[Zespoły] Racing Point (Force India)

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kubas33 Cz gru 05, 2019 15:28  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Możliwe że papa Stroll nie dogadal się z synem i zamiast kupić synowi najnowszego Aston Martina kupił mu całą firmę :evil:
https://www.f1wm.pl/news/46593
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez bartoszcze Pn lut 17, 2020 15:17  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

BWT został sponsorem tytularnym: BWT Racing Point F1 Team.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez piotr_del_grey N sie 02, 2020 20:12  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Patrząc na wyniki RP aż przypomniał mi się Williams w 2009. Świetne tempo w treningach, zupełnie dobre w kwalifikacjach, ale ostatecznie zakończone niemałym rozczarowaniem.

A pech Hulka aż ciężko skomentować. Tym niemniej, byłby w stanie być może zdobyć pojedyncze punkty.
Nigdy nie kłóć się z idiotą,
najpierw zniży Cię do swojego poziomu,
później pokona doświadczeniem.
piotr_del_grey
 
Dołączył(a): Pt paź 18, 2013 14:57
GG: 37698737

Postprzez dszra Wt sie 04, 2020 9:26  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Patrząc na jazdę RP w tym sezonie, to mam coraz większe wątpliwości czy to co im się zarzuca, że mieli plany Mercedesa przy tworzeniu bolidu, jest prawdą. Tak naprawdę jedynie na Węgrzech mieli czasy porównywalne z zeszłorocznym Mercedesem, a nawet trochę lepsze. Biorąc pod uwagę, że mają aktualny silnik Mercedesa, który podobno jest sporo mocniejszy od wersji z tamtego roku, to nawet biorąc pod uwagę różnicę umiejętności kierowców, to nie wygląda to porównanie korzystnie dla RP. W GP na Silverstone w kwalifikacjach Stroll byłby np na 7 miejscu rok temu, po prostu best of the rest, ale czy to wygląda na czasy Mercedesa? Chyba takiego sprzed 2 lat
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez sneer Wt sie 04, 2020 10:14  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

To jest taki deal: skręćcie osiągi, to uwalimy protest. Jakby rzeczywiście meldowali się non stop na miejscach 3 i 4 to afera byłaby znacznie większa. Przekombinowali.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Wt sie 04, 2020 11:04  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

To jest raczej taki deal, że w zeszłym roku tymi Mercedesami jeździli Hamilton i Bottas, a w tym jeżdżą Perez i Stroll... Na Silverstone był wyłącznie Stroll, i było marne tempo. On czasem umie pojechać szybkie kółko, ale w wyścigu należy do najwolniejszych. Poza tym, plany bolidu to jedno, a późniejsze ustawienie go przez zespół, obsługa, a także rozwój (w ubiegłym roku Silverstone to była połowa sezonu, i to nie był ten sam bolid Mercedesa, co na starcie, więc trudno dokładnie przykładać czasy) to zupełnie co innego. Racing Point / Force India zawsze były dość sprawną ekipą przy swoich ograniczeniach budżetowych, ale nigdy to nie był Mercedes.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez dszra Śr sie 05, 2020 13:42  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Już nie przesadzajmy, że Perez jest tak dużo gorszy od Bottasa. Ja bym go wręcz postawił przed Finem jeżeli chodzi o umiejętności kierowcy. Jednak nawet jeśli przyjmiemy, że Bottas jest lepszy od Pereza o 0,3-0,4 sekundy, to tak jak napisałem wcześniej, RP ma aktualny silnik Mercedesa, który jest sporo mocniejszy od zeszłorocznego. To, to powinno zniwelować ich stratę.
Nie wierzę w całkowitą czystość RP, ale też nie wierzę, że bolid jest zerżnięty z planów Mercedesa. Tylko idiota mógłby tak zrobić. Widać to chociażby po tych wszystkich eksperckich głosach, co oceniają po samych zdjęciach czy jest to kopia, czy nie
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez Dime Pt sie 07, 2020 10:21  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Nie bardzo rozumiem karę i odjęcie punktów jedynie za GP Styrii, jeśli protest był uzasadniony i auto nieregulaminowe to nie powinno być tez konsekwencji za używanie takiego bolidu w dwóch kolejnych GP? Reprymendy w takiej sytuacji nie uznaję za karę właściwą dla przewinienia.
Dime
 
Dołączył(a): Pn paź 08, 2018 23:09

Postprzez Protonek Pt sie 07, 2020 10:29  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

To nie jest odjęcie punktów za GP Styrii, tylko ogółem, skądinąd w GP Styrii było 14 punktów, a nie 15, kierowcy nie zostali ukarani.
A jego imię osiemdziesiąt i osiem.
Avatar użytkownika
Protonek
 
Dołączył(a): Śr gru 23, 2015 12:04

Postprzez exxxile Pt sie 07, 2020 10:38  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Kara nie ma żadnego sensu. Chyba, żeby po każym gp odbierać im zdobyte punkty. Jeżeli to jest koszt 15 punktów za cały sezon jeżdżenia skopiowanym bolidem, to się raczej zdecydowanie opłaca kopiować Mercedesa.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez rno2 Pt sie 07, 2020 10:40  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

No właśnie. Ok, zostali ukarania za używanie nieswoich części, ale co dalej?
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Kazik Pt sie 07, 2020 13:08  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Rozumie ktoś coś z tego?
https://www.autosport.com/f1/news/15114 ... ewildering
Racing Point naruszył przepisy przy projektowaniu i dlatego został ukarany ale od tej pory bolid jest legalny (ten sam bolid)i dlatego Szafnauer jest oszołomiony wyrokiem ale jednocześnie happy, że można jeździć legalnie bo te hamulce od Mercedesa zostają . 8-)
Te 15 pkt. nie wiem skąd wzięte to mimo wszystko nie tak kosmiczna strata. Kasa już jednak tak.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Dime Pt sie 07, 2020 13:55  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Protonek napisał(a):To nie jest odjęcie punktów za GP Styrii, tylko ogółem, skądinąd w GP Styrii było 14 punktów, a nie 15, kierowcy nie zostali ukarani.


Zostali ukarania odjęciem 15 punktów za protest złożony po wyścigu o GP Styrii, za dwa kolejne reprymenda. To miałem na myśli.

Jak rozumiem dobrze artykuł Racera (https://racer.com/2020/08/07/renault-wi ... s-can-stay) to dostali karę za przewinienie na etapie projektowania samochodu, natomiast mogą go dalej używać. Dalej jest to dla mnie dziwne.
Dime
 
Dołączył(a): Pn paź 08, 2018 23:09

Postprzez dszra Pt sie 07, 2020 13:58  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Jak dla mnie to FIA, po decyzji z Ferrari, drugi raz w tym roku się zbłaźniła. Wytłumaczenie nałożenia kary jest śmieszne. RP kupiła w tamtym roku plany, ale wykorzystała je tylko do hamulców z przodu, a z tyłu nie i dlatego jest kara, bo w tym roku wykorzystali je też do hamulców z tyłu. Tylko, że jak rok temu kupili plany, to stali się posiadaczami praw do nich, kiedy to było jeszcze legalne. Poza tym, tak jak powiedział Tombazis, zespoły nie mogą odzobaczyć tego co zobaczyły. Skoro zespół miał dostęp do planów już rok temu, to karanie za wykorzystanie tych planów jest trochę dziwne. Jeśli się odwołają, a zapewne to zrobią, to jak dla mnie wygrają sprawę. Zresztą jeśli nawet jeśli wyrok byłby utrzymany, to co to za kara jeśli mogą dalej korzystać z tych kanałów
dszra
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2018 14:32

Postprzez sneer Pt sie 07, 2020 13:59  Re: [Zespoły] Racing Point (Force India)

Oj tam oj tam. Wilk ma być syty (FI ma móc jeździć tym bolidem) i owca cała (Renault i Ferrari usatysfakcjonowane). Nit nikogo w obecnej sytuacji nie będzie wywalał z mistrzostw.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron