Lewis Hamilton

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mich909090 Pn lip 13, 2020 19:49  Re: Lewis Hamilton

sneer napisał(a):https://www.plantbasednews.org/.amp/news/-lewis-hamilton-dog-fully-vegan-super-happy

Zaczynam życzyć tytułu Bottasowi....


Będzie bardzo ciężko. Wątpię aby Bottas caly sezon był na poziomie Lewisa. Zresztą teraz będą tory Hamiltona ,a wczoraj odniósł zwycięstwo na jednym z najgorszych i problematycznych dla niego torów. Jedyną szansą Bottasa jest dobra forma w kwalifikacjach .Gdy Lewis startuje z P1 to jest pozamiatane z jego ,,race management ''.
Vettel: ,,that was close''
Hamilton: ,, I lifted, that's why you were close.'' Belgia 2017
#44 #1
Avatar użytkownika
mich909090
 
Dołączył(a): N lut 26, 2012 17:00

Postprzez Pieczar Wt lip 14, 2020 6:44  Re: Lewis Hamilton

Cóż, weganizm to stan umysłu. Temu gościowi odwala już coraz mocniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez qTeck Wt lip 14, 2020 8:46  Re: Lewis Hamilton

mich909090 napisał(a):jego ,,race management ''.

W tym roku jest to główny punkt zainteresowania Lewisa :evil:
Pieczar napisał(a):Cóż, weganizm to stan umysłu. Temu gościowi odwala już coraz mocniej.

Mam wrażenie, że jest to wynik silnej, wieloletniej amerykanizacji. Lewis zawsze czuł się w USA jak w domu i chłonął wszystkie niuanse ich popkultury. Problem zaczyna się w momencie gdy wydaje mu się, że cały świat wygląda jak amerykańskie wybrzeża albo ich sfera social media. Powiedz to Finom, Holendrom czy Włochom...
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez dszra Wt lip 14, 2020 9:33  Re: Lewis Hamilton

A ja was nie rozumiem. Co wam przeszkadza, to że jest weganinem. Jasne obnosi się z tym dość mocno, ale przecież nie wchodzi do domu i nie mówi jaką ma się mieć dietę. Każdy może na swój sposób podchodzić do zwierząt i do własnego zdrowia. Sam kiedyś spróbowałem diety wegańskiej żeby się przekonać czy to co mówią weganie jest prawdą. O ile w życiu nie zauważyłem zbytnich różnic, to przy sporcie osiągałem wyniki jakich nigdy nie miałem i to efekty były widoczne już po kilku dniach. Za bardzo lubię mięso, a sport uprawiam dla własnej przyjemności żeby utrzymać taką dietę, ale choć sam się jej nie trzymam, to co ma mi przeszkadzać, że ktoś inny się tego trzyma. Nieraz mam wrażenie, że w Polsce jest z każdym tematem tak jak z polityką, albo ma się takie same poglądy jak rozmówca, albo w jego oczach jest się głupim, bo myśli się inaczej
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez exxxile Wt lip 14, 2020 10:33  Re: Lewis Hamilton

A ja im bardziej widzę, jaki ból dupy wywołuje fakt, że facet ogłasza, iż nie karmi psa produktami zwierzęcymi, albo klęka / nie klęka podczas hymnu, tym bardziej mu kibicuję :) Bycie Januszem, który przeżywa, że ktoś inny nie odżywia się tym samym, co on, to dopiero musi być niesamowity stan umysłu.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Europejczyk Wt lip 14, 2020 11:24  Re: Lewis Hamilton

Tylko po co to ogłaszać... ? Chyba to jest właśnie bardziej "Januszowe".. co kogo obchodzi co jem, a co dopiero mój pies.
" Patrz somsiad jaki TV sobie kupiłem, jest taki nowoczesny :razz: "

Zaraz mi pewnie powiesz "to nie czytaj"...i tak tez już robię, przestałem być kibicem Lewisa, bo jest całkowicie przeciwieństwem mnie. Tak chroni przyrodę i jest za ekologią, a jeździ bolidem, który pali 100kg benzyny na 300km... Niech sobie do FE przejdzie :???: .
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez exxxile Wt lip 14, 2020 11:54  Re: Lewis Hamilton

A ja na Lewisa patrzę z lekkim politowaniem, bo dla mnie forma jego wypowiedzi jest często taka... zabawna. Te sweet fotki na insta, goła klata, tatuaże, to trochę nie jest moja estetyka i lekko mnie zadziwia u 35 letniego faceta. Ale też w drugą stronę, właśnie, nie przeszkadza mi to, nie muszę oglądać. Nie czuję się tym atakowany.

Nawet tutaj lekko się uśmiechnąłem na słowa, że pies ma "lepsze samopoczucie" po przejściu na dietę wegańską. Na pewno o tym powiedział ;) Z drugiej strony, absolutnie nie uważam, że mówienie o tym jest "januszowe". Każdy z nas ma swoje poglądy, ale sama rozmowa o kryzysie klimatycznym i jak można mu zapobiec nie jest nie na miejscu. Weganizm to z jednej strony kwestia indywidualnych zasad moralnych / etycznych (zjadanie żywych istot), z drugiej ważny temat środowiskowy, nie jest tajemnicą, że przemysłowa hodowla zwierzą ma negatywny wpływ między innymi na zużycie wody. I dla wielu osób to może być nowość, że hej, nie jem mięsa, nie kupuje produktów odzwierzęcych, okazuje się, że mam też wybór w kwestii diety mojego pupila. Ja w tym artykule nie odnalazłem ataku na "mięsożerców", więc nie rozumiem reakcji. Jeżeli weganizm to stan umysłu, to tak samo stanem umysłu jest jedzenie mięsa.

To tak jak dszra napisał o diecie wegańskiej w sporcie. Osobiście uprawiam rekreacyjnie sporty walki, a w klubie, do którego chodzę, są osoby, które mówią głośno, że da się wyczynowo uprawiać sport będąc na diecie wegańskiej. Nikt mi tego nie narzuca, ale myślę sobie - fajnie, że ktoś o tym mówi, bo jeszcze niedawno nie pomyślałbym, że to jest możliwe, a sporty siłowe zwłaszcza kojarzyły mi się z jedzeniem steków i kurczaka z ryżem 24/7 ;) Także jak dla mnie można z Lewisem się zgadzać, można nie zgadzać, część jego wypowiedzi jest niefortunna (jak te o śladzie węglowym właśnie)*, ale wg mnie to dobrze, że ktoś zachowuje się i mówi inaczej, zwraca uwagę na problem. Dopóki to jest "hej, ja robię inaczej, ty też możesz", a nie "hej, ja robię inaczej, ty też powinieneś, ty też musisz", to jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko.

*przy czym o ile on tam trochę gadał głupawo, o tyle to nie jest hipokryzja, że jeździ bolidem F1. Ja też staram się segregować śmieci, ograniczać mięso, nie wyrzucać jedzenia, oszczędzać wodę, ograniczać do minimum użycie chemii, a jednocześnie jeżdżę (i to dużo) samochodem z silnikiem benzynowym. Tu znów można długo dyskutować choćby o tym na ile aktualnie elektryczne samochody są faktycznie "eko" (prawdopodobnie dużo gorsze dla środowiska są zużyte ogniwa od spalin emitowanych przez samochody osobowe, a ten prąd do ładowania, jak wiadomo, nie bierze się z powietrza) - ale tutaj nawet nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że jakby przykładowo każdy człowiek na ziemi odpuścił sobie raz w tygodniu jeden mięsny posiłek, który normalnie jada, to już byłaby ogromna zmiana dla planety. I tak, niech Lewis sobie spełnia swoją największą pasję i wypala benzynę w bolidzie F1, jeżeli jednak jednocześnie zrezygnuje z latania prywatnym odrzutowcem, bo to już jest korzyść dla środowiska i dobrze, że to robi, i dobrze, że o tym mówi. Pokazuje przykład. Doszukiwanie się tutaj hipokryzji to jest już okazywanie jakiejś światopoglądowej niechęci.

I trochę szkoda, że ostatnimi czasy gdzieś pod tymi dyskusjami giną takie występy, jak ten w sobotnich kwalifikacjach, gdzie Lewis pokazał gigantyczną klasę.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez RdQ_ Wt lip 14, 2020 14:41  Re: Lewis Hamilton

Europejczyk napisał(a):Tylko po co to ogłaszać... ? Chyba to jest właśnie bardziej "Januszowe".. co kogo obchodzi co jem, a co dopiero mój pies.

Z tego samego powodu, dla którego Ty pokazujesz swoje autografy. Bo możesz, tak samo Lewis może wypowiadać się na takie tematy.
Europejczyk napisał(a):Niech sobie do FE przejdzie :???: .

Tak, bo FE jest ekologiczna a prąd się bierze tak o.
Avatar użytkownika
RdQ_
 
Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 22:36

Postprzez qTeck Wt lip 14, 2020 14:55  Re: Lewis Hamilton

dszra napisał(a):Każdy może na swój sposób podchodzić do zwierząt i do własnego zdrowia.

To co Lewis, inni kierowcy, czy ktokolwiek w moim otoczeniu spożywa jako jedzenie to wyłącznie ich sprawa i nic mi do tego. Ale gdy mówimy o małoletnich, zwierzętach i wszelakich istotach nie mogących samodzielnie za siebie decydować to postępowanie wbrew ich naturze jest zwykłym wyrządzeniem krzywdy.

Wierzcie mi, że miałem totalnie w nosie jego aktywność w social media, nie śledziłem tego i nie wywierało to na mnie ani pozytywnego ani negatywnego wpływu. Jednak gdy sam Hamilton sprowadził swoją aktywność społeczno-polityczną do F1 zrobiło się piekielnie trudno "próbować nie patrzeć" na to. Nie mam bólu zadka o jego osobę, nie każda krytyka i wytykanie hipokryzji wynika z takich odczuć. Co do januszostwa - jestem zdania, że największym zaściankowcem tej całej sytuacji jest sam Lewis. To on żyje w bańce myśląc naiwnie, że cały świat wygląda jak poznane przez niego regiony USA.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez exxxile Wt lip 14, 2020 14:59  Re: Lewis Hamilton

qTeck napisał(a):
dszra napisał(a):Każdy może na swój sposób podchodzić do zwierząt i do własnego zdrowia.
tego. Ale gdy mówimy o małoletnich, zwierzętach i wszelakich istotach nie mogących samodzielnie za siebie decydować to postępowanie wbrew ich naturze jest zwykłym wyrządzeniem krzywdy. .


W przeciwieństwie do ich zjadania :rotfl:
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez krzych Wt lip 14, 2020 15:42  Re: Lewis Hamilton

Proponuję postawić 2 miski. Karma vegańska vs. karma mięsna/klasyczna. Niech wybiera. :razz:
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Europejczyk Wt lip 14, 2020 16:39  Re: Lewis Hamilton

RdQ_ napisał(a):
Europejczyk napisał(a):Tylko po co to ogłaszać... ? Chyba to jest właśnie bardziej "Januszowe".. co kogo obchodzi co jem, a co dopiero mój pies.

Z tego samego powodu, dla którego Ty pokazujesz swoje autografy. Bo możesz, tak samo Lewis może wypowiadać się na takie tematy.
Europejczyk napisał(a):Niech sobie do FE przejdzie :???: .

Tak, bo FE jest ekologiczna a prąd się bierze tak o.



Skoro jestem kolekcjonerem autografów to chyba normalne, że je pokazuje i wchodzą na moją stronę osoby tym właśnie zainteresowane. Lewis jest kierowcą F1 czy psim dietetykiem ?
Pewnie, że może... ale nadal jestem zdania, że zdecydowanej większości osób śledzących jego profile to nie interesuje...
Interesuje cie co je jego pies ?

FE jest podobno tą najbardziej ekologiczną serią.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez THC-303 Wt lip 14, 2020 17:19  Re: Lewis Hamilton

Europejczyk napisał(a):Skoro jestem kolekcjonerem autografów to chyba normalne, że je pokazuje i wchodzą na moją stronę osoby tym właśnie zainteresowane. Lewis jest kierowcą F1 czy psim dietetykiem ?


Zawodowo kolekcjonujesz autografy?
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Europejczyk Wt lip 14, 2020 17:26  Re: Lewis Hamilton

Co za różnica ?
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez THC-303 Wt lip 14, 2020 17:41  Re: Lewis Hamilton

Kończysz swoją pracę, zbierasz autografy, wrzucasz do netu.
Hamilton kończy pracę, ustala psu dietę, wrzuca do netu.
A ja po robocie tłumaczę rzeczy oczywiste, również w necie.
Albo wszyscy jesteśmy januszami co to 'patrz somsiad', albo żaden. Już jaśniej się chyba napisać nie da.

Jakkolwiek absolutnie nie zgadzam się tak z formą jak i treścią przekazów od Hamiltona, które znam skądinąd tylko z tego forum, bo osobiście, skoro się nie zgadzam, po prostu ich nie śledzę.
Rodolfo Speedy Gonzalez
VENEZUELA
Avatar użytkownika
THC-303
 
Dołączył(a): So lip 17, 2010 14:54
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości