Który weteran F1 pierwszy posłucha rady Ecclestone'a?

Dyskusja o kierowcach i zespołach F1: byłych, obecnych i przyszłych

Moderator: Ekipa F1

Kto Twoim zdaniem pierwszy powinien zakończyć karierę w F1?

Ralf Schumacher
33
49%
Giancarlo Fisichella
3
4%
obaj
20
30%
żaden
11
16%
 
Liczba głosów : 67

Postprzez Maraz So gru 01, 2007 13:22  Który weteran F1 pierwszy posłucha rady Ecclestone'a?

Kilka dni temu Bernie Ecclestone stwierdził, że Ralf Schumacher i Giancarlo Fisichella powinni raczej zaprzestać ścigania w Formule 1, niż ubiegać się o miejsce w zespole Force India. Który z nich Waszym zdaniem pierwszy powinien zakończyć karierę w F1?

Poniżej krótka notka o ostatnich dokonaniach obydwu kierowców (napisana na podstawie newsa z podobną ankietą na www.paddocktalk.com).
Mariusz napisał(a):Ralf Schumacher to zwycięzca sześciu wyścigów grand prix. Uczestniczył dotychczas w 180 wyścigach Formuły 1, lecz ostatni raz na najwyższym stopniu podium stał dosyć dawno, bo w Grand Prix Francji w 2003 roku. Przez ostatnie trzy lata startował w ekipie Toyota, która pomimo znacznych funduszy nie odniosła dotąd większych sukcesów, a wręcz od dwóch lat spisuje się coraz gorzej. Schumacher wielokrotnie przygrywał rywalizację w kwalifikacjach z partnerem z zespołu Jarno Trullim, który w tym roku zdobył dla Toyoty 8 punktów, natomiast Ralf zdobył 5.

Giancarlo Fisichella odniósł 3 zwycięstwa w 194 startach w Formule 1. Ostatnie zwycięstwo odniósł w Grand Prix Malezji 2006. W latach 2005-2006, kiedy Renault zostało Mistrzem Świata F1 konstruktorów, Włoch był w stanie zająć zaledwie 8 razy miejsce na podium. W tym samym czasie jego partner Fernando Alonso samych tylko zwycięstw w tych latach odniósł aż 14. W roku 2007 Fisico miał nowego partnera, którym był Fin Heikki Kovalainen. Początkowo to doświadczony Włoch spisywał się lepiej w Renault, lecz z biegiem sezonu coraz częściej zaczął być deklasowany przez Kovalainena i ostatecznie zdobył mniej o 11 punktów.

Fisichella i Schumacher rozpoczęli karierę w Formule 1 odpowiednio w 1996 i 1997 roku. Obydwaj mają za sobą epizod w nieistniejącym już zespole Jordan (razem w 1997 roku, później Fisichella wrócił do stajni z Silverstone w 2002 roku i spędził tam dwa sezony. Obaj weterani starają się obecnie o angaż w nowym wcieleniu tego zespołu - Force India.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Rubiq So gru 01, 2007 14:14  

Moim zdaniem zarówno Fisico jak i Ralf powinni wycofać się z F1. Chociaż doskonale rozumiem ich obecne zachowanie (chcą dalej ścigać się w F1, tonący brzytwy się chwyta :grin: ) i na ich miejscu pewnie też starałbym się o angaż w jakimkolwiek zespole, to ich czas już minął. U progu F1 stoi bardzo wielu kierowców i powinni ustąpić im miejsca. Poza tym przykro trochę jest patrzeć, że zwycięzcy wyścigów GP muszą walać się na testach w Force India, najsłabszym zespole w stawce.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez kostrzewus So gru 01, 2007 14:45  

Według mnie żaden kierowca nie powinien zaprzestać ścigania się w F1. Niech robią to co chcą. Nikt im nie zabroni jazdy. Choć wolę Giancarlo, to mimo wszystko uważam, że Ralf też powinien zostać. W końcu na nazwisko ma Schumacher. xD
No jest kozakiem
Avatar użytkownika
kostrzewus
 
Dołączył(a): So paź 20, 2007 14:29
Lokalizacja: Lublin
GG: 2155912

Postprzez patgaw So gru 01, 2007 14:48  

ralf to napewno powinien odejsc bo to jest zagrozenie na torze dla innych.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez hideto So gru 01, 2007 14:52  

ci panowie niżej upaść nie mogli... bo nie da się upaść niżej gdy niegdyś wygrywało się wyścigi jeździło w mistrzowskim zespole a teraz trzeba płacić za startowanie... cóż... ja bym z F1 poza tą 2 wyrzucił jeszcze z jednego jegomościa... albo i 2 nawet :] i wpuścił na ich miejsce jakichś młodych wilków.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez chmiel So gru 01, 2007 22:40  

Wg mnie obaj, ale jeżeli już bym miał wybrać z tych dwóch kierowców tego jednego, który miałby szybciej zakończyć karierę, to wybrałbym Ralfa. Obaj mają za sobą sezon fatalny, jednak wg mnie gorszy był Niemiec. Zawodził na całej linii. Co prawda, Fisico też zawodził, ale przynajmniej w moich oczach nie tak bardzo.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SoBcZaK So gru 01, 2007 23:07  

według mnie na pierwszy ognień wysłał bym Ralfa bo na prawde nudziarz z niego jak nie wiem, zmarnował sie w Toyocie a teraz jeszcze szuka miejsca w Force India.... co on tam pokaże? Fisico w tym sezonie też zawiódł, Heikki był on niego lepszy mimo iż to młokos w sumie a Fisico to stary lis. Zagłosuję na obydwu bo żadnemu nie kibicuję, za żadnym nie przepadam i do tego najlepsze lata już za nimi....
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez lazurexxx N gru 02, 2007 8:22  

Zagłosowałem na "żaden" ponieważ tak jakoś mi się smutno zrobiło :-) Ale fakty są takie, że obaj są już straceni :-(
Obrazek
lazurexxx
 
Dołączył(a): N lut 11, 2007 14:43
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków
GG: 12144399

Postprzez sucharek147 N gru 02, 2007 11:40  

Moim zdaniem żaden, ale jak już bym miał wybierać, to wolałbym żeby to Ralf zakończył już karierę.
Avatar użytkownika
sucharek147
 
Dołączył(a): So lip 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Mariusz Śr gru 05, 2007 17:59  

Obrazek

Ciekawe, na kogo wskazuje?

Według mnie Ralf powinien pozostać, może McLaren by go zatrudnił. Ale w połowie sezonu mogliby go zmienić na jakiegoś młodego kierowcę.

Z kolei wolałbym, aby Fisichella pozostał w F1 jeszcze ze 2-3 lata. NAwet w Force India. I żeby zdobył kilka punktów, udowodniłby, że Renault źle zrobiło pozbywając się go.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Jacobser Śr gru 05, 2007 21:17  

Jak już Ecclestone tak stawia sprawę to uważam, że dla tych kierowców nie ma miejsca w Formule 1. Szkoda mi będzie zwłaszcza Fisichelli, który jest bardzo sympatycznym kierowcą, ale mimo tego nie odniósł znaczącego sukcesu. Schumacher zaś zawsze był gorszy od swojego brata i powinien już odejść, a nie kompromitować się w najsłabszym zespole.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zaGrzeb Śr gru 05, 2007 21:57  

Jako fan Fisco inaczej postąpić nie mogłem :grin: Ralph musi odejsc gdyż poza nazwiskiem niczego nie prezentuje. Co prawda Fisco też się nie wykazał...no ale :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
zaGrzeb
 
Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 20:10

Postprzez rafaello85 Cz gru 06, 2007 16:37  

Mnię się wydaje, że jeśli któryś z nich wyleci z F1 to będzie to Ralf. Tak też zagłosowałem. Nie wiem czy on cokolwiek pokaże jeszcze na torze. Poza tym czy szczytem jego marzeń jest nasłabsza w stawce Force India?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Mariusz Pn sty 07, 2008 20:03  

Wyniki ankiety mówią same za siebie, chcecie rezygnacji R.S. ze startów w F1? I macie to! Forumowicze F1WM! zdecydowali! Kto następny do opuszczenia cyrku?

Temat zamykam. Życzę Fisico pozostania w F1 na przynajmniej jeszcze 2 lata.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640


Powrót do Kierowcy i zespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości