[Zespoły] Honda

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Ulver Cz cze 14, 2007 16:14  [Zespoły] Honda

Honda - czwarty zespół poprzedniego sezonu, zdobywca 86 punktów i jednego pole position, trzy razy na podium, raz na najwyższym stopniu - w obecnym sezonie zawodzi na całej linii. Zero punktów, tylko dwa razy w Q3...

Co takiego się stało, że bogaty zespół z tradycją w F1, z pierwszymi sukcesami na koncie (i to w "debiucie") tak szwankuje?

Czy to wina kiepskiego bolidu? Po części pewnie tak - Super Aguri, które wykorzystuje poprzedni model Hondy ma już 4 punkty, mimo że było typowane na outsidera, no, co najwyżej "czarnego konia". Z drugiej strony Honda jest na tyle niezawodna, że powinna wykorzystywać takie "okazje" jak GP Kanady. Więc może strategia?

Kierowców? Obaj doświadczeni, obaj wygrywali juz wyścigi. W zeszłym sezonie - Button 56 pkt., Barichello - 30. Ten drugi zresztą często dawał do zrozumienia, że ma duże problemy z aklimatyzacją. W tym sezonie to jednak Barichello deklasuje Buttona - w każdym wyścigu lepszy, pomimo, że często startował z gorszych pozycji. Czy Jenson się skończył czy wypalił? Może gdy spostrzegł, że obecnym bolidem nie da rady jechać na miarę swych ambicji - odpuścił?

"Japońskiego stylu zarządzania"? No ale w końcu ani Fry, ani de Ferran, ani Eecklaert, ani także wielu innych to nie są Japończycy...

Może sponsorzy patrzą na Honde krzywym okiem po zaangażowaniu się w promowanie ekologii?

Co o tym myślicie? Czy Honda wyjdzie z kryzysu, czy czeka ją los Toyoty? Czy obecny sezon trzeba spisać na straty i czekać na następny, czy B&B jeszcze powalczą choćby o podium?
Avatar użytkownika
Ulver
 
Dołączył(a): Cz wrz 28, 2006 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez patgaw Cz cze 14, 2007 16:25  

mnie bardzo zastaniawia zdanie ktore powiedzial Fry po tym jak juz bylo wiadmo ze honda w tym sezonie jest slabiutka:
"nasi inzynierowie jak na te warunki ktorymi dysponuja spisali sie bardzo dobrze, budujac taki bolid"
oczywiscie to jest moimi slowami ale sens jest taki sam.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Verticus Cz cze 14, 2007 16:29  

Nie wiem, czy przyczyny takiego regresu można dopatrywać się w jednym źródle. Tu musiał nastąpić cały łańcuch niekorzystnych wydarzeń, decyzji /w tym na pewno personalnych/. Gdyby to była kwestia budżetu- pewnie oficjalnie podniesiono by tą kwestię. Być może przeprowadzono gruntowne zmiany w zarządzaniu, w kierowaniu rozwojem, tym samym zerwano z całkiem niezłą tradycją i doświadczeniem.
Obaj kierowcy często narzekają na złe prowadzenie bolidów, to chyba nie przypadek, gdzieś popełniono błędy, które trudno wyeliminować.
Osobiście trudno mi uwierzyć, że zespół z takimi tradycjami, a więc też z doświadczeniem tak upadł. Sytuacja kuriozalna, kiedy to kierowcy SA dojeżdżają do mety i to na wyższych pozycjach /6 a 12te miejsce w GP Kanady/.
Najsmutniejsze w tej sytuacji jest to, że nie widać aby Honda znalazła jakieś wyjście z tej sytuacji... :-? :-? :-?

patgaw: ta wypowiedź rzuca odrobinę światła na tą zapaść...
najprostsza konkluzja - warunki finansowe, ale niekoniecznie tak było/jest.
Poza tym jak można skonstruować nowy bolid, który jest gorszy od starego?! :-( Nawet jeśli jest to koncepcja tworzona od początku, to i tak przecież Panowie inżynierowie korzystają z pewnych doświadczeń, wyników, praktyki... Dlatego tak trudno w to uwierzyć :-?
Avatar użytkownika
Verticus
 
Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gregoff Cz cze 14, 2007 16:43  

Żeby mieć kryzys to trzeba najpierw regularnie zdobywać punkty a Honda to ma góry i doły, ale nigdy nie była super dobra.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez im9ulse Cz cze 14, 2007 17:12  

patrzac statystykami to : do 2003 dolina ,2004 super , 2005 niezle ,2006 dobrze ,2007 totalne dno !!!

Moim zdaniem glowna przyczyna niepowodzen to RA107 ktore od samego poczatku bylo zlym bolidem...Baricz mowil ze wyniki z tunelu sa bledne i na torze bolid jest rozbanlansowany,wolny i do pupy nie podobny.

Sezon 2007 jest calkowicie stracony (nie mam watpliwosci) ,nie mamy szans nawet w walce z SuperAguri...Watpie nawet czy wogole zdobedziemy jakis punkty w tym sezonie.Co do kierowcow : Jense to taki gorszy Kimi jak ma maszyne moze zdzialac cuda (vide sezon 2004 gdzie objezdzal ALonso i KImiego jak chcial) ale jak maszyna jest srednia to jezdzi pasywnie i bez wyrazu.Baricz mnie wpienial w poprzednim sezonie ,w tym jezdzi o niebo lepiej niz Jense ale przy takim bolidzie to ciezko sie polapac ktory z nich jest lepszy.

Oczekiwania na sezon 2008 :
- moze uda sie zalatwic Brawna (bardzo by sie przydal)
- koniecznie wywalic Baricza i postawic na "mlodego wilka" (Andretti,Conway,Filipi,di Grassi moze uda sie zapolowac na Hulkenberga) i albo zaskoczy (jak Hamilton i Kubica) albo wariant zastepczy (Klien) ,Jense jest ikona i jego zapewne zostawia az do sezonow 200X
- cos zrobic do cholery z tym tunelem aero !!!
- pozyskac strategicznych sponsorow ,koniec z debilna "chmurka" i tego typu bzdetami
- musowo nowiuśkie malowanie (to tak od siebie ,fanatycznego kibica)
- olac SuperAguri sprzedawac im silniki i nic wiecej...wogole zostawic ich samym sobie
- RA108 od samego poczatku musi byc na poziomie McLarena i Ferrari,bo w trakcie sezonu juz nie wiele mozna zrobic

Ja tam nauczony sezonami 1999-2003 jestem jakos dziwnie spokojny i juz nawet nie chce mi sie plakac podczas kolejnych rund sezonu 2007 :-D ALe wierze ze sezon 2008 bedzie lepszy a w sezonie 2009 Honda zgarnie cala pule a Jense dzwignie puchar :lol: W kazdym badz razie bede wiernym kibicem Hondy do puki ten team bedzie istnial w F1
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez SoBcZaK Cz cze 14, 2007 17:14  

Honda w tym sezonie to prawdziwy odlot.........w dół, ona jest chyba napędzana na powietrze żeby nie zanieczyszczać atmosfery, i kto by pomyślał że SA ich wyprzedzi :D
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez sowa_kubica_fan Cz cze 14, 2007 17:58  

Moim zdaniem ma krzyzys nie dlatego, że ma słaby samochód czy kierowców. Ponieważ dobry zespół może mieć wpadkę, która natychmiast zacznie być likwidowana. Cała załoga Hondy jest beznadziejna, ponieważ w przeszłości popełnili bardzo poważne błędy kadrowe takie jak: zastąpienie Richardsa przez Fry'a, Willisa przez Nakamoto.

Teraz odzwierciedlają się te błędy. I jeżeli szybko się nie poprawią to nie zdobędą ani jednego punktu w tym sezonie.

Poza tym upieranie się przy podziale obowiązków przez Fry'a, de Ferrana i Otmara Szafnauera jest totalnie bezsensowne. Kropka.
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ulver Cz cze 14, 2007 18:03  

im9ulse napisał(a):- pozyskac strategicznych sponsorow ,koniec z debilna "chmurka" i tego typu bzdetami
- musowo nowiuśkie malowanie (to tak od siebie ,fanatycznego kibica)


Jak dla mnie to ich obecne malowanie i pomysl na image zespolu jest najlepsze ze wszystkich teamow w tym sezonie :P

Mysle, ze to dosc innowacyjne, a ekologia i nowe, przyjazne srodowisku technologie, to rzecz warta promowania w F1. Wiem, ze to brzmi jak herezja dla fanow halasu, zapachu spalin i rozlanego oleju;)
Avatar użytkownika
Ulver
 
Dołączył(a): Cz wrz 28, 2006 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Jędruś Cz cze 14, 2007 18:43  

Ulver napisał(a):ak dla mnie to ich obecne malowanie i pomysl na image zespolu jest najlepsze ze wszystkich teamow w tym sezonie Pokazuje język

Mysle, ze to dosc innowacyjne, a ekologia i nowe, przyjazne srodowisku technologie, to rzecz warta promowania w F1. Wiem, ze to brzmi jak herezja dla fanow halasu, zapachu spalin i rozlanego oleju;)


Masz rację :-P Ale niestety niektórzy kibice po prosu nie wiedzą co to malowanie znaczy :evil:
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez sowa_kubica_fan Cz cze 14, 2007 18:49  

racja jędruś
Wiele razy słyszałem tekst w stylu "on robi ze mnie idiotę!" To nieprawda. Osoba, która tak mówi sama z siebie robi idiotę. Ktoś inny po prostu jej to uświadamia :D
Avatar użytkownika
sowa_kubica_fan
 
Dołączył(a): N paź 22, 2006 9:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez im9ulse Cz cze 14, 2007 19:36  

jędruś napisał(a):Ale niestety niektórzy kibice po prosu nie wiedzą co to malowanie znaczy

wiem co "chmurka" znaczy ,ale wolalbym malowanie testowe z sezonu 2004 (czarny ze srebrnymi napisami) + jakis sponsor pokroju SONY albo SAMSUNGA i bedzie gites...a juz idealem byloby gdyby wrocili do malowania z sezonu 99 "fajeczkowego" 555/LuckyStrike :evil: lewa strona czarna z "chmurka eko" a prawa biala z reklama fajek albo lepiej gorzaly :lol: to by bylo cos !!!
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez toyotomaniak Cz cze 14, 2007 19:42  

im9ulse napisał(a):albo lepiej gorzaly

Ty chyba lubisz wypić :D a co do hondy to zawodzi na całej lini podobnie jak moja ulubiona Toyota miejmy tylko nadzieje że to szybko zmieni sie. Takie uznane firmy jak honda i Toyota powinny być w czołówce F1.
toyotomaniak
 

Postprzez im9ulse Cz cze 14, 2007 20:02  

toyotomaniak napisał(a):Takie uznane firmy jak honda i Toyota powinny być w czołówce F1.

IMO lepiej zeby Honda byla w czolowce ,a Toyota na dnie :evil:

BTW.fajna sygnaturka :lol: ale avatar oblesny :twisted:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez yankess Cz cze 14, 2007 20:06  

jędruś napisał(a):Masz rację Ale niestety niektórzy kibice po prosu nie wiedzą co to malowanie znaczy
Kurcze, ja pojęcia nie mam, o co chodzi z tym malowaniem. Oświeć mnie Platonie jędrusiu, błagam...
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Jędruś Cz cze 14, 2007 20:17  

Yankess napisał(a):Kurcze, ja pojęcia nie mam, o co chodzi z tym malowaniem. Oświeć mnie Platonie jędrusiu, błagam...


Arystotelesie Yankessie (nawet sie zrymował :D ) przecież mówię ogólnie, o tych fanach którzy nie interesują się całym światkiem F1 .
Im to się może nie podobać :-P
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Następna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron