Kimi Raikkonen

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez rno2 Wt maja 16, 2017 7:19  Re: Kimi Raikkonen

Np. na Monzie są mostki na prostej przed Parabolicą oraz tunele m.in. pod Lesmo i prostą startową.
W Barcelonie najprawdopodobniej są tunele.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez dex Śr maja 24, 2017 10:28  Re: Kimi Raikkonen

Kimi z Ferrari w Warszawie !!!
Jadę :)
https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/6 ... lske-wideo
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez manieq Śr maja 24, 2017 19:36  Re: Kimi Raikkonen

Wiecie może, czy bolid będzie jedynie w spoczynku, czy może Kimi coś pokręci?
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez rno2 Cz maja 25, 2017 6:52  Re: Kimi Raikkonen

^ Tak na logikę to bez sensu by było, gdyby na tej imprezie było wszystko oprócz pokazowych przejazdów bolidem :-)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez sneer So maja 27, 2017 18:05  Re: Kimi Raikkonen

I PP emeryta. :D A Wielki Sebastian nie dał rady :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rno2 Śr maja 31, 2017 6:43  Re: Kimi Raikkonen

Sneer a co powiesz po wyścigu? :D
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez dex Śr maja 31, 2017 9:30  Re: Kimi Raikkonen

Ja się cieszę z udanego weekendu Kimiego i to jeszcze w Monaco. PP + 2 miejsce super. Liczę że takie występy zapewnią mu fotel na 2018 rok :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez sneer Śr maja 31, 2017 20:03  Re: Kimi Raikkonen

rno2 napisał(a):Sneer a co powiesz po wyścigu? :D


Pojechał jak ma zapisane w kontrakcie. I tyle. Jakoś nie wierzę, że nagle był sam z siebie wolniejszy. Mina na podium mówiła wszystko w temacie.

I żeby nie było wątpliwości, ja nie mówię, że Kimi jest jeszcze dobry. Ja mówię, że Sebastian jest średni.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Duif Śr maja 31, 2017 20:14  Re: Kimi Raikkonen

Sebastian średni? No gruba teoria :)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indy Śr maja 31, 2017 20:53  Re: Kimi Raikkonen

sneer napisał(a):I żeby nie było wątpliwości, ja nie mówię, że Kimi jest jeszcze dobry. Ja mówię, że Sebastian jest średni.


Heh, to jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rno2 Cz cze 01, 2017 7:03  Re: Kimi Raikkonen

sneer napisał(a):
rno2 napisał(a):Sneer a co powiesz po wyścigu? :D


Pojechał jak ma zapisane w kontrakcie. I tyle. Jakoś nie wierzę, że nagle był sam z siebie wolniejszy. Mina na podium mówiła wszystko w temacie.

I żeby nie było wątpliwości, ja nie mówię, że Kimi jest jeszcze dobry. Ja mówię, że Sebastian jest średni.


A to ciekawe, że skoro Raikkonen ma zapisany w kontrakcie status drugiego kierowcy w zespole, to czemu ryzykowali i w ogóle mu pozwolili zdobyć PP na torze, na którym wyprzedzanie jest prawie niemożliwe.
Jak zwykle wszyscy wokół winni, tylko nie sam zainteresowany. Te bajki przestałem kupować w 2014 r. :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez slipstream Cz cze 01, 2017 7:12  Re: Kimi Raikkonen

A to ciekawe, że skoro Raikkonen ma zapisany w kontrakcie status drugiego kierowcy w zespole, to czemu ryzykowali i w ogóle mu pozwolili zdobyć PP na torze, na którym wyprzedzanie jest prawie niemożliwe.

Bo A) przy tak ciasnej stawce jakkolwiek karkołomnym wyznaniem jest zwolnienie kierowcy na setne sekundy żeby był za kierowca nr 1 a przed cała resztą B) pomimo tego że jest to tor na którym nie da się wyprzedzać, bez problemu można wciąż albo przepuścić partnera z zespołu albo dobrać strategię do tego...

Co nie zmienia faktu że Kimi zwyczajnie dopomógł sytuacji mając zbyt dbał tempo. Vattel cały czas trzymał dystans do Kimiego i jak ten zjechał od razu tempo poprawił. I nie, nie kupuje tych bajek że gdyby Kimi został na torze to by nagle złapał jakieś kosmiczne tempo i odjechał Vettelowi. Ja rozumiem że Kimi sympatyczny i wszyscy go lubią i serce się krajało widząc zasmuconego Kimiego, ale bez przesady. Problem "sympatycznych" kierowców polega na tym że czasem chce się im dać za dużo.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Cz cze 01, 2017 7:34  Re: Kimi Raikkonen

Kimi miał za małą przewagę przed swoim postojem, żeby się to udało. Gdyby Vettela sciągnęli zaraz po nim to pewnie by obronił 1. pozycję, a tak Vettel mając pusty tor przed sobą wykręcił kilka szybkich kółek co wystarczyło do wyprzedzenia. Po prostu Kimi miał zbyt wolne tempo.

W drugiej połowie wyścigu zwolnił już mocno, ale już nie było sensu trzymać się Vettela bo i tak by go nie wyprzedził.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Cz cze 01, 2017 10:13  Re: Kimi Raikkonen

Łatwość z jaką Vettel kontrolował tempo za Raikkonenem pokazuje dobitnie że Kimi jest tym słabszym kierowcą. Strategią Kimiego na wygranie Monaco nie mogło być po starcie z PP trzymanie czy kontrolowanie bezpiecznego tempa nad partnerem i rywalami, tylko budowanie solidnej przewagi. Nie potrafił tego zrobić i tyle, bo Vettel bez problemu trzymał tempo FIna, a gdy tylko dostał pusty tor od razu podkręcił tempo czego Fin mając przed sobą pusty tor nie zrobił bo zwyczajnie nie był dość szybszy od Niemca.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez pawel92setter Cz cze 01, 2017 17:50  Re: Kimi Raikkonen

Chciałbym przypomnieć, że Kimi systematycznie oddalał się od Vettela do momentu trafienia na maruderów. (Button i Wehrlein bodajże.) Problemy z dublowaniem były tak duże, że po kilku okrążeniach dogonił ich także Bottas. Także Kimi jak najbardziej miał tempo na wygranie wyścigu, przy nieco innym układzie na torze. Padł ofiarą strategii podobnie jak Bottas i Verstappen. W momencie zjazdu Valtteriego, był on niedaleko kierowców Ferrari i odpowiedzią na możliwość podcięcia było ściągnięcie Kimiego na postój, jako tego który miał pierwszeństwo. To było na wypadek, gdyby Max i Bottas uporali się z maruderami, a supersofty okazały się szybsze w warunkach wyścigowych niż rzeczywiście były.

Nie demonizowałbym tu ani rzekomej przewagi Vettela nad Raikkonenem, ani złośliwości strategów Ferrari.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości