawie koloru skóry (sam tak napisałeś). Kiedyś były takie miejsca, gdzie był wstęp tylko dla białych i dziś nazywa się to rasizmem. Teraz tworzą miejsca tylko dla czarnych i nazywa się to mega fajną inicjatywą. Smutne...

Oczywiście w ujęciu czysto-jeździeckim nic nie chcę ujmować (chociaż akcje w stylu: pierwsze kłopoty z autem -> komunikat "retire the car" też nie zawiera mocnej siły woli :D )


Równie dobrze mogłby nie robić nic poza kupowaniem kolejnych supersamochodów i nieruchomości .Jednak ma potrzebę pomagania. Tym razem chodzi o czarnoskórych może innych razem będzie pomagał białym. Co to ma za znaczenie? Ważne ze komuś pomoże.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Sikorex Wt cze 23, 2020 21:19  Re: Lewis Hamilton

Mnie to wszystko co się dzieje z tą akcją BLM wśród sportowców irytuje.
Piłkarze w Anglii musieli grać zamiast nazwisk z tym ,, Black li..."
przed meczami klękają jak idioci, a teraz ten pajacuje.
Sport to ma być sport a nie ideologie czy polityka.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Saruto Cz cze 25, 2020 10:35  Re: Lewis Hamilton

lolek99 napisał(a):Właśnie dlatego nigdy nie będę miał do niego szacunku.
Od 2014 ma bolid o klasę lepszy od reszty, a w 2016 przegrał tytuł (z szykanowanym na całym forum Rosbergiem).
To kierowca, który robi swoją karierę tylko na silniku Mercedesa, a za takie rasistowskie zachowania powinien wylecieć z Mercedesa na zbitą twarz.

Stworzył sobie otoczkę wokół siebie jak Schumacher i tyle. Gdyby trafił tam Max za Valtteriego, to by inaczej śpiewał. Jednak od dawna w F1 nie ma kierowców z jajami. Co do rasizmu, to nic nie zmieni. Ameryka, to najbardziej rasistowski kraj na świecie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mich909090 So cze 27, 2020 12:37  Re: Lewis Hamilton

Ciekawe porównanie. Chyba Lewis miał mocniejszych rywali w zespołach... 3 mistrzów świata aż.

Obrazek
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez qTeck N cze 28, 2020 10:32  Re: Lewis Hamilton

Saruto napisał(a):Co do rasizmu, to nic nie zmieni. Ameryka, to najbardziej rasistowski kraj na świecie.

Słyszałeś kiedyś o Japonii albo krajach arabskich? :-P
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez sneer Pn lip 13, 2020 15:53  Re: Lewis Hamilton

https://www.plantbasednews.org/.amp/new ... uper-happy

Zaczynam życzyć tytułu Bottasowi....
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość